Čechy Čechům, přízrak jménem Ransdorf, Daniel Landa a Vietkong

Napsal/a Robert Malecký 6. prosince 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Žijeme krásnou dobu. Jeden se skoro bojí jít večer spát, jak netrpělivě se třese, co zas přinese zítřek. A nebývá zklamán. Český europoslanec lapen ve švýcarské bance! Ó! A ta částka! A když je plejáda cirkusových klaunů v nejlepším, hned to přebije nějaký další August ještě šílenějším kusem. O to dychtivěji člověk zas a zas číhá na další dny a tak dál a dál, až do úplného vyčerpání. Kde se toto zastaví?

  • Direktórem celého toho cirkusu je samozřejmě šéf hnutí ANO Andrej Babiš. „Každý by chtěl žít v Německu, ale my nespasíme celou planetu. My musíme být zodpovědní a já bych chtěl, aby v Čechách žili Češi. Když v Bruselu bude v roku 2030 víc muslimů a Belgičanům to nevadí, tak já si myslím, že nám by to tady vadilo. Máme jinou historii emigrace, máme tu slovanské národy,“ řekl ve čtvrtek v Interview ČT24. Později už na svém facebooku prohlášení korigoval: „Chceme se sami rozhodnout, kdo tu s námi bude žít. Pokud bude v Bruselu v roce 2030 většina muslimská a Belgičanům to nevadí, řekl bych, že nám by to vadilo. Nejsme xenofobové, máme svou vlastní historii migrace: jsou tu Slováci, Ukrajinci, Rusové, Vietnamci…“

Babiš je vítěz. Měsíce se tady Augusti snaží, jak nahnat na migrační tématice co nejvíc bodů a nebýt přitom za fašounky, zaseklý kazeťák Okamura si může játra ucintat, Sládka to vytáhlo z díry, Konvičku dostalo málem do kriminálu a pak přijde místopředseda vlády a řekne: Čechy Čechům! Flák ho – je to prosté a přitom geniální. Případné zájemce Psisko upozorňuje, že volné je ještě Nic než národ!


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


ransdorf fake

  • Že je komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf fantóm, vědí už nejen v curyšské bance, ale hlavně v redakcích internetových verzí dvou největších českých deníků. „Ransdorf je venku a o bílení miliardového konta napsal Blesku: Absolutní lež.“ hlásil v pátek večer titulek na Blesk.cz. I iDnes.cz psal ještě v sobotu ráno: „Zpráva o podvodu za 350 milionů eur je lež, napsal Ransdorf na Twitteru„. Skutečnost byla jen o málo odlišná, nenapsal to Ransdorf a nenapsal to Blesku. Ale co už. Když se tvoří zpravodajství, na nějaké ověřování faktů není čas.

K tomu, že je účet falešný, se jeho zakladatel přiznal vzápětí (pro úplnost zde připojme i možnost, že za ním skutečně stojí sám europoslanec, nejprve nechal média, ať si naběhnou, a pak je vyškolil, ale trolling level double guerilla u Ransdorfa prostě nepředpokládáme). Každopádně z dobře informovaného zdroje víme, že se v sobotu dopoledne z obou redakcí ozývaly zvuky podobné třískání klávesnicemi do dutých hlav doprovázené útržkovými výkřiky jako „dva zdroje“, „ověřovat!“ a „kdo sem poslal takovej materiál?„.

  • Z některých novinových zpráv by mohl vzniknout dojem, že se po Česku pohybuje nebezpečný šílenec, kvůli kterému se dokonce schází Bezpečnostní rada státu. Jmenuje se Daniel Landa a v pondělí oznámil, že už sedm let bojuje spolu s bývalými členy výsadkové jednotky SOG proti radikálním islamistům v Afghánistánu. Kvůli nedávné cestě do tamního regionu se sešel i s ministrem vnitra Milanem Chovancem. „Já jsem mu vysvětloval, že to není bezpečné a že se také může stát, že se nevrátí a nebo, že se vrátí po dlouhé době,“ řekl ministr rádiu Impuls. Šla prý řeč i o tajných službách, tak se Chovanec raději obrátil na Bezpečnostní radu státu.

Než si začnete ťukat na čelo, připomeňme si starší historku, kterou pro Divadelní noviny před sedmi lety sepsal publicista Jiří Peňás. „Pamatuju si pak na ono slavné Landovo a Matáskovo televizní vystoupení, kdy oba vyholení hoši zkroušeně seděli ve studiu, vzdychali a dušovali se, že oni to myslí dobře a že jsou špatně jinými hololebci pochopení, a že v takovém případě raději Orlík rozpouštějí. Bylo totiž krátce po prvních rasových vraždách, s nimiž sice Landu a Matáska spojovat jistě nelze, jen ti vrazi měli velmi rádi jejich písně. Po letech mi Jáchym Topol, který tehdy v Respektu psával o vietnamské minoritě v Čechách (tehdy ještě zdaleka ne tak početné, složené z lidí, kteří tu zůstali z první gastarbeiterské vlny), vyprávěl, že mu Landa s Matáskem zavolali do redakce a prosili ho o radu či přímo o pomoc. Dostali totiž zprávu, že napadení Vietnamci samozřejmě považují za vůdce českých rasistů právě je, tedy Orlík, a že jsou připraveni se bránit. A že jsou mezi nimi veteráni vietnamské války, vycvičení na pralesní boj muže proti muži, a těchto zkušeností jsou schopni použít i na ně, studenty DAMU, kteří si prostě jen tak hrají nějaké nevinné písničky. V Respektu jim tehdy poradili, ať okamžitě Orlík zruší a oznámí to veřejně, pokud možno v televizi. Večer už tam seděli.“ Takže jako pozor. Landa je prostě na mezinárodní scéně pojem a terč číslo jedna.

sklenák

  • Menší potíže s vnímáním psaného textu má zřejmě šéf poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. Ale zase to s námi myslí dobře a pro dobrou věc se umí zdravě naštvat. „S tím státním zástupcem bych si fakt rád promluvil,“ komentoval na svém facebooku článek z Nymburského deníku, který pojednával o sebevraždě ženy souzené kvůli samoléčbě konopím. „Kvůli takovým případům zřejmě budeme muset pěstování konopí pro léčebné účely plně legalizovat,“ vykasal si rukávy Sklenák.

Na rozhovor se státním zástupcem měl Sklenák už zhruba tři a půl roku, které od smrti Márii Brodské z Rožďalovic a vydání článku uplynuly. Třeba by se od něho dozvěděl i to, co se od té doby mnohokrát napsalo, že žena zanechala dopis na rozloučenou, ve kterém souvislost se svým letitým stíháním nezmiňuje. Sklenák už příspěvek smazal, Psisko ovšem předpokládá, že mezitím stihl obvolat několik desítek státních zástupců, kteří zde v podobných případech stále stíhání, často za velmi podezřelých okolností, vedou. O výsledku nás jistě bude informovat.

Klidné podzimní dny a jasnou mysl.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)