Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Jaroslav Tvrdík (vpravo)
Facebook: SK Slavia Praha, zdroj

V Tvrdíkově Smíšené česko – čínské obchodní komoře se rozdávají výpovědi

Česko-čínským obchodním vztahům se nedaří tak, jak by si mnozí zainteresovaní přáli. Jak známo, nezadařilo se ani společnosti CEFC, která v tuzemsku divoce expandovala tak, až její šéf Jie Ťien-ming skončil za mřížemi kdesi v Číně a aktiva firmy v ČR musela přebrat čínská státní firma CITIC.

Důsledky pocítila i Smíšená česko – čínská komora vzájemné spolupráce. Podle informací HlídacíPes.org se zde před Vánoci rozdávají výpovědi.

Některé informace dokonce tvrdily, že se by se měla ukončit činnost celé komory. To ale zdroje zevnitř – pod podmínkou anonymity – na dotaz HlídacíPes.org vyloučily: „Činnost určitě nekončí, dochází ale k určitým organizačním změnám a bohužel i k odchodu pracovníků.“

Důvodem jsou jednak úsporná opatření plus fakt, že „stále nejsou uzavřeny a dořešeny všechny právní a technické náležitosti převzetí akvizic CEFC“.

Kdo přesně odchází a v jakém počtu není jasné. Pravděpodobně jde převážně o obslužný personál a nejznámější jména z vedení komory jako Jaroslav Tvrdík, Jan Birke nebo Štefan Füle v čele organizace zřejmě zůstávají.

HlídacíPes.org oslovil vedení komory i oficiální cestou. Pokud na dotazy odpoví, reakci doplníme.

Mezi členy komory patří řada předních tuzemských firem. Mezi nimi Škoda Auto, J&T banka, PPF nebo ČEZ.

Smíšená česko-čínská komora má i blízko k prezidentu Miloši Zemanovi. V reprezentačních prostorách Pražského hradu pravidelně organizuje Čínské investiční fórum.

Prezident komory Jaroslav Tvrdík patří i mezi prezidentovi poradce. Na přání Miloše Zemana například letos v březnu vyrazil spolu s kancléřem Vratislavem Mynářem do Číny pátrat po osudu dnes již bývalého ředitele CEFC (a stále čestného poradce prezidenta) Jie Ťien-minga.

Letos na konci listopadu členové komory doprovázeli prezidenta Zemana i na jeho oficiální návštěvě Číny. Mimo jiné na veletrh China International Import Expo v Šanghaji.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

11 komentářů

 1. Tommy. napsal:

  Už abi došlo na slávii.

 2. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  „Mezi členy komory (česko-čínské) patří řada předních tuzemských firem. Mezi nimi Škoda Auto, J&T banka, PPF nebo ČEZ“.
  V článku je mezi řádky jakoby zakódována informace, že Čína a vše co s ní souvisí je pro nás nebezpečné (viz fake news o Huawei – prohlášení šéfů tajných služeb není důkaz, známe to už od dob Protektorátu Čechy a Morava, přes komunistickou vládu až podnešní časy), při tom na příklad Škoda Auto bohudíky na tyto neověřitelné poplašné zprávy nedá a prodala a „na svém největším trhu v Číně prodala automobilka v listopadu (2018) 37.000 vozů, také nejvíce v historii. Prodej vzrostl celkem více než o pětinu (v Číně)“. Zdroj : https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3704537/rekordni-mesic-skody-auto-tahly-prodeje-v-cine-a-vychodni-evrope.html
  Na př. PPF vydělává v Číně (a Rusku) podstatně více, než třeba v EU.
  Při tom daně odvádí, jmenované společnosti, v ČR a neberou dotace (Škoda auto je největším plátce daní v ČR).
  Takže animozity vůči Číně, obsažené v článku, je nutno brát jen jako názor autora a přání politických špiček některých „vyspělých západních demokracií včele s USA“ (jde hlavně o anglofonní země).

  • Tom napsal:

   milý starý soudruhu z Hané,
   jak jste přišel na to, že nizozemská PPF platí daně v Česku?
   Tato společnost sice pase českého prezidenta, ale daně z číny platí v číně a následně v Nizozemí.
   Škoda z prodeje zanedbatelné produkce v Číně neplatí téměř žádné daně, neb auta vyrábí v Číně v čínské fabrice a platí nějaké daně tam, protože výnos pro domácí automobilku je v podstatě nulový.
   Zjevně jste neinformovaný adorant zemanových bludů.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    „Největším plátcem daně z příjmů byla loni v Česku společnost Škoda Auto“ – 8 338 122 599 Kč.
    Na 20. místě pak Philip Morris ČR a.s. – 748 459 610 Kč.
    7. 6. 2018 | Zdroj: BusinessInfo.cz

    „PPF je třetí největší plátce daní v Česku. Loni zaplatila 3,2 miliardySpolečnosti s majetkovou účastí PPF zaplatily loni v Česku na dani z příjmu a na odvodech na sociální a zdravotní pojištění 5,5 miliardy korun. Z toho náklad na daň z příjmu činil 3,2 miliardy korun. Tím by se skupina PPF zařadila mezi tři největší plátce daní v ČR podle žebříčku ministerstva financí“.
    NOVINKY.cz, středa 10. června 2015, 11:23
    Agrofert (ve svěřenském fondu – zakladatel a obmyšlená osoba Andrej Babiš st.) v roce 2017 neodvedl ani to, co dvacátý v pořadí, méně než cca 748 459 610 Kč, zato ale dostal 2 100 000 000 Kč dotací.

   • Mafik napsal:

    A kdo pase tebe milý Tome?

  • Tomáš napsal:

   A pane Oskare, také si přečtěte články ze světa o Huawei, než začnete něco nazývat fake news a tvrdit, že prohlášení šéfů tajných služeb není důkaz. Vy asi berete důkazy jen od MZ, že? A zlepšete psaní: ….při tom…..na příklad…..podnešní……😎

 3. Tomáš napsal:

  Nejvtipnější na tom je popisek úvodní fotky 🤣🤣🤣. „Jaroslav Tvrdík (vpravo)“. To je opravdu velmi povedený žert 😂😂😂

 4. Josef napsal:

  Proč je zastavena diskuze k článku Ondráček?Rád bych odpověděl s.Bolkovi.

  • Robert Břešťan napsal:

   Tak je to zkrátka nastaveno, u starších článků je po uplynutí doby několika týdnu diskuse uzavřena.

 5. Mafik napsal:

  Pro Toma a další šiřitele fake news, vysílání čro2

  Ilona Švihlíková: Představuje Huawei bezpečnostní riziko? Národní úřad varuje jen na pokyn Američanů
  https://dvojka.rozhlas.cz/ilona-svihlikova-predstavuje-huawei-bezpecnostni-riziko-narodni-urad-varuje-jen-7707360

Přidávání komentářů není povoleno