
V Rusku řádí smrtelná gravitační nemoc. Šance na přežití je prakticky nulová
KOMENTÁŘ. Lidé jsou nepoučitelní. Ani piktogramy znázorňující nebezpečí pádu nezabrání tomu, aby se neopatrný turista nezřítil z útesu. Podobné případy se dějí, byť jsou naštěstí spíše vzácné. Ne tak v Rusku. Tam by ani varování nalepená povinně místo okenních tabulek nejspíš projevům hojně rozšířené „gravitační choroby“ nezabránila.
Že je to nemoc (odborně Gravitatis desease) smrtelná prakticky vždy a s jistotou, ukazuje i výčet případů níže, který si zároveň nedělá nárok na kompletnost. Tvrdých dopadů na dlažbu je dost možná mnohem více, než o kolika se západní veřejnost dozví.
6. února 2025
V Petrohradě zemřel hudebník Vadim Strojkin: vypadl z okna v desátém patře poté, co mu policisté přišli prohledat byt. Strojkin v minulosti kritizoval ruskou invazi na Ukrajině.
Ruská gravitační nemoc má hlubší kořeny a lék na ni – zdá se – neexistuje.
4. února 2025
V ruském městě Petrozavodsk v Karelské republice vypadl z okna v pátém patře 56letý šéf antimonopolního úřadu Artur Prjachin. Na následky svých zranění zemřel. Ruská státní agentura TASS uvedla, že Prjachin spáchal sebevraždu.
4. února 2025
Z okna ve čtvrtém patře budovy ruského Vyšetřovacího výboru v Moskvě vypadl plukovník Alexej Zubkov, zástupce šéfa tamního odboru kriminalistiky. Zubkov pád přežil. V nemocnici vypověděl, že šel na záchod a dál už si „nic nepamatuje“.
13. prosince 2024
V ruském městě Krasnojarsk vypadl z okna budovy ruského Vyšetřovacího výboru Ruské federace pro Krasnojarský kraj Alexandr Lapin. Bývalého vedoucího odboru městské zeleně Ruská federace vyšetřovala kvůli úplatkářství. Lapin vypadl z 11. patra, kde v budově sídlí Druhé oddělení pro vyšetřování zvlášť důležitých případů proti státu a v hospodářské sféře.
20. října 2024
V centru Moskvy vypadl z okna bytu v desátém patře vrcholný manažer Michail Rogačev, bývalý viceprezident společnosti Jukos (založil ji kritik ruského prezidenta Vladimira Putina Michail Chodorkovskij). Podle oficiální verze šlo o sebevraždu kvůli vážné nemoci. Rodina ale uvedla, že Rogačev nemocný nebyl. Na zemi ho nalezl agent ruské rozvědky. Šel kolem jen náhodou.
Když byt, tak raději v přízemí
A dalo by se pokračovat. Po pádu z okna zemřel například i zastupitel sibiřského města Tobolsk za vládní stranu Jednotné Rusko Vladimir Jegorov. „Udělalo se mu špatně a rozhodl se, že se nadýchá čerstvého vzduchu,“ popsal tragédii ruský regionální web.
V Petrohradě vypadla z okna Marina Jakinová, ředitelka finančního oddělení západního vojenského okruhu spadajícího pod ministerstvo obrany a působila také jako místopředsedkyně Výboru pro majetkové vztahy v Petrohradu.
Osmadvacetiletá Kristina Bajková, vysoká manažerka banky Loko-Bank, vypadla zase z okna svého moskevského bytu v 11. patře.
Třeba taková ruská ropná společnost Lukoil přišla od roku 2022 hned o čtyři své vysoké manažery. Naposledy podlehl gravitační nemoci viceprezident společnosti Vitalij Robertus, před ním – co čert nechtěl – vypadl z okna moskevské nemocnice generální ředitel Ravila Maganova. Nedlouho předtím neprozřetelně vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina, aby „zvláštní operaci“ na Ukrajině co nejdříve ukončil.
Z oken se v Rusku padalo ale i před Kremlem vyvolanou válkou proti Ukrajině.
V březnu 2017 spadl ze čtvrtého patra svého bytu v Moskvě právník Nikolai Gorokhov. Prý nešťastná náhoda, když společně s pracovníky stěhoval do svého bytu vířivku. Shodou okolností takto zemřel jen den před tím, než měl svědčit v takzvané Magnitského kauze týkající se praní špinavých peněz a daňového podvodu.
A jeden takový „pád z okna“ je pevně zapsaný i v československé historii, přesně před 77 lety, 10. března 1948, skončil na dlažbě Černínského paláce život Jana Masaryka.
Z okna svého bytu v pátém patře spadl v dubnu 2018 novinář Maxim Borodin píšící pro deník Novyj Deň, který psal investigativní materiály o působení ruských žoldnéřů z takzvané Vagnerovy skupiny ve válce v Sýrii či ve Středoafrické republice.
V srpnu 2018 z devátého patra moskevského domu, kde měl svůj luxusní apartmán, spadl viceprezident jedné z největších světových ocelářských firem Belgičan Bruno Charles De Cooman, který si pěstoval úzké kontakty na Kreml.
V dubnu a květnu 2020 projevili značnou neopatrnost při pohybu kolem otevřených oken hned tři lékaři, kteří veřejně upozorňovali na ruské problémy s nemocí covid-19.
Choroba s dlouhou tradicí
Ruská gravitační nemoc má hlubší kořeny a lék na ni – zdá se – neexistuje, jak dokazuje třeba i smrt bývalého druhého muže protikorupčního útvaru ministerstva vnitra Borise Kolesnikova. Ten v červnu 2014 vypadl z okna v šestém patře, krátce po policejním výslechu.
V listopadu 2009 vypadla z okna ve 14. patře kaliningradská novinářka Olga Kotovská. Pouhý den poté, co se u soudu domohla navrácení lokální televizní stanice Kaskad, kterou založila v 90. letech.
A jeden takový „pád z okna“ je pevně zapsaný i v československé historii, přesně před 77 lety, 10. března 1948, již v době působení sovětských poradců na území Československa a po komunistickém převratu, skončil na dlažbě Černínského paláce život Jana Masaryka.
Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy řádně objasněny, byť se opakovaně případ otevřel, nově opět teprve nedávno – v lednu 2025 na základě nově dostupných dokumentů ze západních archivů. Ty ruské zůstávají uzavřeny.
Původně byla smrt ministra zahraničí a syna prvního československého prezidenta označena za sebevraždu, dnes je veřejností všeobecně považována spíše za vraždu. Jasné důkazy, stejně jako v případě ostatních obětí ruské gravitační choroby, však chybějí.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též

Mlýny, mlékárny, lihovary i elektrárny. Ruské rabování jako cesta k vítězství

Češi a Slováci ve službách Kremlu. Propaganda s nálepkou „novinařiny“
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
61 komentářů
a to je dobře nebo špatně ? Klientelismus a korupce prakticky znemožňují postih vysoce postavených osob.Tam i tady u nás.Oni to pročistí takto,my to nepročistíme vůbec,takže je to dobře nebo špatně ?
Klientelismus a korupce je v nemocnici Motol postihována bez použití gravitační choroby. A nejen v nemocnici Motol. Tak že i v Rusku je to špatně. A to velké množství výskytů gravitační choroby v Rusku svědčí o nízké účinnosti léčení ruské korupce tímto způsobem. Kromě toho ruská gravitační choroba nepostihuje ani tak korupčníky, jako spíše ty, kteří nějakým způsobem nesouhlasí s politikou Vladimíra Putina. Korupčníci, pokud jsou vůbec postiženi, pak jsou až ti druzí nebo dokonce třetí.
Brrr.
no hlavne se ji nakazite jenom kdyz budete proti kremelskemu rezimu, mate na vyber … nemoc se vam vyhne pokud budete kremelsky rezim podporovat a nebo pokud kremelitidu „vylecime“ jeji eliminaci tak jako jsem to udelali treba s cernym kaslem nebo spalnickami, jinac moznost neni !
Počátek teto nemoci je v čechách viz Jan Masaryk takže to okoukali hrabalove
Počátek této choroby není v Čechách. V Sovětském svazu se tato choroba hojně vyskytovala už před smrtí Jana Masaryka. V případě Jana Masaryka byla tato choroba použita už jako vyzkoušená metoda. V případě Trockého ji však nebylo možné použít. Bydlel příliš nízko.
Nevím, jestli se v dějinách najde něco dřívějšího než první pražská defenestrace.
