VIDEO: Ústí nad Labem – laboratoř politiky a zločinu. Ode dneška má svého Hlídacího psa

Napsal/a Robert Malecký 20. června 2017

EDITORIAL. Symbolicky – v okamžik letního slunovratu – spustil HlídacíPes.org své první dvě regionální mutace. Žurnalistika ve veřejném zájmu přichází do Ústí nad Labem a Olomouce. Proč právě sem?

Ústí nad Labem se právem říká laboratoř české politiky. Dalo světu termíny jako kmotři, velrybaření, býčí šíje, ale také nájemné vraždy s nejasným politickým pozadím. A taky prvního komunistického hejtmana.

Ústí potřebuje svého Hlídacího psa – jak se shodují oslovené regionální osobnosti. „Ústí, jak známo, je laboratoří zločinu. Co se tady úspěšně vyzkouší, to se pak aplikuje i jinde,“ říká germanista a předseda spolku Stop tunelům Jan Kvapil.

Publicista Martin Schulz dodává, že hlas regionů bude hrát rozhodující roli v nadcházejících sněmovních i prezidentských volbách. „Regionální žurnalistika na vysoké úrovni může pomoct rozsvítit ve voličích rozum. Spoléhat se, že za nás zavolí velká města, je čiré bláznovství,“ říká bývalý redaktor vysílání Rádia Svobodná Evropa Martin Schulz.

A jaký vzkaz dává do začátku Hlídacímu psu kreslíř Marek Douša? „Mně se líbí, že v situaci, kdy se každý pokouší vrtěti psem, tak Hlídacím psem vrtět nejde. A to je dobře.“

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies