Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Protest proti anti-covidovým opatřením, Mnichov (únor 2021). Foto: Profimedia
,

Ti, co myslí jinak. Odpůrce „covidové totality“ sleduje tajná služba a Facebook jim maže účty

Kam až může dojít radikální odpor části společnosti vůči očkování a dalším opatřením proti covidu, ukazují poslední týdny a měsíce v sousedních zemích. Německé i rakouské úřady nedávno objevily nelegální školy pro neočkované děti a v jednom případě odpůrce koronavirových restrikcí dokonce vraždil. Samozvané bojovníky proti „covidové totalitě“ sdružuje především nesourodé hnutí Querdenker sahající od ezoteriků až po krajní pravici.

V sobotu 18. září došlo na čerpací stanici Aral ve městě Idar-Oberstein ve spolkové zemi Porýní-Falc k brutální vraždě. 49letý muž zastřelil dvacetiletého zaměstnance čerpací stanice – jen proto, že mladík zákazníka upozornil na povinnost nasadit si ochrannou masku v souladu s protiepidemickými opatřeními. Jak později podle německých médií vyšlo najevo, pachatel byl napojen na scénu takzvaných Querdenker a šířil na internetu extremistický a násilný obsah.

„Jak velké nebezpečí ‚koronavirového teroru‘ v Německu hrozí, je vidět na počtu reakcí na tuto vraždu na internetu. Na kanálech a profilech pravicově extremistických konspiračních ideologů byl tento akt oslavován jako logický krok,“ uvádí portál magazínu Focus. Na sítích se po vraždě objevily komentáře o začátku dlouho očekávaného osvobozeneckého boje proti údajné „diktatuře Merkelové“.

Od ezoteriků po extremisty

Querdenker se dá volně přeložit jako „jinak smýšlející“. Hnutí, jehož celý název je „Querdenker 711“, založil v dubnu 2020 stuttgartský IT podnikatel Michael Ballweg. Iniciativa odmítá protiepidemická opatření spolkové vlády a vyzývá ke zrušení všech současných omezení základních práv. V německy mluvících regionech bylo založeno již více než 60 místních skupin, které pořádají desítky demonstrací. Hnutí je velmi různorodé, spektrum sahá od odpůrců očkování po ezoteriky, od konspiračních teoretiků po pravicové extremisty.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Ve středu 22. září zablokovali příslušníci Querdenker očkovací autobus na dvou školách ve Schwäbisch Gmünd v Bádensku-Württembersku. Podle policie se hned ráno v prostoru školy ve čtvrti Bettringen shromáždilo asi deset osob, které chtěly zabránit očkování studentů, později došlo k další akci před gymnáziem. V obou případech byla přivolána policie, demonstrace nebyly předem nahlášeny.

Hned další den, ve čtvrtek 23. září ráno se demonstranti postarali o velmi hlasitý protest proti očkování dětí a mladistvých ve škole ve Freiburgu. I v tomto případě zasahovala policie. Přibližně sto lidí přišlo před školní budovu s plakáty a transparenty, bubny a píšťalkami. Transparenty hlásaly hesla jako „(Ne)dobrovolní pokusní králíci“ či „Pandemie je velký test PCR“. Protestující skandovali hesla související s konspiračními teoriemi, jeden z přítomných pak zaútočil na vedení školy přes megafon: „Můj syn studoval na tomto gymnáziu osm let. Nechápu, že se teď propůjčujete k takovým nesmyslům a takovému zločinu.“

Škola ve stodole od ruské nadace

Ve stejnou dobu zaměstnali další příznivci hnutí Querdenker úředníky v obci Schechen v Bavorsku. Po deseti dnech provozu tam byla 23. září oficiálně uzavřena nelegální škola v provizorně upravené bývalé stodole. Od 13. září se zde učilo zhruba 50 dětí z širokého okolí. Vozili je sem rodiče, kteří odmítají své potomky nechat očkovat i testovat, a ti tudíž nemají podle německého zákona přístup do školy mezi ostatní děti. Musí se ale účastnit nějaké formy distanční výuky a chodit do státem uznané školy na přezkoušení.

Jak zjistil Bayerischer Rundfunk, vedoucí nelegální školy v Schechen byla učitelka ze základní a střední školy v okrese Rosenheim, která je už delší dobu na nemocenské. Úředníci získali reklamní leták, který inzeroval, že jde o ruskou školu, která nepodléhá německému školskému právu. Podle mluvčího vlády Horního Bavorska Wolfganga Ruppa se jednalo o školu hnutí Querdenker, přestože učitelka toto nařčení odmítala.

„Provozovatelka nelegální školy v Schechenu označuje jako zřizovatele ruskou nadaci s názvem Freiheit braucht Mut (Svoboda potřebuje odvahu), která je uznávána ruským právem a podléhá ruskému právu. Vláda Horního Bavorska si není vědoma existence nadace s tímto názvem, která by byla uznávaná podle německého práva,“ upřesnil Rupp pro HlídacíPes.org. Škola byla uzavřena z důvodu chybějícího povolení k provozu školy. V případě nedodržení zákazu hrozí provozovateli – kterým je zmíněná záhadná nadace – pokuta až 20 tisíc eur.

