Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Buřt na konci světa.
dierk schaefer on Trends Hype,

Vánoční poselství Psích uší: Všechno má svůj konec, jenom buřt má dva

PSÍ UŠI. Vážení spoluobčané, soudruzi a soudružky, milé Jů, Hele a čaulidi. Vítejte v úspěšné zemi, kde jsme už dnes prožrali rozpočet, který jsme měli prožrat až zítra. V zemi pomalosti, kde si alibistické orgány činné v trestním řízení nedovedou poradit s organizovaným zločinem, který definitivně uchvátil státní správu.

 • Tak nějak mělo začít tzv. Vánoční poselství prezidenta republiky, jenže nezačalo. Nebylo vánoční, ani neobsahovalo žádné poselství. Proto si některé zlomové momenty končícího roku 2019 musíme v kontextu připomenout sami.

„Slunce někdy svítí a někdy nesvítí, vítr někdy fouká a někdy nefouká.“
(Miloš Zeman ve Vánočním poselství, Hrad.cz, 26. prosince)

Předpověď počasí bychom tedy měli. Za zmínku ještě jistě stojí známý fakt, že kočka leze dírou, pes oknem, případně že všechno má svůj konec, jenom buřt má dva. Tím bychom kapitolu věnovanou prezidentským moudrostem uzavřeli.

 • Byl to rok, kdy se sice do Česka nedostavili obávaní migranti, zato ale domácí zdroje vyprodukovaly prvního opravdového teroristu. V polovině ledna dostal čtyři roky vězení důchodce Jaromír Balda, který způsobil nehody dvou osobních vlaků na Mladoboleslavsku a chtěl svalit vinu na islámské fundamentalisty. Před pár dny pak Nejvyšší soud potvrdil, že šlo skutečně o teror. Tak dlouho místní obchodníci se strachem oblbovali lid svými apokalyptickými vizemi, až jednoho zblbli.

„Odsuzujeme snahu mediálního i politického mainstreamu zneužívat čin zoufalého a pomateného starého člověka k dehonestování SPD.“
(tiskové prohlášení SPD Tomia Okamury, 10. ledna)

No ono se to spojení s SPD nevzalo samo od sebe. Zde třeba fragment hovoru, který s Baldou vedla jeho spojka u Okamurovců, členka SPD Blanka Vaňková.

„V Praze bydlí samý fetky, velice divný lidi a kavárníci.“
(Blanka Vaňková, neobžalovaná, v odposlechu hovoru zachyceném policií)

„Ano.“
(Jaromír Balda, přiznivec SPD, obžalovaný, odsouzený na čtyři roky)

„Takže si myslím, že Praha měla být celá vymetená do povětří.“
(členka SPD Blanka Vaňková, neobžalovaná)

Nemůžeme se zbavit dojmu, že před soudem stála spíš oběť než hlavní viníci. A to aniž bychom pomateného důchodce chtěli jakkoli zbavovat viny.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Republika ale měla i jiné problémy. Celý rok napjatě sledovala, zda se předsedovi vlády podaří splnit předsevzetí a zhubnout do tepláků či do plavek (dosaďte si sami podle příslušnosti k sociální bublině). Všechno to začalo v říjnu 2018.

„Vážím o deset kilo víc, spím čtyři pět hodin, má rodina čelí útokům, musel jsem se odloučit od své společenské skupiny.“
(Andrej Babiš v rozhovoru pro Le Monde, říjen 2018)

A šlo se na to. Začalo to dobře…

… pokračovalo slušně…

… ale ty konce:

Aktuální kondici předsedy vlády neznáme. Předpokládáme, že nás s ní seznámí v novoročních čaulidech, které se již jistě chystají. Ono napsat každou neděli těch dvacet, třicet tisíc znaků není žádná legrace, rozsahem jde o menší novelu. Věděli jste, že deset takových čaulidí, tedy zhruba dva měsíce vládního slibování, už vydá na román? A ví to jejich autor? Každopádně se máme ještě na co těšit, Babiš před Vánoci oznámil, že s námi má plány ještě na 30 let. To bude písmenek a slibů na celou knihovnu.

 • Ale abychom taky trochu ctili atmosféru končících Vánoc a nadcházejícího přelomu roku. V Praze se při čekání na polívku zdarma servali důchodci, to považujeme za pěkné poselství.

ČTK, 23. prosince

 • O předsevzetích už řeč byla, jedno pěkné nám nabízejí i Lidové noviny.

Lidovky.cz, 28. prosince

Tak na to myslete, až půjdete v pondělí do práce. Klidnou mysl a opici.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

5 komentářů

 1. Dušan napsal:

  Nebojte se milé děti. To víte, že vaši oblíbení plyšoví kamarádi JŮŮ a HELE tu budou i v příštím roce. JŮŮ je na Pražským hradě a HELE ve Strakově akademií. Je to dané tím, že Vaši rodiče a hlavně prarodiče milují pohádky a jsou na nich závislí. Zbožňují tyhle ty dvě pohádkové figurky a udělali si znich modly. Jojó jojá, všechno nejlepší do nového roku. Ať se tu potkáme ve zdraví. Tak paá Kamarádi. Máme Vás rádi a nejvíce máme rádi Vaše penízky. 🤢😐

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Mluvte jen o sobě, jste snad také dospělí, i když rodič dosud, doufejme, ne. Děti si zasloží jen to nejlůepší, i rodiče.

   • Dušan napsal:

    Pane oskare. Vždy, když čtu Vaše komentáře, tak mi vyloudíte úsměv na tváři. Vy snad musíte být „nešťastný“ člověk. Je mi Vás jistým způsobem líto, když už ani nerozumíte vtipu a ironii. Podle množství hrubek, jste asi moc spěchal? Příště to chce nejdříve nádech a výdech! A nesnažte se příště povýšeně za každou cenu u všech všechno negovat. Vypadá to směšně. ☺️

 2. Jiří napsal:

  Pomatenost to je správné označení pro politiky SPD a její podporovatele. Sám veliký
  Okamura to potvrdil.

 3. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  To milý pan Robert Malecký trochu přehnal, když udělal z mentálně postiženého, byť lechce – na úrovni tak Pepka Vyskoče, nebo spíše dávného brněnského Petrolína (vlastním jménem Erwin Freiwilig), oběť Okamury. Vždyť podle jistě důkladného, a jistě hodného pozoru, průzkumu Projektu Atlas Čechů, se bojí migrantů 46% české populace a tolik jich jistě ani neví, kdo Okamura je. Z toho důvodu s Vámi pane Malecký v tomto nesouhlasím. V ostatním ano.
  Mentální postižení teroristy Jaromíra Baldy, uznal i nezávislý soud – „Soud českému teroristovi nařídil také ambulantní psychiatrické léčení. (Nebude zavřený v nemocnici.) Podle znalců Balda netrpí ani netrpěl duševní poruchou ve smyslu psychózy, trpí však „organickou poruchou osobnosti“ (úbytek sociální soudnosti, ztráta sebekontroly, sebeovládání, někdy nezvladatelné agresivní chování…)“.
  Balda pak podle průzkumu přesně odpovídá, zase dle výsledku jmenovaného průzkumu, cituji : „Obecně jde o lidi s méně ‚kosmopolitními‘ předpoklady: méně vzdělané s nižším příjmem, který jim nedovoluje příliš cestovat, a vidět tak situaci v jiných zemích a tamní rizika realisticky. Zároveň méně často ovládají cizí jazyky, takže jsou odkázáni na české zdroje, které nutně vybírají jen určitá spíše emotivní témata, a dochází tak ke zkreslení,“ komentuje výsledky průzkumu socioložka Lenka Chudomelová. Tak jakýpak osudový vliv Okamury? (4 roky vězení je svým způsobem osudová záležitost)
  Jinak mě velice zaujala část o našem premiérovi, jak ten doslova dře a hodlá ještě 30 let dřít a to všechno bezpochyby jen proto, aby republika Českofert byl úspěšná a její koblihy milující občané měli vždy dost koblih a byli tak šťastni … Co to je nedělí a co to je dvacítek a třicítek tisíců znaků! To bude na pořádnou bibliotéku; po těch třiceti létech to bude Babišovi(-Burešovi) teprve 95 let a bude mít ještě celý zbytek života před sebou, pokud se dožije. (Snad to, ale nebude tak horké)
  Také mě potěšilo potvrzení mého mínění o povaze lidu pražského, který když je něco zadarmo, musí být za každou cenu první na řadě. Ikdyž dnes, po třiceti letech usilovné propagace, se tento přístup rozšíšil skoro po celé zemi (Vidím to i jako možné téma pro projekt Atlas Čechů).

  Vše nejlepší v roce 2020 (tedy od zítřka, na dnešek jsem to přál vloni).

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko