Andrej Babiš mladší po své výpovědi na policii k svému zavlečení na Krym. FOTO: Jakub Stadler / MAFRA / Profimedia

Aleš Rozehnal: Babiše mladšího zatáhl do kampaně sám jeho otec, ne novináři

Napsal/a Aleš Rozehnal 4. října 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

KOMENTÁŘ. Moralizování o tom, že je nevkusné využívat v politickém boji rodinné příslušníky politiků, je v případě Andreje Babiše mladšího falešné. Zaniká v něm totiž to, co vlastně Babiš junior říká. Přitom jde o informace natolik závažné, že pokud by o nich média neinformovala, bylo by to jejich vážným selháním.

Do politického boje zatáhnul Andreje Babiše mladšího dávno sám jeho otec, premiér České republiky, když ho označil jako jednoho z akcionářů společnosti Farma Čapí hnízdo, a.s. Do té doby měla veřejnost, ale i Babišovi odpůrci, o existenci premiérova syna pouze mlhavé povědomí.

Rodič svoje děti chrání

Premiér navíc vysvětlil synovu účast v projektu Čapí hnízdo tak nedůvěryhodným příběhem, že proti němu jsou scénáristé nekonečných televizních seriálů skutečnými mistry pera, zachycujícími věrně životní realitu. Premiérova verze je navíc v rozporu s veřejnosti známými důkazy.

Pokud je syn politika v tak výrazné opozici proti svému otci, jako je Andrej Babiš mladší vůči premiérovi, vyvolává to logický zájem veřejnosti, a tudíž i médií.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Tato opozice očividně není způsobena adolescentním vzdorem potomka vůči rodičovi. Podle premiéra za ni může synova labilita v důsledku jeho údajné duševní choroby.

Ať už je ale zdravotní stav Andreje Babiše mladšího jakýkoli, je to z hlediska informování o jeho postojích irelevantní, protože i duševně nemocní lidé mají právo vyjevovat své politické názory.

Ve světle výše uvedeného však trochu zaniká obsah toho, co Andrej Babiš mladší říká. A to, co říká, je natolik závažné, že pokud by o tom média neinformovala, bylo by to jejich vážným selháním.

Andrej Babiš mladší sděluje, že ho jeho otec bez jeho vědomí použil jako štít a udělal z něho bílého koně a vystavil ho případné trestní odpovědnosti, aby zakryl svůj dotační podvod a z něho vyplývající trestní odpovědnost vlastní.

Pokud by to byla pravda, jednalo by se o něco, co nemá v současné politice obdoby. Přirozeným instinktem rodičů je chránit svoje děti. Chránit je nejen před hladem, zimou a nepohodlím, ale i před nástrahami života. Mezi takové nástrahy patří i možnost trestního postihu za protiprávní jednání.

Kdo stojí v čele státu

V případě, že by bylo tvrzení Andreje Babiše mladšího pravdivé, znamenalo by to, že se premiér České republiky dopustil celkem fušersky provedeného dotačního podvodu. A také, což je ještě závažnější, že se jedná o osobu s naprosto zvrácenou psychikou, která je ochotna na obranu svých utilitárních zájmů obětovat své dítě.

Vztah rodičů a dětí je navýsost soukromou záležitostí každého člověka. Ale u premiéra mohou být i události soukromého života předmětem veřejného zájmu, pokud mohou mít vztah k jeho schopnosti nebo způsobilosti vykonávat veřejnou činnost nebo jestliže mohou mít význam pro hodnocení jeho činnosti ve veřejném životě.

Jestliže je pravdivé tvrzení Andreje Babiše mladšího, že jeho otec oproti všem rodičovským instinktům ohrozil svého syna, aby si uchoval moc a zvětšil svůj již tak veliký majetek, musí občané všechny tyto informace mít. Jde totiž o člověka, který stojí v čele státu.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)