Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
printscreen,

Ukradené e-maily premiéra Sobotky. Ani po roce policie případ neuzavřela

Od chvíle, kdy otevřeně rasistický web White-media.info zveřejnil ukradenou soukromou i pracovní komunikaci premiéra Bohuslava Sobotky, uplynul rok. Policie za tu dobu zatím k žádným závěrům nedošla a případem se dále zabývá.

Kauzu začal vloni v lednu šetřit Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, v jeho práci nyní pokračuje Národní centrála proti organizovanému zločinu.

Stále šetříme…

„Mohu pouze sdělit, že věcí se náš útvar stále zabývá. Více informací však poskytovat nebudeme,“ odpověděl na dotaz HlídacíPes.org mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej.

Spekulovalo se například o tom, že otevřeně rasistický web soukromou e-mailovou schránku premiéra Sobotky na serveru Seznam.cz  „hacknul“ na zakázku. Zda je právě to hlavním předmětem ročního vyšetřování, tak není jasné.

Web White-media.info už dříve zveřejnil soukromou poštu lidí „podezřívaných“ z multikulturalismu. Policii rozhodně není neznámý. Je však registrován ve Spojených státech a česká policie tím v minulosti vysvětlovala, proč proti němu nijak zakročit nemůže.

Kompletní obsah ukradených e-mailů premiéra Sobotky a jeho komunikace se spolupracovníky a kolegy je tak i nadále na webu otevřeně k dispozici.

Po roce nevím

Premiér Bohuslav Sobotka už vloni konstatoval, že „věc šetří Policie ČR, proto se k ní nebudu vyjadřovat“ a že „opakovanými útoky hackerů na moji osobu a na politiku, kterou prosazuji, se nenechám jakkoli zastrašit nebo ovlivnit“.

Úřad vlády na otázky HlídacíPes.org, mimo jiné k opatřením, jež po hackerském útoku na soukromí českého premiéra přijal, neodpověděl.

Hackeři krátce po Sobotkově e-mailu napadli například i e-mailový účet tehdejšího poslance ČSSD, dnes i ministra pro lidská práva, Jana Chvojky. Prý jako odplatu za to, že „podal podnět k vyšetřování kvůli vystoupení nacionalistické kapely Ortel v soutěži Český slavík“.

„O výsledku vyšetřování nemám žádné informace. Policie mne doposud o žádných závěrech neinformovala,“ říká po roce Jan Chvojka.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

3 komentáře

  1. ČERT napsal:

    Měl bych poznámku, konstatování, konkrétně k těm White Mediím. – – – Když s nadhledem prostudujeme tento web, tak ano, bez diskusí, jedná se o klasickou rasistickou propagandu. Ale o co jim vlastně jde? Jak je vidět výše, přímo na titulní straně tohoto webu se můžeme setkat se španělským slovem Reconquista. Význam je jasný – odkaz ke křesťanské reconquistě, znovudobytí Pyrenejského poloostrova (Španělska a Portugalska) v průběhu středověku, následující muslimské, tedy arabské či arabsko-berberské invazi na Pyrenejský poloostrov z r. 711. Smysl vzhledem k současnosti je tudíž jasný asi také. V jednom z jejich prohlášení se ostatně zase můžeme dočíst, že jejich snem je návrat Evropy do etnického stavu 50.let 20.století, tzn. odsun asi zejména muslimského a afrického obyvatelstva z Evropy na podobném základě jako byli po druhé světové válce odsunuti z ČSR Němci a částečně Maďaři. – – – Jistě, takové myšlenky působí jako extrémistické, ale… Víme, v jaké situaci se nachází velká část Evropy v posledních letech (a samozřejmě, s atmosférou migrační krize souvisel i probíraný hackerský útok na e-mailovou schránku premiéra Sobotky). A v situaci, kdy masy migrantů, přicházejících do Evropy nejen z válkou zasažených oblastí, ale prostě z širokého pásu zemí od Bangladéše po Maroko (+, kdybychom to roztáhli k jihu, z řady zemí subsaharské Afriky), společně s déle již v Evropě usazenými přistěhovalci z víceméně stejných regionů, se často neprojevují jako nějací uprchlíci, ale naopak, někdy až skandálním způsobem jako vetřelci, skoro okupanti, při existenci tzv. no-go-zón apod. (přičemž terorismus, spojený s tímto problémem, je už jen pověstnou „špičkou ledovce“)… Při pokračující eskalaci takové situace by se mohlo stát, že to ošklivé slovo „rasismus“ by se mohlo zvrhnout (anebo splynout) v mnohem lépe znějící termíny jako „vlastenectví“ či „obrana národní identity“. – – – Nerad bych byl škarohlíd a věřil v nějakou dále závažnější a dramatickou eskalaci problému, ať už za jeho prvopříčinu můžeme považovat nějaký pseudohumanismus či naivní a iracionální multikulturalismus. Třeba se podaří problém urovnat nějakým relativně hladkým způsobem. To, že by však situace mohla nabrat zhruba až takových scénářů, jaké prezentují právě White Media, to už vícekrát zaznělo i z úst lidí, myslím, dostatečně erudovaných. A podotýkám, nemíním tím nějaké populistické politiky.

  2. rich napsal:

    Ukradené maily netřeba šetřit.Uvolní se nám samovolně.A díky za to.Jen premiér musí zvídat,cože tam vložil.Snad jen cos o dětech v školu a večeři ve dvou či padesáti.

  3. Fanda napsal:

    Měli by jste proklepnout Putina. Určitě v tom má prsty.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko