Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Andrej Babiš. Autor: Josef Albrecht pro HlídacíPes.org
,

Babiš předá Fialovi zemi v rozkladu: mezilidsky, finančně i zdravotně

KOMENTÁŘ. Andrej Babiš se v posledních dnech snaží nově stylizovat do role státníka. Odmítl, aby ho nemohoucí prezident pověřil sestavením vlády, po osmi letech poprvé ukázal svaly ve vztahu k hradní klice Mynář – Nejedlý… a to je asi tak všechno. Jinak dělá vše pro to, aby to vypadalo, že už je vlastně dávno v opozici a že odpovědnost je na nové – byť zatím neexistující – vládě.

Podle očekávání se v Česku rozjíždí nová vlna covidu. Počty nakažených i hospitalizovaných stoupají, ale vláda nepůsobí tak, že by získaný letní čas využila k nějaké pečlivé přípravě dalších kroků. Ministr zdravotnictví Vojtěch místo toho od 1. listopadu na druhý pokus a už definitivně prchá do Finska. Babiš se pokusil hodit zodpovědnost rovnou na novu vládu a post ve svém kabinetu od listopadu nabídl lékaři Vlastimilu Válkovi, potenciálnímu ministrovi zdravotnictví ve Fialově vládě.

Nelze se zbavit dojmu, že se končící vláda nemůže dočkat, až si nad tím vším konečně umyje (a vydezinfikuje) ruce.

Zrušit dárečky Babišovy vlády

Převzít moc na vrcholu nové zdravotní krize a s vědomím předvolebních plakátů s heslem „Nedovolíme další lockdown“ nebude pro budoucí Fialovu vládu snadné. Zavřené školy, restaurace a další služby a prodejny už nechce nikdo, a pokud se to byť jen v omezené míře stane, padne to právě na hlavu nového kabinetu. Přesto by se stále nemělo zapomínat na těch 30 tisíc mrtvých, a zároveň udělat vše pro to, aby nových zbytečně zemřelých na covid bylo co nejméně.

Právě vědomí průšvihu klade značné nároky na vládu novou. Má jednat už teď, už teď tlačit končící kabinet ke smysluplné akci, musí sama vědět co a jak chce dělat. Nemocnice otevřené opět jen pro covidové pacienty, odklady operací, rozpad prevence, omezení jiné péče, to není nic, co chce veřejnost znovu zažít.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Je nutná efektivní prevence, testování, podpora očkování, zajištění dodržování karantény. Základem je otevřená, jasná a srozumitelná komunikace s veřejností, organizace místo chaosu a schopnost vynutit si nezbytná opatření. Snadno se to řekne, těžko dělá, ale to už je úděl politika. Tím spíše toho, který chce dokázat, že to umí lépe než jeho předchůdci.

Na covid Babiš, Schillerová, Havlíček a spol. svádí i katastrofální stav veřejných financí. Nová vláda zdědí bezprecedentní deficity, přičemž rozpočet je nastaven tak špatně, že díru snadno nezalátá ani nástup hospodářského růstu. Nová vláda jistě rozpočet přepracuje, otázka je jak.

Obě koaliční strany sice ujišťují, že nemíní jít cestou zvyšování daní, nechtějí prý „lidem sahat do peněženek“. Jenže uspořit sto (a více) miliard jen na výdajích státu? To půjde těžko, jak už veřejně připouští třeba i šéf STAN Vít Rakušan. Desítky miliard možná. Bude například nutné zrušit dárečky Babišovy vlády typu podpora jízdného, což nové vládě na popularitě nepřidá. Ale měnit se bude muset i příjmová strana – pravděpodobně hlavně nepřímé daně. Jakkoli platí, že odpovědný politik musí činit i nepopulární kroky, opět to bude odborná i komunikační výzva.

Za propad příjmů z překotného zrušení superhrubé mzdy totiž může i ODS. Šlo to rozhodně udělat jinak a lépe, s menším dopadem do rozpočtu a s větší pomocí těm, kteří to opravdu potřebují. Tohle ke startu nové vlády moc nepomůže a je jisté, že to ANO bude nové vládě pořád dokola připomínat. Až část voličstva nabude dojmu, že za Andreje bylo líp a že za díry v rozpočtu může ta vláda, která je právě u moci. S tímto mentálním nastavením významné části veřejnosti bude těžké bojovat.

Nové vládě nebude co závidět

Ale vymlouvat se na Babiše stačit nebude, i když to přinejmenším v příštím roce bude oprávněné. Kupříkladu úrok na desetiletém dluhu vlády ČR překonal už úroveň 2,6 procenta a je tedy nejvýše skoro za posledních deset let. Jen náklady na obsluhu dluhu jsou další nepěkné Babišovo dědictví.

Nelze také nevidět, že ekonomické průšvihy s dopadem na peněženky občanů se „shodou okolností“ vyvalily ven až těsně po volbách. Bohemia Energy s milionem zákazníků padla sotva se zavřely volební místnosti, ČEZ ohlásil zdražení svých dodávek jen krátce po volbách. To, že se bude vybírat mýto i na silnicích nižších tříd a tím v důsledku opět zdraží zboží pro konečného spotřebitele, se taky ukázalo až když bylo po všem. A už nyní se to Babišův marketing snaží prezentovat jako chyby nové vlády, jakkoli absurdní to je.

Podobně Babišova vláda předá té nové problém ve Škodovce, respektive rozhodnutí sanovat z českých daní nadprůměrné platy ve firmě, odkud si jen za poslední dva roky mateřský Volkswagen na dividendách stáhl přes 60 miliard korun. Jistě, Škodovka je podnik, který je v důsledku zodpovědný za 10 % českého HDP, ale voličům se taková pomoc bude vysvětlovat těžko.

Na novou vládu padne i rostoucí inflace a energetická krize. Do peněženek lidí se promítne hlavně od příštího roku, což opět povede k mentální zkratce – tohle za Babiše nebylo, může za to tedy nová vláda. Přiznejme si, že lidi bohužel ekonomickou setrvačnost příliš nechápou.

Babišova vláda těžila z dobrých časů, vykašlala se na nutná nepopulární opatření a reformy a zděděné problémy budou dávat voliči za vinu nové vládě. A priori má Fiala a spol. proti sobě armádu milionu lidí, jejichž hlas ve volbách propadl, plus všechny voliče ANO a SPD. Bude je muset přesvědčit, že jim může nabídnout víc než krev, pot a slzy. 

Vše se dá shrnout do stručné věty: nastupující vládě rozhodně není co závidět. Kdyby Babiš tak moc netoužil po moci kvůli ochraně svých byznysových zájmů i vlastní svobody, možná by si nakonec ten svůj nastupující život opozičního politika docela užíval.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

106 komentářů

 1. Jaroslav Bruckner napsal:

  Pan Bbiš předá vládu budoucímu premiérovi v takovém stavu ke kterému ho dotlačila koalice.Házeli mu klacky pod nohy a odepírali jakkákoliv proti Covid opatření ,poté ho nazvali vrahem a další nesmyslnosti které ztěžovali prosazování v proti Covidovém opatření.Navyšování platů a různé aktivity opozice.Byl to hon na čarodějnice a to bude mít na novou vládu dopad jako bumerang.Dovládě předešlé.Bylo by stanou to,co si sami zavinili.Jenže nejhorší na tom je to,že to odnesou všichni občané mimo politiků ČR.Budou dělat škrty a vše zase svádět na Babišovu vládu v jakém stavu vládu převzali,protože neumí navázat na systém vlády Babiše.A tak to půjde dál a dál.Vjakém stavu nechali vládu oni,ODS?

  • Karel Sota napsal:

   NENI CO DODAT

  • Václav napsal:

   Sice píšete samé nesmysly což mě nepřekvapuje,protože voličům ANO je jedno jak vysoké zadlužení tato vláda způsobila,ale že si pletete koalici s opozicí,tak to už je k zamyšlení.

  • Pavel napsal:

   Opozice kjritizovala naprosto nekoncepční a nepromyšlené postoje a restrikce v době Covidu a navrhovala opatření, na které vláda nereagovala. Také kritizovala rozhazování a předražené zakázky v době, kdy už dávno žijeme na dluh a nemáme na to. Toto je funkce opozice v demokratické zemi. Tak nechápu, proč Vám to vadí.
   A budou teď muset dělat i nepopulární opatření, protože tato vláda zanechává zemi skutečně v rozkladu. Materiálně i morálně.
   A budou se moci na tuto současnou vládu „vymlouvat“ dlouho, protože náprava bude dlouhá a složitá.

   • Petr napsal:

    No nepřehánějte . Opozice škodila jako snad za protektorátu. Celé funkční období prezidenta a i Babiše. Proč ? Místo pomoci ? Jenom na ně štvala, samé pokusy o likvidaci a vy tady tomu hromadně kejváte. Jste tady jako malé dětičky.

  • Petr napsal:

   Proč lžete? Babišova vláda tu vyhlásila nouzový stav na 3/4 roku. Mohla si dělat, co chtěla. Opozice s tím nesouhlasila, ale to je tak vše, co s tím mohla dělat. Vláda měla ve Sněmovně většinu a 3/4 roku škodila a škodila, nesmyslným zavřením úplně všeho totálně vysála zemi, a stejně přišla o 30 000 lidí. Opozice neměla vliv absolutně na nic, a už v žádném případě na hospodaření vlády a rozhazování peněz. Destrukci země a společnosti, poškození našich dětí způsobila JEN a JEN Babišova vláda, nikdo jiný. 🙁

   • A. S. Pergill napsal:

    Pokud sledujete progresivistické weby, tak byste mohl postřehnout, že jejich autoři, blízcí právě SPOLU a PirSTAN a jednoznačně antiBabišovské, volaly po ještě daleko tvrdších a delších opatřeních a přinášely katastrofické zprávy (většinou překroucené nebo jinak zmanipulované) o státech, kde režim uvolňovali.

    • skeptik napsal:

     Progresivistické weby nesleduji a to především proto, že ani nevím, které by to měly být. Vím jen, že tento stát neřídila vláda jakýchsi progresivistických webů, ale pouze a výhradně Andrej Babiš a jeho vláda. Této zodpovědnosti Andreje Babiše Pergille nezbavíte ani ani poukazováním na to, co kdy napsal například deník Blesk.

     • A. S. Pergill napsal:

      Já tím chci jen konstatovat, že pokud by u moci nebyl Babiš, ale pětilkoalice, mohli bychom dopadnout ještě daleko hůř. Alespoň podle toho, jak této politické síle nakloněné sdělovací prostředky kritizovaly vládní opatření jako nedostatečná a volaly po dalším přitvrzování.

     • skeptik napsal:

      Pergille, ve svém příspěvku pod tímto článkem na Hlídacím psu: Pod tlakem je nejen televize. „Rozptýlit pochybnosti“ chce i Rada ČRo. Tahounem je radní Nerušil. Napsal Vojtěch Berger 17. března 2021, jste napsal přesně toto: A. S. Pergill 18. 3. 2021 (7:53) Bude nutné přitlačit vedení ČT a ČRo, aby respektovala výsledky demokratických voleb. A pokud se budou vzpírat demokratickým pravidlům, tak je nemilosrdně zrušit.
      Tak že ta pravidla demokratických voleb se vztahují i na vás Pergille, tudíž je začněte respektovat, pokud to respektování pravidel demokratických voleb vyžadujete od druhých.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      moje konstatování, že za nové vlády bude výrazně hůř než za té předchozí je výrazem respektování jejího programu, schopností a politické orientace jejich vůdců. 🙂

     • skeptik napsal:

      Vaše konstatování v příspěvku 30. 10. 2021 (14:11) je nerespektováním výsledků demokratických voleb Pergille. Po respektování výsledků demokratických voleb voláte pouze tehdy, pokud se vám to momentálně z nějakých důvodů hodí. V ostatních případech vám mohou být výsledky demokratických voleb ukradené.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      kritika toho, co dělaly strany pětikoalice před volbami, rozhodně není nerespektováním výsledku voleb.

     • skeptik napsal:

      Ve svém příspěvku 30. 10. 2021 (14:11) Pergille věštíte, co by dělala pětikoalice, kdyby byla u moci ona a ne Babiš. Nevyjadřujete se k tomu, co ve skutečnosti v minulosti dělala. Ostatně pětikoalice vzhledem k tomu, že byla v opozici, toho ani příliš mnoho dělat nemohla. Co se vašich věšteckých schopností týče, nijak jste se v minulosti nevyznamenal. A pokud sdělovací prostředky kritizují vládní opatření, mají na to právo a dělají to sdělovací prostředky ve všech demokratických zemích. A je to dobře, od toho tu sdělovací prostředky jsou. Špatné je naopak to, pokud si někdo koupí sdělovací prostředky, aby si z nich učinil poslušné sluhy.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, ODS, TOP, KDU-ČSL i s jakýmsi zapojením STAN tu vládly dost dlouho a s dost zoufalým dopadem na ekonomiku i politickou scénu, aby se dalo na základě toho extrapolovat, jak jejich vláda bude vypadat.

     • skeptik napsal:

      Mě nevadí ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Vadili mi Klaus, Topolánek, Nečas, Langer, Kalousek. Ti už díkybohu zmizeli v propadlišti dějin. Z těch současných mi nesedí snad pouze jméno Stanjura. Nevím o tom, že by někdo z lidí, o kterých se uvažuje v souvislosti s novou vládou, byl spolupracovníkem StB nebo že by byl členem KSČ. Babiš byl obojí a odráželo se to i na jeho způsobu vládnutí. A s Václavem Klausem měl Babiš dobré vztahy a ještě lepší vztahy měl Babiš s Ivanem Langrem, o kterém se hovořilo jako o hlavním představiteli mafie. O jakémsi napojení STAN na vládu v minulosti jste už v minulosti cosi psal, ale nebyl jste schopen podat žádný konkrétní údaj. Tak že jedná o jednu z vašich pohádek.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      ti lidé, které jmenujete (a mnozí další), fungovali jak fungovali jen proto, že jim příslušné strany poskytovaly k tomuto fungování zázemí. A jakmile se ODS a ty další strany dostanou k moci, tak velice rychle vstanou noví, nikoli bojovníci, ale Topolánkové, Nečasové, Langerové, Kalouskové atd. (Klause jsem si dovolil z určitých důvodů vynechat). To se stane patrně dříve než do onoho zprofanovaného „roka a dne“. Možná už do Vánoc (letošních).

     • skeptik napsal:

      Ti lidé, které jsem Pergille jmenoval, to zázemní pro fungování ve svých stranách sami vytvářeli. Václav Klaus byl tvůrcem prvním a nejhlavnějším.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      nemyslím si to. Dokonce i ten jeho výrok o čistých a špinavých penězích bývá desinterpretován.
      Faktem je, že díky Klausovi jsme tu skoro deset let měli cosi opravdu blízkého kapitalismu. A, na rozdíl od předchozích i následujících dob, jsme jako celek prosperovali.

     • skeptik napsal:

      Za vlády Václava Klause jsme tu Pergille měli zlodějny a tunelování, různé mafie a jejich války, Viktora Koženého, kterého nám dával Václav Klaus za vzor, s Viktorem Koženým spojenou rozkradenou a vytunelovanou Českou námořní plavbu, v roce 1997 jeden balíček úsporných opatření, asi za půl roku druhý balíček úsporných opatření a pak neslavný krach. Pokud to měl být kapitalismus, tak se jednalo o kapitalismus 19. století, o kterém se jeho tehdejší tvůrci kdysi učili ve VUMLu.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      jenže pořád to blo o mnohjo lerpší než to, co jsme měli před tím (před 17. 11. 1989) a než to, co je tu teď. Kožený byl totální čučkař proti solárním baronům, např.

     • skeptik napsal:

      Koupit si ostrov na Bahamách Pergille se ještě žádnému solárnímu baronovi nepovedlo. A na rozdíl od Viktora Koženého je zde určitá šance, že na solární barony snad jednou dojde. Na některé snad už dokonce i došlo. Viktoru Koženému nic takového nehrozí. V devadesátých letech u nás bylo lépe pouze pro lidi typu Babiš, Vítek, Křetínský, Kellner, atd. Pro obyčejné lidi zcela určitě ne.

   • A. S. Pergill napsal:

    A navíc zvedla celá opozice pracky pro jednoznačně totalitní protiepidemický zákon.

  • Sámo napsal:

   Zdá se, že vůbec nechápete jak funguje nejen česká ekonomika, ale i ta evropská a potažmo světová. Odjakživa se v ní střídají období silného ekonomického růstu s obdobím recese či hospodářské krize. Řešením hospodářské krize není a nemůže být napumpování nekrytých peněz do ekonomiky a myslet si, že tím ekonomiku vyléčí. Vždy se musí omezit vydání státu pouze na nezbytné vydání, protože za- dlužení státu financemi, které nejsou podložené prací, jsou cestou do pekel. ODS v době hospodářské krize v letech 2009-2011 vyřešila tehdy situaci naprosto správně a došlo jenom k tom nejnutnějšímu zadlužení. To, že ekonomika byla nastartovaná dobře, bylo potvrzeno tím, že následná vláda hnutí ANO a ČSSD a KDU-ČSL nechala většinu ekonomických zákonů z minulého období v platnosti a tím pádem došlo k rychlému uzdravení ekonomiky. Pak nastalo v druhém volebním období k změně vládní koalice- Hnutí ANO a ČSSD s podporou KSČM či SPD a nastalo také tzv. lhaní si do vlastní kapsy- brutální zvyšování počtu státních zaměstnanců- nárůst počtu o 50-100 tisíc, zvyšování jejich platů o desítky procent ročně a něco takového nemohla tato minulá vláda uživit i v době vysokého růstu ekonomiky bez dluhu- každý rok byl plánovaný schodek 100-150 miliard ročně. Následně tato politika vedla k růstu inflace, která se v dnešní době pohybuje někde kolem 10 % a více a přitom to největší zdražování nás ještě teprve čeká- Zdražování všech druhů energií a tím pádem ke zdražování potravin a všech druhů výrobků. Nejhorší to bude v roce 2023.

  • Baryn napsal:

   No největší chybou Babišovi vlády byl nezvládnutelný začátek pandemie. nedostatek ochranných pomůcek, ale vsadím hodně, že tako by dopadla každá vláda v tom čase vládnout.
   Potom ty nastavené restrikce. které se rušily krátce po nastavení.
   Ty výkřiky opopolitiků a drtivé většiny občanů „OTEVŘETE!!!!!!“.kterému to bylo vyslyšeno, tak následky jdou na vrub všem.
   Kolik bylo utraceno z miliardových částek na tlumení koronaviru, vůbec nedovedu odhadnout, když bezpečnostní pomůcky nejsou zadara a v 99 procentech jednorázových. léčení nemocných, to musí vyšetřit orgány činné v trestním řízení a i vláda musí podat účtenky kdy a za co, takové EET.
   A těch 30 tisíc mrtvých házet na Babiše je hloupé.
   Kolik těch mrtvých se ke koronaviru dostalo nedodržením nastavených restrikcí?

   • Petr M napsal:

    Ve většině zemí se nijak počet úmrtí za pandemie o proti minuosti neměnil. Co to tady vypočítáváte ? Co měla jako Babišova vláda dělat ? On přece vládl spolu s opozicí, ač jako že vláda je jedna. Škodili ,hoši a hochyně, co mohli. Fiala, Drahoš, Paterová a další hrdinové dnešních dnů jenom škodili. A ti ministři ve vládě snad měli za hlavní úkol heslo jistého vůdce, že čím hůře, tím lépe.

   • Pavel napsal:

    Musíš si pergillem sladit noty. Jeden tvrdí že opozice žádala přísnější opatření a druhý zase, že chtěl rozvolňovat. Za to vás váš řídící důstojní nebo dokonce nejvyšší pánko velkomožný agent bureš nepochválí.

    • A. S. Pergill napsal:

     Oni do jisté míry dělali obojí: Podporovali nesmyslná opatření, která covid nijak neovlivňují (nebo ne moc) a případně ještě řvali, že by měla být přitvrzena, a na druhé straně bojovali proti racionálně podloženým opatření, která riziko přenosu infekce potenciálně opravdu snižují.
     Prostě: „Čím hůř, tím líp“.

 2. A. S. Pergill napsal:

  Je mi líto. Stát, když odpočteme důsledky covid epidemie, je ve velice dobrém stavu a životní úroveň obyvatel šla prakticky po celou dobu Babišova premiérování nahoru. A na problémech spojených s covidem a jeho dopadem na ekonomiku se naprosto jednoznačně podepsaly i strany, které budou pravděpodobně sestavovat vládu.

  • Pavel napsal:

   už nikdy nebude stát v tak dobré kondici jako za Babiše. pakáž spolu stan i piráti brali neskutečné prachy za nic nedeláni jen udávali,špinili,křivárny a ted když mají pracovat tak to ne ale prachy ano! Dvě nedorostlé slepice Pekárová,Richterová se bojí ministerstev Válek kecalista to samé, kdo bude tedy pracovat. Rakušan jen podrazy,učelovky šašku už je po volbách tak šup ukažte co umíte.

  • Pavel napsal:

   Ulitovaný pergill předvádí diletantismus hodný šilerky. Životní úroveň souvisí s růstem hdp, ten zase souvisí s vývojem světové ekonomiky. Vláda může mít vliv na chod státních institucí, na školství, na rozpočet, apod. a to vše je v rozvratu. Životní úroveň je to poslední , co by vláda byla sto pozitivně ovlivnit.

   • Pavel Liška napsal:

    Dovolím si Vás s tím HDP trošku poopravit. Představte si domorodce v Jižní Americe.
    Bod 0 : HDP jejich osady – 10,- EUR
    Bod 1 : na území osady si se svolením rady starších postaví kolonizátor fabriku na výrobu korálků. Domorodci přestávají sbírat lesní plody a lovit antilopy a vyrábí korálky. Korálky putují ke kolonizátorovi. HDP vyletí o 1000% na 100,- EUR. Domorodci dostanou 1,- EUR na den, aby si mohli pořídit kousek antilopího masa ( v obchodě vlastněném kolonizátory ).
    Dotaz :
    – Opravdu si myslíte, že čím vyšší HDP, tím se mají domorodci lépe ?
    – Opravdu je HDP relevantním měřítkem životní úrovně ?
    Nebuďte naivní.

   • A. S. Pergill napsal:

    I v rámci světové ekonomiky se při stejném celosvětovém HDP daří některým státům lépe a jiným hůře. U nás je prognóza špatná, protože jsme se nedokázali odpoutat od EU, jdoucí do kopru s Grýn Dýlem.

  • Vladimír Komárek napsal:

   Pitomost, která nemá obdoby…Vy asi o faktech a jejich vyhodnocení nemáte ani páru.

  • Tondach napsal:

   Jak se můžou strany podepsat na něčem, co nemůžou nijak ovlivnit? Slovo opozice neznamená spolupráci! Kdo rozhoduje? Vláda, ne opozice, to jsou furt takový blbý kecy!

   • A. S. Pergill napsal:

    Opozice může být konstruktivní nebo destruktivní. Soudruzi „demokraté“ byli jednoznačně opozicí destruktivní a nyní lze očekávat, že budou i destruktivní vládou.

    • Petr M napsal:

     Přesně tak. Že čím hůře, tím lépe. A ještě jim za to dost lidí tleskalo. Brrrrrrrrrrrrrrrr

  • Honza napsal:

   Nějak, Pergille, ztrácíte schopnost rozlišit realitu od fikce.

   • A. S. Pergill napsal:

    Je mi líto. Poněkud mi připomínáte ty „odborníky“, co nám vykládají, jak jsme se za komunistů měli dobře, a jak byl ten režim vlastně demokratický. Vy zase vykládáte, jak jsme se za Babiše měli špatně, a jak byl ten režim nedemokratický.
    Houby s octem, váženosti. Žil jsem v obojím a blekotání, které je s mými zážitky v naprostém rozporu, prostě beru jako bezcenné bláboly.
    Babiš měl jistě řadu chyb (např. EET byla od samého počátku škodlivá pitomost), ale bylo za něj lépe než za předchozích „demokratických“ vlád. A procpání se těch, co ty vlády tvořili, opět k moci bude znamenat pád minimálně na úroveň před tím Babišem a akcentovaný ještě hrůzami, které se na nás hrnou z Bruselu a Berlína.
    Jinak se už soudruzi pětikoaličníci stačili předvést: Zatímco za Babiše měli docela významné posty ve sněmovně, nyní ti „demokraté“ odmítají jakýkoli podíl opozice na sněmovních funkcích.

  • Sámo napsal:

   Pergill- ty budeš asi komunista nebo hňup. Za vládnutí je zodpovědná vždy vládnoucí koalice, opozice je ta která se pouze snaží tu vládnoucí koalici usměrnit. A skutečná opozice v minulém období i to měla v minulém období velmi těžké, protože část opozice – KSČM a SPD se nechala zkorumpovat Babišem a hlasovala s ním v některých případech proti koaličnímu partneru z ČSSD. Za Babiše nedošlo v žádném případě ke zlepšení životní úrovně občanů ČR- pouze došlo ke zvýšení počtu státních zaměstnanců a u těch došlo ke zvýšení platů- došlo k takovému paradoxu, že zatímco ve výrobní a podnikatelské sféře je průměrný plat kolem 35 tisíc Kč, tak státní zaměstnanci mají průměrný plat o 20 tisíc Kč vyšší- což vede k růstu mandatorních výdajů a vzniká tzv. inflační spirála.

   • A. S. Pergill napsal:

    Sámo, je mi líto, ale jsou to nesmysly. Opozice vždy může hledat konsensuální řešení s vládou, případně nabízet alternativy (vytvářet stínová ministerstva apod.), nicméně soudruzi „demokraté“ nic takového nedělali. Když přišel covid, „demokraté“ absolutně neměli zájem o jakoukoli spolupráci, přestože je v demokraciích zcela běžné, že se při podobných situacích vytvářejí velké koalice, zahrnující většinu parlamentu nebo dokonce celý. S nimi něco podobného ovšem možné absolutně nebylo.
    Paradoxně k takovému jednání měly odvahu KSČM i SPD. A ČSSD si tu a tam ránu přes šňupák zasloužila, ostatně proto u voličů propadla.

   • Josef II napsal:

    Sámo,myslím,že je obojí náš všeho znalý Pergill.Měl by se přejmenovat na Grýn Dýl.Píše toho tolik,že se člověku nechce věřit,že to píše sám.Dřív levičák,dnes pravičák.Asi ho osvítil jak Ovčáčka sám archanděl Gabriel.

    • skeptik napsal:

     A představte si Josefe II, že mi Pergill také několikrát tvrdil, že ještě pracuje! Údajně sice prý jen na poloviční úvazek, ale pracuje!!!? To je kabrňák, viďte!

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      a proč bych nemohl pracovat?

     • skeptik napsal:

      Protože tu nejde Pergille vůbec o to, zda by mohl pracovat, ale o to, zda skutečně pracuje.

     • A. S. Pergill napsal:

      Jistěže to jde.

     • skeptik napsal:

      Tak něco takového si Pergille můžete vyprávět čtenářům sputniku nebo Parlamentních listů.

 3. Tondach napsal:

  To rozvrácení „mezildsky“ je na tom to nejhorší….

  • A. S. Pergill napsal:

   To je zcela jednoznačně dílo progresívní levice, která se snaží nasadit cenzuru na vše, co není levicové až ultralevicové a současně antidemokratické.
   Tyhle aktivity totiž lidem rozdílné politické organizace brání hledat styčné body v jejich politickém programu a vysvětlit těm druhým důvody názorů, které zastávají. A podporují lživá nebo alespoň silně zjednodušená odůvodnění typu „ruští švábi“ či „zaprodanci Bruselu / Německa“.

 4. Milan napsal:

  A předtím zase ODS a TOP09 předávala ČSSD zemi v totálním rozkladu že a to několkrát

 5. eda plašil napsal:

  A až tradičně předčasně padnou, kdo za to zase bude moct? Kdysi to byli sarajevští atentátnící, pak zase Paroubek a kdo za to ted‘ ponese odpovědnost Babiš? Podle logiky autora hlídacího psa, asi jo.

 6. Majkl napsal:

  Třeba si Fiala taky najde nějakou uklízečku , anebo kantýnskou a budou předčasné volby …

  • Pavel napsal:

   Alespoň nehrozí, že to budou zlodějiny, podvody a diletantismus alá bureš.

 7. Horymír napsal:

  Teď začne vymlouvání se na Babiše a budou na to svádět zmrazení min. mzdy,důchodů a zvyšování daní.Kupodivu zvýšení svých platů o 6% neodmítli.To zmrazení před volbami všichni podporovali,ale už je po volbách,takže náhle je to nesystémové a populistické,takže to bylo třeba odmítnout.

  • Petr M napsal:

   Mají za úkol konečně zemi zadlužit a věnovat ji MMF.

 8. Adam Novotný napsal:

  Když si čtu zdejší komentáře, je mi to líto. Naštěstí ve svém okolí nikoho nemám, kdo by nepochopil, co je Babiš zač, jeho sebestřednost a nastrkování obětních beránků za sebe, jeho touha po penězích (podstata Čapího hnízda,veškeré dotace firmám z jeho holdingu, i ten stupidní a mnohem chytřeji řešitelný střet zájmů a dál a dál a dál…) a nepochopil jak strašně pro zesílení své popularity, zadlužila tato vláda naše děti a vnoučata.
  Jak může někdo uvést, že životní úroveň stoupá, když si za ty navýšené peníze k penzi, či minimální mzdu s pompou navýšenou – nekoupíte zdaleka tolik, co za minimální mzdu z roku 2012. Jak vysvětlíte synovi, který má vysokoškolské vzdělání, je mu 26, získal práci vedoucího oddělení, že si za na naše poměry dobrou mzdu, na svůj vlastní byt, dům či pozemek a následnou stavbu, bude šetřit 35 let. Že si kvalitní potraviny koupí za cenu o 25% vyšší, než před pár lety, v restauraci mu na oběd 150,- Kč stačit nebude, a nájem 1+1 bytu v krajském městě s připočtením energií, ho stojí přesně o 30% více, než před pěti lety, kdy si ho pronajal s mojí podporou ještě jako student.

  • A. S. Pergill napsal:

   Vysvětlení je jasné: EU.
   Jinak negativní vlastnosti, jaké popisujete u Babiše, najdete prakticky u všech politiků. Výjimky sice existují, ale jednak je jich málo, jednak zpravidla v téí politice působí jen dočasně. Člověk prostě musí být psychopat, aby do té žumpy lezl. A platí to v podstatě od antiky, kdy demokracie vznikla.

  • Horymír napsal:

   V roce 2012 byla min. mzda 8000 hrubého!!!!! t.j 7120 čistého.Za to se dalo žít přímo královsky.
   Za cenu bydlení si můžeme sami-jak nám tu doložil pan Břešťan-tím,že kde kdo dosáhne na nesmyslně vysokou hypotéku a to tlačí ceny nemovitostí vzhůru.Za to Babiš nemůže.Leda snad tím,že se za něj začalo vydělávat víc.

 9. petrph napsal:

  Je to sice pravda, jenomže antické přísloví přece praví, Hic Rhodus, hic salta .
  A panu Fialovi se splnilo jen to, oč sám v čele ODS 8 let usiloval. Mimochodem, jak si každý vzpomene, ještě pár dní před volbami sliboval důchodcům, že díky kvalitní a efektivní práci jeho vlády se budou mít líp než s Babišovými dárečky. Tož, teď to musí prokázat. opravdu kvalitně a racinálně uvažovat, plánovat a budovat úsporně fungující státní instituce . nikoliv tedy – jak se teď bude trapně snažit, hloupě škrtat. A hlavně tedy, trapně neslibovat občanům, co ani splnit nemůže.
  Že o tom třeba tak hovořím, pokud si toho ani média nevšimla (a to je mi opravdu líto,) že už se Fiala hloupě proflákl už nyní i se svým před-ministrem Válkem “ když sliboval lokální opatření působnost proti covidu. Jenomže to už zapomněl o čem to hlasoval před půl rokem v pandemickém zákonu. Kdyby si ho pořádně přečetl, zejména v par 3, odst. 1 a 2, tak by zjistil, že toto už není vůbec v pravomoci politického rozhodování vlády. A pokud se o to bude pokoušet a seshora dirigovat, tak dopadne stejně jako Babiš a budou jim ta opatření jako nezdůvodněná rušit soudy..

 10. vlad napsal:

  Pan novinář Břešťan se tragicky mýlí.
  Konečně vyhrál podvodem opoblok a budeme se mít přímo fantasticky!!!!!
  Do 14 dnů zmizí problém zvaný covid, ikdyž se odborník na covid Válek bojí přijít na jednání MZ.
  Do 3 týdnů zmizí zadlužení, ikdyž Fiala neumí počítat.
  Do 4 týdnů se vyřeší veškeré sociální dávky a zmizí nezaměstnanost, ikdyž Pekarová s Richtrovou utekly od zodpovědnosti býti ministryní.
  A všechno bude vzkvétat, důchody i platy půjdou strmě nahoru, daně se snižují a zpívat se smí…
  To jsou sliby ODS, KDU, TOP 09, STAN a Pirátů. Já jim absolutně věřím, že tyhle sliby promptně splní. Mají stovky odborníků a týmy, které mají ta nejlepší řešení. Po Babišově vládě přijde vláda Fialová. Nebo možná Bartošova. Co kdyby se Péťa lekl zodpovědnosti…

  • A. S. Pergill napsal:

   🙂

  • Tondach napsal:

   Jakým podvodem vyhrál „opoblok“?
   Válek nechce dělat ministra v Babišově vládě, ne, že se bojí!
   Pekarová s Richtrovou utekly od zodpovědnosti býti ministryní? Ona už jim byla ministerská funkce nabídnuta?

   A i to ostatní je snůška blábolů!

   • A. S. Pergill napsal:

    Opoblok by nevyhrál bezu koalic stran, které mají naprosto protichůdné politické programy a vycházejí z naprosto protichůdných ideologií. Předstírání, že rozdíly mezi nimi nejsou, nebo jsou malé, skutečně lze za podvod (pro část voličů) prohlásit. Navíc ani nevytvořili jeden klub pro každou koalici, ale rovnou kluby jednotlivých stran. I to není zcela standardní. To, že poslanecký klub pirátů byl vytvořen v rozporu se zákonem, je už jen „třešnička na dortu“.

    • skeptik napsal:

     Pokud byl poslanecký klub pirátů vytvořen v rozporu se zákonem, co vám Pergille brání obrátit se na soud? Tak do toho!

     • A. S. Pergill napsal:

      Proč bych to dělal? Příslušní prokurátoři mají ze zákona povinnost to udělat, i když se o tom dočtou někde v novinách nebo na internetu. Pokud to nedělají, tak je jasné, že to političtí aktivisté v talárech smetou ze stolu. A soudce tu v podstatě žádné nemáme.

     • skeptik napsal:

      Pokud víte Pergille o tom, že bylo spácháno něco nezákonného, je vaší zákonnou povinností učinit alespoň trestní oznámení. A přestaňte věštit, případně extrapolovat. Ukázal jste už mnohokrát, že vám to nejde.

     • skeptik napsal:

      Pokud víte Pergille o nějakém nezákonném jednání, není to povinností pouze státních zástupců (prokurátoři už u nás nejsou), ale je i povinností vaší podat alespoň trestní oznámení. Pokud tak neučiníte, porušujete zákon také a mohl byste být za takové jednání stíhán.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,
      na tom, co hlásáte (mimo jiných absurdit práva), je založena skvělá parodie socialistického práva od Ivana Kříže „Když okresní prokurátor zlobí“. Takový právnický Švejk. Vyšlo to v devadesátkách.

     • skeptik napsal:

      Já toho sice vím o socialistickém právu jen velmi málo, ale vidím, že vy jste na tom Pergille se znalostí socialistického práva ještě hůř.

 11. Ondrej napsal:

  tak to vidi jasne kazdy, kdo nema totalne vyhrabano a ma aspon zakladni ekonomicke znalosti, coz ale Buresovci a Zemanovci v drtive vetsine pripadu nejsou takze budou klidne tvrdit opak,ale maji smulu – toto brutalni a casto zbytecne zadluzeni je dusledkem naprosto diletantskeho nevladnuti v pandemii, a ted si to teprve poradne vyzereme a nejvic si to slizne nova vlada, to je bohuzel jiste…neni to spravedlive, ale neda se nic delat, proste bude hur a velky podil na tom ma Bures, Socani a KSCM, tak to bude zapsano v historii!!

  • A. S. Pergill napsal:

   Jiné státy, v EU i mimo ni, se zadlužily ještě daleko hůř.

   • skeptik napsal:

    O takové země mají být pro Andreje Babiše tou pravou inspirací?

    • A. S. Pergill napsal:

     Ne, to jen ukazuje, že jsme nedopadli tak špatně, jak jsme dopadnout mohli, i s tím Babišem na postu premiéra.

     • skeptik napsal:

      Ono staré české přísloví říká, že nikdy není až tak zle, aby nemohlo být ještě hůř, Pergille. Vždy může být ještě hůř. A to platí i v těch zemích, které na tom byly a jsou hůře než my a po kterých pošilhává Babiš a vy.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku,

      jsem toho názoru, že v důsledku výsledku posledních voleb na vaše slova (o tom, že může být ještě hůř) s vysokou pravděpodobností dojde.

     • skeptik napsal:

      Nepochybuji ani trochu o tom, že na tom, aby bylo hůře, budete vy Pergille a vaše stáj, ze všech sil pracovat. Že učiníte vše pro to, aby si všechny kopance a chyby Babišovy vlády odskákal nově se rodící kabinet. Já věřím, že se vám to nepodaří.

     • A. S. Pergill napsal:

      Já myslím, že nový kabinet, vzhledem ke svým postojům k Bruselu a jeho šílenostem, si nadělá problémy opravdu sám. Ono je rozdíl podepsat Grýn Dýl, když alternativa prostě není (a potom ho sabotovat, co se dá, třeba i podle algoritmů, popsaných ve Švejkovi), a nebo být v tomto ohledu takový Jasének z Černých baronů.

     • skeptik napsal:

      Švejka jsem přečetl několikrát. Žádný popis algoritmů jsem v něm nenašel. A pro své věštění si už konečně kupte lepší křišťálovou kouli. Ta vaše současná vám Pergille dost švindluje.

 12. Dusan napsal:

  Až zmizí Babiš s politické scény hromada pisálků nebude mět o čem psát.Oni nic jiného neumí Babiš je pro ně inspirací.To bude zase nezaměstnaných takzvaných novinářů.

  • Tondach napsal:

   …ale bude mít, co psát a nezmizí! A i kdyby nakrásně Babiš zmizel z politiky (ne s politiky) tak jeho odkaz a strašlivé dluhy nezmizí!

 13. Přemysl Louda napsal:

  Je to hrůza co se v komunikačních prostředcích píše,jak ostudné,urážející články se píší o prezidentovi republiky/Forum 24/,tak dnes prakticky vše od televize,po novinové deníky,se předhánějí s vymyšlenými,urážejícími historkami,pro mladou generaci,která pochopitelně co slyší to ventiluje dál,aniž by přemýšlela jestli se vše zakládá na pravdě.Krásná demokracie,pro kterou jsem v Praze v 89 chrastil klíči a pobýval 3 dny na lavičce v parku.Dnes mladá generace nadává na důchodce,kteří byli u zrodu demokracie a která se nepovedla.Ahoj

  • skeptik napsal:

   Já jsem Přemysle Loudo také uvítal 17. listopad a pád KSČ. Ne ale proto, aby mi po dvaceti osmi letech vládl estébácký předseda vlády nebo také dva prezidenti původem z Prognostického ústavu, pracujícího v době, kdy tam ti dva budoucí prezidenti působili, pro KGB.

 14. egoist napsal:

  Spolu a spol. udělali vše(a někdy skutečně nevybíravě),aby volby vyhráli. Věděli do čeho jdou. Tak proč teď ten nářek v jakém stavu zemi přebírají ?

 15. Tomáš napsal:

  Koalice Spolu a Pirstan jsou už v konfliktu, nemají na to, jsou buď proflakli z vlád ODS a jejich kmotri jsou hodně vyhladoveli. Situace s nemoci p. prezidenta a výsledek voleb je nestastny souběh a k tomu ekonomická krize a vzestupny trend onemocnění Covid-19, to je síla. To nelze pripisovat premiérovi Babisovi, obě koalice se chovali nepřátelský a to je špatně. To bude jedno z nejhorších období po R. 1989.

  • Sámo napsal:

   Profláklá byla celá minulá vládní koalice, která byla plná bývalých komunistů a dnes podnikatelů, kteří se spolu s Babišem napojili na státní penězovod a kradli až dokradli a není už co, tak dělali už třetím rokem rozpočet s půlmiliardovým dluhem, aby bylo z čeho brát.

  • Tondach napsal:

   Vy jste někde viděl opozici, která se chová k vládě přátelsky?

 16. Marek Loucký napsal:

  Rozklad státní správy a veřejných financí je ve zkratce nejvýstižnější a nejpřesnější hodnocení Babišovy éry. Dopadne to přesně jak píše pan Břešťan, psí hlava bude nasazována těm, kteří tu zkázu přišli zastavit a pokusit se o její nápravu. Babišova mediální síla ve spojení s dezinfoscénou se bohužel projeví i zde 🙁

  • Ondrej napsal:

   ano, to je bohuzel nejpravdepodobnejsi scenar, rikam to taky a proto me vysledek voleb nenaplnuje zatim moc velkym optimismem..Burese jsme se zatim definitivne rozhodne nezbavili. Zemana snad uz ano, ale vyhrano neni ani zdaleka, spis prave naopak a bude to mit nova vlada, ktera teprve pomalu vznika krute tezke a nedejboze, aby se do toho stal Bures jeste prezidentem..

  • Tondach napsal:

   Už se projevuje ….

  • petrph napsal:

   Víte, ono je to opravdu absurdní zjištění, že onen Rozklad státní správy začal (jak se domníváte) právě v tu dobu, když byl uzákoněn Zákon o státní službě, který měl naopak tu stání správu zkvalitnit – a zejména (sakra zejména) jí učinit nepřístupnou pro nelegitimní příkazy a tlaky politiků..
   Jak se někdy sarkasticky připomíná, osud má smysl pro humor.
   Nicméně, i z toho je asi vidět, že za ten rozklad určitě nemůže jen Babiš, ale že si ho i státní správa způsobuje (možná i díky nejasně formulovaným předpisům a špatnému systému kontrol). sama..

   A pokud se týká toho závěru, musím opakovat antické heslo „Hic Rhodus, hic salta“, jinak řečeno ti „..ti kteří tu zkázu přišli zastavit a pokusit se o její nápravu“, budou mít za pár týdnů (až převezmou vládu) ruce naprosto volné. Tak jestli třeba Fiala ví kde ušetřit ty stovky miliard, jak sliboval, bude mít brzy šanci to provést. A podobně i v řadě dalších případů.
   Ono dejme tomu navrhovat důchodovou reformu v čase , kdy extrémně roste inflace a současně klesá HDP, by nenapadlo ani studenta v prvním járu ekonomie, ale prosím, pokud by ze sebe chtěla Fialova vláda udělat úplné ekonomické negramoty, tak si to může prubnout

 17. Jiří napsal:

  Mistři dezorientace jsou politické slepence , pokud by se takto nesnažli , neuspěli by ve volbách .

