Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Babišův trolling level Taťána Malá, návrat bolševické nomenklatury a kdo zaplatí prezidentovi kořalku

PSÍ UŠI. Andrej Babiš konečně sestavil svou druhou vládu, což je samozřejmě úplně jedno. Už skoro rok vládne v rudohnědé koalici s KSČ a Okamurou a mohlo to tak klidně čtyři roky vydržet, kdyby hysterická opozice netrvala na vládě s důvěrou. 

Zdání existence parlamentní žvanírny vyvolávají ojedinělé hlasy, aby Babiš předem zveřejnil jména svých ministrů. Proč? Zná snad někdo zpaměti jména výrobních náměstků třeba ve Vodňanské drůbeži, Deze nebo Kmotrovi? A teď už k detailům, dokud se to smí.

 • Neexistuje v Česku resort, který by Andrej Babiš nenáviděl víc než justici a spravedlnost. Soudce ve svém světě viní ze ztráty 20 miliard korun, kterou údajně utrpěl při privatizaci Unipetrolu, navíc je tu ta aktuální drobná nepříjemnost s Čapím hnízdem. Pomstít se Babiš pokusil už v minulém volebním období, kdy tam soudcům poslal Pelikána, teď trolling navýšil na level Taťána Malá, ženu proslulou následujícím výrokem:

„O vině a trestu rozhoduje soud. To rozhodně. Jen se ale pojďme bavit o tom, zda je opravdu nutné, aby ten soud rozhodoval teď. Co brání tomu, aby se řešení té kauzy posunulo o čtyři roky nebo prostě do doby, než budou nové volby? Co se stane?“
(Taťána Malá pro iRozhlas.cz, leden 2018)

Odpověď je jednoduchá. Teď už nic. Ale o to nám nejde. Jak jsme poťouchlí, představujeme si, že ministerstvo vede žena, jejíž titul z Panevropské školy v Bratislavě, ať už je to cokoli, neuznává Česká advokátní komora ani na koncipienty. To už má lepší vzdělání na ministerstvu i klika u dveří.

„Vím, že je velice pracovitá, že se chce učit.”
(Andrej Babiš ve vysílání ČT, 22. června)

To je ovšem vynikající erudice. Úplně následovnici Otakara Motejla nebo Karla Čermáka vidíme, jak jedná s předsedy nejvyšších soudů, dejme tomu s Pavlem Rychetským nebo Josefem Baxou. Víte, pánové, já jsem se přišla hlavně učit, hahaha, mrk mrk.

 • My jsme ovšem skutečné důvody nominace poslankyně Malé detailně analyzovali, a to s tímto výsledkem:

Zviřátka obdivují vůdce, vůdce hledí v dál. Zdroj: facebook zviřátek


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Ve skutečnosti samozřejmě svou vládu nestavěl Andrej Babiš. Dobře to víme, jen s spolu s ním hrajeme tu hru, hahaha, mrk mrk. V pevné jednotě strany a lidu za další úspěchy při budování rozvinuté socialistické společnost ji postavili komunisté, kteří se mimoděk vyjádřili i k jevům typu Taťána Malá.

„Je načase skoncovat s tím, že ideálem v orgánech firem jsou nezávislí odborníci: Musí to být lidé spojení s vládnoucími stranami.“
(zástupce stalinského křídla KSČM Stanislav Grospič pro týdeník Respekt, 18. června)

Za vlády bolševiků se tomu říkalo nomenklatura. Seznamy vyvolených, kádrově prověřených soudruhů, kteří jsou z vůle strany připraveni naskočit tam, kde si je pětiletka žádá. Jak to skončilo, víme. Třeba v justici soudily švadleny, a jak jim to šlo. Vrací se nám to rychleji, než jsme čekali.

 • Prezident Miloš Zeman se vydal do jednoho z posledních regionů, kde jsou lidé ještě ochotni ho strpět a krajské orgány mu zaplatit hotel a kořalku. Na severu Čech už pátým rokem vládne komunista Bubeníček a jeho věrní, aktuálně v koalici s Foldynovou ČSSD a slepencem Okamurovy SPD a Zemanovci. Zeman přijel, odjel a zůstalo po něm v centru města toto:

Když toho nejsme schopni sami, musí nám pravou podstatu věcí připomínat milosrdný vítr.

 • Když jsme u vlády, ta dosluhující Babišova první bez důvěry v demisi se dostává do slušného schizmatu. Zatímco designovaný premiér pro svůj druhý pokus láká komunisty, a ti mu oplácejí tím, že se svými sedmi procenty de facto ovládli stát, Babišova ministryně obrany prvního pokusu bez důvěry v demisi dál rozdává hrdinům třetího odboje proti bolševické totalitě pamětní medaile. Vkusně tuto schizofrenii při slavnostním aktu připomněl jeden z oceněných odbojářů, novinář Dušan Šrámek.

Zdroj: facebook poslance Pavla Žáčka

A zatímco my zde řešíme všechny tyto nepodstatnosti, Babiš svolal Bezpečnostní radu státu a řekl, že zabrání přílivu migrantů, i kdyby měl na hranice povolat armádu. Což je sice kravina, ale vyhraje jakékoli příští volby.

Tak klidnou mysl.

