Prague Pride a dvojí metr USA při podpoře homosexuálů

Napsal/a Aleš Rozehnal 13. srpna 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

KOMENTÁŘ. Tak krutě jako se chovají někteří spojenci USA vůči homosexuálům, se nechovala v 70. a 80. letech ke svým občanům ani samotná říše zla – Sovětský svaz. Bylo by zřejmě užitečnější, aby američtí představitelé nepodporovali ani tak akce typu Prague Pride v zemi, kde jsou práva homosexuálů respektována, ale spíše se svoji vahou snažili o zamezení jejich perzekuce v zemích svých strategických partnerů.

Omar Mateen, který se prohlásil za islámského vojáka a přihlásil se k Islámskému státu zabil v gay klubu v americkém Orlandu 49 lidí a 53 lidí zranil. Ačkoli Islámský stát tento útok spíše pouze inspiroval a nikoli organizoval, považuje Islámský stát Omara Mateen za hrdinu, protože podnikl nejúspěšnější islamistický teroristický útok od 9/11.

Zatímco co Mateena většina Západoevropanů a Severoameričanů lidí vidí jako šíleného masového vraha, který měl potíže se svojí vlastní sexualitou, v muslimského světě ho někteří obdivují, jako bojovníka za islám a muslimského mučedníka, který svým činem získal vstup do ráje. On sám měl zřejmě o sobě totéž mínění.

Už jen islám…

Americký prezident nazval jeho čin “aktem nenávisti”, ale neurčil, kde je zdroj této nenávisti nebo motiv takového masakru. Kde se Omar Mateen naučil nejen nenávidět homosexualitu, ale i samotné homosexuály? Kde získal přesvědčení, že si zaslouží zemřít a že má právo je zabít?

Korán i hadísy homosexualitu odsuzují a jako trest stanoví trest smrti. Na tom není nic neobvyklého. Starý zákon říká o homosexualitě něco podobného: „kdyby muž spal s mužem jako s ženou, oba se dopustili ohavnosti; musejí zemřít, jejich krev padni na ně.“

V současné době však homosexualitu neodsuzuje ani většinový směr judaismu, ani křesťanství. Pouze ortodoxní judaismus vnímá homosexualitu jako hříšnou a opovrženíhodnou praktiku, ale jedinou sankcí za ni je to, že se homosexuál nemůže stát ortodoxním rabínem.

Islám se však homosexualitě staví nepřátelsky dodnes. Jeho jednotlivé směry se pouze liší v přísnosti sankce za homosexualitu.

Kdo trestá smrtí

Nejen Talibán nebo ISIS házejí homosexuály ze střech budov nebo je kamenují. V současné sobě existuje několik zemí (např. Mauritánie, Nigérie, Súdán, Saudská Arábie, Spojené arabské emiráty, Jemen nebo Írán), kde může být za homosexuální styk uložen trest smrti.

Jen v Íránu bylo od islámské revoluce popraveno přes 4000 homosexuálů, někteří veřejně. Je ale pravdou, že v mnoha z těchto zemí je trest smrti nahrazován alternativním trestem veřejného bičování.

Omar Mateen tak udělal vlastně jen to, co by udělala státní moc v Saudské Arábii, která je partnerem Spojených států.

Odsuzování Omara Mateena za jeho masovou vraždu americkým prezidentem je tak vlastně trochu pokrytecké, protože to samé co Omar Mateen, dělají partneři Spojených států, se kterými prezident USA jedná s úctou a respektem.

Lidská práva, polní tráva?

Bylo by zřejmě užitečnější, aby američtí představitelé nepodporovali ani tak akce typu Prague Pride v zemi, kde jsou práva homosexuálů respektována, ale spíše se svoji vahou snažili o zamezení jejich perzekuce v zemích svých partnerů. Tak krutě jako se chovají někteří spojenci USA vůči svým občanům, se nechovala v 70. a 80. letech ke svým občanům ani samotná říše zla – Sovětský svaz.

Pokud totiž budou existovat země, kde může být homosexualita trestána smrtí, a nebude se jednat pouze o entity typu ISIS, bude to inspirovat duševně nemocné jedince, jako byl Mateen.

Část české veřejnosti zcela oprávněně nese nelibě náklonnost českého prezidenta k čínskému režimu, který je na štíru s lidskými právy.

USA – jeden z našich největších spojenců – by neměly projevovat náklonnost ke zločineckým režimům, ať mají jejich země sebevíce ropy nebo od amerických výrobců nakoupí sebevíce zbraní.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)