Zastavte prodej v zámeckém parku. Odpor proti záměru zrušit kynologické cvičiště narůstá

Napsal/a Robert Malecký 21. července 2020
FacebookTwitterPocketE-mail

Zachovejte v trmickém zámeckém parku kynologii. A přijměte nové členy, kteří mají zájem v tom pomoci. Ke kritice snahy prodat lukrativní pozemek zámeckého parku v Trmicích u Ústí nad Labem se vedle skupiny bývalých členů a celostátního vedení Českého kynologického svazu přidala i ústecká krajská organizace. Její dopis má HlídacíPes.org k dispozici.

O co v případu jde? HlídacíPes.org popsal snahu trmické základní organizace kynologického svazu zbavit se dvouapůlhektarového pozemku v zámeckém parku, k němuž patří i vilka. Dohromady za sedm a půl milionu korun ho nabízí litoměřická realitní kancelář RENO.

Trmická základní organizace k areálu přišla zadarmo – v roce 2002 ho na ni převedl stát, aby v parku provozovala kynologickou činnost.

Její předseda Karel Hainz teď tvrdí, že na údržbu areálu nemá spolek peníze ani kapacity. Nabídl ho tedy k prodeji, aby si pořídili „něco menšího“. Areál je nabízen ke komerčnímu využití nebo k bydlení. Zcela by se tak vytratil „spolkový“ účel, s nímž stát areál před osmnácti lety kynologům bezúplatně převáděl.

Proti tomu se v Trmicích zvedla vlna nesouhlasu. Bývalí členové spolku, kteří si po rozkolu s Hainzem po roce 2003 vystavěli nové cvičiště i svou základní organizaci v Újezdě, podali do Hainzem vedeného spolku hromadné přihlášky. Chtějí prodej zvrátit a kynologii do zámeckého parku vrátit.

Hainzova základní organizace totiž dlouhodobě činnost nevykazuje, areál v posledních letech pouze pronajímala jiným kynologickým sdružením. Navíc má minimální počet členů – kolem deseti – aby se vyhnula zrušení podle stanov Českého kynologického svazu. Vesměs jde přitom o lidi spojené buď příbuzenskými, nebo zaměstnaneckými vazbami.

Přijměte nové členy!

Protestuje ale také kynologický svaz. HlídacíPes.org už informoval, že se do věci vložil předseda celorepublikového ČKS Václav Kejř. „Vyzývám Vás, abyste veškeré aktivity, které by mohly vést k případnému ukončení činnosti ZKO Trmice – 159, zastavil přinejmenším do doby, než bude rozhodnuto o členství uvedených uchazečů v ZKO Trmice – 159,“ napsal Kejř Hainzovi.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

Teď se s kritikou přidala i ústecká krajská organizace. Její předseda Martin Čecho Hainze a jeho lidi vyzývá, aby prodej zastavili, i když respektuje právo základní organizace nakládat se svěřeným majetkem.

„Nicméně Vám v této souvislosti musím připomenout, že areál kynologického cvičiště v bývalém zámeckém parku v Trmicích byl do vlastnictví ZKO Trmice v roce 2002 bezúplatně získán převodem od České republiky právě za účelem jeho využívání k provozování sportovní kynologie. Komerční nabídkou prodeje tohoto majetku jsem tedy velmi nemile překvapen a znepokojen,“ píše Martin Čecho.

Ten jako jedinou možnost vidí, aby se kynologie do zámeckého areálu vrátila. Využít k tomu má Hainz „všech dostupných prostředků“, tedy zejména zájem lidí z původní organizace a dalších příznivců. Těch je v tuto chvíli 32, všichni podali do Hainzovy základní organizace přihlášky. Karel Hainz pro HlídacíPes.org uvedl, že se jimi výbor bude zabývat nejdříve na konci prázdnin.


Projekt HlídacíPes.org – Ústí nad Labem byl podpořen základním grantem Active Citizens Fund.

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)