Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook: David Dinda,

Volby a Molotov koktejl. Do vozu chomutovského politika někdo hodil zápalnou láhev

Na vozidlo náměstka primátora Chomutova Davida Dindy v noci na středu někdo zaútočil zápalnou lahví. Politik to oznámil na svém facebookovém profilu. 

„Právě mi někdo hodil zápalnou láhev do auta u baráku…“ objevilo se na politikově profilu v noci na středu kolem půlnoci spolu s fotografií vozu se zničeným interiérem.

Z diskuse plyne, že při útoku nebyl nikdo zraněn.

David Dinda zatím na dotazy HlídacíPes.org nereagoval. Není tak zřejmé, zda útok dává do přímé souvislosti s politikou a předvolebním bojem.

Screenshot z profilu náměstka chomutovského primátora Davida Dindy z noci z úterý na středu.

Policie je od noci na místě a provádí ohledání. „Mohu pouze potvrdit, že od dnešní noci vyšetřujeme požár vozidla. Na jakékoli informace je brzy, věc se prověřuje a pracujeme s několika verzemi,“ uvedla mluvčí chomutovské policie Marie Pivková.

Lídr kandidátky Nového severu

David Dinda jde do nadcházejích komunálních voleb jako jednička kandidátky hnutí Nový sever.

Náměstkem primátora se stal v prosinci roku 2016, kdy byla po převratu na radnici zvolena nová městská rada. Vládnoucí hnutí ANO tehdy na návrh ČSSD rozpustilo koalici s hnutím PRO Chomutov a zastupitelé odvolali dosavadního primátora Daniela Černého (PRO Chomutov).

V nové koalici jsou s hnutím ANO právě sociální demokraté (do rady usedl i někdejší primátor Jan Mareš) a vedle nich i Dindovo hnutí Nový sever a komunisté.

V pozadí sporů v zastupitelstvu tehdy byla zejména otázka podpory chomutovskému hokeji. Vládnoucí hnutí PRO Chomutov vystupovalo proti ní, nová koalice se naopak nakonec rozhodla extraligový sport ve městě podpořit.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno