Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Andrej Babiš mladší po své výpovědi na policii k svému zavlečení na Krym. FOTO: Jakub Stadler / MAFRA / Profimedia
,

Aleš Rozehnal: Babiše mladšího zatáhl do kampaně sám jeho otec, ne novináři

KOMENTÁŘ. Moralizování o tom, že je nevkusné využívat v politickém boji rodinné příslušníky politiků, je v případě Andreje Babiše mladšího falešné. Zaniká v něm totiž to, co vlastně Babiš junior říká. Přitom jde o informace natolik závažné, že pokud by o nich média neinformovala, bylo by to jejich vážným selháním.

Do politického boje zatáhnul Andreje Babiše mladšího dávno sám jeho otec, premiér České republiky, když ho označil jako jednoho z akcionářů společnosti Farma Čapí hnízdo, a.s. Do té doby měla veřejnost, ale i Babišovi odpůrci, o existenci premiérova syna pouze mlhavé povědomí.

Rodič svoje děti chrání

Premiér navíc vysvětlil synovu účast v projektu Čapí hnízdo tak nedůvěryhodným příběhem, že proti němu jsou scénáristé nekonečných televizních seriálů skutečnými mistry pera, zachycujícími věrně životní realitu. Premiérova verze je navíc v rozporu s veřejnosti známými důkazy.

Pokud je syn politika v tak výrazné opozici proti svému otci, jako je Andrej Babiš mladší vůči premiérovi, vyvolává to logický zájem veřejnosti, a tudíž i médií.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Tato opozice očividně není způsobena adolescentním vzdorem potomka vůči rodičovi. Podle premiéra za ni může synova labilita v důsledku jeho údajné duševní choroby.

Ať už je ale zdravotní stav Andreje Babiše mladšího jakýkoli, je to z hlediska informování o jeho postojích irelevantní, protože i duševně nemocní lidé mají právo vyjevovat své politické názory.

Ve světle výše uvedeného však trochu zaniká obsah toho, co Andrej Babiš mladší říká. A to, co říká, je natolik závažné, že pokud by o tom média neinformovala, bylo by to jejich vážným selháním.

Andrej Babiš mladší sděluje, že ho jeho otec bez jeho vědomí použil jako štít a udělal z něho bílého koně a vystavil ho případné trestní odpovědnosti, aby zakryl svůj dotační podvod a z něho vyplývající trestní odpovědnost vlastní.

Pokud by to byla pravda, jednalo by se o něco, co nemá v současné politice obdoby. Přirozeným instinktem rodičů je chránit svoje děti. Chránit je nejen před hladem, zimou a nepohodlím, ale i před nástrahami života. Mezi takové nástrahy patří i možnost trestního postihu za protiprávní jednání.

Kdo stojí v čele státu

V případě, že by bylo tvrzení Andreje Babiše mladšího pravdivé, znamenalo by to, že se premiér České republiky dopustil celkem fušersky provedeného dotačního podvodu. A také, což je ještě závažnější, že se jedná o osobu s naprosto zvrácenou psychikou, která je ochotna na obranu svých utilitárních zájmů obětovat své dítě.

Vztah rodičů a dětí je navýsost soukromou záležitostí každého člověka. Ale u premiéra mohou být i události soukromého života předmětem veřejného zájmu, pokud mohou mít vztah k jeho schopnosti nebo způsobilosti vykonávat veřejnou činnost nebo jestliže mohou mít význam pro hodnocení jeho činnosti ve veřejném životě.

Jestliže je pravdivé tvrzení Andreje Babiše mladšího, že jeho otec oproti všem rodičovským instinktům ohrozil svého syna, aby si uchoval moc a zvětšil svůj již tak veliký majetek, musí občané všechny tyto informace mít. Jde totiž o člověka, který stojí v čele státu.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

29 komentářů

 1. big power napsal:

  V článku samá kdyby, coby, možná, snad, žádná konkrétní fakta

  • anobudelip napsal:

   —Konkretní fakt je to že Andrej Babiš SR sám celou dobu tvrdil že „Čapí Hnízdo je nejlepší projet mého života“.
   A když Andrej Babiš JR tvrdí to samé, TAK JE Z NĚJ NAJEDNOU LHOUCÍ SCHIZOFRENIK……..
   —Konkretní fakt je to že Andrej Babiš SR sám po dva měsíce tvrdil, že „Čapí Hnízdo patřilo nějakým právníkům“. Po ty dva měsíce AB SR hledal nějaké debuely právníky kteří by mu dělal bílé koně. Když takové debuely po dva měsíce nenašel nechal otrávit své děti z prvního manželství LEXAURINEM a prohlásit je za schizofreniky neschopné výslechu. TEPRVE PAK PŘEDSTOUPIL PŘED PARLAMENT S TÍM, ŽE ČAPÁK PATŘIL JEHO DUŠEVNĚ NEMOCNÝM DĚTEM.
   —Konkretní fakt je to, že po otcovské linii mají babišovci genetickou zátěž hamižnosti, brutality a diagnozy RODINNÝ TYRAN.
   Prapraděda Štefan Babiš byl panský dráb, děda ANTON Babiš ochrnul v 36 letech v záchvatu vzteku a otec AB SR velkomožný súdruh Štefan Babiš byl vyloučen z KSČ a znovu přijat v roce 1970, byl mnohokrát vyšetřován kriminálkou za čachry, ale vždy jej ze všeho vysekal všemocný ředitel Polytechny Laci Balla (který očividně bral hruštičky taky) a že rodinní přátelé označují Štefana Babiše za NESNESITELNÉHO RODINNÉHO TYRANA KTERÝ PŘIVÁDĚL MANŽELKU A SYNY K ŠÍLENSTVÍ. To se úspěšným byznysmenům často stává. LZE TEDY NEVĚŘIT SLOVŮM SYNA, ŽE I ANDREJ BABIŠ SR se ve své první rodině choval jako nesnesitelný hamoun a domácí tyran?
   Faktem je to, že AB SR se ve své druhé rodině chová podstatně lépe, ale kompenzuje si to TYRANSTVÍM V PRÁCI – KTERÝM SE SÁM CHLUBIL V TV CNN PRIMA. „Jsem tyran, terorizuji své podřízené, musí makat 14 hodin denně já sám je 14 hodin denně kontroluji atd at bla bla…..“
   Mít za premiera paranoidního tyrana a počítačového superignoranta, který řídí kampan proti covidu systemem řízaní kamenolomu v gulagu asi není to nejlepší řešení……….

   • josef napsal:

    … Babiš tehdy uvedl ve sněmovně, že Čapí hnízdo patřilo jeho dětem ( tedy ne duševně nemocným dětem !!!) a bratrovi (pozdější) manželky…

    • anobudelip napsal:

     AB SR téměř jedním dechem – s odstupem pár týdnů – uváděl že čapák patří jeho dětem a družce – a za pár týdnů se provalilo, že jeho děti jsou dlouhodobí schizofrenici.
     Dle MUDr Protopovy byl AB JR schizofrenikem dokonce již v době kdy skládal zkoušky na pilota Boeingu v USA.
     Schizofrenie je trvalá nemoc – a AB JR má nyní papíry od dvou MUDr že schizofrenikem není.
     To dokazuje jenom to, že diagnoza schizofrenie je do jisté míry subjektivní – a lze ji do značné míry NASlMULOVAT POMOCÍ ŘÍZENÉ OTRAVY LEXAURINEM ATP. Toto si můře přečíst každý trouba v příbalovém letku k antidepresivům.
     …….
     MUDr Protopova měla veškeré důvody aby tak učinila – za její věrné služby ji AB SR vytáhl z pozice řadové lékařky 50 K měsíčně na ministerskou poradkyni 300 K měsíčně. Plus slib kariery v parlamentu.

   • petrph napsal:

    Víte, možná to chce rozlišit dvě různé roviny, jednako politickou zodpovědnost, a druhako trestně právní zodpovědnost.
    Z hlediska politické zodpovědnosti je jistě špatné že Babiš senior lže a ať to média klidně napíšou, když nebude příště premiérem, bude jen dobře. Tedy, cynicky řečeno, pokud to pomůže, lidi už si nějak zvykli, že politici lžou poměrně často a všichni.

    Nicméně, z hlediska trestní zodpovědnosti je to jinak, každý obviněný má právo všemi možnými právními prostředky popírat svou vinu, a vyhýbat se odsouzení a trestu. Čili toto Babiši senioru vyčítat nelze..
    V případě Babiše jr., tam je to ještě zajímavější, jak píšete, mohl se na něm vliv otce -megaburžuje podepsat, i v psychickém smyslu, leč on to sám nyní popírá . Ovšem je nutné si uvědomit, že on se na trestné činnosti svého otce podílel (je otázka zda vědomě, úmyslně či ne), a byl za to i trestně stíhán – jenomže, se – zase jak známo, tomu stíhání vyhýbal a pobýval v zahraničí (zase zda dobrovolně nebo ne, to ať se prokáže). A až když to jeho trestní stíhání bylo zrušeno, tak se vrátil do republiky, aby učinil výpověď proti svému otci? (Zase, dobrovolně, nebo pod něčím nátlakem, se zdravým rozumem, nebo s nějakým psychickým defektem?).. Z tohoto guláše už se nic víc právně uvařit nedá, to už má význam jedině pro politický bulvár, popřípadě se to dá popsat pointami několika dosti vulgárních anekdot.

   • pablo41 napsal:

    Ještě jste zapomněl zdůraznit, že náš premiér nelže !

    • pablo41 napsal:

     A Havlíček se Schillerovou mu vše věří. To je další důkaz o jeho čestnosti.

 2. Travis napsal:

  Logika věci je nezvratná. Problém je, že vymytý mozek není schopný samostatného myšlení. Zajde na stránky podporující stav jeho názoru, chytí se argumentace, která je jakkoliv absurdní a jímá se šířit ji dále. Pak jde v klidu spát. Podobnos s viry je jen náhodná.

 3. Jaromír Červenka napsal:

  Že by pokus o vtip roku? To, když čtu titulek článku…jmč

 4. petrph napsal:

  Bohužel, tady jde o něco jiného. Rodinné firmy u nás nejsou tak zřídkavé, a vůbec tedy nejde obecně předpokládat, že pokud spolu ty dvoje generace kooperují na nějaké riskantnější ekonomické transakci, otec tím chce dostat milované dítě do kriminálu. Jde bohužel, právě o to, že naše právo je nejasné, někdo je může udat, a pak můžou třeba v kriminále skončit oba. Bohužel, obecně i když je třeba jeden (nebo i oba) nevinní
  No a v případě Babiše jr, si připomeňme že on vyšetřován i byl, vedle svého otce – takže tehdy byl čas, aby se už na policii obhájil (že vůbec nevěděl co podepisuje, že z toho neměl žádné požitky, atd.) – jenomže tenkrát ho policie vůbec nemohla dostihnout, dlouhou řadu let. Napřed byl někde, pak na Krymu (skutečně násilně?) pak se skrýval u maminky ve Švýcarsku, a až potom, kdy policie jeho stíhání ukončila, tak se (až zase po dlouhé pauze) , a s novináři v zádech, dostavil na policii, a učinil tam jakous takous výpověď, kterou už ani policie nemůže pořádně ověřit..
  A výsledek? Mediálně a politicky to jistě – těsně před volbami to jistě svůj účel splnilo.
  Zatímco, justičně je to složitější – je otázka zda vůbec Babiš jr. svou výpověď u soudu zopakuje. (aby zase nezmizel někam do zahraničí), a jak důvěryhodně tam bude znít. A jistě že tam opět přijde na přetřes znovu jeho duševní stav, kteří budou zkoumat jiní znalci..

  • Honza napsal:

   Vy byste také zasloužil přezkoumání.

  • Pavel Liška napsal:

   Ano, znám mnoho případů, kdy velký byznysmen obsazuje představenstva a dozorčí rady svých firem blízkými i vzdálenějšími příbuznými.
   A to z důvodu mnohonásobně vyšší míry loajality, než by měl nějaký „kolega“ nebo „spolupracovník“. Ono to totiž není tak jednoduché sehnat spolehlivého a loajálního člověka.
   „Nejsou lidi“ platí i v této sféře. Takže tohle je vcelku běžná a logická věc. Jiná věc ovšem je, nastrčit své blízké tam, kde to zavání porušením zákona. To bych nikdy neudělal.

   • petrph napsal:

    V tom posledním odstavci máte do jisté míry pravdu, jenže dle jiné definice. Nikoliv
    „kde to zavání porušením zákona“, ale kde je vysoké riziko potrestání. Což je velký rozdíl, a proti tomu jistě ti podnikatelé právnicky sebe i své blízké chrání. Nakonec, i v případě Babiše jr. je vidno, (a že si to chlapec neuvědomuje, jeho chyba) se i tatík postaral (jeho expedicí na Krym a pak později za maminou do Švýcar), aby ho policie řadu let ani nemohla vyslechnout, takže jeho obvinění zrušila.

