Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

VIDEO: Ústí nad Labem – laboratoř politiky a zločinu. Ode dneška má svého Hlídacího psa

EDITORIAL. Symbolicky – v okamžik letního slunovratu – spustil HlídacíPes.org své první dvě regionální mutace. Žurnalistika ve veřejném zájmu přichází do Ústí nad Labem a Olomouce. Proč právě sem?

Ústí nad Labem se právem říká laboratoř české politiky. Dalo světu termíny jako kmotři, velrybaření, býčí šíje, ale také nájemné vraždy s nejasným politickým pozadím. A taky prvního komunistického hejtmana.

Ústí potřebuje svého Hlídacího psa – jak se shodují oslovené regionální osobnosti. „Ústí, jak známo, je laboratoří zločinu. Co se tady úspěšně vyzkouší, to se pak aplikuje i jinde,“ říká germanista a předseda spolku Stop tunelům Jan Kvapil.

Publicista Martin Schulz dodává, že hlas regionů bude hrát rozhodující roli v nadcházejících sněmovních i prezidentských volbách. „Regionální žurnalistika na vysoké úrovni může pomoct rozsvítit ve voličích rozum. Spoléhat se, že za nás zavolí velká města, je čiré bláznovství,“ říká bývalý redaktor vysílání Rádia Svobodná Evropa Martin Schulz.

A jaký vzkaz dává do začátku Hlídacímu psu kreslíř Marek Douša? „Mně se líbí, že v situaci, kdy se každý pokouší vrtěti psem, tak Hlídacím psem vrtět nejde. A to je dobře.“

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno