Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Alain Bachellier on Foter.com, zdroj

Vítejte v prokurátorské republice, řepku si rozvracet nedáme a kdo chce střílet migranty

PSÍ UŠI. Střet mezi zaprodanci Brusele, agenty Palerma a dalšími rozvraceči našich národních zájmů na straně jedné a vládou zájmů Agrostrany na straně druhé vstoupil do své terminální fáze. Andrej Babiš rozdal levné jízdenky na vlak, hrozilo ale, že je lid zneužije k dopravě na protivládní demonstrace. Nastoupila tedy propaganda. Agrotrollové vychrlili záplavu řetězových zpráv, že jsou demonstranti zaplacení, čemuž uvěřil i největší z českých důchodců, exprezident Václav Klaus. Festival absurdního divadla pokračuje i v prvních letních dnech, pojďme k detailům.

 • Ministryně spravedlnosti Marie Benešová představila návrh nového zákona o státním zastupitelství coby základního pilíře stabilizace společnosti a řešení podvratného imperialistického útoku na předsedu všech vlád, dokud Zeman Zemanem bude, soudruha Andreje Bati Babiše.

„Ruší se dosavadní možnost vlády bez uvedení důvodu odvolat nejvyššího státního zástupce, rovněž tak jako oprávnění ministra spravedlnosti odvolat ostatní vedoucí státní zástupce pro závažné porušení povinnosti vyplývající z výkonu této funkce.“
(prohlášení právního oddělení Agrostátu, dříve známého jako ministerstvo spravedlnosti, ČT24, 21. června)

V návrhu jde mimo jiné o posílení nezávislosti státních zástupců. V pořádku, jen upozorníme, že v České prokurátorské republice se to s nezávislostí státních zástupců má takto: Čím nezávislejší státní zástupce, tím víc práce mají potom nezávislé soudy.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Další podlý útok na české národní zájmy, kterými je v souladu s pětiletým plánem především prosperita Agrokomplexu, se odehrál ve sněmovně. Piráti se pokusili Agrohnutí obrat o miliardy návrhem na zrušení povinného přimíchávání biopaliv do benzínu a nafty. Sněmovna ovšem ukázala, jaké jsou skutečné potřeby českého lidu a návrh zamázla hned v prvním čtení.

„Hrajete dobrou hru, ale na špatném hřišti.“
(poslankyně hnutí ANO Eva Fialová, Deník.cz, 19. června)

Pokusíme se nyní tento výrok přeložit do srozumitelné češtiny: Návrh zrušit povinné přimíchávání řepky do nafty je samozřejmě v pořádku, ničí to motory, pěstování řepky zamořuje spodní vody pesticidy atd. atp. Musíte si ale milí Piráti uvědomit, že nejsme ve sněmovně proto, abychom hájili nějaké efemérní hodnoty, ale hodnoty zcela konkrétní, měřitelné ziskem, a ty jsou náhodou zcela ve shodě se zájmy pana premiéra a jeho bývalých firem. Nevíme, co na tom komu není jasné.

 • Maká i nový ministr průmyslu a obchodu Agrofertu Karel Havlíček. I jemu došlo, že se voličská základna hnutí přelila do nízkopříjmových skupin vyššího věku, a tak začal zachraňovat český venkov.

Takže to vezmeme postupně. Koloniály a hospody na vsích chybí, protože je zničila politika hnutí ANO zavedením EET. Lokální pěstitelé scházejí kvůli nastavení dotačních programů ve prospěch velkých agrokombinátů – samozřejmě zcela náhodou v rukou některých členů vlády. Co tam máme dál? Internet – ten v obcích je, drahá jsou data. Snížením administrativy má ministr nejspíš na mysli třeba zavedení kontrolního hlášení nebo další nástroje vycházející z Babišovy doktríny „Všeci kradnú“. Čili překlad ministrova příspěvku zní zhruba takto: Děláme si z vás legraci, a to zcela bezostyšně a otevřeně.

 • Aby bylo lidu jasno, jak má na věci nahlížet, o to se starají holdingová média. Třeba bulvární Expres pojal kauzu znásilnění dívky na Litoměřicku velice originálně. Takže kdyby to někomu nebylo jasné – Afričany rovnou střílet.

Tak se podívejte, jestli máte doma aspoň flusbrok nebo vzduchovku. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

4 komentáře

 1. Jan František napsal:

  Současný liberalismus zdegeneroval na bezbřehou toleranci, včetně tolerance lecčeho netolerantního a svobodě nepřátelského.

 2. Vlastimil napsal:

  Pane Malecký, vy si sice hrajete na vrchol objektivnosti a novinářské etiky, ale přitom nepokrytě lžete. Zmíněný článek Lukáše Vltavského jsem si vyhledal (Expres normálně nesleduji a „Hlídacího psa“ pak ode dneška snad brát leda jako odstrašující příklad) a o střílení afrických emigrantů tam není ani slovo. V podstatě je to nic moc říkající článek, jehož hlavní kostrou je to, že mluvčí nemocnice nebude poskytovat o znásilněné slečně žádné informace.

 3. Petr napsal:

  Takové komické články o střílení Afričanů na Hlídacím Psu miluji. Je to sice trochu vybízení k násilí, ale já to spíše vnímám jako srandu. Každopádně fake news jsou zde povoleny ne?

 4. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Bohužel promigarntská přilnavost Vám pane Malecký, jinak vážený, ruší účinek kvalitního článku o momentální situaci v ČR – Babišově ČR.

Přidávání komentářů není povoleno