Ta už byla dávno zapomenuta a ti vyhození z okna většinou přežili. Nanejvýš trochu smrděli od hnoje. Ale po pěti stech letech byla ve století dvacátém v Sovětském svazu tato metoda oživena a v Rusku je velmi často používána dodnes. Nevím, že by ji někdo přežil.
Ti vyhození, pokud přežili, byli ubiti, případně byli „chytáni“ na kopí.. Král Václav IV. se z jejich smrti tak rozčílil, že ho z toho jeblo a zemřel. Není jasné, zda měl mrtvičku nebo silný a dlouhý epileptický záchvat (k tomu se mohl prochlastat).
Tato defenestrace se považuje za počátek husitské revoluce.
Dočtete se v každé slušnější učebnici dějepisu.
Můžete ji také vidět zrekonstruovanou ve filmu Otakara Vávry Jan Žižka.
To byla ta úplně první, nejstarší, ale co ty další dvě? Ty už na vědomí nějak neberete, přitom jsou mnohem známější, než ta první a učebnice dějepisu se zmiňují hlavně o nich. K této pasáži jste se v učebnicích dějepisu už nedostal a ve VUMLu se o nich nehovořilo, že pánové A. S. Pergillové.
Skeptiku, druhá pražská defenestrace byla rovněž s mrtvolkami, přestožezřejmě byly oběti zabity už nahoře a shozeny jako mrtvé. Viz
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_defenestrace_(1483)
Až ta třetí, 1618, byla totálně zpackaná a všichni vyhození ji přežili. Nepadli ovšem na ulici (to by asi nepřežili, ale na svah pod Pražským hradem.
A. S. Pergillové, to ale vůbec nic nemění na faktu, že v Evropě a ve světě se o pražské defenestraci už dávno nic neví, zato o defenestracích ruských se toho ví velmi mnoho. À propos i tu druhou defenestraci staroměstský purkmistr přežil a jeden z novoměstských konšelů stihl utéci. Není mi známo, že by se v Rusku něco takového některému z defenestrovaných povedlo.
Skeptiku, ta třetí, 1618, odstartovala třicetiletou válku. O ní se učí děti prakticky v celé Evropě, alespoň v zemích, které se v této válce angažovaly (i třeba v „dalekém“ Švédsku).
.
O té první moc dobře vědí Poláci, Němci i Rakušané, protože odstartovala husitskou revoluci a následné války, v nichž padli i vojáci od nich a do těchto zemí také směřovaly husitské „spanilé jízdy“. Na historických festivalech v některých německých městech se řádění husitů dodnes připomíná, videa z těchto akcí jsou k nalezení i na youtube.
Nehledě k tom u, že existuje i onen známý alegorický obraz, na němž Viklef křesá jiskry, Hus rozfoukává plamen a Luther zvedá hořící pochodeň (jeho reprodukci najdete i v některých dějepisných knihách, snad jsme ji měli na gymplu i v učebnici dějepisu).
To máte A. S. Pergillové opravdu informace ze svého levého nebo pravého palce u nohy. O Husitech se v Německu sice něco málo ví, dokonce i o Husovi, ale o nějaké defenestraci neví nikdo nic. O ní možná něco vědí jen docenti na vysokých školách přednášející historii, ale ani s tím si nejsem tak úplně jist. Na úrovni škol středních o ní už nikdo nic neví. A v Polsku je situace úplně stejná. Poláci vědí, že nějací Husité existovali, že podnikali na území Polska Spanilé jízdy, ale nějaká defenestrace? Jak jste k tomu přišli A. S. Pergillové? Při studiu plísní, při studiu a habilitaci na Vysoké škole ekonomické nebo dokonce při studiu a habilitaci na Vysoké vojenské škole? Neberte si toho tolik najednou, jde vám pak z toho hlava kolem.
Skeptiku, o kousek níž jsem vám napsal, že jsem měl v 80. letech nahlédnout do dějepisu pro sovětské školáky, co psali o husitech a husitské revoluci. Nebylo to všechno tak, jak se píše u nás, ale bylo tam dost podrobností.
Druhá věc je, že pan Andrzej Sapkowski, velice známý polský spisovatel, mj. vymyslel Zaklínače, jezdívá na české cony, takže jsem měl možnost se s ním setkat, napsal trilogii o interakcích mezi husitským českým královstvím a Polskem.
Pokud pan Andrzej Sapkowski napsal trilogii o interakcích mezi husitským českým královstvím a Polskem, neznamená to, že napsal něco o defenestraci a že o ní vůbec něco věděl. Řadoví Poláci, byť se středoškolským vzděláním, o nějaké defenestraci nevědí nic.
Schválně, jestli přijede na nějaký con, kde budu i já, se ho na to zeptám 🙂
Nicméně předpokládám, že měl nastudovány reálie velmi důkladně.
MMCH smrt Václava IV, která byla asi přímým důsledkem oné defenestrace, uvolnila český trůn a mj. se o něj ucházel i Zikmund Korybutovič a později i kdosi z Jagelonců (takže vazba defenestrace na polské dějiny existuje).
Možná se ovšem ptáte lidí, kteří mají k poznání podobný vztah, jako vy.
Oni i Poláci měli v Polsku WUML. Wieczorowy Uniwerzitet Marksizmu Leninizmu. Tak absolventů tohoto vzdělávacího ústavu jsem se skutečně neptal.
A co naše dozimetrické nemoci ?
A motolské nemoci a další hromada nemocí. Nikdo nekoná. Státní zástupci nevidí najednou.
Jako co ? Ono povypadalo zoken na padesát lidí spojených s dozimetrem ? Těžko,co ?
Stejná nemoc řádí i mezi Čechy. Viz Jan Masaryk, nebo v „novověku“ ředitel Zbrojovky v UB.
Zase nepořádně zredigováno, ten Masaryk je tam úplně zbytečně dvakrát. Jinak na to padání z oken v SSSR existovaly vtipy už za socialismu.
Možná ještě jedna věc: Do našich tradic zase patří defenestrace a je málo známé, že to vyhození z okna vedle aktu samotného znamenalo také ponížení oběti, protože z oken se vyhazoval odpad a vylévaly „noční vázy“. Takže oběť byla ztotožněna s odpadky či exkrementy.
A uznejte že to nikdo nedělá pro radost, ale při extemu. Francie 1503? A už to lítalo z oken zdegenerovaní páni, protože už byli na zabití … tak je prostý lid zabil. Defenestroval přesněji. Bylo to graficky ztvárněno ve hře Assassin Creed Brotherhood. Je tam všechno podle skutečnosti včetně jmén a podob. Fakt pěkně uděláno. podle skutečné historie 1789 až 1799
Od poslední Pražské defenestrace v roce 1618 uběhlo už čtyři sta let. Zatím co u nás je tato „tradice“ už zapomenuta, v Rusku je už nejméně sto let používána a to čím dále, tím častěji.
Skeptiku, první a třetí znamenaly zlom, který se do následných dějin promítl dost výrazně. Druhá ne, snad díky osobnosti Vladislava Jagelonského, který tehdy byl na českém trůnu.
Pokud byly opravdu takovým zlomem, jak to, že kromě českých učebnic dějepisu se o nich nikde jinde už nic neví a i u nás jsou brány už pouze jako rarita? Píše se o nich v učebnicích dějepisu ruských A. S, Pergillové, aby měli ruské tajné služby na co navázat? Já si jsem jist že ne.
Skeptiku, odpověděl jsem vám výš: První a třetí se promítly do historie řady zemí Střední Evropy. Když jsem byl na stáži v SSSR a byl jsem u jedné kolegyně na návštěvě, tak se mě její syn ptal na podrobnosti husitských válek, které zrovna tenkrát probírali ve škole. Např. proč Žižka zlikvidoval Adamity.
Z toho co píše jeden z vás A. S. Pergillové vyplývá, že ten hoch se údajně (vůbec si ve vašem případě nejsem jist, že jste si to nevycucali z palce u nohy) zajímal o husitské války. Ne o nějakou defenestraci. A u sovětského žáčka si vůbec nejsem jist ani těmi husitskými válkami. Během své kariéry jsem se setkával s řadou Rusů dospělého věku se středním nebo vysokoškolským vzděláním, ale ti se mě na nějaké husitské války nezeptali nikdy. Spíše je zajímalo co u nás je a co není k sehnání.
Skeptiku, ptal se mě školák, syn kolegyně z pracoviště, kde jsem stážoval, který tu látku zrovna probíral ve škole.
A neměl ten školáček také tendenci otevírat okno?
Ted uz vim, proc byly v Rusku tak oblibene ‚zemljanky’……
No, asi bychom to mohli mazvat okenní chřipka. Zabolelsja okennym gripom.
