Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Putin
Vladimir Putin
World Economic Forum, Vladimir Putin

Vzácný Vladimir Putin. Čekání na ruského prezidenta se umí dosti protáhnout

Pocit vlastní důležitosti, psychologická hra, jasný vzkaz politickému protějšku, možná nepřízeň počasí či chyby dispečerů. Ať je důvod jakýkoli, ruský prezident Vladimir Putin na sebe při setkáních se zahraničními státníky rád nechává čekat.

A je poměrně jedno, zda jde o přijetí v Kremlu nebo jeho návštěvu v zahraničí.

Zatím nejvíce trpělivosti musela v roce 2014 projevit německá kancléřka Angela Merkelová. Protokolem pečlivě plánované setkání se muselo posunout o více než čtyři hodiny.

Bezmála hodinu nechal Putin čekat třeba i papeže Františka. Nejméně si Putin dovolil k jiné dámě – anglické královně Alžbětě II. U ní se v roce 2003 alespoň vešel do „akademické“ čtvrthodinky.

Tabulku „čekání na Putina“ (s přibližnými časy) sestavila redakce Rádia Svobodná Evropa/ Rádia Svoboda (RFE/RL) sídlící v Praze.

putin-waiting-time

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

5 komentářů

 1. nováček napsal:

  Putin opravdu není žádné ořezávátko. Kdo se s ním chce setkat, musí si to setkání odčekat. Dnes je to opravdu první muž světa a nikdo si nemůže dovolit ho ignorovat. V dobrém, ani ve zlém.

 2. Němec napsal:

  Možná, kdyby pan Putin jako slušný člověk chodil všude včas, tak by na světě neumírali neviní lidé. To se ale dnes, díky lidem jako je nový prezident USA „nenosí“.

  • Richter napsal:

   Můžete prosím vysvětlit korelaci mezi čekáním na Putina a umíráním lidí ve světě? A prosím vemte to tak, nějak zgruntu.

  • nováček napsal:

   Copak Vám zlého nový prezident USA “ udělal, že ho evidentně nemáte rád?

 3. nováček napsal:

  Ještě otázku na pana Němce : Vy jste znal ty nevinné lidi, co umírali, protože pan Putin nechodil všude včas jako slušný člověk?

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko