CEFC stáhla z webu informaci potvrzující napojení svého šéfa na politické oddělení čínské armády

Napsal/a Robert Břešťan 31. března 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Poté, co HlídacíPes.org upozornil na fakt, že výroční zpráva společnosti CEFC International za rok 2012 potvrzuje, že ředitel čínské CEFC a poradce prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-ming v minulosti působil v Čínské asociaci pro mezinárodní přátelské kontakty (CAIFC), výroční zpráva z webu firmy náhle zmizela.

HlídacíPes.org však nabízí níže v textu fotokopii celé původní výroční zprávy ke stažení.

Proč je zmínka o CAIFC důležitá? Zdánlivě jde o nezávislou organizace, ve skutečnosti jde ale o propagandistickou platformu Politického oddělení Čínské lidové armády.

Nikdy tam nebyl, ale…

„Vice-prezidentem CAIFC byl Xing Yunming, který byl šéfem čínské vojenské rozvědky, dalším vice-prezidentem byl Li Xiaohua, který je generálem Čínské lidové armády a zástupcem ředitele Politického oddělení Čínské lidové armády. Vice-prezidentem byl rovněž Chen Zuming, který byl šéfem vojenské rozvědky před Xing Yunmingem. A konečně vice-prezident CAIFC je i Xin Qi, který je zástupcem ředitele vojenské rozvědky. Vysoká účast bývalých představitelů Čínské lidové armády v CAIFC ukazuje, že se jedná pouze o prodlouženou ruku čínské armády, která má za úkol špionáž a propagandu,“ shrnul v textu pro HlídacíPes.org právník Aleš Rozehnal.

I proto na spojování svého šéfa s CAIFC reagují zástupci CEFC v České republice podrážděně. Místopředseda představenstva Jaroslav Tvrdík opakovaně řekl, že „předseda představenstva CEFC v CAIFC v žádné pozici nikdy nepůsobil“.

I v takzvané předžalobní výzvě, kterou advokát Radek Pokorný zastupující CEFC rozeslal do některých médií (a například i poslanci TOP 09 Marku Ženíškovi), je pasáž týkající výhrady k působení CAIFC zdůrazněna tučným písmem:

“Informace o předsedovi představenstva čínské CEFC (pan Jie Ťien-ming), o kterém se v citaci hovoří, je nepravdivá. Podle vyjádření klienta pan Jie Ťien-ming nikdy v organizaci CAIFC nepůsobil,” píše advokát Pokorný s tím, že následovat mohou občanskoprávní, ale i trestněprávní kroky.

HlídacíPes.org však přinesl důkaz, že Jie Ťien-ming v propagandistické platformě čínské armády skutečně působil. Dodala ho sama společnost CEFC. Konkrétně ve výroční zprávě CEFC International za rok 2012.

Soubor náhle nenalezen

Odkaz na výroční zprávu však poté, co na ni upozornil HlídacíPes.org, přestal fungovat. Respektive – výroční zpráva byla z webu v uplynulých dnech náhle stažena. Po rozkliknutí odkazu se objeví tato chybová hláška o tom, že soubor nebyl nalezen.

Jak ale ukazuje níže uvedený printscreen, na straně šest v profilu členů představenstva společnosti a u osoby „Ye Jianming“ stojí:„Má skvělé zkušenosti v oblasti řízení velkých korporací. Mezi lety 2003 až 2005 pan Ye Jianming pracoval v CAIFC jako zástupce generálního tajemníka.“

CEFC životopis šéfa

I když byl klíčový dokument z webu stažen, internet – jak upozornil redakci čtenář Michal Cáb – nabízí jeho elektronickou stopu, v níž je údaj nadále k nalezení.

HlídacíPes.org také nabízí ke stažení fotokopii původní výroční zprávy ZDE (v diskuzi pod článkem i odkaz na stažení původní výroční zprávy ve formátu PDF, pozn. red.) 

Výroční zprávy CEFC International za rok 2013 a 2014 na webu čínské společnosti nadále zůstaly.  V těchto výročních zprávách již ale životopis Jie Ťien-minga uveden není. Ten totiž k 2. prosinci 2013 na pozici výkonného ředitele CEFC International rezignoval.


Projekt Pavučiny byznysu podpořil Karel Janeček.

Janecek-logo

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)