Oknitis acuta, česky gravitační nemoc. Doufám, že to nedojde i k nám.
Uvidíme po volbách, pokud zvítězí Andrej a jeho parta.
Pokud zvítězí, tak nám tahle nemoc nehrozí.
Vám osobně Pergille/Šimůnku zcela určitě nehrozí.
U nás řádí zase korupční nemoc. :-/
Řádí, ale v Rusku řádí její mnohonásobně silnější forma. Kam se na Rusy v tomto ohledu hrabeme.
Jest to jistě závažná epidemie, související se zhoršujícím se stavem ruské posttotalitní společnosti, která ztrácí schopnosti přirozené totalitní imunity.
Za vůdců totalitní éry by byl takový ideově oslabený jedinec zavčas rozpoznán a zajištěn příslušnými orgány profylaxe (KGB, dříve NKVD), které by dotyčného umístily do bezpečí ochranné vazby.
Jako že i v pozdější fázi, po stanovení diagnózy , a doporučení pobytu v gulagu, se takové případy stávaly jen mizivě.
Inu, tak to dopadá, když se stát o své občany včas pořádně nepostará a nechá je dělat myslet a říkat co chce. Potom už je i při akutním zásahu pozdě…
Být členem redakce Hlídacího psa, tak bych se pane Břešťane po parlamentních volbách, ve kterých by za ruské podpory zvítězil Andrej Babiš sestavující pak vládu s SPD, Motoristy a Stačilo, té gravitační nemoci obával také. Neměli byste redakci přestěhovat do přízemí nebo do suterénu? A i poté bych si dával pozor na novičok na klikách u dveří.
Skeptiku, pokud zvítězí ti, co jste jmenoval, tak se dá předpokládat návrat demokracie a lidských i občanských práv.
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Přinejmenším lze očekávat zlepšení kvality a kvantity AČR, jak o tom píše Babiš ve svém otevřeném dopise premiérovi Fialovi (celý ho najdete na dnešním Neviditelném Psovi, možná někde na sociálních sítích),
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Co si ovšem nikdo z politických „géniů“, ani v Praze ani v Bruselu, neuvědomuje, je skutečnost, že kromě investice do armády bude nutná investice do zázemí: Obnova a výstavba krytů, jak v bytové výstavbě, tak ve veřejných budovách, obchodních centrech, v celém školství, od školek po univerzitní kampusy, atd. Zabezpečit vše, co se může při výbuchu rozbít a lítat z toho střepy.. Faktem je, že my nemáme ani tu papírovou lepící pásku, jakou můžete vidět na oknech v historických dokumentech nebo realistických historických filmech (třeba „Bitva o Británii“). Přitom v současnosti vyráběné plastové náhražky „sežere“ slunce během pár dnů, hlavně v létě (některé se rozpadnou, jiné přestanou držet) – vlastní zkušenost.
Občané by měli mít možnost si koupit ochranné masky, „atombordely“ apod. Za mých mladých let existovaly i ochranné vaky pro kojence a batolata. Stát by měl zajistit do krytů nějaké konzervované dávky potravin s garantovanou dostatečnou dobou trvanlivosti.
Musejí se tedy udělat tisíce a tisíce „maličkostí\“, bez nichž bude území státu silně zranitelné. Populace, pochopitelně, také. Ostatně, civilní oběti na |Ukrajině tohle ukazují velice jasně. A stát to bude nikoli 3 % HDP, ale klidně i víc než deset.
A z vojenského hlediska by se měly obnovit prvorepubliční obranné linie a postavit tam, kde je nemáme (část hranice s Polskem a hranice se Slovenskem). Řopíky ve více řadách, příčné uzávěry, na klíčových místech pevnosti … A musíme mít lidi, kteří je obsadí a budou bránit.
A, jak se začíná jevit situace na Ukrajině, už předevčírem bylo skoro pozdě s tím začít.
Ti „géniové“ v Praze a Bruselu si dovolili nepožádat A. S. Pergilly o radu jak by si měli počínat a co všechno by měli udělat. Možná to bylo tím, že byli zmateni a nevěděli, kterého z autorů píšících pod nickem A. S. Pergill by se měli zeptat.
Skeptiku,
Ti géniové nemají žádné vojenské vzdělání, takže nechápou základní principy, na nichž válka .stojí.
MMCH, za jednu z příčin Mnichovské zrady se uvádí, že Francie i Velká Británie nebyly na válku logisticky připraveny.
