ceskatelevize.cz, Moderátor ČT Lukáš Dolanský

Velká zpravodajská rošáda v České televizi. Moderátor Dolanský odchází do Bruselu

Napsal/a Robert Malecký 10. srpna 2017

Česká televize protočí pětici ze svých devíti zahraničních zpravodajů. Nejviditelnější změnou má být odchod moderátora večerních Událostí, komentářů Lukáše Dolanského na post stálého zpravodaje v Bruselu. Další novou tváří mezi zahraničními zpravodaji bude Dana Zlatohlávková, která bude přinášet zprávy z Polska.

Dosavadní varšavský zpravodaj Miroslav Karas se po několika letech vrací do Moskvy. Tam vystřídá Davida Miřejovského, který má zamířit do Washingtonu.

V Bruselu Dolanský vystřídá Bohumila Vostala. Ten by měl zamířit na nově vytvořený, dlouhá léta odkládaný post stálého zpravodaje v Londýně.

Redakci HlídacíPes.org změny potvrdili sami někteří budoucí i stávající zahraniční zpravodajové, tiskové oddělení České televize plánované změny na zpravodajských postech v zahraničí v tuto chvíli nijak komentovat nechtělo.

Nezměněna mají letos zůstat obsazení míst stálých zpravodajů v Berlíně (Václav Černohorský), v Bratislavě (Lukáš Mathé), v Hongkongu (Barbora Šámalová), v Paříži (Petr Zavadil) a v Tel Avivu (Jakub Szántó).

Měnil i Český rozhlas

Některé zahraniční zpravodaje vyměnil od 1. srpna i veřejnoprávní Český rozhlas.

Do USA se vydal dosavadní redaktor sportovní redakce Jan Kaliba, do Velké Británie Jaromír Marek a do Polska Viktor Daněk.

Český rozhlas má zahraničních zpravodajů deset. Náklady na chod zahraničních redakcí se ročně pohybují řádově v milionech korun.

6 komentářů

 1. Josef napsal:

  Škatule,škatule hýbejte se,tak by se to dalo mluvit o těchto změnách.Po zvolení D.Trumpa prez.USA ,jaksi p. Řezníček nemínil reflektovat tuto zásadní změnu.Přesto bude tento zpravodajský post nestabilní a o turbolence nebude nouze v Moskve je p. Miřejovský poznal.Staronový zpravodaj v Moskvě p. Karas se vrací po několika měsících a budou zajímavé jeho reportáže s odlehlých míst Sibiře, ale s politickými informacemi to bude horší.V Paříži bude muset přidat p.Zavadil a to samé platí o nevýrazném V.Černohorském,Německo je nedostatečně pokryto. Slovensko,Maďarsko a Rakousko má mladý I.Mathé ,je to sílao plnit z těchto zemí zpravodajství.Izrael a stř.Východ je stereotypně zvládán J.Szántó až je to někdy mrazivé.Závěrem jsem si nechal Varšavu a Brusel .V Polsku se budou dít věci a na to může mít čich žena.P.Vostal působil z Bruselu dojmem premianta a nebylo to pravé ořechové a u p. Dolanského si nejsem jistý zda se to zlepší. ŘÍši středu a obě Koreje a Japonsko pokrývá pí Šámalová,nevede si špatně,ale v této oblasti je cítit válečné napětí,které nemá dobrá řešení.Oddechnu si až se blízcí odtud vrátí zpět do Česka.

 2. Zdenek Horcicka napsal:

  Pravdou je,ze politicke komentare z Ruska,od pana Karase,budou Ostatne v tom neni sam.postradat zasadu dodrzovani kodexu novinare,ale to se v CT nenosi.Ostatne to neni problem pouze pana Karase.

  • Martin napsal:

   O čem přesně mluvíte? Buďte konkrétní, jak budu mít vaši pomluvu… za pouhou sprostou pomluvu.

  • pawouczech napsal:

   To jste slyšel od Bureše, papoušku?

 3. Tondach napsal:

  Dolanský poslední dobou úplně zblbnul … poslední vrchol toho byl, když to, že Zeman a Buzková nechali studovat své děti na prestižních školách označil za věrolomnost současné sociální demokracie a jejích priorit ve školství…

 4. Martin J napsal:

  Docela uvítám, že Dolanský půjde pryč z postu moderátora UK, z týmu moderátorů byl prostě nejslabší. Ovšem dát ho Bruselu, mi přijde jako taková trafika. A ne moc dobrá. Třeba ale překvapí.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies