Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Z tiskové konference k dokumentům a publicistickým pořadům, které ve svém podzimním vysílání uvede Česká televize.
GWUZD PAVEL / Night Star / Profimedia, zdroj

V šiku proti České televizi: komunisti, Okamura, Zeman i noví radní

ANALÝZA. Svoboda a nezávislost veřejnoprávních médií je lakmusovým papírkem toho, zda a nakolik se politika obrací od liberální demokracie k autokratismu. Jasně vidět je to na příkladu Maďarska nebo Polska. I v Česku útoků na veřejnoprávní média znatelně přibývá. Ať už jde o výroky a návrhy politiků, či o výběr členů mediálních rad a jejich činy.

V žaludku politikům leží zvláště Česká televize, zejména pak její publicistické pořady Reportéři ČT, 168 hodin, Newsroom, či Otázky Václava Moravce. Důsledkem je i to, že v Poslanecké sněmovně leží už šest neprojednaných a neschválených výročních zpráv o činnosti ČT a o jejím hospodaření.

Nejde o žádnou technikálii, ale o bič, kterým je možné hrozit – neschválení dvou zpráv za sebou rovná se možnosti rozpustit Radu ČT a tím i dospět k volbě nového ředitele.

Ve čtvrtek 17. října by se v Poslanecké sněmovně měly výroční zprávy projednávat, respektive schvalovat.

K neschválení zpráv opakovaně veřejně vyzval prezident Zeman, souhlasí s ním přinejmenším poslanci SPD a KSČM, kteří mohou shození zpráv zobchodovat například za podporu rozpočtu.

I když z výroků vládních politiků nyní  vyplývá, že se žádné demonstrativní neschválení zpráv nechystá, na čtvrtek je svolán na Malostranské náměstí happening s peticí za schválení výročních zpráv ČT. Pořadatelem je iniciativa Stojím za ČT.

Nevysíláte o chemtrails!

Na kritickém hodnocení práce novinářů, včetně těch z České televize, není samozřejmě nic špatného. Nikdo není neomylný – ani bez chyby.

Problém je v tom, že polemika a vyargumentovaná kritika založená na faktech, a ne na pocitech a dojmech, je žánr, který se v tuzemsku přestal pěstovat. Debatovat není sexy, doba sociálních sítí si žádá hádky, nadávky, urážky, nálepkování a emoce.

Co se protiví mému přesvědčení, neodpovídá vlastnímu pohledu na svět, je ke mně kritické, musí být v této logice někým objednané, zaplacené.  Stačí, když se novinář(ka) příliš neodbytně ptá a je to hned kampaň, korupce, účelovka (přičemž nejde jen o Babiše, jehož slovník již v tomto smyslu zlidověl).


Líbí se vám naše texty? Dejte nám hlas v anketě Křišťálová lupa 2019 – klikněte na obrázek níže.

Děkujeme za podporu. Redakce HlídacíPes.org

Křišťálová Lupa 2019


V kurzu je nálepkování – tu někoho platí Soros, tu jsou reportéři havloidi, sluníčkáři a měli by se likvidovat, jak navrhuje nejvyšší ústavní činitel…

Na druhé straně se „odkrývá“, co nám údajně novináři zamlčují (třeba, že nevysílají o chemtrails), televizní i rozhlasovou radu bombardují stížnosti na údajné šíření dezinformací, na nedostatečnou objektivitu a vyváženost, kterou si ale každý divák či posluchač vykládá po svém.

Na první signální míří i nápady na rušení koncesionářských poplatků, jak to prosazuje opět prezident Zeman, nebo aspoň „pro důchodce, zdravotně postižené, samoživitelky a další málo majetné skupiny“, jak o tom uvažuje Andrej Babiš.

Jsou tu i návrhy na zestátnění televize (přímé navázání na státní rozpočet), jak o tom mluví třeba Václav Klaus jr. s tím, že ředitele České televize by měl jmenovat ministr kultury.

SPD slibuje, že do sněmovny podá zákon o zrušení koncesionářských televizních poplatků, protože je „ČT neobjektivní a nevyvážená“. Tomio Okamura zároveň vypouští fámy o tom, jak jeho samotného i další členy SPD Česká televize bojkotuje (na příkladu údajného nezvaní do pořadu Interview ČT 24).

Jak ale doložila televize, zástupci SPD byli letos pozváni už 36 krát, účast přijali ale jen ve třech případech. Fakta jsou sice jasná a zná je i pan Okamura, ale podstatné je, že trochu toho bláta opět ulpělo.

Podle vzoru Veselý

Z podobné škatulky je i návrh komunistického předsedy Vojtěcha Filipa na to, aby novináři veřejnoprávních médií zveřejňovali majetková přiznání. Soudruh to myslí vážně, připravil v tomto smyslu novelu zákona o střetu zájmů.

Kdyby byli politici co k čemu, mohli už dávno schválit třeba rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu tak, aby mohl kontrolovat i hospodaření veřejnoprávních institucí. To se nestalo, místo toho pořád slyšíme, jak si televize žije se sedmi miliardami „našich peněz“ a jak prý špatně hospodaří. Možná by poslanci měli ty zprávy o hospodaření ČT ve sněmovně oprášit a otevřít.

Pokud jde o Radu České televize, ta je zatím specifická v tom, že v jejích řadách ve srovnání s Radou Českého rozhlasu aktuálně prakticky chybějí podlézavé figurky plnící politická přání možná ještě dříve, než se vysloví. To se ale s jarem příštího roku velmi pravděpodobně změní. V radě se má obměnit hned šest členů.

Hlasem časů příštích budiž fakt, že v Radě ČT se už s podporou hnutí ANO a Trikolory (jejímuž předsedovi Václavu Klausovi juniorovi veřejně slíbil svůj hlas) vidí Luboš Xaver Veselý, toho času muž, který každý všední den externě moderuje (třeba takto) svůj pořad na vlnách Českého rozhlasu.

Pan Veselý proslul nekritickým vedením rozhovorů s lidmi jako je Okamura, Klaus, Babiš či Zeman. Svými nedávnými výpady na adresu České televize se stal rázem populární v pomyslné bublině „nesnáším Českou televizi a spol.“, což se odráží v adoraci jeho osoby v příslušných skupinách na sociálních sítích, v článcích na Aeronetu, Parlamentních listech a jim podobných médiích či v pozvání do debaty na TV Barrandov mezi „kluky, co spolu mluví“.

Prodejte nám Kavky

O pozornost se hlásí i noví radní RRTV, tedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Do takzvané „velké rady“ se také nedostane jen tak někdo, je to tradičně politický obchod něco za něco. A tak nám v RRTV přibyla jména jako Ladislav Jakl či Vadim Petrov.

Ti s čerstvou silou vnášejí „falešnost“ České televize do veřejného prostoru jako zásadní téma, aktivizují názorově blízké souputníky, zvyšují tlak. Do toho přicházejí i odborně se tvářící konference o médiích pořádané na půdě Poslanecké sněmovny, jejichž cílem však není si naslouchat, ale veřejně bičovat – opět především Českou televizi.

Těžko říct, zda je za tím vnitřní přesvědčení, či spíše snaha zavděčit se, upozornit na sebe, zalíbit se mocným. Případně developerským skupinám se záluskem na lukrativní parcely na Kavčích horách, jako když pan Petrov píše o tom, jak „Česká televize vlastní nesmyslně velký, neefektivní a nákladný areál na Kavčích horách“ a popisuje „obrovské prázdné dlouhé chodby, nevyužívaná studia, prostory zející prázdnotou“.

Když ne amatérismem, tak cílenou šikanou zavání to, že RRTV popotahuje televizi za to, že na citaci z vlastní výroční zprávy nedostal možnost reagovat Agrofert. Údajně jde o porušení zásad objektivity a vyváženosti podle mediálního zákona.

Volby do rad fungují nepokrytě podle politického klíče a zadání, nominace ze strany neziskovek typu Zahrádkáři Kersku je jen formálním fíkovým listem.

Nevítězí osobnosti ani experti, voleni jsou ti, kdo udělají, co se jim řekne, a zatlačí, když je potřeba. Což samozřejmě není v posledním čtvrtstoletí v Česku nic nového. Jenže teď mnohem více přituhuje a není dnes lepšího lakmusového papírku tuzemské demokracie než právě dění kolem České televize.


Projekt Mediální rady – věc veřejná podporuje Nadační fond nezávislé žurnalistiky. 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

111 komentářů

 1. PM napsal:

  Šťastní lidé nakrmení TV Barrandov, TV Prima a NOVA ti nepochopí co je v sázce a je jim to srdečně jedno, vždyť se mají naprosto skvěle jako nikdy před tím.
  Co na tom, že se evidentně plýtvá penězi, které jim stát bere a z jejich daní se opravují i naprosto nepoškozené silnice, (například z Teplic na Dubí a dále na Cínovec), nově položený povrch se zdá být horší, (zvlněnější), než byl ten původní, který byl z pohledu řidiče bez sebemenších vad. Ale pozor koncesionářské poplatky to je zlo. Je mi velmi smutno a také nikdy nepochopím, proč takové množství lidí důvěřuje osvícenému vůdci, který z vlastní zkušenosti ví, že všichni kradou. K úplnému převzetí státu už chybí opravdu málo. Jsem si téměř jistý, že mu to vyjde a zanedlouho už budeme slavit úspěchy další pětiletky i ve veřejnoprávních médiích.
  S Babišem na věčné časy a nikdy jinak. Budeme se mít čím dál lépe a lépe. Jen vnoučat, těch je mě líto.

  • vala napsal:

   I v 89. jsme se měli tak dobře , jako nikdy předtím !

  • Rony napsal:

   No vidíte. Když správně tvrdíte, že stát plýtvá zbytečně našimi penězi vybranými na všelijakých daních, proč bychom se tedy měli spokojit s prokazatelnou neprůhledností hospodaření s našimi ročně vybranými 7 000 000 000 korunami? Ať se tedy zveřejní neschválené zprávy, třeba se něco důležitého dovíme i my, plátci…

  • miro napsal:

   Jsem již znechucen jak řada „myslitelů“ se nám snaží vnutit tu jejich pravdu, já se snažím používat svůj selský rozum podložen fakty a nezapomínám na tunely u kterých asistovala ODS+ČSSD+TOP 09+KDU a to vše obhajovala ČT za naše peníze. Neřikam že president a premiér jsou 100%-ní ale zatím tady nikdo lepší nebyl. Proč ČT nezpřístupní smlouvy ?! Proč pořad vymejšlime idiotské názvy jako pozitivní diskriminace, polit.korektnost, úhel pohledu….. a nepojmenujeme věci pravým jménem, proč glorifikujeme umělkyni třetí kategorií, estebačku která souhlasila se smrti kolegyni a syn odsouzené se ještě klani u rakve ?! Jsem pro zrušení konc.poplatků !!!

   • Michaela napsal:

    Naprosto souhlasím.

   • K. Krupna napsal:

    Miro mi mluví z duše. Myslím, že „selská duše“ a stejně tak LOGIKA je v totálním rozkladu.
    Nehájím ani státní papaláše a výhrady jako člen občanské společnosti mám.
    Ale také jsem úplně ztratil důvěru k novinářům! Bohužel účelově lžou a zdaleka jim nejde o objektivitu. Ta zmínka v komentáři o tom, že „novináři mají také své chyby jako ostatní lidé“ je sice sebekritické, ale v pravdě se chovají jako neomylní a samy se pasují na nositele pravdy! Moravce z Čt jsem dříve obdivoval. Ale stal se z něho sebestřední člověk, který skáče všem do řeči.
    Z novinářů se stali jen náhončí na Babiše a Zemana a to jen proto, že jim chtějí dokázat svoji nadřazenou mediální moc. Že mediální kritika je slovo Boží a není radno s ní být v opozici. Závěrem tedy „u mne novinář nezávislý a morální kredit ztratil!“
    Klidně by mně stačili na Tv programy dva. Dost se přiblížila k těm bulvárním.
    Stejně za investované poplatky dostáváme většinově opakovanou nabídku zboží, což znamená, že je „neustále prodáváno něco, co jsme již deset krát zaplatili.“

  • Vladimír Vojcík napsal:

   …přesně tak to je.Bohužel nemalá část českého národa je schopna vyměnit cokoliv za větší žvanec.A je jim šumafuk,že zde vládnou tak morálně odporné figury jako Zeman a Babiš podporovaní zločinnými komouši.Není frází,že vzdělanost národa zajišťuje stálost demokracie a svobody.

  • Zdeněk Červenka napsal:

   Děkuji za trefný komentář, naprosto souhlasím. Bohužel, poškození myšlení českého národa čtyřicetiletou masáží komunistické propagandy je značné a mnozí si ani nedokáží v hlavě srovnat to, co jste trefně popsal. Jak konstatuje pan Knížák, ( nejsem jeho příznivcem!), v rozhovoru na „PROSTOR X“ . …češi jsou nevzdělaní, jsou schopni udělat prezidentem i pana Gotta… . (Panu Gottovi se omlouvám, čest jeho památce)Zdeněk Červenka.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Jsem už hodně starý, ale nepamatuji rok, kdy by se v globále (jak kdysi řekl prezident Novotný při návštěvě v Královopolských strojírnách v Brně) bylo podle medií hůře, než rok předtím.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Na vysvětlenou : Novotný Antonín byl třetím komunistickým prezidentem ČSR (po Klementu Gottwaldovi a Antonínu Zápotockém) a tehdy na návštěvě v Královopolské strojírně, Brno, Královo Pole, Křižíkova 68a, č.p. 188, odpověděl na otázku z řad zaměstnanců kdy bude dost masa, že masa je v globále dost a že nedávno, při návštěvě v jedné pražské škole našel v odpadkovém koši nedojezený chleba se šunkou. Vyvolalo to smích zaměstnanců shromážděných na nádvoří u hlavní brány, kde se to celé konalo a vzniklo mnoho vtipů jako třeba : Kde je ten Globál, v kterém mají masa dost, a nebo, že to musel být pohled pro bohy na prezidenta republiky, který s přehrabuje v koši na odpadky a že žáky, v té jedné pražské škole, prezident jistě výborně pobavil.

  • miroslav pudil napsal:

   A mně je líto vás. Začněte pořádně pracovat a budete se mít také lépe. A pak si toho budete více vážit. Fňukají jen slaboši.

