Facebook: Andrej Babiš, zdroj

Zákon pro Babiše, pod rouškou nouzového stavu

Napsal/a -pes- 15. března 2020

Na jednání vlády v pondělí 16. března je připraven bod hodný pozornosti. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová předkládá Zákon o evidenci skutečných majitelů. Zákon po Česku požaduje Evropská unie, v české verzi je však navržena výjimka pro firmy ze svěřenských fondů. Podle ní obchodní korporace vložené do svěřenských fondů své skutečné majitele nemusí uvádět dle pravidel pro určování skutečného majitele svěřenského fondu.

Nejen obsah návrhu, ale i jeho načasování kritizuje opozice i sdružení Rekonstrukce státu. Ta upozorňuje, že „související změnový zákon stále neobsahuje podmínku, aby se o dotace mohly ucházet pouze firmy s jasnými koncovými vlastníky“.

Je to právě tento zákon platný na Slovensku, respektive tamní registr partnerů veřejného sektoru, který přinesl oficiální potvrzení, že Andrej Babiš je stále ovládající osobou a konečným uživatelem výhod firem z holdingu Agrofert. To s sebou nese právní dopady v oblasti střetu zájmů a v souvislosti s poskytováním evropských dotací holdingu.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Reklama