Foto: Profimedia

Vysoká škola životního moudra, Divoký anděl level Andrej a Monike a ministr v nesnázích

Napsal/a Robert Malecký 22. dubna 2024
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Tak už máme dvě nejbohatší Češky. Zásadní zpráva o rozchodu manželů Babišových přišla v pátek, jen pár okamžiků poté, co prezident republiky oznámil, že hnutí ANO odbojkotovalo další jednání o důchodové reformě, kterého se coby konstruktivní opozice mělo účastnit. Ihned začaly mediální závody, jak tuto světabornou informaci pojmout, někdo na to šel přes byznys, někdo čistě bulvárně, ten nebo onen se zase pokoušeli o hlubinné analýzy, či dokonce naznačovali cosi o nových partnerech. Vítěz ale může být jen jeden.

  • And the winner is… Život v Česku. Obskurní web, který proslul angažmá Jiřího Ovčáčka, který pro něj píše komentáře o Jiřím Ovčáčkovi, což je mediální formát dostatečně vyšinutý i na naše vyšinuté poměry. Druhým klíčovým expertem webu je taky-psycholog Jeroným Klimeš, absolvent Vysoké školy životních mouder, tentokrát představený jako „špičkový odborník na partnerské vztahy“. Pravil toto:

„Když je mezi partnery generační rozdíl, tedy že on by mohl být jejím otcem, tak ta vazba je jako mezi otcem a dcerou. Dokud on je při plné síle a daří se mu, tak to většinou ty ženy ještě dávají, ale v okamžiku, kdy on začíná ,dědkovatět‘, tak si ženy začínají uvědomovat, že nemají vedle sebe de facto tátu, ale spíše dědečka. V tu chvíli si ženy kolem padesátky začnou klást otázky, jestli tyto nejlepší roky budou trávit s dědkem.“
(Jeroným Klimeš, Život v Česku, 20. dubna)

No a je to, proč pátrat v hlubinách duše, když je to nakonec tak jednoduché.

 


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • My jsme zde už ovšem naznačili možnou souvislost s ukončením role konstruktivní opozice, kterou sice hnutí ANO nikdy nebylo, zato si na ni rádo hrálo.

„Musíme se připravit na to, být férovou, ale tvrdou opozicí.“
(místopředseda ANO Karel Havlíček, Otázky Václava Moravce, 17. října 2021)

„Budeme opozice konstruktivní, nebudeme na všechno a priori říkat ne.“
(předseda ANO Andrej Babiš, iDNES.cz, 13. října 2021)

Tak to nevyšlo, konstruktivní opozice se nekoná. Nevíme, jak všechno ostatní, ale v ne úplně nepodstatné věci důchodů pro příští generace zůstává 1 458 140 voličů hnutí ANO z roku 2021 zcela nezastupováno. Snad jim to Babiš, Havlíček a Schillerová nějak vysvětlí. Nebo se jim předhodí rozchodová romance Divoký anděl level Andrej a Monike.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Ve skutečnosti je to tak, že si na Chodově a v Průhonicích vyhodnotili, že na strašení oblblého lidu jim je konstruktivní účast na důchodové reformě k ničemu, a to ze dvou důvodů. Předně by se taky mohlo ukázat, že Schillerová a spol. žádné zázračné léky nemají. Pak je tu taky zdravý rozum, který při konstruktivním jednání velí buď zvýšit věk odchodu do důchodu, nebo odvody. Což ve hnutí ANO dobře vědí, dokonce to na schůzce u prezidenta údajně odkývali, pak ale dostali vynadáno a bylo po ptákách. Takže teď práskli dveřmi a soustředí se na jiná témata, která už se strachem pracují pěkně postaru, nekonstruktivně, zato účinně.

„Pokud před Albertem v Čestlicích stojí skupina patnácti lidí, kteří mluví jinou řečí než my a vypadají nějak jinak, no tak asi je normální, že by tam mohla přijít například policejní hlídka a zeptat se, kdo to je, co to je a co u nás vlastně dělají, ne?“
(Andrej Babiš ve sněmovně, 18. dubna)

To už je jasná řeč, policejní stát, tomu našilidi rozumí dobře. 

  • Na závěr zde máme malé terapeutické okénko, jmenovat by se to mohlo třeba ministr v nesnázích. Pomůžeme?

Krátce z anamnézy: Pacient se svěřuje, že není spokojen s volbou povolání. Rodiče ho dali na ministra, ale on stále podvědomě touží po práci traktoristy, cítí své sepětí s kravami, hnojem a přírodou v širším slova smyslu. Terapeut diagnostikuje pokročilou existenciální frustraci a předepisuje ketamin v kombinaci s léčebným konopím. Případně tiché víno.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)