Český slavík 2022. Foto: TASR / Profimedia

Zlatý slavík Jaromíra Soukupa, řadový komunista Babiš a použití Ivermektinu v psychiatrii

Napsal/a Robert Malecký 14. listopadu 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Soudě podle štěkání na sociálních sítích, o víkendu se konala soutěž oblíbenosti pěvců a pěnic a v televizi to doprovázela jakási estráda. Lidé, co na to zírali, se teď cítí podvedeni, protože estráda byla moc estrádovitá a moderátoři příliš hýkali. Jsme zmateni. Hýkavost estrády je snad dostatečným trestem za to, že si člověk v sobotu večer neumí sednout s přáteli k flašce kořalky a zahýkat si sám. Mají, co chtěli, nevíme, na co si teď stěžují.

 • Překvapen byl i Jaromír Soukup Jaromíra Soukupa, z něhož se v posledních týdnech vyklubal břitký komentátor a etalon vkusu a morálky.

Má samozřejmě pravdu, předseda, to by se na Barrandově nestalo. Tam jede prudce intelektuální zábava, pořady div neuvádějí Simone de Beauvoir a Jean-Paul Sartre. Ostatně posuďte sami (výběr z programu):

 • Teleshopping Soukup shop
 • Nebezpečné vztahy live
 • Nebezpečné vztahy – Jak to dopadlo?
 • Nebezpečné vztahy
 • Rodinné vztahy
 • Nebezpečné vztahy
 • Jaromír Soukup LIVE
 • Týden podle Jaromíra Soukupa
 • Exkluziv Kateřiny Brožové

A tak dále. Předseda Barrandova se pomalu loučí i se svými přáteli, s nimiž zde roky budoval rozvinutou socialistickou společnost podle čínského vzoru. A jak už to u konce socialistických přátelství bývá, není to moc důstojný pohled. 


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Andrej Babiš vyrazil za prezidentským křeslem a v rozhovoru pro Právo odhalil svou kandidátskou strategii. Ano, žádné překvapení se nekoná, hlavním komunikačním nástrojem bude stejně jako dosud lež. Rozhovor je dostatečně dlouhý na to, abychom takových ukázek dostali celou řadu, uvedeme tedy jen nejkřiklavější příklad:

„Já jsem nebyl komunista. Byl jsem řadový člen strany. (…) Byl jsem pasivní člen strany. Nebyl jsem žádný nomenklaturní kádr, nebyl jsem aktivní komunista. Tehdy tu byli přesvědčení komunisté a pak členové KSČ.“
(Andrej Babiš, Novinky.cz, 12. listopadu)

Je to samozřejmě hodně kreativní výklad. Je proto vhodné si připomenout, jak o tématu hovoří zákon o protiprávnosti komunistického režimu:

„Parlament konstatuje, že Komunistická strana Československa, její vedení i členové jsou odpovědni za způsob vlády v naší zemi v letech 1948 – 1989, a to zejména za programové ničení tradičních hodnot evropské civilizace, za vědomé porušování lidských práv a svobod, za morální a hospodářský úpadek provázený justičními zločiny a terorem proti nositelům odlišných názorů, nahrazením fungujícího tržního hospodářství direktivním řízením, destrukcí tradičních principů vlastnického práva, zneužíváním výchovy, vzdělávání, vědy a kultury k politickým a ideologickým účelům, bezohledným ničením přírody…“

To podstatné se skrývá hned v první větě preambule, kde se hovoří o tom, že odpovědnost nenese jen vedení československých bolševiků, ale i členové strany. Všichni, bez rozdílu. 


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

 • Bývalý poslanec SPD a pozdější nezařazený neurvalec Lubomír Volný stojí před soudem. Konkrétně je obžalován z šíření poplašné zprávy, na sociálních sítích totiž tvrdil, že se chystají vraždy, jejichž cílem je zdiskreditovat zázračný lék ivermektin, jinak známý též jako odčervovací pasta pro koně.

„Podle mých informací se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí, tedy vraždy několika pacientů, kteří jej budou užívat. Jste-li jako lékař, lékařka či zdravotník součástí tohoto plánu, NEDĚLEJTE TO!!! Ať už Vám vyhrožují čímkoliv!!! Nejste sám, nejste sama!!!“
(Lubomír Volný na sociálních sítích)

Jako svědek u soudu vypovídal Volného politický souputník Marian Bojko, který věc uvedl do potřebného kontextu. Informaci prý měli od neznámé ženy, která se jednoho dne zjevila v poslanecké kanceláři. Zprvu prý byli nedůvěřiví, žena ale měla důvěryhodné informace:

„Když mu řekla poslední tři čísla jedné z jeho kreditních karet a řekla, že ví, jak to vypadá u něj v bytě a jakou má televizi, předala mu jeho žlutou sněmovní kartu, tak jsem si říkal, že asi něco bude špatně. A byl jsem přesvědčenej, že někdo byl i u mě, páč máme dvanáctiletého pejska a nechtěl chodit domů.“
(Marian Bojko u Obvodního soudu pro Prahu 7, Novinky.cz, 7. listopadu)

Tak pejsek? Nechtěl chodit domů? Nejsme si úplně jistí, že poslanci stojí před správnou institucí. Každopádně na podobné projevy zná současná medicína celkem úspěšnou medikaci (a ne, Ivermektin to není. I když zkusit se má všechno).

Tak klidnou mysl, vždycky je na tom někdo hůř než vy.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)