Čekání na pogrom, kdo chce stavět koncentráky a jak se pozná havěť a lůza

Napsal/a Robert Malecký 9. září 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. To, co nám ještě před pár dny připadalo jako mile bizarní předvolební kampaň, se rychle proměnilo v hledání dna české politiky. Kampaň prostě vstoupila do své žhavé fáze a zdá se, že letos to bude opravdu na zvracení. Zatímco na centrální úrovni populisté vsadili na řízek a pivo, když koblihy nezabírají a Adriana vyrobila z metropole de facto tankodrom, v regionech už se plánují koncentrační tábory. Dobře to vedeme, jen co je pravda. 

  • Když si „elity“ zahrávají s fašismem a neonacismem, není pak divu, že lid se osmělí a ohňostroj nenávisti propukne naplno. Na severozápadě Čech byla konkurence vždy veliká, vzpomeňme třeba na starší volební kampaně ODS a nápady prezentované chomutovskou první dámou Ivanou Řápkovou. Letos v Mostě soupeří dvě konkurenční volební hnutí o to, kdo se víc přiblíží dnu lidské špíny a hnusu. Už jsou docela blízko.

„Postavíme vesnici pro lůzu – vytěsníme nepřizpůsobivé z města. Lidé v domě musí rozhodovat o tom, kdo s nimi bude v domě bydlet.“
(z volebního programu sdružení Mostečané Mostu)

Myšlenka je na světě, volební program už ovšem neobsahuje rozvedení technických náležitostí. Co v případě, že by se lůze ve vesnici nelíbilo a mocí mermo chtěla zpátky do města mezi slušné Čechy? Čili strážní věže a ostnatý drát, jinak by to nefungovalo. Pak už jen pár detailů, třeba kdo bude rozhodovat o tom, kdo je slušný a kdo už lůza – to by mohly obstarat lidové soudy složené, jak jinak, ze Slušnočechů. Pak už jen lůzu označit, aby se nám to nepletlo, nabízí se třeba nějaká hvězda a máme posekáno.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • A pak je tu sdružení Otevřená radnice Most, které je zatím na pásce druhé, koncentráky nenabízí. I tak je to ale pořád jízda.

„Nulová tolerance nepřizpůsobivým. Otevři fotku. Sdílej kamarádům.“
(komentář, který na facebooku k fotografii připojil kandidát hnutí Pavel Kavický)

Sdružení jako jednička kandidátky vede Karel Novotný, bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu za ČSSD, který ze strany odešel poté, co loni nazval Romy medúzami. Zcela konkrétně se Novotný projevil takto: „Cikáni jsou jako medúzy – otravný a k ničemu.“ Nyní Kavického úlet lídr kandidátky vysvětluje takto:

„Ten slogan má jiný kontext. Zaznamenali jsme od našich občanů, že se v domech přemnožily štěnice. Dokonce i v porodnici jsou štěnice. My jsme tímto sloganem chtěli na tuhle věc upozornit a říct našim spoluobčanům, že by město mělo zajistit deratizaci všech obytných domů v Mostě.“
(Karel Novotný pro Lidovky.cz, 8. září)

Je v tom aspoň malá pozitivní zpráva: Když jsou chyceni za flígr, ještě se tito mravní velikáni národa stydí, bojí a zatloukají jako malí kluci. Hrdinové.

  • Ve světle plánovaných koncentračních táborů a čekání na pogrom v Mostě pak plakátek ještě nedávno slušné ČSSD z Havířova vypadá jako nevinná dětská hříčka.

I když znáte to: dejte do rukou dětem sirky…

  • Aby to ale nevypadalo, že ve volební kampani převažují negativa. Není tomu tak, jak ukazuje pěkný příklad z Ústí nad Labem.

Konečně vzdělaný člověk, který pochopil pravý smysl a samotnou podstatu komunálních voleb. Ano, v Ústí nad Labem kandidují lidé z Ústí nad Labem. A skutečně, lidé z Ústí nad Labem žijí v Ústí nad Labem s lidmi z Ústí nad Labem. Vypadá to jako banalita, ale dnes se člověk musí umět radovat z mála. Teď ještě nějaký ten program.

Tak klidnou mysl, nenechte se zblbnout.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)