Nelegální vzdělávací centrum pro děti kritiků koronavirových opatření bylo objeveno na konci září také ve Villachu ve spolkové zemi Korutany v jižním Rakousku. Zde probíhala výuka v prostorách bývalého obchodu, podle webu Heute.at se jí účastnilo nejméně deset dětí ve věku od šesti do 14 let, které rodiče odhlásili ze státní školy. Také v tomto případě je provoz nelegální školy přisuzován osobám, které jsou součástí scény Querdenker.

Úředníci provedli v místě tři razie, ty ale nevedly k jednoznačnému výsledku, protože jim byl vždy odepřen vstup do soukromých prostor. Nakonec byla na provozovatele podána stížnost kvůli změně účelu využití obchodních prostor bez povolení stavebního úřadu a nyní mu hrozí pokuta až 3 000 eur.

V Rakousku musí rodiče odmítající očkování dětí učit své děti sami doma, nebo si najmout soukromého učitele, na konci školního roku ale musí dítě skládat zkoušky. Zároveň ale nejsou povoleny učební skupiny, ty spadají pod zákon o soukromých školách.

Kdo jsou „Querdenker“?

Aktivity hnutí Querdenker sleduje od loňského prosince i kontrarozvědka v Badensku-Württembersku. „Destabilizační účinek propagandy této ‚smíšené scény‘ šířené na internetu posilují zahraniční, státem kontrolovaná média, jako je Russia Today,“ uvedla v červenci pro Frankfurter Allgemeine Zeitung předsedkyně úřadu Beate Bubeová.

Kdo jsou přesně příznivci Querdenker, zjišťovali v loňské analýze vědci z univerzity v Basileji. Z jejich závěrů vyplývá, že v Německu jde ve většině případů o vzdělané příslušníky střední třídy. Průměrný věk účastníků průzkumu byl 47 let, 31% z nich mělo středoškolské vzdělání, v 18,5% šlo o vysokoškoláky. Podíl osob samostatně výdělečně činných byl 25%, což je výrazně více než je v průměru v německé populaci.

Studie zároveň vyvrací obraz Querdenker jako převážně pravicového hnutí. „Národní socialismus se objevuje dokonce méně často než v běžné populaci, sociální darwinistické postoje téměř neexistují a velká většina by umožnila lidem z jiných zemí žít v Německu natrvalo. Více než 70% je proti privatizaci hlavních veřejných služeb, pouze 28% proti přerozdělování příjmů,“ uvádí vědci a zdůrazňují, že jde ale celkově o velmi nesourodou sociální skupinu. Jejím hlavním společným znakem je „silné odmítání institucí politického systému, etablovaných médií a tradičních politických stran.“

Vědci dále zmiňují „relativní příklon k antisemitismu“ mezi Querdenker, protože jde o hnutí s vysokým sklonem k důvěře v konspirační teorie, a ty často mají antisemitské rysy. Querdenker ale podle nich nejsou celkově ani výrazně xenofobní, ani islamofobní. Velká část z nich by chtěla postavit alternativní medicínu na roveň klasické medicíně, propaguje návrat k přírodě a chce se více spoléhat na holistické a duchovní myšlení.

Úspěch ve volbách

Přestože hnutí Querdenker se prezentuje jako apolitické, v Německu i v sousedním Rakousku se letos příznivci této scény pokusili vstoupit do politiky. Zatímco v Německu se to nepodařilo, v Rakousku se úspěch nové strany MFG (Menschen, Freiheit, Grundrechte, v překladu Lidé, svoboda, základní práva) postaral o senzaci.

Strana získala 6,1 procent a tři mandáty v hornorakouském zemském parlamentu. Představitelé strany zdůrazňují, že nechtějí, aby byli nazýváni „popírači korony“, že jim jde pouze o dobrovolnost očkování. Z toho, co strana prezentovala před volbami na sociálních sítích a kanálu YouTube, ale vyplývá něco jiného. Očkování je podle MFG „programovaná autoimunitní destrukce buněk“, není důvod obávat se tohoto viru, PCR testy nefungují, nošení masek je nebezpečné kvůli vdechování CO2, na jednotkách intenzivní péče leží jen očkovaní – cituje server Augsburger Allgemeine, co zjistil v rešerších jednotlivých vyjádření zástupců strany.

Šéf MFG Michael Brunner je vídeňský právník, který je aktivní v síti Querdenker s názvem „Právníci za osvětu“. Zástupcem šéfa je gynekolog Christian Fiala, který v minulosti vystupoval jako poradce popírače AIDS a bývalého prezidenta JAR Thaba Mbeki. Baštou strany je obec Maria Neustift v Horním Rakousku, zde získala dokonce 20 procent hlasů.

Německá Basisdemokratische Partei Deutschland, zkráceně die Basis neboli „Základna“, použila před volbami stejnou taktiku jako rakouská MFG: navenek propagovala demokracii, svobodu, pluralismus, rovnoprávnost, udržitelnost. Týdeník Der Spiegel ji ale v reportáži ukázal jinak: jako rezervoár aktivistů, kteří jsou zapojeni do hnutí Querdenker a používají pochybné argumenty k vyvolání odporu proti koronavirovým opatřením.

Neočkované označují jako „nové Židy“, spolkovou vládu přirovnávají k nacistické diktatuře, očkování nazývají genovou manipulací a největším experimentem na lidech. Pro „Základnu“ ve volbách do spolkového sněmu hlasovalo 1,4 procenta Němců. Nejlepším výsledkem bylo 3,5 procenta, kterých dosáhla strana v některých volebních obvodech v Bádensku-Württembersku. Tato spolková země je zároveň hlavní baštou hnutí Querdenker.

Facebook smazal 150 účtů

Sociální síť Facebook v polovině září odstranila téměř 150 účtů a skupin hnutí Querdenker.

„Je to první cílená akce Facebooku na světě proti skupině, která způsobuje koordinované poškození společnosti. Facebook vyvinul nový postup, jak celosvětově vykázat škodlivé sítě ze své platformy, řekl manažer zabezpečení Facebooku Nathaniel Gleicher německé tiskové agentuře DPA.

Mazání účtů mířilo proti proti Querdenker na Facebooku a na Instagramu, chatovací služba WhatsApp není opatřením dotčena. Podle Facebooku Querdenker koordinovaně opakovaně porušují standardy komunity na sociální sítě.

„To zahrnuje zveřejňování dezinformací souvisejících se zdravím, nenávistných projevů a podněcování k násilí,“ vysvětlil Gleicher s tím, že Facebook odstranil i webové odkazy vedoucí ze sociální sítě na domény Querdenker.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

60 komentářů

 1. wenkovan napsal:

  Typicky „objektivní“ článek, jen co je pravda. „Radikální odpor“ proti očkování, spočívající zejména v doučování dětí, když do škol nemohou chodit, demonstrace s drzými transparenty a považte – „útok megafonem“ na ředitelství (té správné) školy! Za vraždu brigádníka u tankstelle je samozřejmě odpovědný vrah, ale co ho k vraždě dohnalo? Každodenní šikana státu a těch uvědomělých spoluobčanů.
  Tvrzení v úvodu článku, že Querdenken sdružuje lidi „od ezoteriků až po krajní pravici“ sama autorka dále vyvrací výsledky průzkumu, který „zároveň vyvrací obraz Querdenker jako převážně pravicového hnutí“ (třešničkou na dortu je samozřejmě záměna „neonacistů“ a „krajní pravice“, což už ani nemám chuť zesměšňovat).
  Článek je zřejmě počátkem palebné přípravy na brutálnější nátlak na dosud neočkované. Další vývoj se dá odhadnout z historických analogií:
  https://www.holocaust.cz/dejiny/soa/zide-v-ceskych-zemich-a-konecne-reseni-zidovske-otazky/ghetto-bez-zdi/protizidovske-zakony-a-narizeni/policejni-narizeni-o-oznacovani-zidu-ze-dne-1-zari-1941/

  • A. S. Pergill napsal:

   Mnohé farmaceutické firmy, které nyní horlivě bojují za neúčinné vakcíny, mají kořeny (či jiné vztahy) až k I.G. Farben, firmě, která vydělala stovky milionů na provádění holokaustu a dalších německých válečných zločinů.

   • Jan Kazisvět napsal:

    tento příspěvek má několik chyb. 1 – vakcíny nejsou neúčinné ale účinné (90% snížení rizika úmrtí) 2 – je 76 let po válce. Věta: firmě, která vydělala stovky milionů na provádění holokaustu – je úplný blábol.

    • A. S. Pergill napsal:

     1. Proč tedy máme vyšší úmrtnost než v Indii, kde covid řešili Ivermektinem?
     2. Proč najdete ve velmi seriózních časopisech s vysokým impact faktorem rozbory postvakcinační imunity, ukazující, že řádově desítky procent očkovaných, zejména ve vyšším věku, mají nulový vzestup protilátek? Jistě, někteří mají aktivizované T-lymfocyty, ale to je naopak spojeno s ohrožením, pokud se jim naslepo dá další dávka vakcíny (a jinak než na slepo se to zatím neaplikuje).
     3. IG Farben vydělávala na otrocké práci vězňů, také organizovala na vězních pokusy, na které je „kupovala“ velmi levně od okupačních správ a od vedení koncentráků. Z toho všeho měla zisky.
     4. K tomu poslednímu: Denacifikace v Německu proběhla velmi nedůsledně (např. nebyly denacifikovány vysoké školy, Spojenci konstatovali, že po vyházení nacistů by je museli zavřít, protože by tam prakticky nikdo nezůstal), takže se vyznávání určitých hodnot prostě udržet moho, třeba i po generační výměně.

     • Vladislav napsal:

      Ivermektin se v Indii dával jen ve vybraných státech a to někdy v červnu, takže jestli srovnáváte červencovou úmrtnost v Indii s našimi čísly v době třetí nebo kolikáte vlny, tak jste trochu mimo. V červenci byl tady v ČR taky klid.

     • A. S. Pergill napsal:

      To Vladislav
      V některých afrických státech ho berou obyvatelé dlouhodobě pravidelně kvůli říční slepotě a dalším parazitózám a v těchto zemích covid epidemii prakticky neměli. Dá se to blbě utajit, protože jak to krytí parazitóz tak i covid data jsou součástí rutinních statistik WHO.
      Druhá věc je, že spousta lidí v zemích, kde je zakázán se dostává k tomu Ivermektinu různými „neoficiálními“ cestami a ti vůbec nejsou statisticky podchyceni. Takže oficiální statistiky nemají vůči účinnosti nebo neúčinnosti tohoto preparátu žádnou relevanci.

     • Vladislav napsal:

      A. S. Pergill:
      Zapomínáte, že nelze jednoduše demograficky a klimatologicky srovnávat africké státy s hustě zalidněnou Evropou, protože jak se zdá, tak ten covid se chová jako tradiční respirační onemocnění, které je sezónního charakteru a zjednodušeně řečeno ty teplejší měsíce nesnáší. V Afrických státech se testuje minimálně, dále pochybuji o tom, že je tam někdo schopen určit nadúmrtí jako v Evropě. Přestěhujte jeden kraj z Čech do Afriky do toho teplého podnebí a roztrkejte ty lidí na velké území a dejte jim životní podmínky jako tam mají místní, kteří z našeho pohledu prakticky pořád žijí v lockdownu, protože nikam nelétají na dovolenou, nechodí do hospod, kina, fitka, lázní apod. Věřím tomu, že šíření covidu bude minimální, ale ty našinci by dostali určitě jiné nemoce 🙂

     • A. S. Pergill napsal:

      Vladislave,
      Zapomínáte na to, že v Africe také mají města obklopená chudinskými čtvrtěmi, z našeho pohledu šíleně přelidněná a s příšernou hygienou. A ten Ivermectin se distribuuje spíš tam, než někde v hlubokých pralesích.
      A „nadúmrtí“ tamní zdravotnická statistika spočítat schopná je. Minimálně rutinně posílají hlášení o úmrtnosti do WHO.

     • Vladislav napsal:

      Pergill: ano to si právě nedělám žádné iluze, že z těchto chudinských čtvrtí a to nejen v Africe, ale i např. z Indie existují nějaké věrohodné statistiky. Tito lidé se do zdravotních středisek zpravidla vůbec nedostanou.

 2. ivan napsal:

  Šířit smrtelnou nemoc je trestné. Odmítat očkování proti této nemoci je možné, ale s následky. Společnost se musí chránit a odmítače musí izolovat od zbytku normálně uvažujících jedinců. Takže sledování a zavírání jejich aktivit je v souladu s opatřením proti šíření covidu. Nejlepší by bylo, aby neočkovaní byli nuceni léčbu hradit ze svého, případně je nechat zdechnout doma. Tak se pozná pravá demokracie, která má jasná pravidla soužití lidí s cílem chránit normálnost a postihovat anarchii.

  • A. S. Pergill napsal:

   Problém je, že očkování má velmi nízký vztah k infekčnosti. Např. současný nárůst covid je patrně způsoben nakažením se od dvakrát očkovaných jedinců. Očkování totiž vůbec nevylučuje, že se po něm člověk stane neschopným tuto nákazu šířit. A i očkovaní běžně mají covidové infekce (byť s lehčím průběhem). Patrně jsem sám toto onemocnění prodělal v první polovině září. A mám po dvou dávkách vakcíny.

   Druhým problémem jsou postvakcinační komplikace, které mohou skončit i smrtí. Sám o takových případech ze svého okolí vím. Existují statistiky, připouštějící výklad, že úmrtí na komplikace očkování je víc než úmrtí na covid sám.

   • Honza napsal:

    Fakta:
    -u ockovaneho se virus mnozit muze, ale mnohem mene nez u ockovaneho(diky ockovani), proto moznost nakazy od ockovaneho je vyrazne nizsi
    -ockovani nemaji a nemuzou mit BEZNE covidovou infekci – riziko je nesrovnatelne nizsi nez u neockovanych- to je prave smysl ockovani, ale pokud by precejen onemocneli, prubeh bude vyrazne lehci
    – postavakcinacnich umrti jsou zcela ojedinele pripady a proto lzete, ze znate takove pripady ze sveho okoli
    … jste typicky trol sirici konspirace

    • A. S. Pergill napsal:

     Fakta:
     1. Abyste nebyl infekční, musíte mít vysoké titry protilátek typu IgA na sliznicích a v jejich sekretu (ústa, horní i dolní cesty dýchací). Protože jen ty dokáží inaktivovat virus a zabránit jeho množení.
     2. Očkování zvýší hladiny IgG (a některých dalších) protilátek, které kolují v krvi a tkáňovém moku. Případně způsobí namnožení specifických T-lymfocytů, které virus a jím napadené buňky likvidují přímo. Obojí nemusí na sliznice vůbec proniknout. Není také známo, jak dlouho imunita po očkování obecně vydrží. U některých pacientů vymizí řádově v měsících, bylo vědecky popsáno.
     3. Pokud se nakazí očkovaný s nabuzenou imunitou, proběhne u něj onemocnění velmi lehce, ale bude přitom produkovat infekční aerosol a může být infekční víc, než pacient s těžkým průběhem na ARO (protože ten už má infekci v hloubce těla). Přitom si ani sám, ani jeho okolí nemusejí být vědomi, že je nemocný a infekční.
     4. Pokud mu očkování imunitu nenavodilo, nebo ta už poklesla na nízkou úroveň, probíhá to u něj skoro stejně jako u neočkovaného.
     5. Postvakcinační úmrtí existují a je jich relativně dost, jen je snaha je kamuflovat. Ale zase existují velmi seriózní práce s odhady těchto úmrtí nad neúplnými daty, případně extrapolacemi ze států, kde se kolem toho takové tajnosti nedělají, a ty odhady jsou dost vysoké.
     6. Moje manželka má po covidu nula protilátky, ale T-buňky tak vybuzené, že by očkování nemusela přežít. Ten samý stav může navodit i to očkování. Ovšem, je doktorka, a tak se jí podařilo si příslušné testy sehnat a nechat udělat. I z těch dalších případů byl jeden doktor (byť vyučující na VŠ), který se taky „po haluzi“ k testům T-imunity dostal a zjistil, že by ho očkování zabilo, takže se mu vyhnul. Ten druhý nebyl doktor, a tu vysokou T-imunitu mu zjistili až na patologii.
     Chyba prostě je, že se ta T-imunita před očkováním netestuje. Jako se testuje třeba před očkováním proti TBC – nebo se očkovali novorozenci hned po narození, kdy byly malá pravděpodobnost, že tu infekci chytli, a matka nesměla mít tuberkulózu (u této nemoci může očkování „na slepo“ starších lidí než novorozeňat taky končit smrtí).

