Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Babiš posiluje vliv v médiích, Mafra kupuje volnočasové časopisy z Bauer Media

Předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš dál posiluje svůj vliv v médiích. Jeho mediální dům Mafra, „zaparkovaný“ ve svěřenském fondu, kupuje vydavatelství Bauer Media. Pod něj spadá až třetina českých volnočasových časopisů.

Vedení vydavatelství Bauer Media koupi v úterý po 14. hodině oznámilo na mítinku se zaměstnanci. Redakci HlídacíPes.org to potvrdily tři na sobě nezávislé zdroje zevnitř vydavatelství, přímí účastníci schůzky. O vstupu Mafry se spekulovalo delší dobu.

Koupi ještě posoudí antimonopolní úřad.

Pod vydavatelství Bauer Media patří časopisy Cosmopolitan, Chvilka pro tebe nebo Rytmus života, dále Pestrý svět, Žena a život nebo televizní programy a křížovkářské magazíny. Provozuje i internetové servery JenProZeny.cz, JenProMuze.cz, JenProHolky.cz, Dolcevita.cz nebo Televize.cz.. Hospodářské noviny nedáno odhadly, že by se cena za prodej měla pohybovat kolem jedné miliardy korun. Loni podle odhadů v Česku vydavatelství prodalo kolem 50 milionů výtisků časopisů.

„Bauer media měsíčně zasahují více než pět milionů čtenářů, kteří do značné míry sdílejí pravý i levý konzumní střed, tedy hodnoty, které ANO prodává v kampaních. Akvizice posiluje efektivitu komunikace hnutí s potenciálními voliči v nepolitickém tržním segmentu. Nápadná konzumní přitažlivost časopisů bude nenápadně posilovat efektivitu volebních kampaní ANO,“ uvedl nedávno pro Deník Referendum mediální expert Jaromír Volek.

V současné době Babiš prostřednictvím Mafry vlastní například deníky Mladá Fronta DNES, Lidové noviny, Metro nebo Rádio Impuls.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

6 komentářů

 1. Nemec napsal:

  Poslední dobou jsem trochu cestoval a kromě mě, který si četl výborný týdeník ECHO tak téměř všichni zírali do mobilů nebo počítače. Ani mi v kupé neodpověděli na pozdrav sbohem protože měli uši ucpané sluchátky. Je ale fakt, že to byli všichni mladí lidé a né blbínci, kteří čtou koniny protože jsou levné.

 2. petrph napsal:

  Dalo by se říct, no a. Protože volnočasové časopisy skutečně nelze označovat za nějaká privilegovaná média, jejichž úkolem by bylo zde chránit demokracii. Ty at si koupí, když ne Babiš, tak třeba Putin, a může v nich publikovat jak se vaří borš ,jak se tančí kazačok a hlavně zvěřejnovat drby o
  ruských héréčkách.

  • Martin napsal:

   Klidně ať si je koupí, kdo chce a píše si tam, co chce. Já na to ale Babišovi přispívat nebudu a proto ruším předplatné.

   • Josef napsal:

    Opravdu to hrdinský čin 🤕

    • PM napsal:

     Ne, hrdinský čin to opravdu není, je to ale nutnost, pro zachování úcty k sobě.
     Také jsem zjišťoval, jestli to co odebírám, nebudu muset zrušit.

 3. Katka napsal:

  Šikovný pan B. skupuje a ovládá čím dál větší část ČR, nejen média. Připadám si jak ta pomalu vařená žába… Každopádně už je to pro mne horké nad míru tolerance a bez jím vlastněných tiskovin se obejdu, takže vyskakuju z hrnce a předplatné LN i z Burda media ruším.

Přidávání komentářů není povoleno