Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
AB má hotovo.
FB Andrej Babiš,

Úkoly sedmé pětiletky jsme splnili, s Babišem na věčné časy a s očkováním do roku 2035

PSÍ UŠI. Vláda České republiky dál pracuje na tom, aby i mladší ročníky pochopily socialistickou realitu. Systém očkování se rozeběhl tak, aby co nejvěrněji ilustroval, co byl Tuzex, bony, veksláci a fronty na rumunské Dacie. Co se informačních technologií ve státní správě týče, splnili jsme úkoly sedmé pětiletky a pomalu se suneme do roku 1986. Očekávání jsou veliká, tak vpřed, soudruzi!

 • Nejprve ale nějaká méně podstatná personální oznámení: Miroslav Kalousek oznámil, že končí ve sněmovně, a složil poslanecký mandát. Všichni: Ve sněmovně teď bude nuda! Lubomír Volný: Podržte mi pivo…

Flákanec se jak vidno dostal i do slovníku slangové Češtiny 2.0, a vyprovokoval k ostrému vyjádření dokonce i předsedu sněmovny Radka Vondráčka. 

„Před chvilkou tento sál, ve kterém zvolili Tomáše Garrigua Masaryka prvním prezidentem, zažil něco, co ještě nezažil. (…) Nevěřil bych, že se něčeho takového dožiji.“
(Radek Vondráček ve stenoprotokolu jednání sněmovny, CNN Prima News, 21. ledna)

My upřímně řečeno taky ne, ale už je to dýl, jak ukazuje přiložený obrázek.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Předseda volební sekce holdingu Agrofert Miloš Zeman, toho času na rekondičním pobytu v Lánech, nastínil svou představu, jak to bude vypadat po říjnových volbách do sněmovny. Žádné překvapení se nekoná.

„Výhra ve volbách se měří počtem získaných mandátů. Dodal bych počtem získaných mandátů pro konkrétní politickou stranu. Nikoli pro koalici.“
(Miloš Zeman v rozhovoru pro MF DNES, 21. ledna)

Fakt prostě je, že Andrej Babiš získal post příštího předsedy vlády už ve volbách, které se konaly v lednu roku 2018 a volil se v nich prezident republiky. Od té doby platí tato ústavní pravidla:

 • Výhra ve volbách se měří počátečním písmenem křestního jména lídra, řazeno abecedně.
 • V případě rovnosti rozhoduje počáteční písmeno příjmení, případně registrační číslo svazku StB.
 • A ano, i v ostatních případech je to Andrej Babiš.

Nevíme, co na tom kdo nechápe.

 • Někteří lidé v Česku se dál upínají k možnosti, že by přece jen do roku 2035 dostali vakcínu, jiní už to vzdali. Očkování pokračuje tempem tří důchodců na jednoho kulicha, v praxi to pak odpovídá příkladu Zeman, Babiš a jeden řadový důchodce na jednoho šéfa VZP Kabátka. Dezinformace o nefunkčním systému rezervací předseda vlády kategoricky odmítl:

Dává nám to příležitost sepsat několik pravidel, která se mohou v běžném životě hodit:

 • Včera jsem se neožral jako mužik, jen mi etylalkohol působil změny na malém mozku.
 • Ten člověk nezemřel, jen přestal žít.
 • Nebyl jsem agent estébé, jen jsem podepsal spolupráci.

Atd. dle libosti. Co se týče aktuálního vývoje, v neděli dostal druhou dávku Andrej Babiš (66 let) a má hotovo.

„My určitě nebudeme otevírat nějaké nové registrace, myslím kategorie občanů, protože zkrátka tuto kategorii (nad 80 let) budeme očkovat dlouho.“
(Andrej Babiš při druhé dávce vakcíny, E15.cz, 24. ledna)

Tím bychom téma považovali tak nějak za uzavřené.

 • Všechno to nejspíš směřuje k nějakému jednoduchému řešení, které ovšem zatím nikdo neobjevil. Nejblíž je zdá se německá kancléřka Angela Merkelová. My jen dodáme, že by se to nemuselo týkat jen vlaků.

Seznam Zprávy, 19. ledna

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

10 komentářů

 1. petrph napsal:

  Tak ono bohužel, i směrem k té Merkelové. Tak strhující závěr své takřka třicetileté politické kariery si jistě ani v těch nejbláznivějších snech nepředstavovala..

 2. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Jako člověk + 85, se vyjadřím jen k té registraci na očkování proti covidu-19. Já jsem neměl ani nejmenší problém s registrací, protože jsem nebyl z těch, co stáli v pátek15 ledna v pozoru u počítače nebo s telefonem v ruce a prstem na tlačítku. Pohodlně jsem, během asi 5 – 6ti minut zaregistroval i se svou, o rok mladší ženou. Jediné na co čekáme, je až americká firma Pfizer, dodá do očkovacího střediska, které jsme si vybrali, ty vakcíny, které slíbila, ale nedodala (pokud to autor článku neví, tak Pfizer rozváží vlastním dopravou přímo na očkovací střediska, protože zajistit po celou cestu teplotu -70 až -80°C, není obvyklou dopravní činností spedičních firem).

  • Pavel napsal:

   S již očkovaným burešem, který točí na břiše palci zatímco ostatní vlády jednají, se ještě načekáš oskare.

   • Oskar (hanák z Hané napsal:

    Neračte mně tykat, s Vámi jsem husy nepásl a ani bych to nikdy neudělal. Mistry světa, co hned každému tykají, považuji za nabubřelá méněcenná individua a s nimi nejdu ani po stejném chodníku, raděj přecházím na druhou stranu ulice, jsou k poznání už z dálky.

    • Pavel napsal:

     To jsi ani nemohl, oskare. Já se věnuji jinými činnostem. Pasení hus a hájení neobhajitelných burešových zlodějin a jeho neschopnosti s radostí přenechám tobě.

  • petrph napsal:

   Tedy, možná jsem špatně pochopil tento text – ale mám tomu rozumět tak, že se Vám sice podařilo si zarezervovat termín očkování, ovšem ten Vám pak stejně zrušili, protože vakcíny nejsou??? :(((

   • Oskar (hanák z Hané napsal:

    Nikoliv, na termín čekám, žádný jsem nedostal, ani nečekal, protože z důvodu věku, jsem vybral pro mně i manželku konkretni nemocnici, kam se jsme schopni oba současně dostavit na očkování tramvají, případně autem, parkoviště je nedaleko. Nečekal jsem, že dostaneme termín, protože ten den, kdy jsem se kolem poledne registroval do systému, bylo ráno ve zprávách, že obě americké firmy nedodají dodávky v termínu a navíc výrazně zkrácené, údajně kvůli rozšíření výroby. Protože jsem, koncem 80tých let rozjížděl a léta vedl výrobu injekcí doknce parenterálních, tak vím, že přestavba dalších případně volných linek u výrobců je časově náročná a ještě časově náročnější je následná komplexní validace takových linek. Také není jisté,že validace vyjde na poprve a když něco při validaci nevyjde, tak se celá akce musí opakovat od počátku. Počítám, že kvůli nutným dvěma dávkám, i jisté nespolehlivosti procesu přestavby linek u firem Pfizer/biontech a Moderna, bude možné plynule objednávat a očkovat tak za měsíc, když bude EU a potažmo ČR mít štestí.
    Poznámka: Proto také Maďaři, kteří vždy měli rozvinutější farmaceutickou výrobu než ČR (a třeba jedna z největší firem na trhu generik, izraelská TEVA, zaměstnávala v Maďarsku vystudované specialisty židovského původu), nespoléhali na americké vakciny, ale zaregistrovali a nakoupili vakciny ruské, I tam, v Rusku jsou totiž moderně vybavené provozy na výrobu injekcí (podle posledních poznatků, nejspíše italské provenience a možná i klasicky špičkové německé linky Bosch, či Groninger a pod.). Nemluvě o tom, že Maďaři mají dost kapacit pro licenční výrobu, viz: „Ruskou vakcínu Sputnik V by mohli vyrábět i Maďaři – AktuálníZprávy.cz“.
    No a když jsme to vydrželi a od jiných výrobců vakciny kvůli EU nemůžeme registrovat, protože registrace není ze dne na den hotová, trvá měsíce, tak jiné, než ty americké nemůžeme anim používat, tak ani mně nezbývá nic jiného než s brzkým termínem očkování nepočítat, i když mně bude za pár měsíců 88 let. Možná se ani těch amerických vakcin nedožiju, trochu něco vím o tamním farma průmyslu ze svého pobytu v USA, když Dupont prodával v roce 2001 svou farma divizi firmě Merck Sharp & Dohme .

    • Pavel napsal:

     Tak pohádky o neotestované ruské vakcíně a jak za burešovu neschopnost mohou USA a EU už bychom měli. A teď bys ještě mohl povykládat něco o tvých vedoucích funkcích, oskare.

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Ničeho ubožejšího, než urážet už nejste schopen. Není to trochu málo na namistrovaného hlupáčka??

     • Pavel napsal:

      Takovou míru sebekritiky, bych od tebe nečekal, oskare. Máš pravdu, že tvoje urážky jsou ubohé. Ale klidně si ulev. Chápu, že tě do nebe volající nekompetence tvého gurua bureše rozčiluje. Mně se tím nijak nedotkneš a ty si ulevíš od hysterie a vysokého tlaku.

Přidávání komentářů není povoleno