Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Andrej Babiš,

Vítejte v předvolební kampani, kdo je tady udavač a jak si jdou bolševici po krku

PSÍ UŠI. Po Česku se nám volně pohybuje udavač, tvrdí premiér Andrej Babiš. To je základní zjištění uplynulého týdne a my necháme na posouzení laskavého čtenáře, jak si slova předsedy vlády vyloží. Druhá věc: Silné Česko čelí masivnímu útoku západních imperialistických centrál, tzv. Palerma. Vybraní čeští udavači, zaprodanci a ztroskotanci jsou s touto cizí mocí ve spojení a již brzy budou odhaleni a po zásluze potrestáni. Nyní k detailům.

 • Existuje jisté sdílené (a samozřejmě mylné) přesvědčení, že se demokratické volby rozhodují v předvolební kampani tzv. volnou soutěží politických idejí a že je následně pilíř demokracie tvořen zvolenými zástupci lidu, tzv. parlamentem, od jehož vůle se odvíjí i legitimita vlády. Tak to v Česku skutečně chodilo, ovšem nejpozději do roku 2012, kdy Andrej Babiš založil hnutí ANO a Ivo Ištvan nasadil úkony trestního řízení. Nově je zřejmé, že se volby rozhodují výhradně na sociálních sítích a v řetězových mailech. Hnutí ANO tuto kampaň slavnostně zahájilo v sobotu.

My si povšimneme toho pocitu: Andrej Babiš se cítí napumpovaně. Zpráva už neuvádí, zda měl na mysli homeopatika na křivdu, nebo dotace.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Na obranu Andreje Babiše okamžitě vyrazila osoba z nejpovolanějších, pan Michal Hašek z Brna, známý etalon ctnosti a pravdomluvnosti.

Číst to nemusíte, je to #tl;dr. Zde vybraná podstatná pasáž:

„Nalejme si čistého vína – blíží se 30.výročí sametové revoluce a já nepochybuji o tom, že kromě jejího důstojného připomenutí proběhne také pokus o jeho „použití“ ke snaze shodit vládu a přepsat výsledky demokratických parlamentních voleb v ČR, a to pod hesly o boji za svobodu a demokracii.“

První věc je, že k nám Michal Hašek promlouvá z pozice poradce ministra zemědělství Miroslava Tomana, na nějž a jeho rodinu může brzy dopadnout chystaný následný audit Evropské komise týkající se zemědělských dotací. Touto optikou je Hašek v takovém malém, nepřiznaném střetu zájmů. Druhá věc je, že o přepisování výsledků demokratických voleb Hašek skutečně něco ví. V roce 2013 ještě neoschlo razítko Státní volební komise pod výsledky voleb a Hašek už seděl u prezidenta v Lánech a koumali, jak odstranit Bohuslava Sobotku. Good to remember.

 • Michal Hašek ovšem není jen poradcem na zemědělství a vnitru, ale taky u Miloše Zemana – to aby byl příběh kompletní. A právě prezidentův mluvčí přiložil polínko Babišovy obhajoby, když odhalil protistátní spiklenecké centrum.

Má cenu to vůbec rozebírat? Snad jen v heslech: Evropská komise jako cizí moc je model, který je používán populisty napříč Evropou. Jeho cílem je obvykle destabilizace povědomí o EU jako společném projektu evropských států, který má původ v ruské propagandě. Zde se ovšem Jiří Ovčáček blýskl kreativním výkladem namířeným proti domácím strukturám. Cílí samozřejmě na oblíbené zkorumpované neziskovky a média, ale dovedeno ad absurdum, mohl by se brzy týkat i policistů a státních zástupců, kteří jistě z moci úřední zahájí vyšetřování dotačních podvodů a poškození zájmů Evropské unie (tak se jmenují trestné činy, které z auditu ční jak hřebík z prkna).

 • Abychom ale pro samé trápení s auditem nezapomněli ani na naše oblíbené bolševiky. Uvnitř KSČM aktuálně probíhá už několikáté kolo mocenského boje o vedení. To je záležitost hodná pozornosti, neboť ji v minulosti vždy provázely monstrprocesy a vyvražďování jak názorových oponentů, tak běžného obyvatelstva.

Takto reagoval předseda českých komunistů na rozhovor bývalého místopředsedy KSČM Josefa Skály pro kremelský Sputnik. „Rozhovor pana J. Skály je pro mě mlácení prázdné slámy, které by mělo jen jemu a několika členům jeho tzv. frakce asi přinést výhody dílčích funkcí (trafiky) od antikomunistů,“ dodal Filip. Rozbuškou sporu se snad měla stát Skálova účast na akci SPD, kterou Filip glosoval tak, že Skála vyměnil vlastenectví za nacionalismus. Vypadá to zajímavě, kupujeme popcorn a budeme sledovat. Stále máme v paměti příběhy těch, kteří v minulosti stranu opustili prostřednictvím propadliště na Pankráci. A že jich bylo.

Historie se prostě opakuje, nejdřív jako tragédie, později fraška. Tak klidnou mysl a pozor na krk.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

 1. Petr Kaminsky napsal:

  Tady je potreba zduraznit, ze zverejneni zpravy prislo pozde. Melo se odehrat pred volbami do EP. To by Babisovi ubralo dalsi dulezite body. Proc se tak stalo, budou jen spekulace. Na kazdy pad je takova liknavost odsouzenihodna – politici EU nejsou o moc lepsi nez Babis. 1) Slozitost pripadu – uz koncem roku byl jasny nazor pravniku EK. 2) Babis uz toho zablokoval tolik, ze je treba s nim nejak vychazet. 3) Do volby EK a jeho predsedy bude Babis mluvit bez ohledu na vysledek – je treba mu trochu pomoct.

  • Jenda napsal:

   Zveřejnění před volbami by Babiš vydával za předvolební útok. Myslící lidé věděli i bez zprávy, nemyslícím žádná zpráva nepomůže.

Přidávání komentářů není povoleno