facebookový profil Strany svobodných občanů,

Angela a chemtrails, opilý fantom Vinohrad a kladivo na čarodějnice

Napsal/a Robert Malecký 28. srpna 2016

Trávíme vždycky část léta na chalupě a občas je potřeba zajít k sousedům řešit nějaké ty společenské a provozní věci. Nikdy se nám moc nechce, znáte to: hlava rodiny pije a je poněkud hlučný, mladej, co podniká v zemědělství, je zase nesnesitelný vejtaha. Mají ještě pár spratků, ten nejmladší jezdí po dvoře na alegorických trakařích a střílí do vzduchu ze vzduchovky, I letos jsme to nějak zvládli, je to ale rok od roku nepříjemnější. 

 • Čili v zásadě Frau Merkel rozumíme, pokud se rozhodla projet Českem a nic moc nekomentovat. Třeba etudu, kterou kolem její návštěvy rozehrál místopředseda vlády Andrej Babiš. „Volají mi novináři, proč nejdu na Úřad vlády na jednání s kancléřkou Merkelovou. To je snad jasné. Mluví se tam přes tlumočníka,“ vyhlásil ve čtvrtek. Chvíli nebylo úplně jasné, co se za tímto podivným prohlášením skrývá, v sobotu se ale vše vysvětlilo. „Na Hradě se jednalo v angličtině bez tlumočníka, v uvolněné atmosféře. Dostal jsem prostor, který mi prezident tradičně dává, zatímco na Úřadu vlády to probíhá podle protokolu. Proto jsem zvyklý chodit na Hrad, když sem přijede nějaký cizí prezident nebo premiér,“ řekl Babiš v rozhovoru pro novinky.cz.

Čili to shrneme: místopředseda vlády nerad jedná na vládní úrovni, jednání tam mají protokolární pravidla, to raději za Zemanem na Hrad, tam je to v klídku. Představujeme si, jak se Merkelová ptá někoho ze svého doprovodu: „A tohle je kdo? Místopředseda vlády? Proč je tady, und nicht mit Herr Sobotka? Oni to tady takhle mají, ach so.“


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


sobotka merkel

 • Když jsme u premiéra Sobotky: možná už to po aféře s neexistující mluvčí sociálnědemokratického hejtmana Michala Haška nikoho nepřekvapí, na nás to ale udělalo dojem. Je totiž čím dál pravděpodobnější, že neexistuje ani Bohuslav Sobotka. Ještě úplně nevíme, jak to spindoktoři Lidového domu přesně dělají, přikláníme se k variantě, že jde o hologram. Indicie nabízejí některá jeho poslední veřejná prohlášení: „Téměř každý den stojíme před novými výzvami, které často nemají rychlá řešení,“ řekl prý Sobotka v pondělí na setkání s českými velvyslanci. Nebo tohle: „S kancléřkou Merkelovou jsme si potvrdili výborné sousedské vztahy, budeme je dále rozvíjet.“ A další: „Mluvili jsme s paní kancléřkou o tom, jak zahájit dialog o budoucnosti Evropy.“

V zásadě to v Lidovém domě dělají dobře. Počítají s tím, že se pravda jednou provalí a pak bude třeba revidovat historii. Celá kariéra Bohuslava Sobotky od jeho počátků v Mladých sociálních demokratech, přes jeho upřímný tandem se Stanislavem Grossem až po jeho nynější vystoupení v roli premiéra je proto koncipována tak, aby v českém veřejném prostoru nezanechala sebemenší stopu. Což se zatím vcelku daří.

14102196_1052276784887154_2394926520689443663_n

 • Češi prostě uvěří všemu, hologramům i chemtrails. Byla to právě Angela Merkelová, která zařídila slunečných pár dní a jasnou oblohu nad republikou, jak se praví na významné disidentské stránce Chemtrails Czech Republic. „To je ale náhodička, že když má přijet Merkelová, tak najednou 3 dny je nad Prahou a Středočeským krajem obloha bez „mráčků“ jako vymalovaná.“ Pak se ale zase začaly objevovat šmouhy. „Nemocní mocní nám dopřáli několik dní s modrou oblohou, nyní usoudili, že je opět nutné sprejovat, ze stromů asi spadlo málo suchých nemocných listů…“

Tohle prostě není pravda, na kterou by byl národ zatím připraven. Má navíc jiné problémy. V Praze na Vinohradech řádí opilý řidič, který v pravidelných intervalech odrbává zaparkovaná auta, prý bývalý policista. A hned se spustila smršť nářků, jak je možné, že tento vinohradský fantom vůbec ještě smí řídit. Nás to neděsí. Každé místo mělo odnepaměti svého ducha, společnost zbavená všech nebezpečí je šedá, prázdná, normalizovaná. Na Vinohradech prostě řádí Kadlec, jednou se o něm budou točit Večerníčky.

