Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
ceskatelevize.cz, Moderátor ČT Lukáš Dolanský

Velká zpravodajská rošáda v České televizi. Moderátor Dolanský odchází do Bruselu

Česká televize protočí pětici ze svých devíti zahraničních zpravodajů. Nejviditelnější změnou má být odchod moderátora večerních Událostí, komentářů Lukáše Dolanského na post stálého zpravodaje v Bruselu. Další novou tváří mezi zahraničními zpravodaji bude Dana Zlatohlávková, která bude přinášet zprávy z Polska.

Dosavadní varšavský zpravodaj Miroslav Karas se po několika letech vrací do Moskvy. Tam vystřídá Davida Miřejovského, který má zamířit do Washingtonu.

V Bruselu Dolanský vystřídá Bohumila Vostala. Ten by měl zamířit na nově vytvořený, dlouhá léta odkládaný post stálého zpravodaje v Londýně.

Redakci HlídacíPes.org změny potvrdili sami někteří budoucí i stávající zahraniční zpravodajové, tiskové oddělení České televize plánované změny na zpravodajských postech v zahraničí v tuto chvíli nijak komentovat nechtělo.

Nezměněna mají letos zůstat obsazení míst stálých zpravodajů v Berlíně (Václav Černohorský), v Bratislavě (Lukáš Mathé), v Hongkongu (Barbora Šámalová), v Paříži (Petr Zavadil) a v Tel Avivu (Jakub Szántó).

Měnil i Český rozhlas

Některé zahraniční zpravodaje vyměnil od 1. srpna i veřejnoprávní Český rozhlas.

Do USA se vydal dosavadní redaktor sportovní redakce Jan Kaliba, do Velké Británie Jaromír Marek a do Polska Viktor Daněk.

Český rozhlas má zahraničních zpravodajů deset. Náklady na chod zahraničních redakcí se ročně pohybují řádově v milionech korun.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

6 komentářů

 1. Josef napsal:

  Škatule,škatule hýbejte se,tak by se to dalo mluvit o těchto změnách.Po zvolení D.Trumpa prez.USA ,jaksi p. Řezníček nemínil reflektovat tuto zásadní změnu.Přesto bude tento zpravodajský post nestabilní a o turbolence nebude nouze v Moskve je p. Miřejovský poznal.Staronový zpravodaj v Moskvě p. Karas se vrací po několika měsících a budou zajímavé jeho reportáže s odlehlých míst Sibiře, ale s politickými informacemi to bude horší.V Paříži bude muset přidat p.Zavadil a to samé platí o nevýrazném V.Černohorském,Německo je nedostatečně pokryto. Slovensko,Maďarsko a Rakousko má mladý I.Mathé ,je to sílao plnit z těchto zemí zpravodajství.Izrael a stř.Východ je stereotypně zvládán J.Szántó až je to někdy mrazivé.Závěrem jsem si nechal Varšavu a Brusel .V Polsku se budou dít věci a na to může mít čich žena.P.Vostal působil z Bruselu dojmem premianta a nebylo to pravé ořechové a u p. Dolanského si nejsem jistý zda se to zlepší. ŘÍši středu a obě Koreje a Japonsko pokrývá pí Šámalová,nevede si špatně,ale v této oblasti je cítit válečné napětí,které nemá dobrá řešení.Oddechnu si až se blízcí odtud vrátí zpět do Česka.

 2. Zdenek Horcicka napsal:

  Pravdou je,ze politicke komentare z Ruska,od pana Karase,budou Ostatne v tom neni sam.postradat zasadu dodrzovani kodexu novinare,ale to se v CT nenosi.Ostatne to neni problem pouze pana Karase.

  • Martin napsal:

   O čem přesně mluvíte? Buďte konkrétní, jak budu mít vaši pomluvu… za pouhou sprostou pomluvu.

  • pawouczech napsal:

   To jste slyšel od Bureše, papoušku?

 3. Tondach napsal:

  Dolanský poslední dobou úplně zblbnul … poslední vrchol toho byl, když to, že Zeman a Buzková nechali studovat své děti na prestižních školách označil za věrolomnost současné sociální demokracie a jejích priorit ve školství…

 4. Martin J napsal:

  Docela uvítám, že Dolanský půjde pryč z postu moderátora UK, z týmu moderátorů byl prostě nejslabší. Ovšem dát ho Bruselu, mi přijde jako taková trafika. A ne moc dobrá. Třeba ale překvapí.

Přidávání komentářů není povoleno