 18. Tomáš napsal:

  Jen nenaserte delniky“, říkal jeden žijící komunista premier a to vše se stalo a vyvrcholilo v 11/89.Uplynulo víc jak třicet let aje to tady, ta nová koalice, nemůže nic jiného dokazat než nasrat delniky. Stalo nás to biliony a rozpad ČSR, taticek Masaryk se obracel na Lanskem hřbitově. Zbohatlici se pakovali začali mlaskat a Babiš je vyhnal od koryt, ale hoši se zvedli a Babise odstavuji od vlády. To jim nestačí potřebuji odstavit i prez. Zemana to bude druhá nasranost delnictva a ta třetí v pořadí přijde sama.

 19. Baryn napsal:

  Nová vláda pemiéra Petra Fialy má. či bude mít k dispozici v boji proti covid-19 zkušenosti a tím pádem se může vyvarovat chyb, které dělala Babišova vláda.

 20. jos napsal:

  Autor v článku předem vyrábí alibi pro tu sbírku, která se ze všech sil dere k moci. Dobře si totiž pamatuje jak dopadly všechny tři předchozí vlády vedené ODS Klausova, Topolánkova i Nečasova. Všechny přivedly stát do krize a katastrofy. Jejich hesla jim prostě na úspěšné řízení státu jaksi nestačí. Takže je jasné, že ti, co si pro sebe naprosto neomaleně uzurpovali adjektivum „demokratický“, budou potřebovat alibi jako hrom. O té jejich „demokratičnosti“ mám značné pochyby. Protože v době kdy celý stát, vláda i občané se museli nějakým způsobem vyrovnat s Covidem považovala tato tzv. „demokratická “ opozice za nejdůležitější vést boj proti Babišovi a vládě a házet vidle do všeho co podnikala vláda. Na tento postoj doplácela a doplácí celá společnost. Bohužel je přístup např. Portugalska k situaci vůbec nezaujal.

 21. Daniel napsal:

  Babiš se vymlouval na Kalouska a jeho úspory které pak mohl s velkou slávou rušit. Sklízel za to obdiv a potesk. No ted nás čeká zase nějaký jiný Kalousek. Asi koloběh života a dějin.

  • Horymír napsal:

   Jaké Kalouskovy úspory?Kalouskovy deficity se pohybovaly mezi 130-290 miliardami ročně.Nikdy se nedostal pod 130 miliard!Majstrštyk byl rok 2009,kdy zasekl sekeru 230 miliard a ještě rozpustil(eufemizmus pro prošustroval) 60 miliard vládních rezerv.
   Kalousek šetřil kde se nedalo a škrtal,kde to škodilo.Kamarádíčkům ale dopřával.V roce 2013 polovina státních dluhů(skoro 3/4 biliónu) souvisela s Kalouskem.

 22. A. S. Pergill napsal:

  K tomu Babišovi vlastní zkušenost:
  Kde máme chalupu vládl takový místní „feudál“, co v dědině a okolí sežral skoro všechny restituenty a získal co zbylo po JZD (postupy, za jaké bývá běžně Babiš kritizován a dehonestován), postavil bioplynku, na níž vydělával eko – bio dotace, a odpad z ní vozil do remízku kousek za koncem vsi. Bohužel, na našem konci. Páchlo to příšerně, i od silnice bylo vidět, že z toho trčí kusy kravských skeletů a podobné „chutnosti“. Měl „přes Prahu“ obšancovanou hygienu i životní prostředí, takže všechny stížnosti (od chalupářů, kteří nebyli závislí na tom, že by jim dával práci) končily několik let v „černé díře“.
  Pak chlapec přecenil své síly, dostal se do střetu s Babišem (ten střet asi z blbosti sám vyprovokoval) a Babiš ho sežral. A jedním z důsledků toho „sežrání“ bylo, že nový majitel (Babiš) tu jeho páchnoucí ilegální skládku mršin asanoval (asi něco odvozil na řádnou skládku, něco možná propasíroval přes kafilérii), takže už žádný zápach, hmyz, potkani atd. Vedlejší remízek už není plynová komora. Čili já si na toho pána stěžovat dost dobře nemohu.

  • skeptik napsal:

   Hezká pohádka o „hodném“ Babišovi. Škoda jen, že chybí jakékoliv konkrétní detaily, podle kterých by bylo možné si pravdivost této story ověřit. Tak že jen hezká pohádka.

   • A. S. Pergill napsal:

    Z v podstatě jasných důvodů je uvádět nebudu; nicméně nemám sebemenší důvod vám lhát. Už proto, že k Babišovi nějaké zvláštní nadšení nechovám, ale nehodlám mu nasazovat psí hlavu pouze na základě lživých údajů a pomluv.

    • skeptik napsal:

     Tak uveďte konkrétně ty údajné lži a pomluvy týkající se Babiše. A nebojte se, žádnou psí hlavu Babišovi nenasadíte. On to svým jednáním zvládá sám.

     • A. S. Pergill napsal:

      Takto:
      Babiš „sežral“ mnoho menších podnikatelů, nicméně oni si počínali prakticky stejně jako on, takže si nemyslím, že by byl méně morální jen proto, že se dostal na špici predační pyramidy.
      Je zde ta nešťastná kauza s otrávením Bečvy, kdy všichni div že neviděli Babiše, jak tam ten kyanid sype.
      Nasazuje se mu psí hlava ohledně řepky, ale já pamatuji reportáž ČT, podle níž Babiš až po přijetí příslušného bruselozeleného zákona prohlásil, že tedy tu bionaftu bude dělat on (a kdyby ne, bylo na to zájemců dost). Do té doby vím z tehdejších sdělovacích prostředků, že se Babiš o biopalivech vyjadřoval negativně.
      A našlo by se toho víc.
      Babiš prostě využije jakoukoli příležitost, která mu bude chybou systému poskytnuta, ale nesnaží se systém vést k tomu, aby takové chyby generoval. Na rozdíl od zelených (tč. substituovaných piráty) nebo progresivistů typu TOPky. A je rozhodně přijatelnější, alespoň pro mě, než oni.

     • skeptik napsal:

      To co jste uvedl Pergille, ale nejsou žádné lži a pomluvy o Babišovi. Toho se Babiš skutečně dopustil. A bylo by možné uvést i další věci, o kterých nepíšete.

     • A. S. Pergill napsal:

      Skeptiku, jasně jsem ukázal, že buď se nedopustil, nebo se dopustil, ale ve zcela jiném kontextu, než jak to hlásají soudruzi.

     • skeptik napsal:

      Ve vašem příspěvku 6. 11. 2021 (13:00) píšete o údajných lžích a pomluvách. Žádné jste zatím Pergille nedokázal uvést.

Přidávání komentářů není povoleno