Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
FB Andrej Babiš,

Ukázaná platí: Jsme hvězda na mapě Evropy, best in covid v praxi a politici, co nedělají politiku

PSÍ UŠI. Stejně jako Cimrman experimentálně ověřil, že vyfukováním tabákového kouře do vody zlato nevznikne, my jsme objevili, že není úplně bezpečné svěřit řízení státu v době ohrožení expertům na sociální sítě. V pořádku. Teď už jenom sehnat někoho, kdo to umí. Vítejte u pravidelného přehledu týdne a pojďme k dílu.

 • Než se pustíme do aktuálního dění kolem koronaviru, kde zaznamenáváme nevídané úspěchy, krátce se zastavíme u volebního dění. Skončilo druhé kolo voleb do Senátu a je zřejmé, že se strhne boj o obsazení křesla jeho šéfa. Reagoval na to přirozeně i předseda vlády.

„Doufejme, že pokud bude změna, že to bude člověk, který bude chtít spolupracovat s vládou a nebude dělat nějakou politiku.“
(Andrej Babiš v Událostech ČT, 10. října)

To by bylo, aby politik, druhý nejvyšší ústavní činitel v zemi, chtěl dělat politiku! Pámbu s námi a zlé pryč. V zásadě ale Babišovu mentálnímu výronu rozumíme, hledí na to svou optikou. Proč by měli politici dělat politiku, když on jako předseda vlády taky nic neřídí a nechává vše plynout podle horoskopu a postavení hvězd.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Pojďme dál, nenásilně jsme se metodou oslího můstku dostali až ke schopnosti vlády řídit zemi v době pandemie. Situace je vážná, neboť se předseda vlády rozhodl opustit teplo sokolovny kdesi v Průhonicích a po několikadenním vyčkávání pohovořil na tiskové konferenci. No pohovořil – seřval národ, že kazí vládě její jinak vynikající výsledky.

iDNES.cz, 9. října

Zajímavé je, že když se Babiš snaží vytvářet složitější mluvnické konstrukce, pravidelně z toho vychází náhodný generátor staroslověnských konverzačních frází. Ale jak má ječet na lidi, je mu rozumět naprosto přesně. Asi zvyk z holdingu.

 • Situace je ovšem skutečně vážná, za pátek čísla nakažených vyskočila na 8618. Česko je už druhé na světě v poměrném počtu nakažených za týden, v sobotu jsme předstihli Izrael, hůř už je na tom jen Andorra. Best in covid v praxi. Číslo 8618 je jen číslo, celkový kontext nejlépe ukáže obrázek. Tak si jich pár připomeňme, možná se jako svědectví doby budou jednou hodit. Některé z nich dokonce zrají jako víno.

TN.cz, 1. března

Lidové noviny, 24. dubna

iDNES.cz, 8. května

iDNES.cz, 19. května

iDNES.cz, 27. července

Právo, 22. srpna

Máme polovinu října a jsme tam, kde jsme. Za normálních okolností by to na okamžitý politický konec Andreje Babiše stačilo. Ne ale v Česku, kde se vyskytuje zhruba třetina voličů stižených stockholmským syndromem z Babišova vládnutí a spoluviny za jeho podporu. Proto to příští rok na jaře dopadne jako vždycky, holdingové štáby už usilovně pracují na hledání viníka. Zatím to vypadá, že za všechno může lid, který chtěl do Chorvatska, případně opozice, která kritizovala vládní opatření. A na všechno ostatní je tu Kalousek.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

20 komentářů

 1. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Lidé nedůvěřují vládě, prot nedodržují protiepidemická doporučení a pokyny. Bodejť by vládě lidé důvěřovali, kdy novináři a opozize už od vzniku vlády (13.12. 2017) tvrdí, že je neschopná a nedůvěryhodná.
  Teď my všichni a zejména těch 948 mrtvých (do 11.10.2020, 17:56 hodin), sklízíme plody toho , co novináři a opozice zasévá už dva roky a bez dvou dnů 10 měsíců – zpochybňování všeho co vláda dělá. Za současný stav epidemie covid-19 v Česku, může jednoznačně opozice spolu se všemi médii (s nepatrnými výjimkami těch, co spadají pod Mafru).
  Velmi mně to mrzí, že je to tak, protože Babiše-Bureše jsem si ve vládě nikdy nepřál, protože podle mě, nejde o charakterního člověka. Buhužel, také je jisté, že za situace, v které se nacházíme jako stát, by si ze současných šéfů opozičních stran, všichni vedli hůře, než on. Je mně ta skutečnost přímo nepříjemná.

  • martin napsal:

   vykonou moc ma vlada, ne opozice.
   proti srovnatelnemu rakousku u nas za rijen zemrelo 5x vic lidi.
   i proto, ze babis koncem srpna zrusil zavedeni rousek.
   kdyby kalousek babisoj rek, at skoci z okna, tak sotva skoci, tak tady neplacej nesmysle, ze tech 600mrtvejch od zacatku skolniho roku muze opozice

   • Vladimír napsal:

    Jedna citace, stejně je z nich článek složen a tak jedna navíc neuškodí : „Spousta lidí klade současný stav za vinu premiéru Babišovi a mají naprostou pravdu. Udělal největší chybu svého života, když nedal na hlasy odborníků a ustoupil nátlaku opozice a pouličních křiklounů. On byl ten, kdo se neustále odvolával na to, že se řídí jen názory hygieniků a odborníků, a když došlo na lámání chleba, smetl požadavek zdravotníků na další nošení roušek ze stolu. Vyšel vstříc všem, kdo museli tak jako každý rok vyrazit na dovolenou do Chorvatska a dalších zemí. Vyšel vstříc podnikatelům, kteří volali po rychlém rozvolnění omezujících opatření.

    Poslechl opozici, která považovala roušky a další prodlužování nouzového stavu za nesmysl a omezování osobní svobody, a nakonec i pokřik části veřejnosti, která razila hesla, že roušky jsou Babišovy náhubky, a vyzývala k jejich bojkotu. Jen si vzpomeňte, že dnes tak nenáviděný Roman Prymula už tehdy varoval před cestováním do zahraničí. Zaplnily se hospody a bary, v podnicích jely nekonečné mejdany a všichni si mysleli, že jsme za vodou. I takový předseda ODS Fiala, který má dnes nejvíc řečí a viní vládu, že cosi zanedbala, vyzýval vládu a Čechy, aby odložili roušky, že jsou úplně zbytečné“.

    • martin napsal:

     babis na zacatku prazdnin na dotaz jestli ma vlada plan na druhou vlnu opozici odpalkoval s tim, ze zadna druha vlna nebude, ze to je za nama ma to pod kontrolou a ze funguje chytra karantena. v prubehu prazdnin sice vyzyval aby lidi byli doma, ale sam jel do recka a pak se vychloubal, ze cechum zajistil, aby mohli jet do chorvatska, madarska a recka, protoze nam tyhle zeme daly stopku. pak koncem srpna zrusil rousky a rek ze to bere na sebe a jako tresnicka na dortu se vychloubal, ze jsme best in covid.
     vlada s premierem v cele ma exekutivni moc a je zodpovedna za to, co se deje v tehle zemi. to by se ale babis nesmel ridit naladou lidi na fejsbuku

  • Tomáš napsal:

   Pan Malecký mě svýma ušima rozchechtává pravidelně, ale dnes se to povedlo i vám. Kdybych věděl, jak sem vložit emotikon, dám vám palec nahoru; takhle holt jen slovně.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Článek je plný citací, i já si dovolím jednu citaci : „Prymula přednese návrh vlády na potřebná opatření a už vidím Českou televizi jak pozve šest opozičních předsedů a ti jako jeden muž a žena tato opatření zkritizují aniž sami navrhnou cokoliv jiného. Tento postup praktikuje ČT celou dobu krize a pak se nemůžeme divit lidem že opatřením vlády moc nedůvěřují. Ono totiž hlas šesti blbů lidé bohužel vnímají silněji než ojedinělý rozumný hlas. Z šíření nákazy obviňují opozici a media za neseriózní zpochybňování opatření vlády“. Hádejte odkud ta citacepochází. Napovím, začíná ten zdroj na N a je docela čerstvý.

    • martin napsal:

     vcera pres pulhodiny obhajoval vladu v udalostech komentarich v CT24 zaoralek

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Zaorálek byl právě tím ojedinělým ruzumným hlasem a čelil pokusům o dehonestaci opatření vlády moderátorem ČT24, který je natolik bezvýznamný, že jeho jménosi málokdo vůbec pamatuje, ale o to víc sebevědomý.

 2. martin napsal:

  babis zrusenim rousek koncem srpna zabil stovky ludi cez koronavir

  • Oskar (hanák z Hané napsal:

   Proti blbosti i bohové marně bojují a proti umanutosti už vůbec nemají šanci.
   A co teprve, kdyby premiérem byl pan zubař Šmucler nebo vyznavač homeopatie, doktor Hnízdil. Zkuste si najít jeho včerejší rozhovor v Partii Terzie Tománkové na Primě CNN News.

   • martin napsal:

    smucler nema exekutivni moc narozdil od babise, ten jedinej muze delat opatreni.

    od zacatku skolniho roku u nas 562 mrtvejch, na polovicnim slovensku 31 mrtvejch, v podobne lidnatym rakousku 119 mrtvejch, v podobnym madarsku 339 mrtvejch, ve skoro ctyrnasobnym polsku 966 mrtvejch, v osminasobnym nemecku 331 mrtvejch.

    kdyz prepocitas nejhorsiho naseho souseda – polsko na pocet obyvatel v CR, vychazi jim to na 273 mrtvejch, u nas tedy o 289 vic. kdyz prepocitas slovensko, je to 61mrtvejch, tedy u nas o 501 vic, nemecko 42 mrtvejch, u nas tedy o 520 mrtvejch vic.

    babis to naprosto nezvlad a hasi pozar az kdyz hori vse okolo, a misto toho aby zacal hasit kdyz to zacinalo doutnat, tak to jeste rozfoukaval.

    lidi jako ti se ho ale bude zastavat i kdyz jim pomre cela rodina

   • Tondach napsal:

    Nechte si to „co kdyby….“ nebo, že „by si ze současných šéfů opozičních stran, všichni vedli hůře, než Babiš“! Nic nevíte, co by bylo kdyby …..:

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     To co kdyby vychází z toho, že jsem zatím neslyšel jediný návrh od opozičních politiků, co by dělali, jak by se rozhodovali, třeba v létě oni. Dokonce i ti moderátoři ČT24, kteří rozhodně nefandí vládě, se občas zmíní o tom, že Fiala vyzýval počátkem léta vládu, aby zrušilo ta tíživá a škodlivá opatření, jako omezení cestování na dovolené do zahraničí, nenaléhala na nošení roušek, nebuzerovala omezováním počtu účastníků na různých koncertech, festivalech a podobných akcí.
     Na otázky co by dělali ti , co jsou opzici, bylo dnes ukázkově předvedeno hlavní ekonomkou Raifaisenbank, na tu otázku odpověděla mnohomluvnou tirádou, kterou ale nic rozumného neřkla. To, že to necldujete a ani si třeba toho Fialu nepamatujete, je jen Váš problém.

 3. Martin Svoboda napsal:

  Je smutné, že se stále najdou lidé, kteří věří a ještě troubí do světa, že za současnou situaci může opozice a média.
  Mafra má téměř třetinu čtenářského trhu….takže nepatrná výjimka to skutečně není.

  • M. Kounovska napsal:

   Opozice dala dala první vlnu opatreni k soudu a ten rozhod, ze podle ustavy musí byt volny pohyb. Tak hura všichni do CHorvatska, protože jinde nas nechteli.Opozice oslavovala a dnes to kritizuji. Neuveritelne a v mem pripade nevolitelne.M

 4. Stanislav napsal:

  Argumentů o tom, proč jsou populistické vlády (a speciálně nyní ta Babišova) neschopné je nepřeberné množství. Z principu prostě nedělají správné věci, ale věci populární. I proto lze předpokládat, že i za krize jsou populistické vlády horší než vlády hodnotově orientované.

  Ovšem za to, že je vláda nedůvěryhodná nemůže opozice ani média ani novináři, ale ta vláda tím co dělá (či nedělá).

  Ani tak jednoduchou věc nedokážete pochopit ?

  • Jaroslav napsal:

   Lépe se to nedá říct.

  • Vladimír napsal:

   Já mám čas a prostředky, a tak si nahrávám všechna zpravodajství, ČT24, ale i jiné zpravodajské relace. je to můj koníček. Proto si mohu dovolit tvrdit, že opozice a média mohou za nedůvěru vládě a vzdor části veřejnosti ve věci protipandemických opatření, která jsou nejméně 30% lidí nedodržována, či přímo obcházena. Výsledek je tristní.

  • Tondach napsal:

   A kdo může za takovou vládu? Nebo za takového prezidenta? Voliči! Nikdo jiný …..

 5. Jiří napsal:

  Za současnou situaci může Covid , žádná vláda ho nezvláda . Kritizování a házení viny na Babiše je politikaření na nejvyšší úrovní .

Přidávání komentářů není povoleno