Babišův trolling level Taťána Malá, návrat bolševické nomenklatury a kdo zaplatí prezidentovi kořalku

Napsal/a Robert Malecký 24. června 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Andrej Babiš konečně sestavil svou druhou vládu, což je samozřejmě úplně jedno. Už skoro rok vládne v rudohnědé koalici s KSČ a Okamurou a mohlo to tak klidně čtyři roky vydržet, kdyby hysterická opozice netrvala na vládě s důvěrou. 

Zdání existence parlamentní žvanírny vyvolávají ojedinělé hlasy, aby Babiš předem zveřejnil jména svých ministrů. Proč? Zná snad někdo zpaměti jména výrobních náměstků třeba ve Vodňanské drůbeži, Deze nebo Kmotrovi? A teď už k detailům, dokud se to smí.

  • Neexistuje v Česku resort, který by Andrej Babiš nenáviděl víc než justici a spravedlnost. Soudce ve svém světě viní ze ztráty 20 miliard korun, kterou údajně utrpěl při privatizaci Unipetrolu, navíc je tu ta aktuální drobná nepříjemnost s Čapím hnízdem. Pomstít se Babiš pokusil už v minulém volebním období, kdy tam soudcům poslal Pelikána, teď trolling navýšil na level Taťána Malá, ženu proslulou následujícím výrokem:

„O vině a trestu rozhoduje soud. To rozhodně. Jen se ale pojďme bavit o tom, zda je opravdu nutné, aby ten soud rozhodoval teď. Co brání tomu, aby se řešení té kauzy posunulo o čtyři roky nebo prostě do doby, než budou nové volby? Co se stane?“
(Taťána Malá pro iRozhlas.cz, leden 2018)

Odpověď je jednoduchá. Teď už nic. Ale o to nám nejde. Jak jsme poťouchlí, představujeme si, že ministerstvo vede žena, jejíž titul z Panevropské školy v Bratislavě, ať už je to cokoli, neuznává Česká advokátní komora ani na koncipienty. To už má lepší vzdělání na ministerstvu i klika u dveří.

„Vím, že je velice pracovitá, že se chce učit.”
(Andrej Babiš ve vysílání ČT, 22. června)

To je ovšem vynikající erudice. Úplně následovnici Otakara Motejla nebo Karla Čermáka vidíme, jak jedná s předsedy nejvyšších soudů, dejme tomu s Pavlem Rychetským nebo Josefem Baxou. Víte, pánové, já jsem se přišla hlavně učit, hahaha, mrk mrk.

  • My jsme ovšem skutečné důvody nominace poslankyně Malé detailně analyzovali, a to s tímto výsledkem:

Zviřátka obdivují vůdce, vůdce hledí v dál. Zdroj: facebook zviřátek


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Ve skutečnosti samozřejmě svou vládu nestavěl Andrej Babiš. Dobře to víme, jen s spolu s ním hrajeme tu hru, hahaha, mrk mrk. V pevné jednotě strany a lidu za další úspěchy při budování rozvinuté socialistické společnost ji postavili komunisté, kteří se mimoděk vyjádřili i k jevům typu Taťána Malá.

„Je načase skoncovat s tím, že ideálem v orgánech firem jsou nezávislí odborníci: Musí to být lidé spojení s vládnoucími stranami.“
(zástupce stalinského křídla KSČM Stanislav Grospič pro týdeník Respekt, 18. června)

Za vlády bolševiků se tomu říkalo nomenklatura. Seznamy vyvolených, kádrově prověřených soudruhů, kteří jsou z vůle strany připraveni naskočit tam, kde si je pětiletka žádá. Jak to skončilo, víme. Třeba v justici soudily švadleny, a jak jim to šlo. Vrací se nám to rychleji, než jsme čekali.

  • Prezident Miloš Zeman se vydal do jednoho z posledních regionů, kde jsou lidé ještě ochotni ho strpět a krajské orgány mu zaplatit hotel a kořalku. Na severu Čech už pátým rokem vládne komunista Bubeníček a jeho věrní, aktuálně v koalici s Foldynovou ČSSD a slepencem Okamurovy SPD a Zemanovci. Zeman přijel, odjel a zůstalo po něm v centru města toto:

Když toho nejsme schopni sami, musí nám pravou podstatu věcí připomínat milosrdný vítr.

  • Když jsme u vlády, ta dosluhující Babišova první bez důvěry v demisi se dostává do slušného schizmatu. Zatímco designovaný premiér pro svůj druhý pokus láká komunisty, a ti mu oplácejí tím, že se svými sedmi procenty de facto ovládli stát, Babišova ministryně obrany prvního pokusu bez důvěry v demisi dál rozdává hrdinům třetího odboje proti bolševické totalitě pamětní medaile. Vkusně tuto schizofrenii při slavnostním aktu připomněl jeden z oceněných odbojářů, novinář Dušan Šrámek.

Zdroj: facebook poslance Pavla Žáčka

A zatímco my zde řešíme všechny tyto nepodstatnosti, Babiš svolal Bezpečnostní radu státu a řekl, že zabrání přílivu migrantů, i kdyby měl na hranice povolat armádu. Což je sice kravina, ale vyhraje jakékoli příští volby.

Tak klidnou mysl.

Follow @malecak

 

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)