Miloš Zeman s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem.‬ Český prezident opět veřejně podpořil zájmy čínské společnosti Huawei.
Facebook Jiřího Ovčáčka, zdroj

Zeman na Žofíně a pozor na čínskou špionáž

Napsal/a -pes- 25. září 2019

Šéf Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka vystoupil na veřejném slyšení v Senátu na téma Čína. „Obchodníci ale i třeba vědci, kteří chtějí v Číně působit a mají význam pro zpravodajskou službu, musí počítat s tím, že budou mít patřičnou pozornost, a to od sledování po napadení veškerých komunikačních zařízení,“ řekl mimo jiné. Značná pozornost je podle něj věnovaná lidem, kteří se zabývají citlivými tématy, jako jsou demokratizační hnutí či Tibet. To, co šéf tuzemské kontrašpionáže řekl, sice tolik nepřekvapilo, přesto je dobré si to zopakovat. Například před tím, než dnes český prezident vyrazí na Žofín slavnostně si připomenout 70 let vzájemných vztahů Česka a Číny.

Ceskenoviny.cz: Koudelka varoval obchodníky před silou čínské špionáže
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz