Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
twitter České televize, Andrej Babiš v Otázkách VM

Babiš „u Moravce“: Pro jedny vítěz, pro druhé bídák aneb Sociální sítě vs. svět tam venku

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) byl v polední diskusi České televize. Řekl tam, že navrhne, aby byly zdaňovány výnosy z korunových dluhopisů vydaných v době, kdy dani nepodléhaly. To je zpravodajský výstup z celé akce. Pak jsou tu sociální sítě, které Babišovým vystoupením těch několik desítek minut žily. Jak ministr dopadl?

Mluvit nechali. A dokonce i tak trochu naopak. Chvílemi to vypadalo, že Babiš nenechá mluvit nikoho jiného –  tedy moderátora Václava Moravce nebo vyslance TOP 09 Luďka Niedermayera. S Miroslavem Kalouskem totiž Babiš do přímých soubojů chodit odmítá.

Nakonec ale pořad diskusi připomínal, takže se můžeme podívat, jak byla veřejně hodnocena. A velké překvapení to není. Na twitteru to ministr spíš projel.

Třeba ve věci Finanční správy, což je instituce podřízená ministerstvu financí. Tak řídí ji Babiš, nebo ne?

Pokud bychom měli vzít celkové vyznění na twitteru, Babiš dopadl zhruba takto. Berte to jako „průměrné“ tweety na ukázku.

Ale jinak je dobře, že postavení veřejnoprávní televize je stále silné a řídí se jí naše životy. Sledovat Babiše je něco jako kdysi bylo sledovat doktora Štrosmajera.

Došlo i na černý humor…

Druhá strana. Pravda je tam venku…

Konkrétně na facebookovém profilu Andreje Babiše, v rubrice příspěvky návštěvníků. Kdyby člověk předmětné Otázky Václava Moravce nesledoval, měl by pocit, že byly paralelně vysílány dvě zcela jiné diskuse.

Nejprve generální hodnocení pro lidi, kteří se nechtějí obtěžovat detaily.

b1

 

 

 

 

 

 

 

 

Pán z následujícího příspěvku měl jasno předem. Ale slíbil, že by případně s Babišem ve studiu usedl.

b22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trocha nadávání na europoslance…

b3

 

 

 

 

 

 

 

 

… i na Moravce.

b2

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

  1. Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Pokud ještě platí, že lhář je ten, který něco prohlásí a za chvíli říká něco přesně opačného, pak nedostižným vítězem ve věřejném lhaní je místopředseda vlády Andrej Babiš. Navíc je bezkonkurenční nejen ve skoku, ale i mnohonásobném skákání do řeči.

    • Weber napsal:

      Pan Babiš je dnes zajisté také politikem a politici nelžou, oni se jen mýlí v tom, že si nikdo nevšimne rozporů v jejich prohlášení. Ten jeho poslední problém, kvůli kterému se rozčiluje je etický a on jako spasitel před vyčuránky se nejspíše ostýchá přiznat, že se choval v minulosti stejně, jako ti, na kterých dnes nenechává nit suchou. Ta jeho dluhopisová storry je více legrační, než závažná. V počátku se vyjádřil, že jeho firma potřebovala volné prostředky k rozvoji, proto emitovala dluhopisy, to je v pořádku, to je běžný postup, ale Agrofert = Babiš, on tedy nemá dost volných prostředků k rozvoji své firmy, ale má dosti prostředků na svém soukromém účtě aby si ty dluhopisy koupil jako fyzická osoba Babiš od právnického subjektu Agrofertu (Babiše). Proč tak složitě? No proto, že dluhopisy mohla bez zdanění kupovat jen fyzická osoba, tedy trik, jak se vyhnout zdanění. To, že na tomto triku profitovalo neurekom „chudáků“ není omluvou. Je to tedy věc morálky.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko