Pád Jindřicha Forejta. Video ukazuje drogy, sex a bezpečnostní riziko

Napsal/a Robert Malecký 5. prosince 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

V nejbližším okolí dvou českých prezidentů se léta pohybuje muž, který představuje značné bezpečnostní riziko. Nahrávka, kterou má redakce HlídacíPes.org k dispozici, ukazuje šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta mimo jiné při užívání drog. 

Působení Jindřicha Forejta na Hradě v posledních týdnech provázela řada přešlapů – pozdní přílet na pohřeb slovenského prezidenta či kauzu Brady.

Problémy jsou však daleko závažnější. Součástí příběhu, který se aktuálně odehrává kolem šéfa hradního protokolu Jindřicha Forejta, jsou i nelegální drogy a sexuální hrátky.

Večírky ve Forejtově bytě

Informace o tom, že hradní protokolář Jindřich Forejt má skončit ve funkci, se množí od pátečního večera. Hrad je zatím stále nepotvrdil.

HlídacíPes.org je právě od pátku v kontaktu s mužem, který tvrdí, že je dealerem drog a dodavatelem „sexuální společnosti“ na večírky.

Redakce se vzhledem k závažnosti celé situace – možné podezření na bezpečnostní riziko v bezprostřední blízkosti hlavy státu – rozhodla video zakoupit. Nahrávky potvrzují, že Jindřich Forejt je snadno vydíratelný. Redakce je však nebude publikovat.

Muž redakci prodal sadu df3evíti videoklipů, údajně natočených ve Forejtově bytě v Praze 5.

Stejné záběry byly v uplynulých zhruba čtyřech týdnech nabízeny několika dalším redakcím. „Na trhu se to nabízí už asi měsíc a půl. Nabídku jsme dostali i my,“ říká šéfredaktor bulvárního webu Extra.cz Josef Šťastna.

Forejt je muž, který má již více než deset let velmi blízko hned ke dvěma českým prezidentům – Miloši Zemanovi a jeho předchůdci Václavu Klausovi.

Podle bývalého šéfa rozvědky Karla Randáka je bezpečnostní riziko mimořádné. „Bezpečnostní riziko je hlavně to, že takové věci vůbec dělá,“ říká Randák k užívání drog. „Vysoce postavený státní úředník nemůže mít v takovém případě vůbec bezpečnostní prověrku,“ dodává s tím, že hlavní problém je vydíratelnost.

Forejt je a byl u všeho podstatného, co se na Hradě na nejvyšší úrovni odehrávalo, počítalo se s ním navíc jako s budoucím velvyslancem ve Vatikánu.

Forejta prezident Zeman představil papeži Františkovi loni v dubnu při návštěvě Vatikánu a Říma při audienci jako „nejdůležitějšího, hluboce věřícího člověka a, doufám, že budoucího velvyslance ve Vatikánu“.

Na druhou stranu není zřejmé, zda se kolem hradního protokoláře pouze nerozehrála zpravodajsko-mediální hra, která má vést k jeho konci.

f1

Je to hra, v níž jsou některá fakta zřejmá, jiná zastřená.

Natáčeno „do šuplíku“

Série videoklipů ukazuje Jindřicha Forejta – je polonahý a šňupe bílou látku.

V místnosti je přítomen ještě jeden člověk, který vše skrytě natáčí.

Klipy působí dojmem, že jsou cíleně natáčeny se záměrem „budoucího použití“. Kameraman natáčí detaily bytu, osobní věci, z dokladů vytahuje Forejtovy oficiální hradní vizitky.

Na záběrech je vidět i kreditní karta Kanceláře prezidenta republiky, vydaná UniCredit Bank na Forejtovo jméno. Zvlášť vyfocený je i typický Forejtův pečetní prsten.

Hrad: Zatím bez komentáře

Jako fakt je třeba brát, že situace kolem Forejta je vážná. Jeho hradní kancelář je zapečetěna.

Hradní mluvčíf2 Jiří Ovčáček odmítl jakékoli personální změny komentovat, nicméně je ani nevyvrátil. „Média v případě p. ředitele Forejta odkazují jen na anonymní zdroje. Na ty nereaguji. Personální změny komentuji až v okamžiku, kdy jsou,“ uvedl na twitteru.

Na přímý dotaz redakce, zda Hrad ví o existenci videa, Ovčáček věc dále nerozváděl. „K velmi probírané mediální otázce pana ředitele Forejta jsem dnes řekl vše, co jsem říci chtěl,“ odepsal v SMS na dotaz HlídacíPes.org. Kancléř Vratislav Mynář nezvedal telefon.

Forejt je podle informací médií mimo kancelář, údajně doma, nemocný.

Není vůbec zřejmé, zda muž obcházející redakce je skutečně dealerem drog, jak tvrdí. Neexistuje ani důkaz o tom, že to byl on, kdo videa natočil.

Svou roli může hrát i to, že o vliv na prezidenta Zemana se již delší dobu Forejt přetahuje se Zemanovým poradcem Martinem Nejedlým a kancelářem Vratislavem Mynářem.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)