Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Printscreen z www.ren.tv/novosti,

Zdeněk Svěrák a český azylant v Rusku Petr Michalů

GLOSA. Právě před dvaceti lety zaznamenal v naší republice i v zahraničí velký úspěch film režiséra Jana Svěráka Kolja o ruském chlapci, kterého mimořádně přesvědčivě zahrál tehdy šestiletý Andrej Chalimon. Postavu starého mládence Františka Louku ztvárnil Zdeněk Svěrák, který se o Kolju po fingovaném manželství a následné emigraci jeho ruské matky do Západního Německa stará.

V těchto dnech podle ruského televizního kanálu REN požádal o politický azyl v Ruské federaci český bloger Petr Michalů. Jako důvod své žádosti uvedl pronásledování za své názory, indoktrinaci dětí ve škole o tom, že Československo osvobodily od nacistů Američané, protiruské postoje vedení našeho státu a vlastně celkově nesnesitelný život u nás. Podle Petra Michalů je Evropa okupována Spojenými státy americkými.

Ve filmu Kolja postavu starého mládence Františka Louku ztvárnil Zdeněk Svěrák, který se o chlapce po fingovaném manželství a následné emigraci jeho ruské matky do Západního Německa stará. Děj filmu se odehrává před sametovou revolucí. Jednou z velmi působivých scén v oscarovém filmu Kolja je moment, když Svěrák alias Louka ztratí malého Kolju v pražském metru a svou neopakovatelnou ruštinou vyzývá rozhlasem chlapce, aby nikam nechodil, že si ho najde a přijde pro něj (6´:20´´ videa).

Petr Michalů nyní žije v jakémsi moskevském hostelu, ale chtěl by se prý přestěhovat do nějakého menšího města. Moskva je pro něj „očeň ogromnyj gorod“. Způsob vyjadřování Petra Michalů, žadatele o azyl v Rusku, na televizním kanálu REN silně připomíná hlášení Františka Louky ve stanici metra. Jenže při poslechu jeho slov člověk nemá žádný důvod ani chuť se smát…

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

6 komentářů

 1. sašenka napsal:

  Možná , kdyby Petr Michalů bral DĚNGI pana „žurnalisty“, tak by emigroval.Ne každý ma na to ale čtyřžaludek krávy…(vola) ..

 2. J: Nemec napsal:

  Další díl hnusné propagandy vymýšlený v Rusku proti České republice. Od prezidentování pana Zemana s hradní kanceláři Nejedlého a za přispění našich kolaborantů se na nás sype jeden hnus za druhým. Žádní emigranti ani arabští teroristi ale Českou republiku ničí domácí kolaboranti a omezenost voličů.

 3. český maloměšťák napsal:

  Jiného člověka – Rusa zase česká justice vyhošťuje. Jde o ruského studenta Ševcova.

  Dle článku „Proces byl politický, místo vyhoštění se mu omluvte. Učitelé se postavili za Ševcova“ se za něj postavili někteří pedagogové ze dvou českých univerzit. Tvrdí, že šlo o šikanu zdejšího aparátu, zřejmě někým objednanou, proces považují za politický.
  Rada Filozofické fakulty pak pokládá trest (vyhoštění – kvůli pasivní účasti na sprejování na budovu, jeí část …které je ale jindy posuzováno jako umění a jeho aktivní aktéři jsou považováni za umělce) za nepřiměřený – společenské nebezpečnosti činu.

  Na druhé straně měl možná Ševcov z pekla štěstí, že nenesl tyčku s vlajkou s portrétem Lenina – klidně mohl dojít i majetkové újmy, možná i zdravotní. Neb někteří tkzv. právníci v ČR zastávají názor, že je možné (snad i žádoucí ?!?) ochraňovat demokracii před jejími odpůrci i za cenu potlačení základních principů, na nichž demokracie stojí. Tato obrana dle nich musí být natolik silná, nakolik jsou připraveni demokracii např. komunisté zničit (nakolik jsou však připraveni ji zničit – to lze určit až při soudním projednávání, což však nebrání v tom, aby s nima bylo zatočeno ještě před ním, presumpce neviny jde tak také stranou). Komické je, že v jjejich hledáčku nejsou skuteční “ komunisté“ – tedy ti, kdož vyznávají kredo a žijí kredem “ Nám a našim kumpánům už teď dle našich potřeb“, ba často takové naopak zastupují a obhajují….pokud si dotyční stihli vzít např. z veřejných peněz dost na to, aby byli ekonomicky zajímavými.

  Jinak samozřejmě že Československo osvobodili i Američané. Stejně jako například Berlín osvobodili sovětští vojáci.
  Indoktrinace dětí na školách je zcela běžný jev, vyplývá to z nutnosti mít ve školách disciplínu. Nemůže si pedagog vykládat historii mimo aktualní oficiální narativ, musí v tom být pořádek.

  Každý člověk by mlě mít možnost zvolit si zem, ve které chce žít. Zejména pokud země výchozí i cílová ctí východiska a praxi washingtonského konsenzu – tedy volný pohyb zboží, kapitálu , služeb a tak i lidí (lidských zdrojů). Zde si všimněme, že ne tak myšlenek – o myšlenkách tam není ani zmínka, pokud tedy nejsou chráněny autorským právem…Ha, ha, ha…..:-D)))

 4. Josef napsal:

  Že by mě odchod pana Petra Michalů mrzel, tak to určitě nemrzí. Mrzí mě pouze, že se k témuž kroku nerozhodli například i pánové Klaus, Zeman, Veleba, Nejedlý, Ovčáček, Petr Pražák a ještě několik dalších. A také by mě mrzelo, kdyby se pan Petr Michalů chtěl vrátit zpět.

 5. Hanz napsal:

  Blahoslavení chudí duchem, jako třeba jistý Petr Michalů.

  • Jan napsal:

   Říká kdo, ten duchem bohatý? To sotva. Jinak by věděl, že původní význam tohoto biblického textu je jiný, než je mu účelově církvemi podsouváno. Ježíš ve svém Kázání na hoře nevyzdvihoval dementy, ale ty, kteří si uvědomují, že duchovně strádají. Je nabíledni, že ten, kdo duchovně strádá je taky nesvobodný a ve vleku předsudků a nenávisti. Když čtu příspěvky Petra Michalů, nic takového tam nevidím, na rozdíl od těch druhých…

Přidávání komentářů není povoleno