„Tohle vám zatajili!“ HlídacíPes.org na TikToku popisuje řetězové e-maily

Napsal/a Jan Žabka 22. října 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

Sdílejte, než to smažou! Tohle vám média neřeknou! Tohle vám zatajili! S podobnými frázemi se setkal snad každý, komu někdy v elektronické poště přistal manipulativní řetězový e-mail. Běžným obsahem řetězových zpráv jsou dezinformace, lži a názory doprovázené nadávkami. 

Na člověka se tak z elektronické pošty valí desítky až stovky různých negativních a manipulativních zpráv, které je těžké ověřit. Ty v lidech vzbuzují pocity strachu, nenávisti či frustraci.

Především pro zástupce starších generací, kteří nepoznali kouzlo sociálních sítí, má e-mail zásadní roli. Komunikují tam s přáteli, posílají si vtipy a názory na politiku, podobně jak to funguje třeba na messengeru. Není tak překvapivé, že se s řetězovými e-maily setkalo devadesát procent seniorů. Dvacet procent z nich pak přiznává, že je dále rozesílají.

A to je přesně to, co jejich autoři chtějí. Jejich cílem je přesvědčit příjemce, aby zprávu poslal co největšímu počtu dalších lidí a ti udělali to stejné. Vzniká tak v podstatě nekonečný řetězec zpráv, který může mít i větší dopad než běžné zprávy, které si přečteš v klasických médiích. 

@hlidacipes.orgChodí vám, vašim rodičům či prarodičům manipulativní řetězové e-maily? ##FactFeed ##Stars4media♬ původní zvuk – HlidaciPes.org

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)