   • PM napsal:

    Evidentně jste vůbec nepochopil smysl, toho co jsem napsal.
    Já si nestěžuji na svou ekonomickou situaci.
    Mám se skvěle a slevy na jízdné opravdu nepotřebuji a potřebovat velmi pravděpodobně nebudu. Líto je mě mladých lidí, kterým hrozí povinné oslavné průvody s alegorickými vozy AGROFERTU. Líto je mě veřejnoprávních médií, kterým reálně hrozí zestátnění. Velice dobře si pamatuji dobu, kdy všechna média řídila KSČ. Nechápete, že již 30% médií vlastní Babiš?
    Pokud vás nechává v klidu situace, kdy se na veřejnoprávní média útočí a mnoho lidí by zestátnění uvítalo tak z toho jsem smutný, jsem smutný z neznalosti a ignorace.
    Nechci, aby politik dostával jen předem dohodnuté otázky na které odpovědi připraví někdo jiný.
    Morální autoritou pro mě není Stbák, který se neomluví, případně nevysvětlí, proč spolupráci podepsal a který pouze zapírá a lže. (Těch lží už bylo tolik že se to nedá ani spočítat)
    Ten Slovák je ovšem velice schopný a v tandemu se Zemanem si je jistý že na něj justice nedosáhne.
    Situace je zoufalá.
    Ale dalo se to čekat mnoho lidí bylo v v totalitě spokojeno, netrápila je závist a svoboda, ve které žít neumějí a asi ani nechtějí. Obdivují autoritativní vůdce, jen jsem si nemyslel, že je na tom tento národ tak špatně. Ale je to jen 30%, a to skýtá naději 🙂

 2. Dvořák napsal:

  Pane Břečťan,ČT je dojná kráva pro řadu vyvolených a černá díra na peníze.Být to normální firma,tak vedení a rada dávno vyletěli!Tak prosím z toho nedělejte boj o svobodu slova.Nevyváženost jednotlivých hostů při debatách je přece jasně zřejmá.Čiší z nich zaujatost a zášť proti některým politikům a jiní jsou tzv.hájeni.Ale to vy určitě jako dobrý novinář jistě vidíte sám,že?

  • Dalibor Rakous napsal:

   Souhlasím. Je-li pan Robert Břešťan dobrý a hlavně objektivní novinář, tak asi ví jaká je situace v ČT, situace bez změny současného stavu neřešitelná.
   Snadné řešení: Oddělení a zeštíhlení ZPRAVODAJSKÉHO kanálu „24“, financovaného ze státního rozpočtu, např. po vzoru španělské RTE.
   Zbývající kanály ČT zakódovat jen pro zájemce proti poplatku a v případě jejich nazájmu zprivatizovat, ať působí v konkurenčním prostředí. A P.Dvořák by se mohl naplno věnovat své Leica Gallery Prague, jeho odchod nebude pro televizi ztrátou, ba právě naopak.

   • Zdeněk napsal:

    Pane nevzdělaný Rakousi, podle Vás by bylo nejlepší, kdyby ČT vlastnil pan Okamura a hlavní moderátor by byl pan SOUKUP V ZÁVĚSU S PANEM OVČÁČKEM A SEKUNDOVÁNÍM PANEM XAVEREM. TO BY BYLO ZPRAVODAJSTVÍ.

    • Petr napsal:

     Je srandovní(smutné), že zastánci ČT umí pouze zesměšňovat protivníky a nálepkovat je. A myslí si, že oni jsou ti chytřejší. Nejsou, jen sedají na lep druhé straně. Konstruktivní kritika je pro ně zcela cizím pojmem. Na problém se zadělalo v počátcích, kdy interní zaměstnanci začali „podnikat“ a vedení jim začalo přihrávat zakázky, které by mohlo realizovat v rámci podniku. Prostě taková malá(velká) domů.

   • jansva napsal:

    TV odmítá jakékoliv skláídání ůčtů. Je to stáít ve státě. Řešení jedině ve zrušení poplatků a důsledné privatizaci.

  • Břečťan – to je popínavá rostlina plazící se po fasádě a plotech.

 3. Pavel napsal:

  pokud bude pokračovat Dvořák Moravec,redaktoři,lží,pomluv,intrik spusobem Anti Babiš Zeman za naše peníze je to tragedie demokracie špíny,!! Nikdo neřekne kolik peněz bere zlo,sliz Moravec kam jdou miliardy když pořady jsou tragadii!!

  • skeptik napsal:

   Naučte se nejprve pořádně pravopis Pavle a pak teprve zkuste pomlouvat a špinit. S vaším správným pravopisem budete mít možná větší šanci, že vás budou brát čtenáři vážně. Nebo se vám snad do toho českého pravopisu plete ruština?

   • Radovan napsal:

    Když už někoho poučujete, zkontrolujte si to sám po sobě. Vaším je špatně! Častá chyba ale většinou se jí nedopouštějí poučovači 🙂

    • skeptik napsal:

     S tím slovem vaším máte pravdu, ale co se onoho poučování týče, tak s ním si svým příspěvkem začal Pavel. A to způsobem, který by češtináře zvedl ze židle. A jsem si jist, že Pavel s největší pravděpodobností ukončil školní docházku dlouho po té, co jsem ji ukončil já. Ještě horší je, že Pavlův zaměstnavatel, jak se zdá, se vůbec neobtěžoval ověřit si Pavlovy znalosti českého pravopisu a angažoval jej jako přispěvatele na diskuzních stránkách. Mě nikdo neangažoval a ani bych takové angažmá nepřijal.

    • Antoinetta napsal:

     S vaším správným pravopisem ….. vaším je správně. Když už chcete někoho poučovat, tak byste měl vědět.

   • Vojtěch Vanda napsal:

    Tak jste mu pohaněl pravopis,ale co popsané skutečnosti?

    • skeptik napsal:

     Pokud se k nim vyjadřuje nějaký Pavel se svým pravopisem, pak jeho komentáře za vyjádření nestojí.

 4. dante napsal:

  Ten kdo se zastává lživé ČT je sám lhář bud to dělá pro peníze nebo z blbosti novináři a ČT jsou ostudou polistopadového vývoje v Česku a hlavně oni rozdělují neustále společnost jednou společnost řekne dost a pak se budou dít věci ???

 5. Petr napsal:

  Takže v rámci objektivity budou mít svůj pořad v televizi i ostatní partneři politiků, když má svůj pořad pan Václav Moravec? Když jsme tedy u té nestranosti …

 6. hanyk napsal:

  vazeni,
  tak ty všechny podpásovky , poloinformace a polopravdy , zamlcovane skutecnosti a filtrovane zprávy jsou jenom a pouze „nikdo není neomylny?!!!!“Hodne pamatuji a tak stále srovnavam kvalitu informaci a formu vyvazenosti a bohužel , musim konstatovat , ze takhle vyvazene a filtrovane to bylo za statni televize před 30ti lety.Stejne!!!ha-nyk

  • skeptik napsal:

   Hodně pamatujete? Já toho pamatuji také hodně, ale zdá se, že vy jste si z té doby před třiceti lety dobře zapamatoval pouze ono lhaní a překrucování a osvojil jste si jej do takové míry, že to vypadá, jako byste se na něm tehdy přímo podílel hanyku. Nebudu už spekulovat nad tím, kdo dnes u vás využívá vaši tehdy nabytou kvalifikaci a nebudu ani spekulovat, zda se nejmenujete náhodou Ovčáček.

 7. Pavel Liška napsal:

  Čím to asi tak je, že se proti – SOUČASNÉ – veřejnoprávní ČT tak brojí ?
  Není tak náhodou chyba v ní ?
  Nestala se tak náhodou hlásnou troubou pouze některých názorů a nástrojem „proevropské“ ( rozuměj prounijní ) propagandy ?
  Koneckonců to na jednom zasedání Rady bezelstně přiznal jeden z radních ( pan Jankovec ) , když potvrdil, že veřejnoprávní subjekt ( jakožto i ČT ) může dle bruselských předpisů a směrnic pobírat koncesionářské poplatky, pouze když informuje v souladu s „evropskými hodnotami“.
  Viz. : „Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení. Česká televize se na to nesmí dívat tak, jako kdyby byla součástí současného Ruska, které nikdy žádné humanistické tradice v evropském slova smyslu nemělo. To bychom museli vystoupit z Evropské unie,“ prohlásil Michal Jankovec.

