Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook MIloše Zemana, zdroj

Babiš, Beneš a ČEZ. O co šlo v kouřové cloně z hořících Zemanových trenek

KOMENTÁŘ. Povedlo se. Na zpravodajských serverech byla taškařice se zapáleným nadrozměrným spodním prádlem z majetku pana prezidenta České republiky v důležitosti zpráv výše než setkání, které proběhlo krátce před takzvaným happeningem za účasti hasičů, hradní smetánky a překvapených novinářů.

Šlo o schůzku premiéra Andreje Babiše, generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše a prezidenta Miloše Zemana. Zda byl jednání přítomen například i tajemník pro záležitosti ruské a neplacený poradce prezidenta Martin Nejedlý, není známo.

Ze schůzky samotné byl jen stručný výstup z úst Daniela Beneše – byla prý „o budoucnosti české a evropské energetiky“. Jaké to překvapení.

Šolich pro vybrané soudruhy

Zajímavé je načasování této schůzky. Týden před valnou hromadou ČEZ a v době formování vlády, kdy si komunisté za podporu otevřeně říkají o místa (příjemně honorovaná) v dozorčích radách státních firem.

Je jisté, že se složení dozorčí rady na valné hromadě bude měnit. Dost možná se tedy už příští týden v pátek ukáže, že hlasovací koalice ANO – ČSSD – KSČM dostane své první pojistky v podobě šolichu pro vybrané soudruhy.

A „dobrá“ dozorčí rada je naopak i v zájmu sedmičlenného představenstva, které může dozorčí rada kdykoli odvolat.

Nejde také úplně o drobné – odměna pro člena dozorčí rady je 52 500 Kč hrubého (místopředsedovi dozorčí rady náleží odměna 84 000 Kč a předsedovi dozorčí rady 105 000 Kč), stejnou sumu ČEZ posílá na účet v rámci kapitálového životního pojištění,.

Je zde nárok na služební vůz vyšší střední třídy i pro soukromé účely, náhrada cestovních výdajů, mobil, notebook.

A také podíl na zisku, tedy pravidelné tantiémy (které ale musí schválit valná hromada), které mohou jít do jednotek milionů ročně.

Nejde tedy zdaleka jen o možný lobbing za rozdělení ČEZu na jadernou a nejadernou část a tlak na to, aby se k lizu na českém jádru dostali Rusové, nebo snad dokonce i Číňané. Jak čínské, tak ruské firmy (vedle korejské, americko-japonské a francouzské) na možné dostavbě Dukovan, potažmo Temelína, zájem mají.

Jde i o vznik a blaho vlády Andreje Babiše. I v tom může polostátní ČEZ pomoct.

Vejce pro velké kluky

A pak je tu ještě jeden pohled na možné dělení ČEZ, o němž se bude jistě na valné hromadě také mluvit.

Ten, že by se v lukrativní nejaderné části ČEZ objevila Distribuce, která je s ohledem na očekávaný rozvoj chytrých sítí a nové energetiky potenciálním zlatým vejcem. Pod jeho skořápku by se rád dostal kdekdo. Prostě velké sousto pro velké kluky.

Schůzka na Hradě ve složení Babiš – Beneš – Zeman byla nepochybně v mnohém zajímavá. Natolik, že ji pro jistotu překryl smrad ze spálených trenek.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

22 komentářů

 1. Miloš napsal:

  Zeman je zkušený politik a stratég. Protože nejspíš ze zdravotních důvodů omezuje cestování a ruší zahraniční cesty, rozhodl se alespoň trapným divadlem ukázat občanům.
  Ovšem tu podpásovku vůči novinářům si mohl odpustit. Totiž ty fantasmagorické úvahy, co bude tématem brífinku byly vesměs od bookmakerů, média pouze citovala, na jaké absurdity si lze vsadit. Jeho voliči by měli zpytovat svědomí.

  • Karel Vazler napsal:

   Ja zadne svedomi zpytovat nebudu. Zeman jen novinarum a kavarnikum odplaci urazky a soustavne denunciace. A dela to moc dobre. Ma podporu temer 60 procent obcanu. A to nikdy zadny prezident nemel.

   • Vojtěch Berger napsal:

    No tak třeba jen Václav Klaus po prvním roce mandátu měl důvěru 77 procent dotázaných… atd. https://zpravy.idnes.cz/duvera-v-klause-na-minimu-0hm-/domaci.aspx?c=A130205_141154_domaci_jw

    • Martin Řezáč napsal:

     Já si nemůžu pomoct, ale nejvíce urážek slyším právě z úst Zeman, potažmo Ovčáčka, případně „lidí“ jako je Tomio Okamura. Co je třeba novinářům oplácet, to by mě opravdu zajímalo.

