Foto: Profimedia

Vzpomínky na Rusa, řeči vrchního bači a kdy se vrátí exilová vláda

Napsal/a Robert Malecký 26. února 2024
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Uplynuly dva roky od vpádu ruských vojsk na Ukrajinu. To výročí nemohlo přijít do lepšího rozpoložení české společnosti, aktuálně velmi vygrizzlené ze skutečnosti, že Putin/jeho režim zabil/nechal zabít/nebo prostě umučil svého největšího kritika Alexeje Navalného. Pro nás v české kotlině z toho všeho plyne doporučení, že bychom si měli/mohli vzpomenout, jak jsme se ne/dokázali vypořádat s lidmi, kteří zabili/umučili Pavla Wonku. No nic, pojďme dál.

  • Výročí invaze přirozeně dominovalo zpravodajským i diskusním tématům českých médií. Dobře pohovořil europoslanec a bývalý ministr obrany a zahraničí Alexandr Vondra (ODS), kterého do nedělní diskuse dobře pozvala televize Nova.

„Měli bychom vystavit hráz té expanzi. Protože pokud ji nevystavíme, tak ho tady máme toho Rusa znovu. Už jsme ho tu 40 let měli a jaksi na to nemáme příjemné vzpomínky.“
(Alexandr Vondra, TN.cz, 25. února)

Jsou to celkem jasná slova, ke kterým snad zbývá dodat jediné: Neexistuje dnes důležitější agenda než právě příprava na nebezpečí hrozící z východních stepí. Což brzy pochopí i ti, kdo tuto hrozbu relativizují v odporné naději, že chcimírstvím vymámí z oblblé společnosti, na jejíž oblblosti se sami svou podvratnou činností podíleli, nějaké to procento preferencí navíc.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Pokud bychom chtěli vidět dosavadní vrchol těchto odporností, není lepší příklad než Slovensko, kde tamní vrchní bača bojuje kromě běžného populistického třeštění i s démony hrozícího kriminálu svého i svých kámošů. Takhle to dopadlo.


Z kolaborantských blábolů vyjímáme:

„Tato válka začala již v roce 2014 běsněním ukrajinských neonacistů.“

Premiér pak v ráži ve svém facebookovém príhovoru pokračoval, že jediným plánem Evropské unie je vzájemné zabíjení Slovanů. Putin je prý falešně démonizován, Rusko prý na Ukrajinu vtrhlo i proto, že bylo oklamáno slibem o nerozšiřování NATO na východ. A že případný vstup Ukrajiny do NATO představuje dobrý základ pro třetí světovou válku.

A teď ta horší zpráva: Pokud se v Česku rychle něco zásadně nezmění, už brzy toto s blížícími se volbami uslyšíme i z našich obrazovek a facebooků. Mimochodem se pořád nemůžeme nabažit starých dobrých slov jednoho z našich bývalých prezidentů, kterého snad ani nechceme jmenovat pro zjevnost. Slova jsou to stará právě dva roky a nějaký ten den.

„Rozhodnutí ruského prezidenta Putina je i poškozením těch z nás, kteří jsme se po léta snažili vysvětlovat komplikovanost vnitřní ukrajinské (ale i ruské) politické, ekonomické a národnostní situace i nelehkých historických kontextů. Kteří jsme nepodléhali povrchnímu a snadnému přístupu nahlížet na tamní vývoj prizmatem československých zkušeností s komunistickým Sovětským svazem z roku 1968.“

Zdroj máte tady, příjemné čtení. 


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Máme za sebou týden, v němž nejprve v Praze protestovali protistátní živlové schovaní za imperialistické traktory českých zemědělců a pak se konaly i různé akce na podporu Ukrajiny, mezi nimi i Koncert pro všechny slušný lidi ve Foru Karlín. Tyta dva zdánlivě nesouvisející podniky měly společný jednotící prvek, a totiž že se na obou pokusil vylít Rokytka. Ano, tento mág české žurnalistiky, nekorunovaný král Holubí letky (vyžírači rautů) a jediný Čech, který přežil útok novičokem, se nejprve stavil na gulášek na akci zemědělské, aby se pak pokusil proniknout i do VIP zóny karlínského koncertu, kde byl ovšem identifikován a vyveden.

Vypadá to jako celkem zdařilá repríza Rokytkova nejznámějšího kousku z oslavy zvolení Miloše Zemana prezidentem v roce 2018. Sluší se ovšem dát prostor i jeho pohledu, který o sobě sepsal pro svůj pozoruhodný web Týdeník občanské právo. Už titulek článku, který sepsal Rokytka o Rokytkovi, slibuje, že to i tentokrát bude jízda:

Jsem verbálně a fyzicky napadán za to, že monitoruji situaci v ČSFR pro exilovou vládu, říká československý novinář Rokytka.

A pak už to Rokytka rozbalí naplno:

„Exilová vláda funguje na základě Benešových dekretů a Listiny, takže zrušila všechny ilegální privatizace a exekuce po rozbíjení republiky a žádá reparace, což je vlastizrádcům z řad Djilasovské nové třídy a havlistických disidentů posluhujících zdegenerovanému jádru globální moci Deep State koalice Izrusa a její bruselské převodové páce trnem v oku.
Všechny blogy na idnes, lidovkách i PL mi byly vymazány, přežil jsem i novičok u Zemana, krvácení do mozku a včera vláčení po dlažbě při křiku ruský švábe, takže v Czechii svoboda slova a po slově evidentně není a tím ani demokracie, která se bez informací a názorů ze všech úhlů pohledu neobejde, nutný je proto brzký návrat vlády z exilu a plné obnovení Československa, řekl Milan Rokytka.“

Kde se nyní exilová vláda nachází a kdo ji tvoří, Rokytka neprozradil. Ale můžete tipovat.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)