V Tvrdíkově Smíšené česko – čínské obchodní komoře se rozdávají výpovědi
Česko-čínským obchodním vztahům se nedaří tak, jak by si mnozí zainteresovaní přáli. Jak známo, nezadařilo se ani společnosti CEFC, která v tuzemsku divoce expandovala tak, až její šéf Jie Ťien-ming skončil za mřížemi kdesi v Číně a aktiva firmy v ČR musela přebrat čínská státní firma CITIC.
Důsledky pocítila i Smíšená česko – čínská komora vzájemné spolupráce. Podle informací HlídacíPes.org se zde před Vánoci rozdávají výpovědi.
Některé informace dokonce tvrdily, že se by se měla ukončit činnost celé komory. To ale zdroje zevnitř – pod podmínkou anonymity – na dotaz HlídacíPes.org vyloučily: „Činnost určitě nekončí, dochází ale k určitým organizačním změnám a bohužel i k odchodu pracovníků.“
Důvodem jsou jednak úsporná opatření plus fakt, že „stále nejsou uzavřeny a dořešeny všechny právní a technické náležitosti převzetí akvizic CEFC“.
Kdo přesně odchází a v jakém počtu není jasné. Pravděpodobně jde převážně o obslužný personál a nejznámější jména z vedení komory jako Jaroslav Tvrdík, Jan Birke nebo Štefan Füle v čele organizace zřejmě zůstávají.
HlídacíPes.org oslovil vedení komory i oficiální cestou. Pokud na dotazy odpoví, reakci doplníme.
Mezi členy komory patří řada předních tuzemských firem. Mezi nimi Škoda Auto, J&T banka, PPF nebo ČEZ.
Smíšená česko-čínská komora má i blízko k prezidentu Miloši Zemanovi. V reprezentačních prostorách Pražského hradu pravidelně organizuje Čínské investiční fórum.
Prezident komory Jaroslav Tvrdík patří i mezi prezidentovi poradce. Na přání Miloše Zemana například letos v březnu vyrazil spolu s kancléřem Vratislavem Mynářem do Číny pátrat po osudu dnes již bývalého ředitele CEFC (a stále čestného poradce prezidenta) Jie Ťien-minga.
Letos na konci listopadu členové komory doprovázeli prezidenta Zemana i na jeho oficiální návštěvě Číny. Mimo jiné na veletrh China International Import Expo v Šanghaji.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Na Číně jsme si vypěstovali závislost. Sami ani pořádně nevíme, jak velkou
Strach z „očipování lidstva“ vystřídaly obavy z čínského vlivu
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
11 komentářů
Už abi došlo na slávii.
„Mezi členy komory (česko-čínské) patří řada předních tuzemských firem. Mezi nimi Škoda Auto, J&T banka, PPF nebo ČEZ“.
V článku je mezi řádky jakoby zakódována informace, že Čína a vše co s ní souvisí je pro nás nebezpečné (viz fake news o Huawei – prohlášení šéfů tajných služeb není důkaz, známe to už od dob Protektorátu Čechy a Morava, přes komunistickou vládu až podnešní časy), při tom na příklad Škoda Auto bohudíky na tyto neověřitelné poplašné zprávy nedá a prodala a „na svém největším trhu v Číně prodala automobilka v listopadu (2018) 37.000 vozů, také nejvíce v historii. Prodej vzrostl celkem více než o pětinu (v Číně)“. Zdroj : https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3704537/rekordni-mesic-skody-auto-tahly-prodeje-v-cine-a-vychodni-evrope.html
Na př. PPF vydělává v Číně (a Rusku) podstatně více, než třeba v EU.
Při tom daně odvádí, jmenované společnosti, v ČR a neberou dotace (Škoda auto je největším plátce daní v ČR).
Takže animozity vůči Číně, obsažené v článku, je nutno brát jen jako názor autora a přání politických špiček některých „vyspělých západních demokracií včele s USA“ (jde hlavně o anglofonní země).
milý starý soudruhu z Hané,
jak jste přišel na to, že nizozemská PPF platí daně v Česku?
Tato společnost sice pase českého prezidenta, ale daně z číny platí v číně a následně v Nizozemí.
Škoda z prodeje zanedbatelné produkce v Číně neplatí téměř žádné daně, neb auta vyrábí v Číně v čínské fabrice a platí nějaké daně tam, protože výnos pro domácí automobilku je v podstatě nulový.
Zjevně jste neinformovaný adorant zemanových bludů.
„Největším plátcem daně z příjmů byla loni v Česku společnost Škoda Auto“ – 8 338 122 599 Kč.
Na 20. místě pak Philip Morris ČR a.s. – 748 459 610 Kč.
7. 6. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz
„PPF je třetí největší plátce daní v Česku. Loni zaplatila 3,2 miliardySpolečnosti s majetkovou účastí PPF zaplatily loni v Česku na dani z příjmu a na odvodech na sociální a zdravotní pojištění 5,5 miliardy korun. Z toho náklad na daň z příjmu činil 3,2 miliardy korun. Tím by se skupina PPF zařadila mezi tři největší plátce daní v ČR podle žebříčku ministerstva financí“.
NOVINKY.cz, středa 10. června 2015, 11:23
Agrofert (ve svěřenském fondu – zakladatel a obmyšlená osoba Andrej Babiš st.) v roce 2017 neodvedl ani to, co dvacátý v pořadí, méně než cca 748 459 610 Kč, zato ale dostal 2 100 000 000 Kč dotací.
A kdo pase tebe milý Tome?
A pane Oskare, také si přečtěte články ze světa o Huawei, než začnete něco nazývat fake news a tvrdit, že prohlášení šéfů tajných služeb není důkaz. Vy asi berete důkazy jen od MZ, že? A zlepšete psaní: ….při tom…..na příklad…..podnešní……😎
Nejvtipnější na tom je popisek úvodní fotky 🤣🤣🤣. „Jaroslav Tvrdík (vpravo)“. To je opravdu velmi povedený žert 😂😂😂
Jak se tak dívám?Tvrdík je opravdu vpravo.
Proč je zastavena diskuze k článku Ondráček?Rád bych odpověděl s.Bolkovi.
Tak je to zkrátka nastaveno, u starších článků je po uplynutí doby několika týdnu diskuse uzavřena.
Pro Toma a další šiřitele fake news, vysílání čro2
Ilona Švihlíková: Představuje Huawei bezpečnostní riziko? Národní úřad varuje jen na pokyn Američanů
https://dvojka.rozhlas.cz/ilona-svihlikova-predstavuje-huawei-bezpecnostni-riziko-narodni-urad-varuje-jen-7707360