ctk1

Jak tenká umí být hranice mezi možnostmi natolik odlišnými, jako ANO a NE, ukázala v pondělí veřejnoprávní agentura ČTK. „Praha musí firmě ČKD Praha DIZ zaplatit zhruba 1,7 miliardy korun, rozhodl dnes arbitrážní soud,“ informovala své odběratele krátce po skončení soudu o peníze za práce na tunelu Blanka. Vzápětí přišlo malé upřesnění: „Praha nemusí firmě ČKD Praha DIZ zaplatit zhruba 1,7 miliardy korun, rozhodl dnes arbitrážní soud.“

 

Ono to vypadá, že si prostě někdo v honbě za rychlostí zpravodajství připravil dvě verze – a pak odpálil tu špatnou. Ale nebuďme přísní. Je v tom filosofické poselství, které ve slavném románu Kladivo na čarodějnice nastínil Václav Kaplický. Takto nechal promlouvat mohelnického děkana Winklera: „Jsou-li dvě mínění protichůdná, ale stejně věrohodná, lze s dobrým svědoctk2mím přiklonit se ke kterémukoli.“ Což tehdy u inkviziční komise způsobilo zděšení, v dění kolem tunelu Blanka a u současné české justice je to ovšem moudro zcela případné.

Tak klidnou mysl, tu volbu mezi ANO a NE máte vždycky.

Follow @malecak

3 komentáře

 1. petrph napsal:

  No a jak je to tedy? Byla tu Merkelová na oficiální státní návštěvě kde se postupovalo přísně podle diplomatického protokolu? Podepisovala se tu nějaká mezinárodní smlouva mezi ČR a Německem, nebo se projednávalo (ale skutečně projednávalo se závěrem ) něco co se projednat diplomaticky muselo a co se nyní bude muset dodržovat? Pak tedy sice měla jednat hlavně s premiérem Sobotkou – ovšem ten (by) měl mít od vlády a parlamentu (nemluvě od občanů) dané limity co smí a co nesmí dojednat.
  A nebo tedy, tu byla Mutti Merkel si (pouze)vyměnit svoje názory s českými politiky? Pak bych čekal že bude mluvit „i s tím Zemanem“, i s „tím Babišem“..(jestli to neví sama, tak jí měl nějaký její podržtažka z doprovodu pošeptat že to bude pravděpodobný příští náš premiér). A to prostředí jednání bude skutečně uvolněnější než v případě diplomatického protokolu..

  Protože, jinak sem ani nemusela jezdit. Na to aby premiér Sobotka odkejval co Merkelová potřebuje prosadit v EU stačí když ho trochu zpucuje na summitu…

 2. němec napsal:

  Jsou dvě možnosti. První je prozíravost paní Merkelové na záchranu Evropských sátátů z demografického hlediska. Bohužel křesťanství vymírá. Bohatá Evropa neumí dělat děti. A nebo Evropu ovládné Rusko. Tisíc Konvičků nebo Okamurů mohou vykřikovat boj proti uprchlíkům ale přírodě se poručit nedá. Tak jak se do plné lahve nedá doplnit voda, tak do prázdné to není problém i bez náboženství.

 3. Emanuel napsal:

  V roce 2016 dojde k zmenšené zemědělské produkci na Zeměkouli v důsledku velkých dlouhodobých povodní v Čínské lidové republice, Indii,v jižních a jihovýchodních státech USA a v dalších oblastech a naopak v důsledku většího nedostatku vodních srážek v Ruské federaci, Ukrajině a v západních státech USA. Větší nedostatek potravin bude také v některých státech Středního východu a to hlavně na území Sýrie a Iráku, kde probíhají již zhruba šest let vojenské válečné operace. Dá se předpokládat, že vlivem nedostatku potravin v těchto oblastech tam dojde k dalšímu většímu úbytku počtu místních obyvatel. V této oblasti se také těží velké množství ropy a zemního plynu a v důsledku celosvětového nedostatku potravin se tyto suroviny budou prodávat za nízkou cenu. V případě, že dojde k většímu úbytku obyvatel v Sýrii a Iráku, budou scházet i pracovníci, kteří doposud zajišťovali těžbu těchto surovin a to by znamenalo, že by klesl objem vývozu těchto surovin a možné jejich zdražení na světových trzích. Nepočítá ten kdo dal podnět k přesunu migrantů do Evropy s tímto možným vývojem, protože v případě, že by k tomuto došlo by tu byli v záloze migranti, kteří by byli převezeni nazpět do těchto zemí a zajišťovali tam opět těžbu těchto surovin?

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies