Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Agrofert jako polostátní správa, hledá se největší blbec a notičky přímo od Hitlera

PSÍ UŠI. „Koukám, že sociální demokrati dostali notičky, jak mě napadat a urážet,“ postěžoval si tento týden na svého super koaličního partnera šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Uvodil tak další kolo operetky zvané koaliční vládnutí v době před volbami, tentokrát na téma práce P. R. poradců v kampani. Prohloubilo to naše dlouhodobé přesvědčení, že kdo dnes v Česku nemá notičky, ten jako by nebyl. Tak si dnes nějaké ty notičky taky pošleme, abychom to jako trochu zrežírovali, jak říkával Ivánek Horník.

 • Jasné notičky má zřejmě ředitelka masny Kmotr z Babišova koncernu, paní Iveta Matisová. Ta se ve svých snech posunula o několik měsíců kupředu, do doby, kdy se o nás o všechny Agrofert postará coby deset milionů svých zaměstnanců.

„My jsme Agrofert. My nejsme obyčejná firma. My jsme dnes taková polostátní správa. A vy to dobře víte.“
(vyslankyně Firmy na Kroměřížsku Iveta Matisová, Deník Referendum, 22. března 2017)

My víme, nebojte. A pro ty, kdo by nevěděli nebo nechtěli chápat, má masna na svých internetových stránkách takový milý slovníček. Z něj vyjímáme:

2017-03-25_cr1

Každý správný mafián by měl znát jazyk svých předků a své familie. Proto jsme si pro Vás připravili výklad některých mafiánských pojmů a malý slovníček 🙂

• Questa querra é cosa nostra – základní heslo mafie, v překladu „To je naše věc“
• Capo de tutti capi – šéf šéfú
• Capo (Boss) – hlava rodiny
• Consigliere – pravá ruka capa, rádce
• Contabile – finanční poradce
• Sgarrista – bežný člen rodiny
• Picciotto – střelec, zabiják

Dosaďte si sami, kdo se vám na kterou pozici jak pozdává. A kde se tam případně vidíte sami.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Notičky dorazily i do České televize, konkrétně editorům pondělních Událostí, komentářů. V rámci pravidla 5 minut Hitler a 5 minut Židé, které pro vyváženost a objektivitu televizního zpravodajství formuloval Jean-Luc Godard, pozvali k hodnocení odkazu zesnulého kardinála Miloslava Vlka komunistu Stanislava Grospiče.

„Hodnotím zesnulého arcibiskupa jako kontroverzní osobu.“
(Etalon morálky a kazatel zločinné ideologie Stanislav Grospič, Události, komentáře ČT24, 20. března 2017)

Způsobilo to trochu zlé krve, to pozvání. Na druhou stranu je to třeba brát od České televize pro kardinála jako svým způsobem uznání. Komunisti církev okradli, samotného Miloslava Vlka šikanovali, odebrali mu kněžský souhlas, koho jiného zvát v takovou chvíli, no ne? A že mistři z ČT vytáhli z klobouku zrovna Grospiče, tíhnoucího ke stalinistickému křídlu? Taky je mohla napadnout Semelová, takže za nás ještě dobrý.

 • Média v týdnu rozehrála zajímavou hru na téma Hledá se blbec. Naštěstí pátrání netrvalo dlouho, přiznal se bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek.

„Během čtvrt hodiny přijdete téměř o vše, co jste si do té doby vydobyl, a stanete se největším blbcem české politiky.“
(Doktor von Sládkovičovo JUDr. Haszek Mihály vzpomíná na Lány, Hospodářské noviny, 23. března 2017)

My jsme především rádi, že si pan doktor Hašek konečně našel obor, v němž se může dostat na úplný vrchol. Jen máme dojem, že kdyby bylo mistrovství republiky v blbosti, stejně skončí druhý.

 • Notičky ovšem dorazily i do vydavatelství Unsére Wehrmacht – česky Naše vojsko, a nebyly to notičky ledajaké, byly to notičky přímo od Vůdce. Jinak si těžko vysvětlit nápad prodávat v rove 2017 trička a hrnky s portrétem Adolfa Hitlera.

2017-03-26

„Chtěli jsme trochu povyrazit veřejnost, tak jsme na web trošku něco dali a pak jsme se na to vykašlali. Předměty s Hitlerem byl tak trochu mediální trik.“
(marketingový zástupce Třetí říše v ČR Emerich Drtina pro iDnes.cz)

Tak či tak, trika s Hitlerem v oddělení Osobnosti v e-shopu Našeho vojska stále visí. Vedle Saddáma Husajna, Karlů IV. a Gotta a Josifa Stalina. Je to taková galerie elit.

Když si to shrneme, je návod na úspěšný marketing jednoduchý. Vražte tam trochu Hitlera, a když nemáte Hitlera, vražte tam Stalina. A když nemáte Stalina, tak tam nedávejte nic, on už vám notičky někdo pošle. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

 1. nováček napsal:

  Máte pravdu pane Malecký, správně už nejmenujete, jen citujete a správně už píšete Firma s velkým F; všichni přece víme, která to je a pod jakým názvem je zapsána v obchodním rejstříku a také všichni víme kdo je v ní šéf šéfů (capo de tutti capi). Netřeba jmenovat, je to prostě Naše věc (é cosa nostra), i když zatím jen zpoloviny („My jsme dnes taková polostátní správa. A vy to dobře víte.“), jak správně říká vyslankyně Firmy na Kroměřížsku Iveta Matisová, v Deníku Referendum, 22. března 2017.
  Jenom těch koblihů a Párků v plechu s obsahem masa 17% už je mnoho a čeho je mnoho, toho je příliš, říkával jeden můj už dávno zemřelý přítel a bylo to vždycky tak.

 2. Tondach napsal:

  Ty Babišovy povídačky o tom, jak se všichni proti němu spikli a jak to je všechno dobře zorganizovaná kampaň proti němu už nejsou ani k smíchu, to je na okamžitou hospitalizaci v Bohnicích ….

Přidávání komentářů není povoleno