Fotíme! Oceněný náměstek Tomáš Vlach vlevo. Foto: Město Ústí nad Labem

Ústí nad Labem jako Město pro byznys. Konkrétně pro byznys s chudobou a peněženky politiků SPD

Napsal/a Robert Malecký 24. dubna 2024
FacebookTwitterPocketE-mail

GLOSA. Ústečtí potentáti se zase fotili. Důvod se vždycky najde, tentokrát to byl významný úspěch v krajském kole soutěže Město pro byznys Ústeckého kraje 2023. Teď dobře poslouchejme: V napjaté konkurenci tohoto krajského přeboru krajské město Ústí nad Labem získalo ne desáté, ne třeba páté, ale hned krásné třetí místo. Gratulujeme.

Město se o úspěch se svými obyvateli podělilo nejen v tiskové zprávě, ale také na sociálních sítích. Tisková zpráva praví:

„Město Ústí nad Labem získalo na základě srovnávacího výzkumu titul Město pro byznys Ústeckého kraje 2023. Ocenění si z rukou zástupce společnosti Communa Davida Pavláta převzal náměstek Tomáš Vlach.“ Už poněkud skromněji zní následující věta: „Ústí nad Labem se v tomto výzkumu v rámci Ústeckého kraje umístilo na 3. místě.“

Fajn, ale pořád je to „na bedně“, a tak se fotíme:


Vrcholoví politici si úlohy rozdělili, tak či tak se ale dostalo jen na vyvolené z hnutí ANO. Na snímcích se směje první náměstek Tomáš Vlach, primátor Petr Nedvědický pak dostal za úkol textovou, neboli strategicko-obsahovou část věci. Děkujeme za ocenění, které městu dává nálepku vhodného místa pro podnikání včetně kvalitního informování podnikatelů, řekl Nedvědický. Taky děkujeme.

Dálnice, vlaky, řeka

A nyní tedy k tomu, čím si Ústí významný úspěch, který ho posunul z loňského čtvrtého místa v tvrdé konkurenci šestnácti měst v kraji na třetí, vysloužilo. Vhodné podmínky pro podnikatele zde podle tiskové zprávy tvoří například dopravní dostupnost nebo dobře zpracované webové stránky z pohledu podnikatele.

Neboli sem – přeloženo do srozumitelného jazyka – vede dálnice a jezdí sem vlaky. A řeku, řeku máme.

Co se na tom změnilo třeba od roku 2012, kdy skončilo předposlední, nebo od roku 2017, kdy naopak zvítězilo, těžko soudit. Železniční trať, dálnice a volně se převalující vody Labe jsou němými svědky této absurdity.

V obecné rovině zkušeností se můžeme domnívat, že Ústí nad Labem je dobrým městem pro byznys s chudobou, případně pro byznys s obecním majetkem, nejprve rozprodaným a pak zase vykupovaným zpět za ceny vysoce přesahující znalecké odhady. S tím zde jisté zkušenosti máme.

Ústí nad Labem je aktuálně rovněž vhodným městem pro byznys s veřejnými funkcemi. Přeběhlíci, kteří umožnili stávající vládu koalice hnutí ANO a SPD, si užívají placené funkce, jimiž byli odměněni (ano, víme, byli přece pro vedení města nepostradatelní).

Ústí nad Labem je rovněž vhodným městem pro byznys zástupců hnutí SPD, konkrétně náměstka Michala Mohra a radního Bohumila Ježka, kteří si nedávno vyměnili své nepostradatelné funkce, ovšem tak, že to městský rozpočet stojí navíc ročně 600 tisíc korun. Pochopitelně ve prospěch jejich kapes.

Ve stejný den, kdy se město pochlubilo významným úspěchem, přišla od zdejšího byznysu jiná skvělá zpráva. Citujme dnešní Ústecký deník: „V jedné se už zabydlují a druhá se buduje. Řeč je o halách, které rostou v těsném sousedství areálu ústecké Spolchemie. Na obřím prostoru v místě bývalé sklárny připravuje developer VGP nový technologický park. Práci v něm najdou desítky lidí, firmy už nabírají zaměstnance.“

Skvělé město pro byznys. Obě obří haly stojí prakticky v centru města.

Když se do sebe nedávno pustili zmínění politici z SPD, odstartovala to tehdy poznámka Michala Mohra směrem k Bohumilu Ježkovi:

Michal Mohr zjevně nepochopil požadavek doby. Kdo se nefotí, ten jako by nebyl. I kdyby mělo jít o třetí místo v krajském přeboru.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)