     • Vladislav napsal:

      Pane záhadný, nebudte škrt a zveřejněte tady odkazy na ty “ velmi seriózní práce s odhady těchto úmrtí nad neúplnými daty“ plus ty „extrapolace ze států, kde se kolem toho takové tajnosti nedělají“

     • A. S. Pergill napsal:

      Pane Vladislave, google scholar to jistí. A pokud s ním nejste s to pracovat, tak byste si stejně moc nepočetl.

     • Vladislav napsal:

      Pane Pergille, jak říkám nebuďte škrt a podělte se s námi o ty zdroje, vždyť jde o podpoření vámi uváděných argumentů.

     • A. S. Pergill napsal:

      to Vladislav
      Tady:
      https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04429711
      je odkazz na dvojitě zaslepenou klinickou studii, která prokázala snížení rizika a délky hospitalizace Ívermektinem. Doba hledání na Googlovi – cca dvě minuty.
      Neschopnost lidí si tyhle informace sehnat není žádný relevantní argument.

     • Vladislav napsal:

      A.S. Pergill:
      Já jsem se neptal na studii o Ivermektinu, ale na zdroj vašich informací o postvakcinačních úmrtí, kde píšete a znovu cituji z vašeho příspěvku „existují velmi seriózní práce s odhady těchto úmrtí nad neúplnými daty“ plus ty „extrapolace ze států, kde se kolem toho takové tajnosti nedělají“, abych vám připomněl co jste napsal.

     • A. S. Pergill napsal:

      Vladislave,
      obojí existuje, ale hledání je trochu náročnější. Nicméně i ta studie o Ivermectinu jasně ukazuje, že se tu hraje nečistá hra.

     • Vladislav napsal:

      Pergill: pokud už připouštíte, že ty práce jsou nad neúplnými daty a jsou statisticky zpracovány metodou extrapolace, tak můžete jakkoliv psát něco o serióznosti, ale závěry z takových prací jsou v podstatě na úrovni věštění z koule.

   • Vladimír napsal:

    Líbí se mi to slůvko patrně. Znám spousty lidí, co se nechtějí očkovat – patrně totiž nákazou prošli:)
    A pak tu dochází k zavádění informací typu, patrně jsem měl COVID, ale jen jako obyčejnou rýmu. A v dalším textu se objeví, že COVID je vlastně obyčejná rýma.

    • A. S. Pergill napsal:

     Jenže on ten covid opravdu může proběhnout jako „obyčejná rýma“, ale zanechat tak vysokou imunitu, že dotyčného může reakce na další kontakt s infekcí, nebo na očkování, zabít.

   • Ivan Druhý napsal:

    Jestli u nás v ČR máme dvě nebo tři desítky tisíc úmrtí na covid, tak kde jsou podle vás ty další dvě nebo tři desítky tisíc úmrtí na komplikace s očkováním když píšete, že „Existují statistiky, připouštějící výklad, že úmrtí na komplikace očkování je víc než úmrtí na covid sám.“. Jestli celosvětově bylo cca 5 miliónu úmrtí na covid, tak kam před námi schovali těch dalších 5 miliónů mrtvých na komplikace s očkováním ? Nezlobte se, ale vaše příspěvky tohoto typu jsou pěkné bláboly.

  • wenkovan napsal:

   Pokud je Vás komentář míněn sarkasticky, pak se omlouvám a dál už nečtěte.

   Komentář obsahuje slušnou dávku nekonzistencí:
   – „šířit smrtelnou nemoc“ – pokud se týká covidu, pak jeho „smrtelnost“ je menší než u nemocí, z kterých se doma léčíme aspirínem a vypocením
   – hrazení léčby ze svého je samozřejmě možné, pokud se zavede plošně a celé zdravotní pojišťovnictví se nechá na zdravotních pojišťovnách, které mohou, ale nemusejí, zavést např. různé sazby pojistného podle toho, jste-li kuřák, obézní, provozujete rizikové činnosti atd.
   – co s tím vším má co dělat „pravá demokracie“ netuším a ani nevím, kdo (kromě Vás) rozhodne, která demokracie je ta pravá
   – „jasná pravidla soužití“ zní při rekapitulaci platnosti a srozumitelnosti vládních opatření v minulém jedenapůl roce jako ošklivý výsměch a to od Vás není hezké. Dělali, co mohli, alespoň to říkají

   Velkým problémem, který nás čeká, bude nelogické, ale pochopitelné jednání očkovaných, kteří budou muset chcanechca akceptovat poznání, že s nimi (zase) pěkně vy..bali a tito pak svoji nenávist a frustraci zaměří na neočkované. To nemám ze své hlavy, to je názor psychologů.

  • ares napsal:

   Ivanku cink …

  • petr napsal:

   Covid není žádná smrtelná nemoc,je to druh chřipky a není o nic nebezpečnější než jiné. Ale loby je loby, že?

   • A. S. Pergill napsal:

    Covid patří mezi koronaviry, chřipka mezi orthomyxoviry. Je mezi nimi větší rozdíl než např. mezi slonem a pampeliškou.

  • Jan Cidrych napsal:

   Jan Cidrych
   právě teď

   Měl jsem štěstí v roce 2020 dvě operace a diabet 2 covid na ÁRU věk 69 let. Po půl roce laboratoří změřeny protilátky a po 9 měsících má z 50 až 400 plných 400 . Takže opět lži ,že po 8 měsících nemáme žádné protilátky . Jako další zločin ukazuji na to ,že ti očkovaní se nemusí testovat .Někteří odborníci ale poukazují na to ,že očkovaní nemají žádné protilátky a covid -vir roznáší. Podle mne je covid vir chřipky ,který má likvidovat lidi .Co je ale přímo odsouzeníhodné je to ,že AstraZeneca byla v mnoha zemích zakázána ale u nás ji doporučují právě lidem starších 65 let a tento krok vidím jako přímou likvidaci starých podle nich už zbytečných lidí

   • Vladimír napsal:

    Ne každý pane Cydrichu, ne každý.

   • A. S. Pergill napsal:

    U několika desítek procent vašich vrstevníků se protilátky ani proděláním choroby, ani očkováním nevytvoří. Není jasné, proč tomu tak je, ale jako fenomén je to popsáno spolehlivě a věrohodně.

   • Vladislav napsal:

    Gratuluji k vysoké hlaidně protilátek. Patříte ale mezi experty, kteří svoje teorie staví na základě, já tomu říkám, rodinného statistického vzorku. Obvykle říkají něco ve smyslu „já se starou jsme to měli a nic nám nebylo“ a tuto svoji zkušenosti aplikují na zbytek populace.

  • petrph napsal:

   Mimochodem šířit smrtelnou nemoc není samo o sobě trestné, pokud člověk o tom že jí má, neví., Trestné by bylo až roznášet tu nemoc, potom co už člověk ví že jí sám má. Nikoliv tedy na základě pochybného argumentu „kdyby jí s pravděpodobností 200 ku 10 000 000 dostal, navíc tedy ještě za současného stavu, kdy platí řada opatření ohledně nošení respirátorů na
   A jestli se oháníte demokracii, nepleťte si jí se sanitátním fašistickým státem, Demokracie je hlavně právní stát, takže, než by stát člověka zavřel, musí mu tu jeho konkrétní vinu, i to šíření prokázat, „nade vší pochybnost“, jak říká litera zákona…

 3. Filip Navrátil napsal:

  No, ano. Ti co myslí jinak, byli pro plány bolševických mozků vždy hrozbou. Bohužel současnost ukazuje, že v této praxi dospěly bolševické mozky už tak daleko, že pro ně nepředstavuje hrozbu pouze člověk který jinak myslí, ale dokonce už i člověk který myslí vůbec.
  Takže abych to zkrátil. Fanatičtí zastánci roušek, odstupů, očkování, jakož i hysterické čistoty, jsou hlupáci, schopní pouze donekonečna opakovat jedno a to samé, bez ochoty se byť jen pokusit, nahlížet věci jinak, ne to bože racionálněji.
  Proto dnes školní děcka ztrácejí přirozenou imunitu, a proto to co dnes zanedbají už nikdy nedoženou. Proto se lídři současné společnosti, která by se měla (místo nekonečných sporů o očkování, a roušky) zabývat myšlenkami jak se na této planetě zachránit, zabývají idiotskými úvahami o elektromobilitě, přestože dosud nevědí odkud pro tuto elektromobilitu vezmou to nejpodstatnější – energii.
  Takže pravda je taková vážení, že epidemie covid-19 odhalila jednu velmi podstatnou, fatální, katastrofickou skutečnost. Že totiž styl (ne)uvažování který jsme před revolucí kritizovali u komunistů, se dnes dostává do módy po celé Evropě.
  A můžete si o tom co jsem napsal myslet klidně co chcete, ale to co jsem popsal, je daleko větší průser, než nějaká školka pro neočkované. A že je taková školka nelegální? Podívejte se, nelegálním by se měla stát především neochota myslet.

  • A. S. Pergill napsal:

   Mimochodem, rouška je daleko méně „dusící“ než respirátor a přitom její účinky jsou srovnatelné. Jednoduše proto, že pod respirátorem je daleko větší objem „mrtvého prostoru“, který se naplní vydechovaným vzduchem a ten je pak znovu vdechnut.

  • Jaroslav Sapalinský napsal:

   Přesně !

  • brus napsal:

   trefa do černého

  • Mira napsal:

   Souhlas , izolovat očkované ve kterých bují mutace a jsou roznášeči covidu.

   • Jan Cidrych napsal:

    Jan Cidrych
    právě teď

    Měl jsem štěstí v roce 2020 dvě operace a diabet 2 covid na ÁRU věk 69 let. Po půl roce laboratoří změřeny protilátky a po 9 měsících má z 50 až 400 plných 400 . Takže opět lži ,že po 8 měsících nemáme žádné protilátky . Jako další zločin ukazuji na to ,že ti očkovaní se nemusí testovat .Někteří odborníci ale poukazují na to ,že očkovaní nemají žádné protilátky a covid -vir roznáší. Podle mne je covid vir chřipky ,který má likvidovat lidi .Co je ale přímo odsouzeníhodné je to ,že AstraZeneca byla v mnoha zemích zakázána ale u nás ji doporučují právě lidem starších 65 let a tento krok vidím jako přímou likvidaci starých podle nich už zbytečných lidí

  • tony napsal:

   svobodu a pravdu nelze umlcet ani potlacit driv ci pozdeji vyjde na povrch totalita prisla s covidem podepisovat dobrovolnost a experimentalnost vakcin je prvni velka chyba a druha chyba deleni lidi dve fatalni chyby ktere svedci o totalitnim pristupu k vznikle situaci navozovani strachu ovsem pozapomnelo se ze existuji lide kteri overuji fakta a nepodridi svoje chovani diktatu necht je jakykoliv

   • Filip napsal:

    a kde vy si ověřujete fakta, že by u fact-checkera flákance Volného ?

 4. A. S. Pergill napsal:

  Zastánci očkování by měli vysvětlit, proč se Indie s 10% proočkovaností dostala na 1 úmrtí na 10 milionů obyvatel a 6 dní, tedy výrazně menší něž řada evropských zemí, včetně nás, jen s použitím Ivermektinu, který je nám odepírán.
  To, že PCR testy jsou v podstatě k ničemu, protože mají desítky procent falešně pozitivních a současně desítky procent falešně negativních výsledků, je prostě pravda, plynoucí z podstaty těchto testů a nedá se s tím (právě proto) moc dělat.
  A, bohužel, mají pravdu (alespoň částečnou) i v mnoha dalších věcech.

  Farmaceutické firmy chtějí na covidu vydělat. O zdraví lidí jim absolutně nejde.

  • Roman napsal:

   Ten Ivermectin asi funguje jen na členy kast s platným průkazem. Je to zvláštní, protože sám výrobce ho jako lék na covid nedoporučuje. Ale je možné, že v těch zemích, kde se dělaly studie, které neprokázaly pozitivní vliv při léčbě, byl dodán nějaký pančovaný, zatímco v Indii mají čístý opravdový 🙂

   • A. S. Pergill napsal:

    V oblastech, kde populace bere Ivermektin jako prevenci parazitóz, covid epidemie prakticky neproběhla.
    A u těch studií je otázka, kdo a proč je dělal. Uvědomte si, že na tento lék prošly patenty a může ho tudíž vyrábět prakticky každý (a taky je výrobců spousta a na trhu je také pod různými názvy). Žádný zisk pro velké farmaceutické koncerny.
    Jistěže může nějaká mikrokontaminace nebo doprovodná látka dramaticky změnit účinky. To znám na vlastní kůži, protože mi některá antialergika zabírají jen od určitého výrobce a jen v určité lékové formě.

    • Roman napsal:

     Představa o tom, že se v Indii (a to ještě náhodou pouze v některých oblastech) lidé masivně cpou Ivermektinem kvůli prevenci parazitóz a náhodou do toho přišel covid a epidemie tím u nich neproběhla se spíše zrodila ve vaší hlavě. Jinak i doc.Balík, který se poměrně vymezoval proti očkování a restrikcím, uvádí, že ve VFN raději podávají Acylpyrin a dosahují lepších výsledků při léčbě než s Ivermektinem.

     • A. S. Pergill napsal:

      Ty oblasti jsou v Africe.
      Tady:
      https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04429711
      je odkaz na dvojitě zaslepenou (tj. ani pacient ani ošetřující personál nebí, komu je podáván lék a komu placebo) studii, která účinky Ivermectinu na covid prokázala.

     • Roman napsal:

      Pergille, když uvádíte, že jsou v Africe, tak proč posíláte odkaz na nějakou nerecenzovanou studii, která neproběhla v Africe, ale v Israeli, navíc v ní není zkoumán preventivní účinek, ale následná lečba s cílem zmírnění následků.

      Stejně tak zde mohu uvést jako protiváhu NCT04405843, která byl prováděna na větším vzorku účastníků a účinnost Ivermektinu neprokázala.

 5. P. Radosta napsal:

  Vakcína mění našince v Evropany!

  Pravdu přímo leninsko-putinskou mají soudruzi a soukmenovci „wenkovan“ a „Filip Navrátil“: Kdo z nás Čechů se podvolí demokratické totalitě, ztrácí nárok na hrdé označení Slovan-Západoasiat!
  Vidíme to zřetelně na tragických výsledcích našich voleb: Zatímco my neočkovaní jsme volili hezky česky ANO a KSČ(M), nebo nově Blok Volný flákanec a Přísahu, očkovaní volili protinárodně, proevropsky, prodemokraticky.
  Ano, tak strašně působí čipy a grafen ve vakcínách, ve spojení s práškováním přes chemtrails, samozřejmě s dálkovým ovládáním pomocí ďábelského amerického vynálezu HAARP/PRAHA.

  Ale jednou naše pravda vyjde najevo jako olej na vodku. Jednoho krásného dne opět vstane náš Vážený Národní Vůdce Miloš, vstane díky kombinaci čínské lidové medicíny a rusko-sovětské vědy. Pak se moci opět ujme náš Drahý Národní Vůdce Babiš, a rozdrtí očkovací mafii i s ampulkami čipové vakcíny.
  Potom už zbyde jen osvobození od EU a NATO, a po opětovném příchodu nepřemožitelné Armády Ruské federace budeme tak šťastní jako před Prohraným listopadem.
  Krleš!

  Na shledanou v lepších časech!

  P. Radosta

 6. petrph napsal:

  Že čtu i jiné zdroje, tak jsem se právě včera dočetl na novinky.cz článek s význačným titulkem „Dvouleté dítě si nechtělo vzít roušku, Lufthansa vykázala rodinu z letu“,.. kde pak společnosti mluvčí beze slova omluvy vysvětluje „. že pouze dodrželi předpisy amerického Úřadu pro bezpečnost dopravy“,
  , Zajimavý na tom závěr kde se píše že letadle v americké letecké společnosti chlapec nemusel mít po dobu letu žádnou roušku, a dodává, že to americké aerolinky nevyžadovaly ani při jejich červencovém odletu do Evropy.“ :))) Ale počítám že Lufthanse Fcb její účet mazat nebude, ani jí nebudou fízlovat tajné služby.
  Leč i to jsou drobnosti, oproti vládním opatřením (po celém Západu), kdy i u nás „protože covid“ vyhlásili výjimečný stav, zákaz vycházení a pro připomínku taky poslali na silnice armádu. Ale toto extrémní vymáhání proticovidových opatření (v daleko větším rozsahu) jistě kritizováno nebude a nesmí..
  No, představoval jsem si objektivní články takzvaně nezávislých médií trochu jinak..

  • JOe napsal:

   V dnešní době a objektivní články? Už jen ten začátek, že odpůrce ,,covidu“ vraždil je na facku.

 7. A. S. Pergill napsal:

  Problém je také tlak na očkování lidí s oslabenou imunitou. U nich se totiž, z podstaty věci, imunita očkováním ani nemůže vytvořit (aby očkování vytvořilo imunitu, musí být imunitní systém v odpovídajícím stavu). Také proti jiným infekcím se takovíto lidé neočkují, řeší se, kde to jde, zcela jinými postupy. Je to v podstatě ekvivalentní vylévání těch vakcín do WC. Ovšem za naše peníze, které jsme zaplatili buď cestou zdravotního pojištění nebo daní.

 8. A. S. Pergill napsal:

  V Singapuru mají prakticky stoprocentní proočkovanost, jednu z nejvyšších na světě (pokud ne vůbec nejvyšší), a přesto museli zalockdownovat pro explozívní nárůst covidu.

  A podle některých zdrojů byla vyvinuta varianta Sputniku jako nosní sprej. Faktem je, že v takovém případě by ta vakcína byla bezpečnější z hlediska nežádoucích reakcí. Sám jsem opakovaně prodělal desenzibilaci (na pylové alergeny), což je z hlediska případné nežádoucí reakce dost podobné, dokonce do jisté míry rizikovější, a tam se také z důvodu menšího rizika přešlo z injekcí na kapky (v tomto případě do úst), aby to nešlo hned k elementům nabuzeného imunitního systému.

  • Roman napsal:

   Zatímco v Evropě očkovací premianti jako třeba Dánsko, Portugalsko a VB zcela rozvolňili.

   • A. S. Pergill napsal:

    Načež jim dramaticky narostla incidence infekce.

    • Roman napsal:

     Ne, v Portugalsku a Dánsku je klid. Ano, narůstá to ve VB, ale přece ten lockdown není možné dělat do nekonečna.

     • A. S. Pergill napsal:

      Není, a protože očkování je neúčinné, nezbyde než sáhnout po tom Ivermectinu a podobných preparátech. Ale pak by se mělo sáhnout i po těch, co to dlouho zakazovali. A velmi důrazně.

     • Roman napsal:

      Několik studií na malém počtu osob sice vykazuje přínos použití Ivermektinu při léčbě covidu, ale ty pozitiva jsou podobné asi jako při použití vitamínu D. Rozhodně nelze tvrdit, že při použití Ivermectinu tady nebudou hospitalizovaní a mrtví. Navíc některé ty studie se dělaly jako kombinace léčiv, přičemž Ivermektin byl jen část z podávaného spektra.

 9. Roman napsal:

  Zatímco v Evropě očkovací premianti jako třeba Dánsko, Portugalsko a VB zcela rozvolňili.

Přidávání komentářů není povoleno