Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Gene Hunt on Foter.com, More conspiracy theories

Antizemanovští darmožráči, presstituti metrosexuálního zjevu. Útoky dezinformátorů na novináře sílí

REDAKČNÍ KOMENTÁŘ. Uprchlíci „došli“, prezident Miloš Zeman se vrací v české kotlině k obvyklému veřejnému nepříteli a útočí na Romy. Novináři, kteří na tuto nemravnost upozorňují, se stávají terčem útoků dezinformačních webů. Jedním z nich je i redaktor HlídacíPes.org Vojtěch Berger.

Na serveru Nová republika vyšel v pondělí text pod titulkem Jů bude prezident, Hele premiérem. Titulek se ovšem příliš nepotkává s obsahem; ve skutečnosti jde o dehonestující „životopis“ redaktora Vojtěcha Bergera, který rozzlobil dezinformační scénu například svým nedávným textem srovnávajícím prezidenta Miloše Zemana se zesnulým rakouským politikem Jörgem Haiderem.

Text během dne sdílely další weby, například Pravdivě.eu nebo Panobčan.cz.

NSA, FBI, CIA a ti druzí

Životopis je podán v duchu konspirační teorie o „vzájemném propojení Hlídacích psů, Jandů, médií financovaných podnikatelskou juntou i občany, tj. veřejnoprávními, a neziskovkami séréšovského typu, s pozadím NSA, FBI a CIA“.

Zde krátká ukázka:

„Vojtěch Berger pracoval osm let jako projektový asistent YMCA, potom šest let studoval na Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd na Karlově univerzitě, dvanáct let pracoval v Českém rozhlasu a nyní funguje na Hlídacím psu. Dá se tedy s jistou mírou nepřesnosti říci, že produktivní práci ve prospěch lidstva se dosud ve svém životě dokonale vyhýbal, nepřeložil stéblo přes stéblo křížem. Díky své parazitární existenci si osvojil několik jazyků a vypracoval se na zdatného presstituta metrosexuálního či homo zjevu. Takoví oni jsou, tihle noví, anglofonní a antizemanovští, antibabišovští a samozřejmě rusofobní darmožráči.“

 

 

A ukázka druhá, čím kolega Berger dezinformátory rozčílil. Jde o závěr textu o desetiletém výročí úmrtí Jörga Haidera, který na HlídacíPes.org vyšel 3. října.

„Český prezident Miloš Zeman naopak svým čerstvým výrokem na adresu nezaměstnanosti Romů („Za komunismu Romové museli pracovat. A většinou pracovali jako kopáči, a když odmítli pracovat, byli označeni za osobu práce se štítící a šli do vězení.“) navázal na post-haiderovské tradice rakouských Svobodných, tedy ty otevřeně extrémní a xenofobní.“

Reakce autora skrývajícího se pod pseudonymem Tarasova terasa je následující:

„Takže presstitut označí prezidenta této země za extrémistu a xenofoba, obojí kvůli tomu, že Zeman uvedl křišťálově čistou, čiročirou a diamantově tvrdou pravdu. Bergera však žádné pravdy nezajímají, on jenom plní úlohu, uloženou mu chlebodárci, tj. podnikatelskou lájí, která financuje své mediální honicí psy. Dlužno připomenout, že tenhle charakter pracoval dvanáct let ve veřejnoprávním médiu a hajzlíka jsem platil i já, z poplatků.“

Šířit strach a emoce

Ačkoli některé formulace na webu Nová republika mohou působit úsměvně, skrývá se za nimi cíl šířit strach. Ukazovat prstem na nepohodlné novináře, mixem pravdivých informací a smyšleného kontextu působit na emoce čtenářů.

Nese to ovoce, v diskusi pod článkem nacházíme už přímo stíhatelné výroky, samozřejmě anonymní.

„Podobné zmrdy bude nutno pověsit!“

„Jistý druh médií vyniká zvláštním sklonem míchat svérázné pokusy o polemiku s ryze osobními útoky bez náznaku jakékoli racionální argumentace. K podobným se řadí i výpad vůči redaktorovi Hlídacího psa Vojtěchovi Bergerovi na serveru Nová republika,“ komentuje dílo předseda Syndikátu novinářů Adam Černý.

„Na urážky a výhrůžky na sociálních sítích jsme zvyklí a nereagujeme na ně. Ostatně, novinář není cukrová panenka. Tohle je ale jiná káva a ozvat se prostě musíme!“ reaguje ředitel Ústavu nezávislé žurnalistiky Ondřej Neumann.

Změna vztahu k novinářům je v posledních týdnech znatelná třeba i u hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Stále častější jsou případy, kdy v odpovědích na novinářské dotazy zaznívají nikoli věcné argumenty, ale hodnotící soudy směřující ad personam k novinářům samotným.

Takto třeba Jiří Ovčáček reagoval na dotaz Vojtěcha Bergera, když byl dotazován, jak je možné, že se bez problémů může do letního sídla prezidenta České republiky jako součást zahraniční delegace dostat antiislámský aktivista. (vyšlo v článku Hlavním vchodem do Lán. Jak se prezident Zeman opět sbližuje s nejtvrdším jádrem antiislamistů 26. září)

„Na kádrování máme Vás a podobné. Je to takové hezky bolševické.“

Kdo stojí za Novou republikou?

Nová republika je server, který think-tank Evropské hodnoty zařadil na svůj seznam dezinformačních webů.

Založen byl v říjnu 2013 a své poslání definuje takto: „Politická iniciativa proti hospodářskému a sociálnímu marasmu a pro sociální odpovědnost a solidaritu.“ Ve svém manifestu se Nová republika vymezuje proti neoliberalismu, který vede k hospodářskému, sociálnímu a morálnímu úpadku.

Vůdčí osobností má být Ivan David, psychiatr, bývalý ministr zdravotnictví ve vládě Miloše Zemana a bývalý ředitel Psychiatrické léčebny v Bohnicích.

David často hlásá konspirační teorie, např. sestřelení malajského letadla nad Ukrajinou bylo podle něho „mnohonásobnou vraždou, za kterou by měla nést odpovědnost strana USA a spřátelených oligarchátů, které si říkají demokratické, vyspělé, svobodné, atd.“. Dalšími členy redakce jsou Blanka Langerová, Václav Dvořák a Petr Ďoubalík. Kromě vlastního obsahu web přebírá i články z jiných serverů.

Podle stanov, které lze najít na webových stránkách Nové republiky, jde rovněž o občanské sdružení registrované na Blanku Langerovou.

Údaje o financování kromě reklamy a finančních darů nejsou podle Evropských hodnot známy.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

21 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  Je treba se vubec nad tim pozastavovat? Jak by rekl p. Malecky – klidnou mysl. 1) Zajimalo by me, co kloudneho pro lidstvo udelali podobni nactiutrhaci? 2) Je srandovni, jake privlastky pridavaji k tomu, o cem si mysli, ze je pravda. 3) Porad jsou to jen slovni utoky. Chcete pozadat o policejni ochranu pro p. Bergera? Jak by mela vypadat/probihat? 4) (Z)emanovi a jeho Ovcackovi dochazeji temata a argumenty. Ono je strasne jednoduche misto jasne/strucne odpovedi prejit do (osobniho) protiutoku. Takze „drzeni klapacek“ nebo ze „redaktorce neslusi otevrena pusa“ je ocekavatelny vystup. Milosi, cas bezi! Uz se tesim, az zas budes na Vysocine objimat stromy. 5) Nepisou to nakonec primo (byvali) pacienti Ivana Davida?

 2. Láďa napsal:

  Vy jste taky takový bestie z pekla nořící se z hlubin uzurpující si svobodu slova, ostatním je však nedopřejete.

  • petr súkeník napsal:

   oni nic neuzurpují. pokud někdo zaútočí na ně tak mu to vrátí. to je fér

 3. hokin napsal:

  Prezident Zeman navázal na tradici z první republiky. Tam taky Romové(cikáni) museli pracovat nebo byli posláni do pracovního tábora v Letech který byl pro to vybudován.

  • Evropan napsal:

   Prezident Zeman se tím dokonce chlubí, že nikdy v životě fyzicky nikde nepracoval, jen oddaně sloužil režimům. Ví tedy, jak je pro Romy těžké, nepracovat.

 4. nováček napsal:

  Bohužel, dnes je doba, kdy pravdivá informace může být prezentována jako útok na lidská práva. Kdo to provádí, to ať si odpoví každý sám, já osobně jsem přesvědčen, že tak činí obě strany – prezident i novináři (a nikdo třetí ve hře není).
  Protože jsem jednak tu dobu prožil v dospělém věku a jednak jsem měl a mám přátele z onoho etnika (schválně nepoužívám žádné z označujících slov, kterými v češtine disponujeme). tak mohu potvrdit, že před rokem 1989, museli pracovat všichni i příslušníci onoho etnika, že příživnictví byl trestný čin a trestal se vězením, i to že ve vězeních se pracovalo – vězni nebyli z povinnosti pracovat vyňati a to bez ohledu na etnickou příslušnost..

 5. Jan Kulísek napsal:

  Bohužel, teorie “ teorie o „vzájemném propojení Hlídacích psů, Jandů, médií financovaných podnikatelskou juntou i občany, tj. veřejnoprávními, a neziskovkami séréšovského typu, s pozadím NSA, FBI a CIA…“ není zas tak úplně mimo. V USA některá média byla využita FBI a jinými tajnými službami v předvečer voleb 2016, když byly uveřenějy úryvky z tzv. „Steele Dossier“ v Yahoo News a poté přejaty všemi ostatními médii.

  Dnes se ví, že agenti FBI se sešli s novináři Yahoo News aby koordinovali publikaci nesmyslů ze Steele Dossier. Existují dokonce náznaky, že buď bývalí či dokonce stále aktivní členové tajných služeb měli co do činění s konspirací proti Brett Kavanaugh při schvalování americkým Senátem do nejvyššího soudu.

  A rovněž, bohužel, vesměs všichni čeští novináři sedli na lep antitrumpovské demagogii ze Steele Dossier, která ovládla prakticky všechna hlavní média v USA a v Evropě, takže veškeré zprávy ze zámoří jsou velmi nepřesné až lživé.

  A právě proto mají ti opravdoví pro-ruští a pro-putinovští demagogové tolik prostoru, protože běžným médiím se ani v Čechách nedá věřit pokud informují z USA. Já totiž ani zdaleka nejsem sám, kdo uplatňuje princip „falsum in uno, falsum in omnibus“, protože proč bych měl věřit někomu, kdo, i když možná nevědomě, lže ve zprávách ze zahraničí?

 6. Sergey Gomolyakov napsal:

  My dříve narození víme, že existoval tr. čin „příživnictví“ a že vskutku všichni museli pracovat, případně alespoň mít razítko zaměstnavatele v občanském průkazu. Ovšem když tuto nepopiratelnou skutečnost připomene pan prezident, je to signál pro novináře a tzv. ochránce lidských práv, aby začali jej opět nálepkovat, vymýšlet teorie o tom, jak podněcuje nenávist apod. viz. „…..navázal na post-haiderovské tradice rakouských Svobodných, tedy ty otevřeně extrémní a xenofobní.“
  Jinak článek nikterak komentovat nebudu, ale potěšila mne většina zdejších komentářů a jsem opravdu rád, že zřejmě k nelibosti autora, je většina lidí ještě normálních a uvažujících.

  • PM napsal:

   Zvláštní ale je, jak si o sobě každý myslí, že on je ten normální.
   Můžu vás ujistit, že se také považuji za normálního.
   Proto považuji útoky, toho stvoření co nyní okupuje hrad, na média za velmi nebezpečné.
   Zkouší co, všechno mu projde a jakou podporu dostane od stáda. Nám normálním je ovšem za něj velmi stydno.
   Autorovi děkuji za článek a pevně věřím, že vytrváte v podpoře morálních hodnot.

   • Magdalena napsal:

    Jak já vám přeju za sousedy takovou rodinku z našeho etnika …

   • Sergey Gomolyakov napsal:

    Nejsem bezmezným obdivovatelem pana prezidenta, ba naopak. Kdyby se ve volbách objevil kandidát, který by svoji kampaň nezaložil pouze na antizemanovské rétorice a vyložil nějaké vlastní (a pro mě přijatelné) postoje, volil bych jeho. Takový ovšem nebyl.
    Zde jsem, ale reagoval na jinou a zjevnou skutečnost a to, že u významné řady novinářů a komentátorů je zklamání z výsledku voleb tak veliké, že vše kolem jeho osoby a názorů je komentováno s významným despektem bez ohledu na objektivitu. Jako příklad lze uvést jeho vystoupení na náměstích českých měst. To, že si ho přišlo poslechnout x desítek nebo stovek lidí novináře nezajímá, ale objeví-li se jediný člověk s červenou kartou nebo trenýrkami, stává se okamžitě cílem kameramanů, či fotografů a celá reportáž (článek) vyznívá tak, že se setkal pouze s odporem a nesouhlasem.
    Stejné je to i s jeho vyjádřením názoru na dlouhodobou nezaměstnanost a život některých ze sociálních dávek na úkor společnosti. Je skutečně tak extrémní a xenofobní na to poukázat, zvláště v době obecného nedostatku pracovních sil?

   • Old.Vecko napsal:

    O jakém stádu to PM píše, tím dokazuje,že není normální a pokud je
    pro něj prezident této země stvoření na hradě tak se za normálního nemůže považovat ani omylem, p Zeman vyhrál ve svobodných volbách a tudíž by byla nadpoloviční většina stádo.V tom případě buďte rádi vy co se považujete za ty jediné spravedlivé demokraty že vám to stádo neproběhne Prahou.
    A že jsou novináři rozstrusovači lží a poloprav je víc než jisté příklon k proamerickému řízení světa je stejně nebezpečný jako by byl proruský
    Tak že vy slavní hlídači dmokracie kterou máte na mysli?

    • PM napsal:

     Umím počítat, tak opravdu nechápu, o jaké nadpoloviční většině píšete. Trochu matematiky a zjistíte jaký podíl oprávněných voličů, způsobilo toto neštěstí. A z Prahy nejsem.
     Vy jste ovšem reálná ukázka toho, jak devastující je právě to proruské stvoření na Hradě. Už dokonce vyhrožujete. Já ale stále doufám, že pravda a láska nakonec opravdu zvítězí. Listopadové heslo: „nejsme jako oni“ jednou přinese ovoce, jen to nebude tak rychle, jak jsem tehdy očekával. Historie se doufám nebude opakovat znova. I když trochu se toho bojím. Přeji hodně zdraví, možná i vám to jednou dojde. Ale asi jsem snílek a idealista. Slunce v duši.

 7. nováček napsal:

  Pánové „novináři“ asi zapomněli, co někteří z nich psali před 30 – 35 léty, zapomněli, že ty jejich tehdejší „fake news“, řečeno dnešní hantýrkou (nic jiného ty anglikanismy nejsou), byly bez vlivu na veřejné mínění tehdy a že ty jejich dnešní „pravdy“ jsou na tom podobně – veřejné mínění v zásadě neovlivňují (mnozí umí čist i mezi řádky a ty ostatní zase novinářské povídání nezajímá). Oni totiž, ti novináři, jak se kdysi obhrouble, ale trefně říkalo, si jen tak „žgryndají přes pysky“.
  Panu Vojtěchu Bergerovi, ani ostatním, tudíž policejní ochrany netřeba, což je možná pro něho urážlivé, protože je to odkazuje do kategorie pavlačových drben. Ty také policie chránit nemusí.

 8. bolek.vala napsal:

  Za totáče žádná pracovní povinnost nebyla , bylo nutno prokázat legální zdroj příjmů , kdo dostával třeba přes banku dostatek peněz od strýčka z Ameriky , tak do žádné práce nemusel ! Za totáče skutečně ciká.ni pracovali , měli jsme jich v podniku dost , celkem na ně nebyly stížnosti ! Po 89. se začalo propouštět , c.ikáni šli mezi prvními , kapitalistický stát to vyřešil tak , že jim místo práce dával docela slušné dávky , ani se c.kánům nedivím , že si už žádnou práci nehledali , nyní nejspíš už ztratili veškeré pracovní návyky a těžko se s tím něco udělá ! Jenom další kapitalistický zločin !!

  • Sergey Gomolyakov napsal:

   § 203

   Příživnictví

   Kdo se soustavně vyhýbá poctivé práci a opatřuje si prostředky k obživě prostitucí, hazardní hrou nebo jiným nekalým způsobem, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

 9. Marketa napsal:

  To je tezke. Vy jste tak trochu nazorovy web, Nova republika take. Ja Vam to nerada pripominam, ale je pravda, ze napr. V prezidentskych volbach se v mnoha mediich rozjela dost nenavistna kampan proti Zemanovi. Bez ohledu na to, jaky Zeman je, takova urazejici, ponizujici a dehonestujici kampan proti komukoliv by v mediich nemela byt. Pokud Vam imponuje rozdavani ran urazek, musite byt panove take pripraveni, ze nejakou schytate. Ja si dobre pamatuji na to urazeni a nadavani Zemanovi od umelcu a mnoha novinaru , na nadavani volicum Zemana a komoušu do spodiny luzy “ co si koleduje o prezdrzku“, ano, takovou kampan rozjeli ctitele Vaclava Havla…Vite co? Priste radej mlcte, nez prehnane urazejte. A nebo se nedivte, kdyz se Vam stane totez

  • Nejlepší je Ferda napsal:

   Havel měj jediné štěstí…Nebyl masově rozšířený internet a hlavně sociální média, takže se jeho kult docela lehce vyrobil na míru …USA.

 10. Vladimír Plhal napsal:

  Jestli si někdo myslí, že žurnalistika Hlídacího psa je ve veřejném zájmu, tak to se sakra plete. Jsou to manipulativní psychologické útoky na nejnižší lidské pudy jako je nenávist, ironie a podrazáctví, jejichž cílem je narušovat klidný život společnosti, vytvářet chaos a nedůvěru. Je to v současné době módní trend, vydatně někým, kdo na to má zájem, financovaný. Tihle „žurnalisté“ mají jediné téma: dehonestovat presidenta. Že by se občas tak někdy zaměřili na skutečné problémy naší společnosti a celého světa, tomu se vyhýbají jako čert kříži.

 11. Jozef napsal:

  A to nejspis ani nikdo z hlidacich mopsliku nevi, ze zakon o prizivnictvi platil i za posledniho komunistickeho prezidenta, prizivnika Vaclava Havla, zvoleneho 100% hlasy komunistickeho parlamentu, a tento zakon platil az do cervna 1990…

Přidávání komentářů není povoleno