Zemřel nadějný mladý novinář Lukáš Dvořák. Publikoval i na HlídacíPes.org

Napsal/a -pes- 20. září 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Profesní život Lukáše Dvořáka je spojen především s Budějckou Drbnou, nejsilnějším internetovým médiem na jihu Čech. Nejdříve zde působil jako externí redaktor, v letech 2015 a 2016 jako šéfredaktor.

Následně chvíli pracoval na PR zakázkách pro agenturu Trima CB, která server Budějcká Drbna provozuje, aby se po několika měsících opět naplno vrátit do redakce Drbny.

Lukáš Dvořák byl srdcař, který projektem Drbna žil. Věřil, že je to silné médium, které dokáže oslovit všechny věkové generace. Bez nadsázky se dá říct, že pro něj dýchal, byl rozhodnut toto médium posouvat dál, vymanit se ze stereotypu běžných zpravodajských portálů.

Ve spolupráci s HlídacíPes.org publikoval například text o československém atletovi Karlovi Nedobitém a o s ním spojených nových objevech z archivů.

„Přestože byl Lukáš velice mladý novinář, mohl jsem se spolehnout na to, že se v těžkých kauzách vyvaruje chyb a novinářských faulů. Miloval konfrontaci. Ta ho posouvala v tvorbě dál. Pokud byl v redakci chvilku klid, začal být nervózní. I díky jeho tvrdohlavosti a smyslu pro fair-play jsme si v těžkých tématech zachovali profesní čest. A za to jsem moc rád. Bude mi moc chybět,“ uvedl autor Drbny Libor Matoušek ml.

Zajímal se především o politiku a kauzy. Některými čtenáři byl pro své názory vnímán jako kontroverzní osoba. On sám k vášnivým reakcím na své glosy přistupoval s nadhledem. Tvrdil, že kvalitní novinář musí mít rozporuplnou image.

„S Lukášem jsem intenzivně spolupracoval zhruba tři roky. V životě jsem poznal minimum lidí, kteří by své profesi, svému poslání natolik věřili. Jsem přesvědčen, že se jednalo o naprosto čistou duši. Bude mi moc chybět,“ říká Václav Votruba, který se s Lukášem Dvořákem podílel například na rozjezdu tištěného vydání Budějcké Drbny. „Byl tvrdohlavý jako mezek, ale zároveň dokázal člověka motivovat. Ačkoliv byl velmi mladý, byla to bezesporu silná osobnost.“

Lukáš Dvořák byl známý i spoluprací s Českým volejbalovým svazem či ČEZ Motorem České Budějovice. Zemřel po těžké nemoci ve středu 20. září 2017. Bylo mu pouhých 26 let.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)