facebookový profil Andrej Babiš,

„Už to pochopili.“ Rozhovor s premiérem Babišem v deseti bodech

Napsal/a Robert Malecký 18. listopadu 2018

Premiér Andrej Babiš byl hostem pořadu TV Nova „Vládní krize: Andrej Babiš exkluzivně“. Promluvil v něm o aktuální kauze údajného únosu svého syna a už předtím na svůj facebook napsal, že Andrej Babiš mladší a jeho matka už pochopili, jak je novináři zneužili. Pokud jste na sledování rozhovoru Reye Korantenga s předsedou vlády neměli čas, případně nervy, zde je tradiční redakční zhuštěný výběr.

Události jsou zásadní, v sázce je budoucnost země. Pokusíme se poodhalit pravdu, slíbil na úvod moderátor Koranteng.

 • Není pravda, že jsem estébák, já jsem ty soudy vyhrál.
 • Pravda vítězí a já jsem přesvědčen, že pravda musí zvítězit.
 • Když jsem se setkal se synem, vysvětloval jsem mu, o co tady jde, o vyvolání sporu. On je přesvědčen, že na výlet do Ruska šel nedobrovolně. Přitom si tam našel přítelkyni.
 • Na Krym syn odjel v době, kdy vypukly pseudokauzy o mně a novináři byli za barákem. Jeho stav se zásadně zhoršil, protože ho pronásledovali novináři. Určitě ho tam nedoslal proto, aby se vymanil z dosahu české policie.
 • Na Krym se jelo proto, že osobní strážce Protopopov je Rus a nemá víza do Evropy. Na Krymu byl syn šťastný, fotky to dokazují.
 • Nechápu tuto diskusi. Byl jsem čtyři dny v zahraničí, viděl jsem všechny politiky světa. Viděl jsem Trumpa, Putina, vůbec netuší, o čem tady mluvíme.
 • Čapí hnízdo je jedenáct let stará věc. Kdybych nebyl v politice, nikdo by o ní neslyšel. Ve farmě jsem nikdy nebyl majitel a všechno proběhlo podle pravidel.
 • Proč novináři čekali, až bude Babiš čtyři dny v zahraničí? To je puč-Palermo. Naplánovalo se to na 17. listopadu.
 • Proč mám jít do vězení, když jsem nic neudělal? Na Václaváku už byla šibenice, lidé na mě plivou.
 • Okamura je jediný z předsedů, který se mnou hovoří, protože ostatní mě jen urážejí a kritizují. Pověření od prezidenta sestavit příští vládu by Babiš přijal, prezidentovi děkuje.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Reklama

11 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Jak otevře hubu, tak lže! Jen naprostí hlupáci mu to baští! Bohužel těch už je víc, než kritické množství!

  • Matěj Hořejší napsal:

   JJ, vidím to podobně.

   • Karel Krýzl napsal:

    Můj suchý vtip z práce:
    Sedi takhle u oběda Angličan, Brazilec a Čech. Po chvíli přežvykování a krátké debatě na téma Brexit – se Angličan zeptá Čecha, jak to teď vypadá u nich doma. Čech odpoví, že ministrem financí a nyní premiérem je druhý nejbohatší byznysmen v zemi… Chvilku je ticho. Pak Brazilec hodí po Čechovi okem a ironicky se uchechtne. Angličan se ani nehne a po chvíli suše konstatuje: „Myslím, že máte špatné školství…“

 2. Petr Kaminsky napsal:

  Zajimalo by me, jak moc byl rozhovor „pripraven dopredu“. Dostal Babis dopredu otazky a naucil se nazpamet odpovedi? Kdo ho videl pri nejakem vystoupeni, pokud necetl z papiru, byl to blabol (kampan, ucelovka…). Pokud to bylo takhle pripraveno, je TV Nova dalsim zbytecnym mediem.

 3. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Pan ředitel Ondřej Neumann jistě s Babišem souhlasí. Tím kokčí HP jako nezávislý server.

 4. petrph napsal:

  Btw, nemohu si odpustit ryze pragmatickou poznámku proč to asi už pochopili. Totiž, snad jsem to nepřeslechl, nikde se v té reportáži nemluvilo o tom čím se asi živí ve Švýcarech, čím se živil Babiš jr. na Krymu, čím se živil předtím– (Co jsem se dočetl v jisté reportáži, tak měl sice průkaz pilota, leč tu potřebnou zkoušku aby mohl jako člen posádky většího dopravního letadla vozit cestující už si nedodělal)

  Takže mi to vychází, že synáček i s matinkou žijí z apanáže vyplácené Babišem seniorem, a nebudou se mít zájem se jí bezdůvodně vzdávat…
  Když tedy navíc skutečně bezdůvodně, junior (při svém stavu) ví pouze že něco (neví co) tátovi podepsal.. Ale to není důležité svědectví protože ty právní listiny s jeho podpisem už česká policie dávno má… Z hlediska trestního řízení skutečně nic – leč z hlediska politického boje ve snaze Babiše seniora zlikvidovat velice velké riziko – a jistě si dá nyní očekávat , tatíkem řadně poučen aby se s cizími lidmi, a novináři vůbec nebavil,,,

 5. Weber napsal:

  Nevím jak kdo, ale já pochopil ledacos, když jsem viděl včera v TV paní Beatrice Babišovou (exmanželku AB) a nechtěl bych být v její kůži, musela si prožít několik hodin inferna při návštěvě drahého exmanžela. Takto vyděšeni bývají lidé po ataku neodbytného psychopata, nebo mafiána. Zaujala mne také primárně scénka z Palerma, kdy AB rozhořčeně četl nesouhlas s „palermem“, které na něj upletli proklatí novináři. Já myslím, že člověk, který se brání lži a osočení, tak nepotřebuje na to papír, mluví v pravdě a tzv. z duše. Na rozdíl od toho AB mluvil pečlivě z připraveného proslovu, aby se náhodou neukecl a nezapletl se do nějakých „omylů“. Takže jsem pochopil také i následné kroky dotyčného pána.

  • nováček napsal:

   Pročpak asi, a kdo mu to poradil, aby věřejně inzeroval druh nemoci svého dospělého syna a dokonce nemoc své dospělé dcery, o které ani nebyla předtím řeč a už vůbec ne v inkriminované reportáži. To je ta sviňárna, které se otec Babiš vůči svým dětem dopustil.

   • Weber napsal:

    Nejspíše škodit svým dětem mu poradili mediální mágové, otce by to těžko napadlo, tak hloupý a necitlivý snad žádný otec není. Kdo si všímá vývoje v zábavných soutěžích, tak vidí, že tlak na emoce je trendem posledních let. Soutěžící sbírá body také proto, že je(byl) postižený, těžce nemocný ( nejlépe nádory bodují), byl (a) zneužívaný (nejlépe otcem, nebo farářem), šikanovaný spolužáky a také boduje etnické hledisko. Tam jsme to dopracovali, slza má velkou váhu.

Přidávání komentářů není povoleno
Reklama