Zemanova kulometná palba. Čest Tomáše Hrdličky. Babišova složka

Napsal/a Ondřej Neumann 28. června 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

V Praze na pozvání Andreje Babiše obhajoval chorvatský ministr financí tamní elektronickou evidenci tržeb. A činil to tak vehementně, že v odpůrcích Babišova veleplánu vyvolal ještě větší obavy, než mezi nimi dosud panovaly.

 

  • „Sledujeme nejen cash flow, ale je to sledování ekonomiky, vidíte, jak se vám pohybuje spotřeba, vidíme, že můžeme řídit nejen daně, ale můžeme řídit i určité hospodářské aktivity, protože stát má velmi důležité údaje okamžitě. (…) Podle nás je tohle budoucnost daňové ekonomiky. Potřebujeme sledovat každého podnikatele,“ uvedl doslova chorvatský ministr financí Boris Lalovac za potlesku Andreje Babiše a jeho věrných.

Psisko oceňuje upřímnost chorvatského politika. A konečně chápe, co Andrej Babiš na té elektronické evidenci tržeb má. Bude-li každý podnikatel (a později i každý občan) sledován on-line, nebude muset ztrácet čas vytvářením „složek“ na odpůrce svých byznysových i politických plánů.   

 


 Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu. Pozoruhodným výrokům se pravidelně věnuje stálá rubrika České UFO.


 

  • Starý jezevec vyrazil z Hradu za občany na Vysočinu a o titulky bylo postaráno. Zaujala například prezidentova svérázná (ne)omluva Ferdinandu Peroutkovi. „Já se omlouvám za to, že se tento článek (Hitler je gentleman – pozn. redakce) nenašel. Ale nemohu se omluvit za to, že jsem tvrdil, že tento článek existuje, protože jsem ten článek četl na vlastní oči,“ nechal se slyšet Miloš Zeman, který za nalezení článku nabídl 100.000 korun ze svého.

Psisku už docházejí komentáře k této kauze. Trefně se s paličatou hlavou státu vypořádal autor falešného twitterového účtu kardinála Vlka. S radostí přetiskujeme:  Dám 100.000 tomu, kdo v Bibli objeví větu, že je Satan džentlman. S jistotou jsem ji četl, ale biskup Malý ji nemůže, nebo nechce, najít 🙁 

 

  • Prezident se po Zemanovsku vyrovnal i s ženou, která proti němu protestovala na shromáždění v Havlíčkově Brodě tak vehementně, že skončila v rukou policie. Podle serveru Novinky.cz na tiskové konferenci prohlásil, že podle informací od hejtmana Vysočiny Jiřího Běhounka se žena rozvádí. „Dokáži pochopit její lidskou situaci. Když se člověk rozvádí, tak si potřebuje najít nějaký odvodní kanál agrese. Kdybych to řekl tvrději, v každém městě se vyskytuje minimálně jeden obecní blázen,” popsal server Zemanovu reakci.

Souhlasíme. Každé město má svého obecního blázna. Bohužel má svého „státního blázna“ i Česká republika.

 

  • „Za celé dva roky jsem nebyl na výslechu. Co, dva roky?! Posledních deset let mě nikdo nepozval. S nadsázkou mohu říct, že jsem nejčestnějším občanem této země. Mám na to logický důkaz, neboť minimálně od roku 2012 jsem odposlouchávaný a sledovaný,“ svěřil se Lidovým novinám pražský podnikatel Tomáš Hrdlička.

Psisko intenzívně přemýšlí, co si asi tak představuje pan Hrdlička pod slovem ČEST.

 

  • Viktor Fajberg je jedním z osmi statečných, kteří se zúčastnili památné demonstrace na Rudém náměstí v Moskvě proti sovětské okupaci Československa v srpnu 1968. Takto v rozhovoru pro LN charakterizoval ruskou náturu: „Odpovím parafrází klasika Michaila Lermontova. Když ruský vládce něco pokazí, nevadí. Když je nespravedlivý, nevadí. Když je krutý, zlý, sadistický, Bůh s ním. Ale co ruský mužik nikdy svému vladaří neodpustí, to je slabost. V tom je vše. Putin přesně ví, co si může a nesmí dovolit.“

Máme se zjevně na co těšit!

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)