Pokud jste tak chytří, zkuste jim už tedy svá moudra předat, pánové A. S. Pergillové. Oni jsou v Bruselu nejspíše opravdu zmatení a nevědí, kterého z vás se na vaše moudra zeptat. A vy radíte tak rádi od rána do večera bez přestávky.
Géniové A. S. Pergillové sice mají vzdělání týkající se plísní, ale kecají do všeho. A nejen do vojenství.
Skeptiku,
mám vojenskou katedru, kurzy pro důstojníky (než se s tím přestalo něco dělat, dostal jsem nadporučíka), učil jsem na vysoké vojenské škole, kde jsem se i habilitoval, takže jakési, dokonce i formální, vzdělání na tomto poli mám.
V případě války bych byl členem velení zdravotnického praporu, což byla jakási varšavskosmluvní obdoba M*A*S*H ze známého TV seriálu. MMCH o poměrech v tomto zařízení by se dal zcela jistě natočit stejně zábavný seriál.
Vojenskou katedru má u nás z té doby kde kdo, v tomto oboru nejste nic výjimečného. A minimálně poručíka dostávali všichni absolventi vojenských kateder po absolvování jednoroční vojenské služby, pokud se někdy neožrali a neprovedli nějaký průšvih, ani v tom nejste nijak výjimečný. Alespoň jste však prozradili, kolik vás ve skutečnosti pod nickem A. S. Pergill píše. Jeden učil na vysoké škole o plísních, druhý přednášel na vysoké škole ekonomické a údajně se tam habilitoval a třetí učil na Vysoké vojenské škole a také se tam habilitoval. Toto všechno jste na sebe během let vykecali. Jste opravdu pašáci.
Skeptiku, představte si, že kolegové šli do civilu jako četaři absolventi, podporučíka dostali až někdy po absolutoriu ZVS. Já dostal podporučíka asi 3 měsíce před jejím koncem, protože jsem byl na tabulkovém místě s důstojnickou hodností. K velkému zklamání důstojnického sboru mateřského útvaru jsem hvězdičky dostal, když jsem byl na vojenské hygienické stanici pro Spartakiádu. Těšili se totiž na ceremoniál, že se hvězdičky hodily do flašky s koňakem a povýšený ji musel vypít na ex, aby se k nim dostal. Nicméně na té Spartakiádě to bylo tak, že byl člověk jednou nohou v blázinci (taky se nám tam nějací vojáci z povolání opravdu zbláznili) a druhou v kriminále. Zkrátka: na roztrhání 🙂
Ano léta jsem bádal nad plísněmi a jejich toxickými produkty a jejich analytice, v rámci toho jsem učil, ale i vedl postgraduální studenty i na vysoké vojenské škole, a protože jsem tam byl krom výuky i pachatelem a spolupachatelem studijních textů, a také publikací, tak jsem se tam i habilitoval. Vedle toho jsem učil jako externista i na dalších vysokých školách, a taky na dalších fakultách mateřské, university.
Co na to říci? No, jste skutečně pašáci k pohledání. Ještě tím VUMLem jste se zapomněli pochlubit. A s čím se ještě přijdete pochlubit příště? S FAMU, S DAMU? S JAMU? S astronomií? S jadernou fyzikou?
Na JAMU jsem pár let učil zdravovědu, na PřF, tehdy UJEP, jsem dělal fotodokumentaci mezinárodního semináře o černých dírách a mám z něj podepsanou fotku pana Lifšice, ještě ji mám schovanou 🙂
4.3.25 vypadl v Moskvě z okna trojnásobný olympijský vítěz Buvaisar Saitiev.
V historii Čech je defenestrace jakýmsi českým lidovým zábavním prvkem. Naopak v Rusku je součástí politického boje.
Všechny tři pražské defenestrace byly součástí politického boje. První navíc odstartovala husitské války a třetí třicetiletou válku. Jen ta druhá neměla tak drsné následky, a proto se na ni zapomíná.
Tato gravitační nemoc, která řádí hlavně v Rusku má latinský název Defenestrióza český název ne Hapala.
MMCH, asi 15 let po atentátu na JFK bylo konstatováno, že pravděpodobnost četných úmrtí svědků tohoto zločinu je skoro na stejné úrovni jako pravděpodobnost výskytu daktyloskopických dvojčat.