Follow @malecak

 

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

12 komentářů

 1. Nemec napsal:

  Je naprosto jasné, že svět se mění geopoliticky a Česká republika politicky. Větší část našich občanů si zvolila zase vládu současných a převlečených komunistů pod nadvládou Ruska. Bohužel i za velké podpory našich sportovců a rádoby umělců. Sbohem pane Hrušinský, sbohem pane Jardo Holíku. Zase jsme tam, kde jsme byli. Moje babička by řekla v prdeli.

 2. Petr Kaminsky napsal:

  Neni to ta skola, ze ktere mel titul „lzidoktor“ i nezapomenutelny lhar a podvodnik a nekdejsi korunni princ CSSD Michal Hasek?

 3. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Jak si Hurvínek představoval válku? Asi tak jako Babiš (podle způsobu mluvy při odpovědích na dotazy třeba i v TV Barandovby se měl jmenovat Bla- bliš) ochranu před migranty. Už vidím, jak se na jeho povel řítí Pandury k hranici (snad se jim do cesty tam nepřimotá nějaký obstarožní Favorit, to by tam nedojely, jako posledně).

 4. Weber napsal:

  Tvorbu pana R. Maleckého mám rád, kolikrát si ji přečtu vícekrát, abych si ji vychutnal, tentokrát jsem si dnešní článek přečetl hned po obědě a zřejmě to neměl tak záhy dělat, je mi nějak těžko a nevím zda jsem se přežral, nebo z obsahu jinak výborného a trefného článku R. Maleckého. Mám ale podezření, že za potížemi není oběd, ani Putin, ani možný doping ruských fotbalistů, jak jsem se dočetl jinde, ani herodes Trump, ale nákazu spustila bakterie Babifilimalanos, zatím na ni není vakcína, tak se bojím epidemie.

 5. jan rich napsal:

  „Hlídací pes“ nezveřejnil můj příspěvek.Rád bych znal důvod,protože jsem se v něm nedopustil žádného prohřešku vůči pravidlům.Pokud „Hlídací pes“ neodpoví,obrátím se na příslušný dozorčí orgán.

  • Vojtěch Berger napsal:

   Dobrý den, v diskusi na HlídacíPes.org zveřejňujeme pokud možno jen ty příspěvky, které se týkají tématu, věcně ho komentují a svou délkou nepřesahují délku samotného článku… Jak dobře víte (protože jsme vám to opakovaně psali), příspěvky neschvaluje robot, ale člověk. Člověk v noci spí. Doufáme, že toto berete jako odpověď HlídacíPes.org a nebude třeba obracet se na příslušný dozorčí orgán (mimochodem, to je který?).

  • Robert Břešťan napsal:

   Dobrý den, připojuji se též s velkým zájmem – jaký dozorčí orgán máte na mysli?

   • Hyš. napsal:

    Pan rich asi rád koblihy a jistě (právem?) věří, že se na vás nakonec už něco vymyslí. Pro začátek například daňová kontrola, pak na vás třeba i někdo zaklekne, bude-li třeba.

   • jan rich napsal:

    Pane Bergře a Břešťane,je vidět,že jste přesvědčeni o bezbřehosti svého počínání.Potlačování svobody slova a cenzurování je ale v současnosti vaší nehoráznou praktikou a jistě bych dosáhl zastání,nebo alespoň vašeho zostuzení.Pokračujte v tom,ono se vám to nepřítulně vrátí.

    • Petr napsal:

     Pane Richu, máte zvláštní představy o tom, co je potlačování svobody slova a cenzurování. Nikdo Vám přeci nebrání, abyste si založil své informační stránky nebo vytiskl letáky se svými názory a tyto distribuoval dále. Pokud, ale chcete své myšlenky předávat prostřednictvím diskusního fóra, navíc se vyjadřovat k věcem, které možná ani nejsou k diskutovanému článku, pak nemůžete očekávat, že Vám k tomuto bude poskytován prostor.

  • PM napsal:

   Pane rich, mne také několik velmi dlouhých příspěvků neprošlo a jsem za to rád. Ale pro trolla, je to moc ztrátového času že?
   Za komančů, bych vám doporučil, zkuste to na LAMPÁRNĚ.
   PS:
   Když, toto neuveřejníte, určitě se opět nebudu zlobit. Děkuji redakci za selekci, kdo ty manipulace trollů má číst.
   Ale článek je vtipný, jen podstata věci moc k smíchu není. Ta fotografie zvířátek, je silně vypovídající i bez komentáře díky. Ministryni Bureš určitě doučí, je pilná a pracovitá. Pelikán už byl přepracovaný.

 6. A napsal:

  S Ježibaišem si mnoho lidí spojuje lepší správu státu, než předváděli jeho předchůdci. Proto prohráli volby.
  Zda to tak bude, se uvidí. V každém případě to nebude mít jednoduché a dá nějaké to procento jiným stranám.
  Jestli si někdo představuje, že se od Ježibabiše vrátí hlasy tam, odkud odešli, tak je mírně řečeno optimista.
  Stále nechápu tah ČSSD s Poschem. Buď je to velice promyšlený tah, jehož blahodárnost ČSSD pocítí až o dalších 50 tahů dál nebo je to příznak naprosté ztráty soudnosti a známka rozkladu ČSSD.

Přidávání komentářů není povoleno