  • Antoinetta napsal:

   Údajně pan Jankovec své vyjádření odvolal jako nešťastně formulované.
   Tedy nešťastně formulované bylo.
   Jinak jsme členská země EU a vy očekáváte, že veřejnoprávní média budou brojit proti ní? Jsme (zatím) demokratický stát – čekáte, že ČT a ČRo budou polovinu svého vysílacího času (polovinu kvůli vyváženosti) věnovat podpoře podrývání demokratických principů? Obávám se, že nerozumím, o co vám jde. Tedy rozumím – o zrušení veřejnoprávní televize a rozhlasu. Stejně je nesledujete, stačí vám Nova, Prima a Barrandov. A tam neplatíte žádné koncesionářské poplatky. Zase tam platíte svým časem – na dlouhé bloky reklam. Ale času máte zřejmě dost a dost. Na chytání toho správného směru, jak se orientovat v dnešní době.

   • PM napsal:

    Děkuji Antoinetto.

   • Pavel Liška napsal:

    Mě jen vadí, když mi někdo diktuje úhel pohledu, jakým se mám na věci okolo sebe dívat.
    Jestli Vám tohle nevadí, pak nejste demokrat a Svoboda Vám nic neříká.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     Vy nemáte schopnost vlastního úsudku? Někdo Vám z ČT diktuje „úhel pohledu, jakým se mátena věci okolo sebe dívat.“? Zveřejněte jeho jméno, ať si na něho dáme všichni pozor.

     • Pavel Liška napsal:

      Fridrichová, Tvarůžková, Moravec, Wollner , Takáč, Železný, Řezníček, Drahoňovský, Vostal, Borek, Szanto, Hynek, Kubal …

   • Pavel Liška napsal:

    A ještě jedna věc… Mýlíte se. ČT24 sleduji pořád. Běží mi v pokoji celé dny a prakticky nic moc jiného nesleduji. Primu jsem neviděl ani nepamatuji a grotesku JS na Barrandově jsem si párkrát pustil , protože jsem milovník Laurela a Hardyho.
    Jinak jsem “ homo politicus “ a o věci se dost zajímám do hloubky.
    To Vaše nálepkování je směšné, ale ve Vaší bublině naprosto běžné. V tom nejste výjimka.

   • Pavel Liška napsal:

    A ještě jednou se mýlíte. Nedá mi to.
    Pokud chcete sledovat Barrandov a Primu, tak musíte zaplatit koncesionářské poplatky ČT, i když se na ni ani nemrknete.
    Ptám se Vás proč ??
    Zdá se Vám to v souladu se svobodným a volným trhem ?

    • Antoinetta napsal:

     Pane Liško, jestli máte dojem, že vám někdo diktuje úhel pohledu, jakým se máte na dění kolem sebe dívat, pak asi chápu vaše výhrady. Jen to podle mě vnímáte příliš úderně. V publicistických pořadech je logické, že se autoři aktivně vyjadřují k různým, často aktuálním tématům, především hospodářským, politickým, sociálním, či kulturním . Není snad nutné to považovat za diktát. Nemusíte souhlasit. Vím ale podle sebe, že dost často uvítám příležitost kouknout se na něco z pohledu jiného. Nemusí to být vždycky hloupý pohled a může mi dát prostor se nad ním zamyslet. Zároveň ho necítím jako diktát. Každý člověk je jiný, každý má jiné zkušenosti. Zabednit se v jednom názoru nemusí být užitečné.
     Zpravodajství vám žádné úhly nevnucuje. Tam můžete mít námitky proti výběru. Ale zase je to případ od případu, člověk od člověka.
     Nesouhlasím teď s módní vlnou osočování ČT, i když se mi také nemusí vše, co mi nabídne líbit. Ale můžu si vybrat. A můžu srovnávat. Přece pokud se mi nelíbí nějaký obchod v sousedství, nebudu podepisovat, nebo přímo sestavovat petice za jeho zrušení. Nebudu v něm nakupovat. Pokud mu nezůstane dost jiných zákazníků, zkrachuje. Ovšem – je tu problém. Koncesionářské poplatky. Dobře to pan Soukup vymyslel. Ťal do živého. Asi vám nemusím vysvětlovat, čemu slouží koncesionářský poplatek.
     No … je to problém. Každý měsíc 180 Kč. A vy na mě se svobodným a volným trhem. Jestli vám to vadí, to placení, jsou tu i výjimky.

     Snad vám nevadí, že např. za spotřebu energií ve vaší domácnosti platíte i poplatek tzv. solárním baronům. To může být vyšší částka než konc. poplatek. Budete se chtít odpojit od soustavy?

    • PM napsal:

     Pane Liško, Vy a vaše rádoby neomezená svoboda povede jedině k totalitě a pokud jste opravdu homo politicus, mohl by jste situaci v ČR také realisticky vyhodnocovat. Ani já netvrdím, že v EU do které patříme, probíhá všechno podle mojích představ. Členství v EU je pro mne zárukou osobní svobody a dodržování lidských práv, což vy nejspíš nikdy nepochopíte. Rusák totiž okamžitě vlítne na svá bývalá okupovaná území a nepochybujte, že se v ČR najde mnoho lidí, kteří ho budou zvát, vítat a těšit se jak to těm druhým nandají po vzoru Čínském. Nejsme jako oni v tomto obráceném gardu bych opravdu nerad zažil. Zeman se již jezdí učit do Číny jak stabilizovat společnost. Vaše zdejší projevy bohužel nejdou vnímat jinak, než že jste takový Ovčáček hájící zájmy Putina a pokud to provádíte zdarma, tak je mě vás opravdu líto. Pokud vás za to platí, tak fajn užívejte si trollení.
     Já si vás již tak zařadil, ale musím uznat, provádíte to opravdu sofistikovaně, jste neodhalitelný. Nerad vás proto provokuji. Ovšem tentokrát musím pro objasnění paní Antoinettě, která vás evidentně nezná.

     • Pavel Liška napsal:

      Pane PM, tady a pod tímto článkem není prostor na polemiku s Vámi. Pro Vás je to jednoduché. Černá nebo bílá. Na můj úplně jasný a konkrétní dotaz (proč mám za sledování TV Prima platit poplatky České televizi ) neumíte odpovědět. Tak hodíte nálepku „ruský troll“ a máte po starostech.
      Sám uznáváte, že mám rád Svobodu , i když podle Vás „neomezenou“ . To máte 100%-ní pravdu. Vysvětlete mi tedy, jak můžu podporovat Putina a jeho autoritářský režim, (kde je svoboda velmi potlačená), když mi vadí i každé maličké „soft“ omezení svobody ( suverenity ) ze strany EU ? To přece nedává smysl, ne ?
      A jak jste to myslel, že neomezená svoboda povede k totalitě ? To bych prosil trochu rozvést …
      Mimochodem, nevšimnul jsem si, že by se v Parlamentu ČR přijímaly zákony na základě požadavků z Moskvy. Ale na základě požadavků z Bruselu se jich přijímá docela dost.
      Prostě chci hrdou, suverénní a sebevědomou ČR, která neškemrá poníženě o dotace v Bruselu.
      Republiku, která je pevným a spolehlivým partnerem v NATO a s každým jiným státem jedná jako rovný s rovným.
      Bohužel, čecháčkům ( nerad bych Vás zařadil mezi ně ) vyhovuje , když se o ně někdo postará, nakrmí je a ochrání je . Třeba jako Babiš. To je realita, bohužel …
      Je mi z toho smutno stejně jako Vám, ale já nechci vrabce v hrsti. Já jdu po tom holubovi na střeše.
      Stačí alespoň takto ?

     • PM napsal:

      Vůbec jste nepochopil, co jsem napsal.
      Černobíle opravdu svět nevnímám.
      Jsem si ale jistý, že vaše vize hrdého nezávislého národa, je s tím lidským materiálem, který je v této zemi nyní k dispozici, naprostou utopií.*** Tvoříte si zde pouze virtuální realitu a nevnímáte, že tento národ touží po silném vůdci a vězte, že když se odkloníme od světa západního, tak kde asi vůdce nalezneme? Nebo vám snad vyhovuje Babiš? To by vše vysvětlovalo a Váš postoj by byl, pochopitelný.
      Chytejte si holuba na střeše.
      Ale nechte financování České Televize takové jaké je.
      V situaci kdy je Zeman prezidentem a Estébák premiérem není radno něco zásadního v ČT měnit.
      Ten holub by Vám totiž uletěl a z té střechy spadnete, to pěkný pohled nebude.
      Vaše projevy zde, ve své podstatě navádějí k ukončení demokratického vývoje v této maličké a přesto krásné zemi.
      Proč tedy platit poplatky?
      Protože tržní a politické zájmy soukromých médií nikdy nezaručí jejich nezávislost a objektivitu podávaných informací.
      A média která jsou řízena přímo vládní garniturou, tak ta tu již byla velmi dlouho a děkuji už NE!
      Je to tak těžké pochopit? Koncesionářské poplatky jsou poměrně spolehlivý model financování ve vyspělých demokratických zemích. Mějte se krásně a zkuste přemýšlet co je v sázce.
      *** vysvětlivka: Tato země si do svého čela zvolila Zemana a Babiše.

     • Pavel Liška napsal:

      Pane PM. Někdo touží, aby jej vedl Babiš. Někdo spoléhá, že se o něj postará a povede jej EU. V konečném důsledku v tom uvažování není velký rozdíl.
      A pokud se na ČR poženou Putinovy tanky a letadla, tak já se budu u svého ptotiletadlového pluku hlásit mezi prvními, abych se jim postavil a doufám, že mne v tom nenecháte samotného.

    • PM napsal:

     Pane Liško,
     Bude vám to platné jako mrtvému zimník.
     U vašeho pluku, dostanete pouze informaci, že to není útok ale bratrská pomoc.
     Jste úplně mimo člověče. Jediné co budete moci udělat je emigrace do té zlé EU nebo někam dál, to už si svobodně rozhodnete sám.

 8. karel gajdošík napsal:

  OD ČT očekávám informace, které probíhají na ČT 24. To si myslím, že splňuje veřejnoprávní televize. Proč tedy živíme koncesionářskými poplatku zbývající kanály? Zrušit všechny kanály krom jednoho a kdo se chce podívat na kulturu, sport, atd. má možnost si vybrat z ostatních kanálů, které stejně platíme jako satelit. to samé je i s rozhlasem. Poplatky by se tím výrazně snížily.

  • skeptik napsal:

   Pokud bych se chtěl podívat například na Nova sport, musel bych si za to stejně notně připlatit. A co se týče kultury? Tak tu na jiných kanálech (Barrandov, Nova, Prima) nikde nevidím. To co na zmíněných kanálech běží za programy, za kulturu rozhodně vydávat nelze.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Ovšem pokud někdo nepovažuje za kulturu vyčpělé stupidní americké seriály, co se prodávají Barandovu a dalším komerčním stanicím za pakatel a proto je vysílají. Nebo seriály „z jedné vody na čisto“ jako Ordinace v … a podobné.

 9. Dratenik napsal:

  Dělat že žijeme v kapitalismu a při tom zachovávat komunistické manýry jakými koncesionářské poplatky jsou je na pováženou. Svobodný trh má určit které televizní stanice mají na to zůstat na trhu. A na zradnou probruselskou propagandu vysílanou ČT by si měli vydělávat sami a ne nucenými daněmi.

  • Petr napsal:

   Přesně!!!

  • Antoinetta napsal:

   Koncesionářské poplatky se platí, tuším, ve 24 zemích Evropy. Všimla jsem si, že řada spoluobčanů by chtěla žít stejně, jak se žije ve Švýcarsku. Tak tam činí tyto poplatky asi 3,5 krát vyšší částku než u nás. A Švýcaři si je ubránili. Mezi těmi zeměmi jsou třeba Británie, Dánsko, Francie, Itálie, Německo a další. Myslíte, že konkrétně mnou zmiňované země si vydobyly a zachovávají v této oblasti komunistické manýry?
   Navíc váš argument o šíření „zrádné probruselské propagandy“ ve vysílání ČT je dost unfair, nemyslíte? Jsme součástí EU? Jsme. Tak asi o ní budeme slyšet trochu víc, než kdybychom nebyli. Žiji na Moravě. Fakt mě nikdy nenapadlo se bojovně vymezovat proti zrádné pročeské propagandě. A kdybych chtěla, tak důvod bych si i našla. Jen by to bylo poněkud hloupé. Nemusím s lecčím souhlasit, ale měla bych vědět, jakým způsobem to dát najevo

  • Tondach napsal:

   Koncesionářské poplatky jsou tu od roku 1920, když vznikl rozhlas, vy komunistickej ….

 10. Fedy napsal:

  Je to jako kvikot během Českého lva, kdy se jednalo také o „nezávislost ČT“.
  Všichni umělci tam svorně plkali dokola o útoku na svobodu slova.
  Hlavně na podporu se stavěli režiséři typu Hřebejka, kteří dojí ČT pro jejich intergalaktická dílka.
  Spíše se jedná o závislost, ale na státních penězích. Tvorba je vysoce propagandistická. Moravec je tragéd, který neví, co nezávislost znamená. Úroveň jeho moderování by se hodila maximálně do pořadu Autosalon vedle specialisty Pepíčka. Pokud bych mohl, neposlal bych týhle bandě hochštaplerů ani korunu.

 11. Tomáš napsal:

  Česká televize se dostala pod palbu kritiků za svou nevybíravou podporu intelektuální menšiny zvanou pražská kavárna.Pretrvavajici kritika prezident a Zemana ,včetně premiéra Babiše.Preziravy postoj k čínským sankcím protiPraze za neskutečné neumetelstvi primátora Hřiba.Ceska televize se dostává na skluzavka a hrozí jí pokleslost a neobjektivnost. Blíží se televiznímu vysílání za éry reálného socialismu.

  • Pavel napsal:

   Kde jsou ty vychvalované čínské investice, které mají obhájit drahé cesty konané panem prezidentem ? Není to trochu málo investovat jen do Slavie. Zamyslel jste se nad tím ? Co se týká vedení Prahy, Nejsem příznivec současného pana primátora, ale pokud by Prahu vedl primátor za ANO pan Stuchlík, tak by byl zřejmě zrealizován téměř sci-fi projekt rekonstrukce libeňského mostu, který propagoval právě pan Stuchlík. Most byl několikapatrový s obchody atd. Nic proti němu nemám osobního, ale byla to docela hrůza. Nebo třeba současný nápad pana Babiše s vládní čtvrtí v Letňanech. Jenom taková věc, že si asi neumí představit, jak by příval aut dojíždějících 10 000 úředníků zvládly nynější komunikace, protože všichni by metrem nejezdili.leda povinně. Opět nepromyšlené naoko efektní a hlavně megalomanské kroky ANO.

 12. Tondach napsal:

  Už to přestává být legrace! I tady v diskuzi je vidět, jak jsou někteří jedinci úplně zblblí Zemanem, Okamurou a Babišem taky! Ale aby uvedli jednu lež, které se ČT údajně dopustila, toho nejsou schopni!

  • Bořivoj Zelený napsal:

   Nejde ani tak o to, zda ČT lže, ale spíše o to, co nám ČT neřekne.

   • Tondach napsal:

    Neřekne to, co nemá ověřené nejméně ze tří nezávislých zdrojů….

  • skeptik napsal:

   Jsou zblblí Tondachu, ale řekl bych, že jsou to spíše horliví čtenáři ruských a proruských webů, diváci TV Barrandov a Prima a posluchači Rádia Impuls a podobných stanic a strašně jim vadí a leží v žaludku, že nějací jiní lidé by chtěli číst a sledovat něco jiného, než uvádějí zmíněné zdroje a než čtou a sledují oni. Oni mají zdrojů k výživě svých duchovních potřeb nadbytek, ale velmi rádi by zlikvidovali i ten skrovný zbytek, který těm ostatním ještě zůstal.

 13. Marcel Heyduk napsal:

  Pan Břešťan jestli tu někdo manipuluje s veřejným míněním, tak jste to především Vy a novináři vašeho politického názoru, který je patrný z každého odstavce. Uvedu zcela konkrétní příklad manipulace:
  Toto bylo napsáno v článku:
  Tomio Okamura zároveň vypouští fámy o tom, jak jeho samotného i další členy SPD Česká televize bojkotuje (na příkladu údajného nezvaní do pořadu Interview ČT 24).
  A pravda: nešlo o pořad Interview ČT 24 ale o pořad Otázky Václava Moravce, kde pan Okamura nebyl dle jeho slov 5 let pozván.
  Můj komentář: jestli v  Otázkách VM byli jiní zástupci SPD, je to možné, ale já se ptám, proč tam nebyl pozván předseda strany!!! To není ta demokracie, pro kterou jsem zvnonil v roce 1989 klíčema. To mi totiž silně připomíná praktiky minulého totalitného režimu. Vzpamatujte se už a přestaňte tu manipulovat s fakty.

 14. Admirál napsal:

  Co takhle ČT privatizovat?

  Bylo by pořešeno. Vezměte psům kost, přestanou se rvát.

 15. Jan Marek napsal:

  Milý HP, problém s ČT lze vyřešit naprosto jednoduše a elegantně. Není třeba ČT hned rušit nebo privatizovat. Postačí zrušit koncesionářské poplatky, ČT financovat ze státního rozpočtu jako ministerstva, provádět pravidelné audity hospodaření ze strany MF ČR a v neposlední řadě kompletně vyměnit členy Rady ČT, včetně pana ředitele, a to na základě řádného a veřejného výběrového řízení. Struktura reportérů se už vykrystalizuje sama. Někteří sami skončí a noví přijdou. Pak bude konečně klid.

  • Tondach napsal:

   Ty pokusy už byly v jiných zemích a vždy krachly! To chcete, aby ČT vysílala ve prospěch Schillerové a Babiše?

   • Antoinetta napsal:

    Ano, zřetelně tak si to pan Marek představuje. Až mě napadlo, jestli to není sám mazaný pan Soukup

 16. Dvořák Bohuslav napsal:

  Jako plátce koncesionářských poplatků, mě samozřejmě zajímá, jak je s těmito prostředky nakládáno a co nám ČT nabízí. Musím říct, že upřednostňuji sportovní přenosy a musím konstatovat, že portfolio, které ČT nabízí, má klesající tendenci a ruku v ruce s tím upadá i úroveň nabídky. V dnešní době ČT s lehkým srdcem přišla o Ligu mistrů, naši fotbalovou ligu i hokejovou ligu, MOTO GP nevysílá už dávno a tenisové turnaje ATP a WTA také ne. A to je pouze namátkový výběr toho, co mě zajímá a proto jsem si pořídil satelitní přijímač a na ČT se již prakticky nedívám. Zato nás ČT častuje politikou a tím mám na mysli různé pořady a debaty s vyvolenými redaktory a hosty. Podle mého názoru 7 miliard Kč není málo, když přihlédnu k tomu, že téměř každý pořad má nějakého sponzora a to je pro ČT další příjem finančních prostředků. Nechápu, že RRTV ještě na tento nešvar se sponzory nezareagovala (je to prakticky totéž jako reklama). ČT jako veřejnoprávní televize, placená z koncesionářských poplatků, by měla existovat stejně jako třeba BBC se zcela transparentním hospodařením, s tím, že stejně jako BBC zveřejní osobní náklady na své zaměstnance, ceny např. sportovních přenosů a jiné náklady analyticky. Tím bychom po zveřejnění na stránkách ČT zjistili, jak televize hospodaří. Je jedna věc, co ČT nabízí a je druhá věc, o co diváci mají zájem a zda k tomu ČT přihlíží. Musím ocenit přenosy soukromé televize NOVA SPORT 1+2, EUROSPORT, Sport 1+2.
  Rozhodně mě unavuje sledovat přenosy z PARLAMENTU, pana Moravce, paní Tvarůžkovou nebo slečnu Písařovicovou. Každý, kdo každý den pracuje nebo se 25 let živí vlastní prací jako OSVČ nebo majitel malého eseróčka, rozhodně nestojí o to, aby sledoval nesledovatelné pořady ČT na všech jeho programech. Proto volám po zásadní změně v organizaci ČT. Jsem toho názoru, že pokud s vysíláním, resp. nabídkou veřejnoprávní televize budou občani spokojeni, promítne se to na jejich spokojenosti a současně sledovanosti ČT. Nemohu se ubránit dojmu, že nabídka neodpovídá vynaloženým prostředkům a tudíž není vyloučeno, že na ČT profitují pouze ti, kteří si vyhrazují vysílací čas pro sebe, lépe řečeno pro své pořady, bez ohledu na to, jestli se na tyto pořady někdo vůbec dívá.

  • Tondach napsal:

   pane Dvořáku, z koncesionářských poplatků platíme napčíklad „povinné titulkování všech pořadů“ pro naše neslyšící spoluobčany, povinné vysílání pro menšiny a náboženské vysílání, vedení archivů a další podle zákona! Najděte si to, je to zajímavé čtení, že například ČT MUSÍ PODLE ZÁKONA zajistit vysílání i při napadení státu nebo živelných katastrofách ….

  • Vladimír Čáp napsal:

   Naprosto souhlasím!

 17. romano bongo napsal:

  Koncesionarske poplatky neplatim, protoze nevlastnim ani televizi ani radio, ale to neznamena, ze si prace lidi v CT a rozhlasu nevazim. Jsem presvedceny, ze je potreba, aby existovala alespon nejaka protivaha ostatnim mediim, ktera jsou vlastnena uzkou skupinkou bohatych. Utoky na obe instituce vnimam jako potvrzeni, ze neco delaji zatracene dobre a timto bych jim rad podekoval a vyjadril svoji podporu.

  • Zdeněk napsal:

   Kup si televizi, abys mohl mluvit o tom, jak to ČT dělá dobře.

   • romano bongo napsal:

    Necitim se povinen ridit se nejakymi Vami nahodne stanovenymi pravidly pro to, kdo se muze vyjadrit ke kvalite prace CT a kdo ne. Nektere porady CT (hlavne Reportery) si poustim z iVysilani, k tomu zadnou televizi nepotrebuji, takze, kdyz dovolite, si zadnou kupovat nebudu, o CT budu dal prohlasovat, ze delaji dulezitou praci a budu je v ni (byt jen moralne) podporovat a o Vas si budu dal myslet, ze jste jen obycejny troll. Treba Vam nekdy jednou nekdo oplati stejnou minci a rekne Vam, ze Vas nazor je irelevantni, protoze (doplnte si jakykoliv duvod), abyste vedel, jak chutna Vase vlastni medicina.

 18. Martin Kroha napsal:

  ČT zrušit !

 19. Imrich Šušmák napsal:

  PANE ŠÉFREDAKTORE BREŠŤANE. ŘEDITELE ČESKÉ TELEVIZE JSEM OPAKOVANĚ PÍSEMNĚ UPOZORNIL NA ZCELA KONKRÉTNÍ POCHYBENÍ, VČETNĚ „NEPRAVD“, A VŽDY MI ODPOVĚDĚLA „MANAŽERKA DIVÁCKÉHO CENTRA ČT“ PANÍ MIROSLAVA PEVNÁ, ŽE „TO SE STÁT MŮŽE“.

 20. P. Sláma napsal:

  Tak se nám tu zase vylil kyblík špíny…. jen tak, protože každý přece ví že…. Nevyváženost? Řekněte konkrétní příklad, procenta, jasná čísla. Placení redaktoři? Dejte důkaz, něco jako nahrávky Babiše, objednávajícího kauzy u MFd. Já o ničem takovém nevím. Nevyužitý areál? Prázdné chodby? Opravdu? Co víte o naplněnosti kapacit ČT?
  Jsem insider a tak sorry jako, ale vím. Ve zpravodajství moc dobře vědí pod jakým jsou tlakem a každé tvrzení je váženo na lékařských vahách a podepřeno zdroji ze 3 stran, protože ČT neplatí žádná finančí skupina, která bude platit dál dokud to bude podle jejich not. Prohraný soud pro ní může mít fatální důsledky a smést celé vedení, nabourat důvěru lidí – koncesionářů. Vědí, že každé tvrzení musí obstát i u soudu.
  Nejvíc mě ale pobavila nehospodárnost a prázdná studia. V rozpočtech našich pořadů obracíme každou stokorunu, celých 13 let co tu jsem, jsme pod tlakem kameramanů, zvukařů a všech externích profesí, kteří v soukromém sektoru dostávají o 15- 25% víc a my jsme každodenní prosebníčci aby nám to udělali za tolik a za tolik. Každou chvíli se děje, že mi někdo na poslední chvíli odřekne práci protože dostal kšeft na Nově za víc… A prázdná studia?! Zrovna teď se rozdělovali kapacity na 2020 ale všechny kapacity jsou do července beznadějně narvané. Handlujeme každý den, staví a točí se 24/7 včetně svátků. Vytíženější kapacity jsou ale už teď zaplánované na dva roky dopředu…
  Mimochodem, na každou pozici od asistenta víš se dělá veřejné vícekolové výběrové řízení (sam jsem jí také musel projít a soutěžit s lidmi z ČT z Novy i z „ulice“), takže pokud si to všechno chcete ověřit, máte šanci 😉

  • Antoinetta napsal:

   Nepředpokládám, že by vám někdo věnoval sluch. Je to jako jít s Acylpyrinem proti rakovině. Metastázují tu jedy šířené z TV Barrandov, založené v první řadě na lakomství a nepřejícnosti a v druhé na značné neznalosti a neochotě rozlišovat jejich konzumentů.

 21. Haviland7 napsal:

  Docela pěkný článek – to tady zas bude naštvaných komentářů. 🙂

  • skeptik napsal:

   Už je, Havilande7. Přátelé ruské ambasády a patrně i řada jejích pracovníků se mohou přetrhnout. Vždyť to sám vidíte.

 22. Jaroslav Salaba napsal:

  Žádám ! Zrušení povinných poplatků na tzv veřejnoprávní média a jestli chtějí , ať si svoje KANÁLY zakódují a ať jsou živí z licencí ! ČTV je ten nejsprostší bulvár šířící nenávist a zlobu a bez jakéhokoliv postihu ničí lidské osudy a kariéry ! Jak je možné (viz poslední roky ) vysílat spekulace a kydání hnusu na causy často křivě obviněnỷch lidí bez postihu a respektu k případné presumci neviny a nečekat na konec soudních jednání ? Vždyť takto ovlivňuí soudy a je to vlastně volební masáž davu ! Pokud by si chtěli zachovat pozici veřejnoprávních médií , tak by měli pouze OZNAMOVAT ověřené informace a fakta bez pitomých komentářů a už vůbec nepřipustit ještě pitomější spekulace “ co by , kdyby a co jedna paní povídala “ ! Oznamujte a já si z toho svoje vyberu ! Takto je to jen novinářské porno !

 23. Asta napsal:

  Znechutili jste většině národa Českou Televizi. Sledovanost vašich zpráv je toho důkazem. Vaše přenosy a pozvánky na demonstrace byl pokus o protistátní puč.

 24. Krkowitz fon Milowitz napsal:

  Takže HP-ÚNŽ ješ jsou citačně ale i perzonálními vazbami probratřené s Bakalovou DVTV-ČT a ČvT se cejtí jako jeden z 36 spravedných nebo co to má vadu . Nikdo z nich o sobě neví, že je spravedlivý. A nejen, že to neví o sobě, ale ani otěch druhých ale tendle dojem já z  iDnes.cz, Novinky.cz, iRozhlas.cz, Aktuálně.cz, DeníkN.cz, ČT24.cz, iHned.cz, DVTV -ČT-ČvT-ČvT, HlídacíPes.org ješ šíří tu jedinou a pravou pravdu opravdu nemam

 25. petrph napsal:

  Sice, na tom co se v článku píše, je hodně pravdy, leč ono je toho poněkud víc a bohužel.
  Protože – a jak to čtu na jiném nezávislém webu, „proti ČT“ jsou taky někteří poslanci ČSSD, a ptají se třeba na „.. firmy, kde je spoluvlastníkem pan ředitel (Dvořák), a zakázky v řádu milionů korun. (Rada nic nevěděla, nebyla schopna odpovědět), ptají se proč tyto firmy propaguje vřp. ČT, a ptají se na spoustu dalších věcí, které „s politikou moc nesouvisí“ :))))
  Jenomže v tom je bohužel, ten zásadní rozpor. Moloch České televize, s rozpočtem ca 6 miliard Kč, vysílající na 6 programech pořady, z nich většina je, řekněme volnočasového charakteru (abych neurazil), zkrátka nemůže a nesmí mít jakousi státem garantovanou ochranu ústavní instituce“ , jejíž kritici jsou šmahem označováni za podezřelé živly.
  Pokud je takový požadavek nastolen, měl by se týkat pouze onoho veřejnoprávního, tedy informačního programu – ČT24, se samostatným rozpočtem, a odděleným řízením, od zbytku, ČT, která by tedy vůbec neměla být pod dohledem parlamentu – ovšem taky by neměla mít nárok na žádné povinné poplatky od občanů.

 26. Jan Marek napsal:

  Dámy a pánové z HP, máte plnou hubu demokracie a svobody projevu, ale příspěvky cenzurujete jako STB. On měl ten pan Veselý naprostou pravdu, jste horší svině než komunisti. A to chcete někoho moralizovat? Jste novinářská žumpa, nic víc. Sami jste to tímto potvrdili.

 27. Josef napsal:

  Pořad Václava Moravce nebo Intrewiev na ČT24 v 18 30 hod.je zážitek pro silné povahy.

  • skeptik napsal:

   Nikdo vás Josefe nenutí, abyste tyto pořady sledoval. Pořiďte si satelit a sledujte Russia today.

 28. Bořivoj Zelený napsal:

  Tak, že je zpravodajství a žurnalistika Čt nevyvážená, je všeobecně známý fakt. Dovolil bych si uvést pár příkladů.
  Např. při uprchlické krizi zpočátku vůbec neinformovali, později, když již nebylo zbytí, informovali jen okrajově, přestože to bylo hlavní téma té doby. Vůbec Čt neinformuje a nebo jen minimálně o problémech s integrací migrantů ( kriminalita, no go zony, sexuální zločiny, islamizace atd.) Naopak, když se integrace v některých případech zdaří, je o tom obšírný pořad.
  Když před pár lety probíhaly v USA demonstrace proti tkz. banksterům „Occupy Wall Street“, Čt o tomto téměř vůbec neinformovala, ale když demonstrovalo několik desítek lidí proti Putinovi, hned o tom byla obsáhlá reportáž.
  O debatním pořadu OVM se snad ani netřeba zmiňovat. Naprosto nevyvážené, většinou bez oponentury, např. teď v neděli, hosté – tři antinárodně založení eurohujeři, vzájemně si ve všem notovali, žádný oponent.
  A tak bychom mohli pokračovat.

 29. JirkaM napsal:

  „Pan Veselý proslul nekritickým vedením rozhovorů s lidmi jako je Okamura, Klaus, Babiš či Zeman.“ – tedy tím pádem je Xaver FUJ!. Kdybyste ovšem, vážený Ústave, dělal novinařinu „ve veřejném zájmu“ a ne v zájmu té správné strany, tak byste napsal, že Xaverovy rozhovory jsou nekriticky vedeny i se všemi ostatními – tedy i s vašimi oblíbenci. Ale to se vám už nehodí napsat. Jste na tom stejně jako Česká televize – informuje jen o tom, co se jí názorově hodí.

 30. šmolc napsal:

  Ty jsi ale frajer.Sám koncesionářské poplatky neplatíš,ale nám čt přeješ.

 31. Problém vidím jednak v silné neobjektivnosti až nepravdivosti zpráv ČT. Příhoda, kdy Babiše označovali za „bývalého premiéra“ je jen špičkou ledovce, zahrnujícího zcela neobjektivní předvolební zpravodajství (naše volby), pochybné zpravodajství o presidentských volbách v USA (kdy stále označovali za vítěze Clintonovou, přestože ta už dávno utekla s ostudou z volebního centra demokratů), informace o dění v Islámském státě a mnoho dalšího.
  Navíc si soudruzi naběhli používáním ČT pro své soukromé účely (neplacená reklama na firmy pana ředitele a jeho manželky), což se dá snadno prokázat a dá se na tom i dobře bazírovat.

  Osobně považuji ČT za Augiášův chlív, který by bylo potřeba vyčistit nejlépe jeho kompletním zrušením a ne snahami o nějakou reformu.
  Vzhledem k tomu, že je to stát, který prodává omezený přírodní zdroj (vysílací frekvence), není problém, aby si dal do smlouvy o pronájmu klauzuli s povinností televizí (všech) převzít státní informace v případě jasně definovaných situací (válka, velké živelné katastrofy, epidemie apod.), buď obrazem nebo rolujícím pruhem textu (stát mám právníků jako psů, takže by měli jasně takové situace definovali).

  Všechno ostatní, co ČT dělá, je zbytečné a soukromé televize to dělají a budou dělat vždy lépe.

  Za obzvláštní neřest pak považuji „podporu původní umělecké tvorby“, protože se naprostou většinou jedná o díla, která jsou naprosto nedívatelná a pro diváky zcela bezcenná.

  • Martin Ksilt napsal:

   Rozumim tedy tomu spravne, ze Vy budete tim arbitrem, ktery rozhodne o tom co je bezcenne a nedivatelne?

 32. astv napsal:

  Mně ČT chybět nebude. Fotbal už skoro nevysílá, zábavu nevysílala nikdy a celkově je to jen štvavá vysílačka proti Babišovi a Zemanovi.
  Zrušil bych poplatky a ať se živí sama. Uvidíme, co dokáže.

  • jansva napsal:

   Jedině správné, zrušit veřejnoprávní TV a poplatky.

 33. ČT je největší hlásná trouba liberalismu. Kdyby nebyla, HlídacíPes by ji denně kousal do lýtka. Nejde vám o demokracii obecně, ale o prosazení vlastního pohledu na ni.

  • Petr napsal:

   Přesně tak pane Vyskočile. Tihle co mají plné huby keců o autokartismu a ohrožení demokracie jsou sami jejich tvůrci.
   Jde jim jen o to aby nepřišli o svá dobře placená koryta z penězovodů pochybných politických institutů, neziskovek apod.

   • skeptik napsal:

    Toto jsem už někde slyšel a četl. Ach ano, slyšel jsem to od Tomia Okamury v jednom vystoupení na ČT, kam jej prý údajně nezvou a četl jsem to kdysi v Parlamentních listech.

 34. Petr napsal:

  Ještě v krátkosti jedna poznámka, která tu zatím nezazněla (a současně otázka pro autory článku):

  Dá se České televizi, která 15 let vede zákopovou válku s českými prezidenty, vůbec ještě říkat Česká?

  • skeptik napsal:

   Jste nespokojen, protože se České televizi zatím neříká ruská?

 35. george napsal:

  Zatím jsem nezaznamenal v  kritice na ČT nic než vulgaritu, závist, ideologickou nenávist, jen patolízalství ke svým guru alias Zemana, Okamury,KSČM !!! Jsou to protagonisté nekritické kritiky ČT , protože ČT těmto subjektům patřičně nepoklonkuje ve všem …!?!

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   To jste popsal naprosto přesně, co jsou motivy kritiků ČT. Jsem důchodce, nepříliš pohyblivý a tak sleduji TV dost často. Velmi jsem se těšil na Novu, Primu, Barandov, že se tam dovím ledacos co nebylo na ČT. Mé naděje byly totálně zklamány. Už se na ty ostatní skoro nedívám, a když tam občas mrknu, rychle se vrátím na ČT 1, 2, 24, Sport a další, nebo na cizí stanice na kabelu.

 36. Jana Květoňová napsal:

  Dlouho už čekám na to, až se situace v České televizi začne řešit a až jistí lidé, kteří zde mají léta letoucí svoje „teplá místečka“, konečně budou nuceni „zvednout kotvy“. Doufám, že ředitel Dvořák odejde jako první. A doufám, že koncesionářské poplatky budou definitivně zrušeny jakož i dvojí čas!

  • Tondach napsal:

   Najděte si, za co platíme koncesionářské poplatky a přestaňte psát ty nesmysly! Všichni, nejen paní Květoňová!l
   Koncesionářské poplatky se platí na celém vyspělém světě!

 37. Tondach napsal:

  Byl jsem zděšen z Dvořáka, když přišel do ČT! Jednak proto, že přišel z Novy a hlavně proto, že ho „grilovala“ ODS a že ho po tříhodinovém koberečku u tehdejšího premiéra Nečase (ODS) mohl Uhde (taky ODS) nechat Radou zvolit generálním ředitelem ….
  Snaha ovládnout ČT koukala všem odéesákům z očí (Klaus, Langer, Dostálová) a tak mě Dvořák mile překvapil, že to ustál! Stejná snaha o ovládnutí ČT nyní kouká z očí babišovcům a Okamurovi …..

Přidávání komentářů není povoleno