
V Tvrdíkově Smíšené česko – čínské obchodní komoře se rozdávají výpovědi
Česko-čínským obchodním vztahům se nedaří tak, jak by si mnozí zainteresovaní přáli. Jak známo, nezadařilo se ani společnosti CEFC, která v tuzemsku divoce expandovala tak, až její šéf Jie Ťien-ming skončil za mřížemi kdesi v Číně a aktiva firmy v ČR musela přebrat čínská státní firma CITIC.
Důsledky pocítila i Smíšená česko – čínská komora vzájemné spolupráce. Podle informací HlídacíPes.org se zde před Vánoci rozdávají výpovědi.
Některé informace dokonce tvrdily, že se by se měla ukončit činnost celé komory. To ale zdroje zevnitř – pod podmínkou anonymity – na dotaz HlídacíPes.org vyloučily: „Činnost určitě nekončí, dochází ale k určitým organizačním změnám a bohužel i k odchodu pracovníků.“
Důvodem jsou jednak úsporná opatření plus fakt, že „stále nejsou uzavřeny a dořešeny všechny právní a technické náležitosti převzetí akvizic CEFC“.
Kdo přesně odchází a v jakém počtu není jasné. Pravděpodobně jde převážně o obslužný personál a nejznámější jména z vedení komory jako Jaroslav Tvrdík, Jan Birke nebo Štefan Füle v čele organizace zřejmě zůstávají.
HlídacíPes.org oslovil vedení komory i oficiální cestou. Pokud na dotazy odpoví, reakci doplníme.
Mezi členy komory patří řada předních tuzemských firem. Mezi nimi Škoda Auto, J&T banka, PPF nebo ČEZ.
Smíšená česko-čínská komora má i blízko k prezidentu Miloši Zemanovi. V reprezentačních prostorách Pražského hradu pravidelně organizuje Čínské investiční fórum.
Prezident komory Jaroslav Tvrdík patří i mezi prezidentovi poradce. Na přání Miloše Zemana například letos v březnu vyrazil spolu s kancléřem Vratislavem Mynářem do Číny pátrat po osudu dnes již bývalého ředitele CEFC (a stále čestného poradce prezidenta) Jie Ťien-minga.
Letos na konci listopadu členové komory doprovázeli prezidenta Zemana i na jeho oficiální návštěvě Číny. Mimo jiné na veletrh China International Import Expo v Šanghaji.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.
Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 KčPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz
Recommended (5901)
11 komentářů
Už abi došlo na slávii.
„Mezi členy komory (česko-čínské) patří řada předních tuzemských firem. Mezi nimi Škoda Auto, J&T banka, PPF nebo ČEZ“.
V článku je mezi řádky jakoby zakódována informace, že Čína a vše co s ní souvisí je pro nás nebezpečné (viz fake news o Huawei – prohlášení šéfů tajných služeb není důkaz, známe to už od dob Protektorátu Čechy a Morava, přes komunistickou vládu až podnešní časy), při tom na příklad Škoda Auto bohudíky na tyto neověřitelné poplašné zprávy nedá a prodala a „na svém největším trhu v Číně prodala automobilka v listopadu (2018) 37.000 vozů, také nejvíce v historii. Prodej vzrostl celkem více než o pětinu (v Číně)“. Zdroj : https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3704537/rekordni-mesic-skody-auto-tahly-prodeje-v-cine-a-vychodni-evrope.html
Na př. PPF vydělává v Číně (a Rusku) podstatně více, než třeba v EU.
Při tom daně odvádí, jmenované společnosti, v ČR a neberou dotace (Škoda auto je největším plátce daní v ČR).
Takže animozity vůči Číně, obsažené v článku, je nutno brát jen jako názor autora a přání politických špiček některých „vyspělých západních demokracií včele s USA“ (jde hlavně o anglofonní země).
milý starý soudruhu z Hané,
jak jste přišel na to, že nizozemská PPF platí daně v Česku?
Tato společnost sice pase českého prezidenta, ale daně z číny platí v číně a následně v Nizozemí.
Škoda z prodeje zanedbatelné produkce v Číně neplatí téměř žádné daně, neb auta vyrábí v Číně v čínské fabrice a platí nějaké daně tam, protože výnos pro domácí automobilku je v podstatě nulový.
Zjevně jste neinformovaný adorant zemanových bludů.
„Největším plátcem daně z příjmů byla loni v Česku společnost Škoda Auto“ – 8 338 122 599 Kč.
Na 20. místě pak Philip Morris ČR a.s. – 748 459 610 Kč.
7. 6. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz
„PPF je třetí největší plátce daní v Česku. Loni zaplatila 3,2 miliardySpolečnosti s majetkovou účastí PPF zaplatily loni v Česku na dani z příjmu a na odvodech na sociální a zdravotní pojištění 5,5 miliardy korun. Z toho náklad na daň z příjmu činil 3,2 miliardy korun. Tím by se skupina PPF zařadila mezi tři největší plátce daní v ČR podle žebříčku ministerstva financí“.
NOVINKY.cz, středa 10. června 2015, 11:23
Agrofert (ve svěřenském fondu – zakladatel a obmyšlená osoba Andrej Babiš st.) v roce 2017 neodvedl ani to, co dvacátý v pořadí, méně než cca 748 459 610 Kč, zato ale dostal 2 100 000 000 Kč dotací.
A kdo pase tebe milý Tome?
A pane Oskare, také si přečtěte články ze světa o Huawei, než začnete něco nazývat fake news a tvrdit, že prohlášení šéfů tajných služeb není důkaz. Vy asi berete důkazy jen od MZ, že? A zlepšete psaní: ….při tom…..na příklad…..podnešní……😎
Nejvtipnější na tom je popisek úvodní fotky 🤣🤣🤣. „Jaroslav Tvrdík (vpravo)“. To je opravdu velmi povedený žert 😂😂😂
Jak se tak dívám?Tvrdík je opravdu vpravo.
Proč je zastavena diskuze k článku Ondráček?Rád bych odpověděl s.Bolkovi.
Tak je to zkrátka nastaveno, u starších článků je po uplynutí doby několika týdnu diskuse uzavřena.
Pro Toma a další šiřitele fake news, vysílání čro2
Ilona Švihlíková: Představuje Huawei bezpečnostní riziko? Národní úřad varuje jen na pokyn Američanů
https://dvojka.rozhlas.cz/ilona-svihlikova-predstavuje-huawei-bezpecnostni-riziko-narodni-urad-varuje-jen-7707360