    • josef napsal:

     Otázka je co by Babiš jr. vypovídal i kdyby nebyl na Krymu, ale byl tady neustále ? Myslím si, že případná jeho výpověď tehdy se až tolik nemusela lišit od výpovědi, kterou nedávno na policii učinil. On totiž nebyl jediný z těch „majitelů akcíí“ Čapího hnízda a rozhodně se budou posuzovat i výpovědi dalších „akcionářů“… Možná pokud by státní zástupce Šaroch tehdy věděl jak „slavná kauza“ na něj „spadne“ s jakým „koloritem“ okolo, tak by celou kauzu Čapí hnízdo předal soudu a zřejmě by bylo už dávno po celé kauze a možná už i zapomenutá, protože to neodporovalo tehdejším zákonům…

     • Pavel napsal:

      Problém zřejmě bude v tom, že tvoje vlhké dojmy nemají vliv na stíhaní zlodějských kauz agenta bureše.

  • anobudelip napsal:

   A Vás čirou náhodou také léčí MUDr Protopopová?
   Máte asi nějaké kognitivní poruchy…….
   Nikdo přece neříká, že AB SR chce dostat AB JR do kriminálu……
   AB SR „pouze“ použil své děti z prvního manželství jako bílé koně – a protože si nebyl jist jejich loajalitou /chovával se k nim jako domácí tyran/ tak je nechal přiotrávit lexaurinem nebo jiným svinstvem a nechal je prohlásit za schizofreniky neschopné výslechu.
   A tím se o „nevděčné děti“ přece „velevýtečně“ postaral.

   • petrph napsal:

    Bohužel, asi jste si nevšiml jedné drobné věci – Babiš junior nebyl v té kauze veden jako svědek, ale jako stíhaný spolupachatel svého otčíma. Tudíž, i jemu hrozilo pěkných pár let vězení. A pokud by k tomu došlo, jistě by potom byl rád, kdyby takovou (ale odborně zpracovanou ) diagnozu o své duševní poruše měl, a díky tomu se tomu vězení vyhnul..

    • anobudelip napsal:

     Andrej Babiš JR – jakož Faltýnek – se nakonec obvnění vyhnul hladce tím že poukazali na to že „konali tak jak jim poručil Andrej Babiš SR“.
     Státní zástupce Pavel Zeman se rozhodl, že SZ půjde po dvou velkých rybách, a ne po hejnu malých rybek poslušných svého chlebodárce.

 5. Pavel Liška napsal:

  Ano, Babiš jej do všeho zatáhl a novináři to na něj vytáhli, čímž chudáka juniora do všeho zatáhli ještě mnohem více. Kde je ono : nejsme jako on(i) ??

  • Pavel napsal:

   „zatáhl“ .. myslíš na Krym?

   • Pavel Liška napsal:

    Ano. Co na tom nechápete milý anonymní jmenovče ?
    Copak to nepíšu dost jasně, že Babiš do všeho juniora zatáhl ?
    Tudíž i na ten Krym ?

    • Pavel napsal:

     Nechápu ten tvůj vlhký dojem, že lze „zatáhnout“ více než únosem na okupované území, milý anonymní nedovtipný jmenovče.

     • josef napsal:

      … no ale tam bylo „zatáhnuto“ více majitelů akcií. Předpokládám, že to tehdy nestálo na jediné výpovědi A.B. jr. ?

     • Pavel napsal:

      Bureš má na triku víc únosů? Tak to sděl příslušným úřadům.

  • Tondach napsal:

   Ale my nejsme jako ty!

   • Pavel Liška napsal:

    Takže Vy Tondachu si na rozdíl ode mne nemyslíte, že do všeho juniora zatáhl Babiš ?
    Nebo jak mám ten Váš zoufalý výkřik chápat ?

 6. Dana Šrajbrová napsal:

  Jasněa stručně vše je bouda a kdo se v tom rýpe je pro mne chudáček….ANO volby vyhraje a to je pro nás voliče dobré….nechci politiky jiných uskuoeních m nedokáží nic a nic nemají je kecají a to je pro tuto zemi nepřijatelné….dovedete si předstvit Bartoče nebo Fialu jednat ve světě za nás??? Babiš zná byznys a politika je hra o trůny….

  • Tondach napsal:

   Pro Babišovy voliče to samozřejmě je dobré, protože vám to vůbec nedochází! Důkazem je i tohle nesmyslný blábolení!
   Babiš zná byznys? Babiš jen kecá!

  • Pavel napsal:

   „nic nedokáží, nic nedělají, na nic nemají“ teď jsi to burešovi a jeho podržtaškám nandala. To si za rámeček nedají.

Přidávání komentářů není povoleno