Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Jan Zátorský / MAFRA / Profimedia
,

Univerzální návštěvnice Alena, jak Česká pošta vytrollila Babiše a terapie Hamáčkem

PSÍ UŠI. Všechno jde tak nějak šejdrem. Na tiskových konferencích vlády nikdo na nikoho nekřičí a nepředvádí ublížené postoje. Na letištích nestojí nikdo z ministrů s Jaroslavem Tvrdíkem a nikoho poníženě nevítá. Předseda vlády na sebe nebere roli hlavního hygienika, šéfa hasičů a ředitele Chytré karantény. Dokonce nevelí ani generálnímu štábu a nekontroluje faktury za telefony uklízečkám a místo toho normálně vládne. Kdo má v téhle atmosféře asi tak dělat nějakou satiru???

 • Předsedovi opozice se udělalo nevolno a skončil o minulém víkendu v pražském IKEMu.


Naštěstí snad nešlo o nic vážného a v týdnu už se s předsedou opozice dokázala spojit i předsedkyně opozičních poslanců Alena Schillerová. 

„Podrobuje se určitým vyšetřením, cítí se dobře. Byl takový pozitivní, velmi se zajímá o všechno.“
(Alena Schillerová po setkání s Andrejem Babišem, iRozhlas.cz, 17. března)

Kde my jsme to už slyšeli?

„Působil na mě velmi dobře, hlava mu myslela. Bylo vidět, že reaguje na všechny věci, ptal se aktivně.“
(Alena Schillerová po setkání s Milošem Zemanem, Novinky.cz, 22. září 2021)

Zdá se, jako by Alena Schillerová měla jakousi univerzální návštěvnickou formulku. Když se vám udělá špatně a skončíte v nemocnici, přijde za vámi exministryně financí a hezky o vás mluví. Je to podobné jako její univerzální angličtina („We will see.“) nebo univerzální díra v rozpočtu (300 až 500 miliard, podle nálady). Univerzální Alena, seznamte se.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Politik může být zlý, nepříjemný v debatách, mohou z něho mít soupeři strach nebo ho nenávidět. Politik naopak nesmí jedinou věc – být k smíchu. Třeba takový Jan Hamáček by mohl vyprávět. Ovšem jak směšný člověk musí být, když ho vytrollí i Česká pošta?

Andrej Babiš odpočívá v nemocniční péči, a tak se o všechno zajímá a kouká, kde by zaškodil. Chtěl si nejspíš zajít na poštu vyzvednout nějakou tu obsílku s modrým pruhem nebo výnos z korunových dluhopisů, ale zavřeno. Skandál!


Jak směšný musí politik být, aby si koupil noviny, které mu samozřejmě nepatří, udělal z nich vnitropodnikový plátek a ústřední tiskový orgán politické divize Agrofertu – a pak je ani nečetl?


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

 • Všichni už máme pomalu té války dost, ale konec pořád ne a ne přijít. Přitom existuje jednoduché řešení, jak je vůbec možné, že to ještě nikoho nenapadlo? Tedy samozřejmě kromě poslankyně za hnutí ANO Bereniky Peštové.

No a je to. Škoda, že paní poslankyně nešla třeba v roce 1939 kolem. Mohla poradit.

 • Někde jsme četli, že má člověk v době válečných depresí zaměstnávat svou mysl pozitivními vzpomínkami, aby se občerstvil a odreagoval. Nám třeba pomáhá terapie Hamáčkem, která patří do naší oblíbené rubriky výroků, které uzrály jako dobře uleželý syreček. Je to právě rok, co nás tehdejší předseda ČSSD oblažil tímto dobře mířeným projektilem.

Zdroj: Aktuálně.cz, 18. března 2001

Nakonec to byl docela dobrý odhad, jen bohužel při spodní hranici. Tak co, je vám líp?

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

8 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Samozřejmě, že na letištích nestojí nikdo z ministrů s Jaroslavem Tvrdíkem a nikoho poníženě nevítá. když sem nikdo nelítá …. 🙂 dobrý!
  Jen až budeme předsedat, on si sem někdo cestu najde. A budou ho vítat ministři a o míře jejich „poníženosti“ se bude určitě taky diskutovat!
  Ovšem bez Jaroslava Tvrdíka, ten na tom zdravotně prý není zrovna dobře …..

  • Pavel napsal:

   Každopádně bez socanů už ta poníženost nebude to pravé ořechové.

 2. lovechlav napsal:

  Nazdar Tondachu – jsem rád , že jsem tady na tebe narazil. Na Eurozprávách skončily diskuze cca pře dvěma- třemi roky – kdy to měli na starosti Babišovi lidé – , ti ale i s  prachama jak jsem jsem četl skončili někde Anglii,-

  a Blesk který je odpůrcem pravdy mě za „nesportovní“
  chování vyloučil , tak píši jak na HP , AHA tak na Tiscali .
  Sice ne moc – ale snažím se .
  Už v sobě nemám žádnou “ pokoru“ -ani nevěřím v “ pokrok “
  tak se ze mne stal lovec hlav -stále věřící ve „svobodu slova “
  Jak to půjde – tam se ozvi .

 3. Alena napsal:

  ČSSD něco dělá? Tedy mimo okopávání kotníků současné vládě.

 4. Vladimír Hejna napsal:

  on se z toho vylíže a ještě vám ukáže jak se hospodaří třeba v aerolinkách

 5. petrph napsal:

  Tak jestli to spíš nejde šejdrem v redakci HP, kde si ještě ani půl roku po volbách nevzali na vědomí že máme novou novou vládni koalici, takže neustále zveřejňovat žhavé výroky bývalých představitelů opozice té předešlé nemá smysl už ani v satiře:))

  Ono by se našla řada výroků, těch současných, nad kterými by se dalo i smutně zasmát. Třeba to vysvětlování vlády proč sakra nemůže snížit DPH na energiích, ale ať se radši lidi uskrovní, domluví se smluvně se svými dodavateli, a kdyby ani to nestačilo, tak ať požádají o socdávky, by novináře zajímat mohlo.

  • Pavel napsal:

   A proč by se měl takový nesmysl dělat? To nestačí ty ekonomické zločiny proti lidskosti, které už napáchal agent bureš, jako třeba X vyjímek z DPH.

 6. Radim Kampy napsal:

  Přivítat někoho je slušnost,ale to co provedl Bureš a spol..

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost