Praha 3. března 2022. Foto: Jakub Stadler / MAFRA / Profimedia

Svobodu, nebo benzín? Co se zrovna probírá na katedře sociálních sítí Vysoké školy života

Napsal/a Robert Malecký 6. března 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Život před nás staví těžké výzvy, každá další je obtížnější než ta předchozí. Na katedře sociálních sítí Vysoké školy života aktuálně probíhá kolokvium řešící otázku, zda je dražší svoboda, nebo benzín. Bohužel si tohoto semináře všimli i političtí marketéři, a tak nerozborná jednota českého lidu vydržela právě deset dní od vpádu bandity Putina na Ukrajinu. Kdo dnes ještě nezvracel, tomu jsou určeny následující řádky.

  • Českem se šíří virus zklamání nad jednáním Vladimira Putina. Poté, co se z něho vyznali prezidenti Miloš Zeman a Václav Klaus, došla řada i na šéfa hradního zahraničního odboru Rudolfa Jindráka. Ten nejprve v týdnu médiím vysvětlil, že se Putinem cítí zklamaný a podvedený sám prezident Miloš Vrbětice Novičok Zeman, aby pak v neděli v pořadu Partie CNN Prima Parlamentní listy News vyjádřil i pochybení svoje.

„Byl jsem dobré vůle, že jsme schopni se domluvit. Ale já řeknu na rovinu, já už dneska bych měl velký problém si s nějakým ruským diplomatem z této reprezentace sednout a seriózně s ním něco vyjednávat.“
(Rudolf Jindrák, Aktuálně.cz, 6. března)

Takže si to shrneme. Diplomat, který není nadále schopen vykonávat práci diplomata. Hradní úředník, který byl u toho, když Zeman opakovaně podkopával českou pozici ve vztahu k Rusku a připravoval mu k tomu podklady. Byl u toho, když Hrad proti slabému Babišovi okopával kotníky Černínskému paláci a jen tak mimochodem sledoval Zemanovu uraženeckou politiku nemluvit s ministrem zahraničí Lipavským, ale výhradně s premiérem. Pro Rudolfa Jindráka máme v osobní rovině pochopení, v té profesionální má před sebou jediné čestné řešení. Jistě na něj přijde sám, zase tak těžké to není.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Po deseti dnech, kdy česká politická scéna vykazovala znaky jednoty a v parlamentu se mírnili i zástupci komerčních fašistů, se situace rapidně proměnila. Na sítích se začaly šířit příspěvky ve stylu „Ukrajina ano, ale…“, které mají až příliš mnoho podobností s klasickým rozbíječským propagandistickým importem. Nejspíš chvíli trvalo, než dorazily notičky, teď už je ale zase všechno v nejlepším pořádku. Příspěvky mají většinou shodný obsah, jen občas bývají uvozeny disclaimerem typu „tohle jsem nepsal já, ale naprosto souhlasím“. Jako ukázka postačí třeba tento:

Začuli i političtí marketéři, kteří mají za úkol dotáhnout Andreje Babiše do křesla prezidenta. A tak v oficiální linii hnutí ANO, jehož předsedovi minulý týden ve sněmovně tleskali i ministři Fialovy vlády, pozorujeme už pár dní nové tóny.

„Ukrajina ano, ale…“ Kde my jsme to už viděli? Bohužel to vypadá, že prezidentská kampaň ve stínu války bude dlouhá a v alejích bude hodně nablito.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Chtěli jsme sem něco napsat o Lubomíru Zaorálkovi, který po letech znovu obhajoval svůj odpor proti radaru v Brdech. Ale neuděláme to, protože nikdo neví, kdo je Lubomír Zaorálek. Místo toho se podíváme do Ústí nad Labem, které má nové hezké logo a ve spolupráci s hasiči příkladně pomáhá Ukrajině.

Spolupráce s hasiči se uskutečňuje i na dalších bojových liniích, jak ukazuje video z facebookového profilu Stop tunelům.

 

 

Možná jste si stihli všimnout, že se včera vpodvečer na soše rudoarmějce v Městských sadech objevila ukrajinská vlajka. Ještě ten večer ji hasiči sundali. Možná to o našem městě vypovídá víc, než bychom si chtěli přiznat. Ústíčko. Слава Україні! 🇺🇦
Původní stav: https://www.facebook.com/kleische/photos/a.1385381908213908/4862643550487709/

Zveřejnil(a) STOP TUNELŮM dne Pátek 4. března 2022

Diverzní centrály v Ústí nechceme! Pokusy hanobit sochu Rudoarmějce žlutomodrou šálou nemají v chemickém srdci republiky žádné místo! A Američanům nenaléváme.

  • Ale abychom nekončili chmurně, máme tady jednu dobrou zprávu na závěr. Vladimir Putin získal významného spojence, teď už je ofenzíva v kapse.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)