Babišovy psychotesty, návrat Sabiny Slonkové a traktoristé královny Alžběty

Napsal/a Robert Malecký 2. srpna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Kdo si vyskočí na premiéra? Po Danu Ťokovi se čeká, že to bude Andrej Babiš. Jenže otázka spíš zní tak, zda to stihne dřív, než vládu jako celek zasáhne hrozící obří průšvih s vyšetřováním v Babišově Agrotecu. Stihne se Sobotka odstřihnout včas? A má na to sílu? Ano, takhle vážné otázky přinesl přelom prázdnin.

  • Ministr dopravy Dan Ťok si vyskočil na premiéra. Spor je samozřejmě o mýto, kromě modrých majáčků pro ŘSD se ostatně v resortu nic jiného neřeší. „Jsem hodně zaskočen až šokován tím, že nás to může dát do hodně nevýhodné situace. V podstatě můj šéf ve vládě mi dává pokyn, jakou technologií a v jakém rozsahu mám mýto zpoplatňovat. Jinými slovy, hodně určuje, kdo má vyhrát,“ řekl v pátek Ťok.

Psisko by bylo hodně zaskočeno až šokováno, kdyby po takovém vyjádření Ťok ve vládě neskončil. Citujme klasika, expremiéra Mirka Topolánka, podle kterého musí schopný politik v řídící funkci jednou za týden něco rozhodnout a jednou za měsíc někoho vyhodit. Sobotka má nejvyšší čas ukázat, že mu ministři za ANO lidově řečeno nelezou po hlavě.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  •  Jenže v tom je právě háček. Premiér vedle Andreje Babiše nutně potřebuje body a „uvědomili“ si to asi i ve zpravodajství ČT. Babiš bodoval několik dní za sebou, člověk se skoro bál otevřít lednici, aby na něho místopředseda vlády nevyskočil. V Lánech opékal buřty, od ministryně Valachové dostal počítadlo, samé hezké zprávy. ČT24 reagovala v úterý, po svém: „Premiér Bohuslav Sobotka je na návštěvě jižní Moravy. Zajímá se hlavně o situaci ve zdravotnictví a sociálních službách, a taky o zaměstnanost. Ráno se zastavil v lomu Mokrá na Brněnsku. Teď jedná s vedením města Kunštát.“

Říká se tomu zpráva, ze které si sednete na zadek. Tedy ve skutečnosti se tomu říká ještě trochu jinak, ale to sem Psisko napsat nemůže. Počátkem 70. let se tomuto typu zpravodajství trefně vysmíval Jan Vodňanský: „Královna Alžběta beseduje s traktoristy.“

  • Ale aby to nevypadalo, že Babiš utekl Sobotkovi o parník a je jen otázkou času, kdy si ho po Ťokovi osedlá sám. Problémy mají oba, jak ukázal jejich útěk ze středeční noční tiskovky po jednání vlády. Jako malí kluci vajchli před nepříjemnými otázkami serveru Neovlivní.cz vedeného Sabinou Slonkovou. Problém se jmenuje Agrotec a postupující vyšetřování v jedné z dceřinek Babišova Agrofertu.

Jméno Slonková nepadlo náhodou. Před rokem a čtvrt ještě vedla Babišovi MF Dnes, a jak už tehdy psal o kauze Agrotec HlídacíPes.org, Babišova média zprávě o zátahu v majitelově firmě věnovala přesně „jedňák“, tedy nejkratší možný novinový formát. Časy se mění, a je to tak dobře. Sabino, welcome back.

  • Ono to trochu souvisí s jiným děním uvnitř ANO. Babišova řekněme nižší sociální inteligence vedla k tomu, že ho opouštějí (nebo jsou opouštěni) klíčoví lidé. Wagenknecht, Hornochová, Slonková, Válková, Marvanová, celé stranické buňky v Ústí nad Labem a Českých Budějovicích. Pro takové nevyrovnané osobnosti už nebude v ANO místo, Babišova pravá ruka Jaroslav Faltýnek přišla s psychotesty. „Sám jsem několikrát absolvoval psychologické vyšetření, kde se pozná, jestli člověk nelže, jaké má přednosti a zápory, jestli je schopen pracovat ve stresu. Přesně to odhalí osobnost člověka,“ řekl Českému rozhlasu.

I Psisko takovými testy před časem prošlo (je trochu psychopatické a vyskočilo z tabulek, ale to sem nepatří). Když do České televize nastupovala garnitura generálního ředitele Petra Dvořáka, testovala si pomocí psychotestů vedoucí na všech stupních řízení. Psisko si vzpomíná, že zejména se cenila „schopnost vykonávat i věci, které se dotyčnému nelíbí“. V tomto smyslu je snaha vedení ANO zcela v pořádku.

Příjemnou druhou půlku prázdnin.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)