     Další věc. Prezident je nejvyšší státní činitel a měl by jít příkladem, a chovat se jako (odpusťte mi ten termín) namyšlené egoistické hovado, rozhodně není chování hodné takové funkce.

     Jinak nevěřím tomu, že má prezident podporu 60%. Volby vyhrál hodně těsně (pokud si správně pamatuji, tak měl 51,2%) a spousta z jeho voličů volila jen „menší zlo“.

     • Doug napsal:

      Ja si myslel, ze lide slu k volbam volit prezidenta a oni si zatim sli volit mensi zlo.
      Opravdu je skvela vizitka mit jako predstavitele statu nejake zlo…

   • Jakub napsal:

    Karel Vazler alespoň prosím trochu zpytujte, jestli nešíříte nesmysly.
    I prezident Havel měl svého času výrazně vyšší podporu – v roce 1996 měl důvěru 82% občanů.

   • PM napsal:

    Zlí kavárníci a prolhaní novináři, si nic jiného nezaslouží, měli by se rovnou likvidovat. Ještě jste zapomněl na pravdoláskaře a vítače. Zajisté vám dělá potěšení, utrpení lidí jiného názoru. Máte svého prezidenta. Jste s ním spokojený. Gratuluji vám k němu. (MZ) mstivému starci se dokonale podařilo zničit ČSSD a rozeštvat lidi proti sobě, v souladu s prezidentským slibem. Kdo dá tohle dohromady, to jsem sám zvědavý. A jak jste přišel na těch 60%, to mě opravdu děsí.

   • Miloš napsal:

    Mimo kauzu Peroutka Zeman prohrál 2 soudy pro lživou pomluvu. Jednou to bylo s novinářem… Jeho averze vůči novinářům vzrostla poté, co reportéři ČT odhalili jeho lži ohledně Bamberského kufříku. Také vyšlo najevo že coby premiér – manipulován Šloufem – rozhodl ve prospěch F. Mrázka. Ani kauza Olovo ho nectí. Ovšem od chvíle, kdy média zveřejnila určitý problém jeho syna z 1. manželství, tak Zemanova averze vůči novinářům se přímo umocnila. Co tedy novinářům odplácí? Že publikují fakta a připomínají jeho nesplněné sliby, jako v kauze Peroutka? Viz video:
    https://vary.idnes.cz/zeman-se-omluvi-pokud-se-peroutkuv-text-nenajde-ftr-/vary-zpravy.aspx?c=A150413_181149_vary-zpravy_kha

    • Frenki Hunter napsal:

     A víte, že mi tyto kraviny vůbec, ale vůbec na Zemanovi nějak zásadně nevadí?! S reálným přihlédnutím k faktu, co vše je na naši politické pocheli za jejich cca 30 let po bolševikovi možné? Hoď kamenem! Celá společnost je spolu s partajním hnojištěm jedna velká pakáž. Někdo ji ale takto rozpoltil, na tisíc malých kousíčků. Zemanovi to ale nemůže nikdo vyčítat, ten stav už takový byl. 28 let morálního úpadku. 28 let korupce a obřích krádeží. 28 let apatie, když se vidí, že se nic nedá změnit. Jak jinak nazvat tu kupu amorálního xindlu, kdy bývalý komouš, stbák a parta komoušů spolu s probruselskými multikulti-neomarxistickými 7% ními extrazloději a lumpy dacany socany chtějící postavit vládu?!

     • PM napsal:

      Něco pozitivního v repertoáru nemáte?
      Aha už vím, za komunistů bylo nejlépe, úplný ráj na zemi.
      Všem mladým lidem, kterým toto rodiče valí do hlaviček.
      Bych umožnil roční soustředění v KLDR, brigádičku, v nějakém státním podniku, bez mobilů a jiných komunikačních zařízení, třeba by se jim tam i zalíbilo, lidi tam k sobě mají blíž.

   • Kateřina Petlíková napsal:

    Pokud mi chování oponentů přijde jako hloupé, tak nebudu přeci fandit „oplácení“ stejným, ne-li trapnějším způsobem… Nehrajte s nimi jejich hru a nerozlišujte kavárnu a venkov, ale rozlišujte jednotlivé lidi. Přeci jen proto, že někdo hlásá něco, co Vám je blízké, tak z něj nedělá hrdinu. Přeci jen nestačí říkat něco, co se mi líbí. Podívejte se na to objektivně.

   • fabin napsal:

    Podporu téměř 60 procent občanů? Kde jste objevil toto číslo?

   • Svatopluk LEV napsal:

    Hitler měl podporu snad 90 % Němců a jak to dopadlo. Bohužel člověk je stádový tvor a manipulace stáda se kolem nás děje dnes a denně.

   • Sylva Šauerová napsal:

    Pro pořádek, pane Vazlere : důvěra v Ing. Zemana se od února pohybuje v rozmezí 49 – 51% (data Sociologického ústavu AV ČR).

   • leoš játro napsal:

    …karle vazler, cim slusnej clovek urazil zemana ze nam vsem v cr dela takovou ostudu? proc se najednou tolik paktuje s komousema když před lety byl udajne proti nim? atd.. :/

  • Miloš II. napsal:

   Přesně

 2. ČERT napsal:

  Já bych zůstal jen u těch trenýrek, když se z toho tedy také tolik dělá… Tak je ale přece jasné, že Zeman tím jen v podstatě navázal na tu komedii, kterou tady začala ta skupina… – jistě jasné, která… Jediné, co je tady tragické, je osud jednoho z iniciátorů té tehdejší akce, který vloni zemřel v důsledku dopravní nehody. Jinak to ale celé, tím vyvěšením nad Pražským Hradem počínaje a tím Zemanovým včerejším aktem konče, působí opravdu komicky.

 3. Frenki Hunter napsal:

  Zdravím pane Břešťane, jedna „věcná“. To, že mé reakce ze včerejšího rána nebyly „zatím uveřejněny“, to je už taková Vaše redakční typická vlastnost, ale o tuto mi kupodivu, v tomto momentu, nejde. Podivuji se nad jinou zvláštností. Nějak nechápu, proč se mnoho Vašich článků (HP) objevuje vzápětí na tiscali. jsou jako přes kopírák. Vždy je zveřejní až po Vás. Znáte odpověď na tento dotaz? Děkuji uctivě za reakci.

 4. Jos napsal:

  Velmi se mi líbí, jak všichni mediální bratři v triku, ti chlapci co spolu chodí na pivo, včetně autora tohoto článku, jako jeden muž vynechávají závěr celé Zemanovy trenýrkjové akce. Totiž že pozval novináře zdarma na zahájení výstavy Doteky státnosti. A doprovodil to slovy: „Konečně se dovíte, že prezidentská standarta není osobní majetek jakéhokoli prezidenta republiky, ale státní symbol. Přeji našim novinářům hodně informovanosti…..“. Jenže to už se ke scénářům hodinek nenávisti k Zemanovi těm chlapcům co spolu chodí na pivo nehodí. Radši manipulují čtenáře. Ovšem zároveň to dokládá jak smutný vztah mají ti chlapci, co spolu chodí na pivo, k české státnosti. Pak už ovšem další vývody vašeho dostávají opravdu zcela jinou váhu

  • ChuckNorris napsal:

   Jos, jeste jednou a trochu pomalej. Vim jen, ze chodime na pivo….

 5. Vladimír napsal:

  Všichni to mysleli dobře a špatně to dopadlo. Někteří při tom možná nemysleli vůbec.
  Když si ve 30-letech zvolili Hitlera, také to všichni mysleli dobře.
  Bohužel i dnes se chováme jako stádo a když přijde někdo, kdo to s námi „umí“
  jsme schopni se nenávidět i v rodině. Kdo poradí co s tím ?

  • PM napsal:

   Bohužel nikdo, vše se bude stále dokola opakovat v jiných variacích.
   Vždy se najde vůdce, který to se stádem umí. – Teď přece máme toho pravého, ten s těmi zloději konečně zatočí.
   A to jsou mezi námi i lidé, kteří by si přáli dát vítězi rovnou plnou rozhodovací moc, bez kompromisů v koaličním vládnutí. Ale zrovna s trestně stíhaným Estébákem, to už u voličů hraničí s demencí.
   A já se pokorně přiznám, takhle strašně hloupý jsem byl v mládí za vlády O.F. a následně ODS také.
   Klaus byl pro mě modla, kdyby býval mohl neomezeně vládnout, to bychom byli někde úplně jinde, jen si dnes netroufám odhadovat kde. Ještě že nestačil zrušit, ten zbytečný senát.
   Proboha já byl takový magor, všechno jsem chtěl rychle, včera bylo pozdě.
   Ale ze spěchajícího a makajícího estébáka podporovaného komunisty a se záložníkem Okamurou mám opravdu hrůzu.
   Rovnější dálnici do pekla, vytvořit snad ani nejde.

Přidávání komentářů není povoleno