Svezte se s policií zadarmo z hospody, proč soc. dem. nevyhr. sněm. volby a mrtvá broukyně Valachová

Napsal/a Robert Malecký 4. června 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Na úvod jedno dementi: Ministerstvo financí se omlouvá za drobnou nepřesnost ve zprávě „EET přinese ČR zisk 14 miliard“. Nebude to EET, ale Diag Human, a nebude to zisk, ale ztráta. A nyní k některým událostem podrobněji.

  • Ještě rádi budeme vzpomínat na dobu, kdy největším vzrušením kolem prezidentského vládnutí v Česku bylo jedno čmajznuté pero. Rozklad současné garnitury už dospěl do stavu permanentního průšvihu, který je jim samotným nepříjemný, rádi by to zastavili, ale osud se jim vzpírá. Každá další vylomenina je ještě absurdnější než ta včerejší, a tak se bárka hradní partičky bezmocně sune k totálnímu zmaru. A my abychom se báli se každé ráno probudit, co zase provedli. Zajímá nás na tom jediné: Co si kluci asi tak říkají, když se večer sejdou u televize a vyhledávání článků o panu prezidentovi na internetu?

„Každý z nás někdy zemře. Vladimír Kruliš ale nezemře, i když mu hrozilo ochrnutí.“
(Prezident Zeman komentuje nehodu policii zapůjčeného supersportu, při níž byl za nejasných okolností zraněn zástupce šéfa hradního protokolu, ČTK, 31. května)

Zeman dodal, že je ke Krulišově protizákonné přítomnosti v policejním autě tolerantní, protože chápe lásku mladých lidí k rychlým vozům. My tomu rozumíme jako posvěcení z nejvyšších míst, že teď policie bude vozit milovníky rychlých vozů na požádání. I na nás ostatní se dostane, spokojíme se s odvozem z hospod třeba i Oktávkami. Na Hradě nesedí žádná věrchuška, a policie tak bude konečně trochu pomáhat k užitku nás všech.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Už jsme zde nějaký čas nepsali o twitterové kampani ČSSD ve 140 znacích, která má zbořit internet a preference ANO. Ale nemůžeme jinak, připomněl se totiž mág sociálních sítí Bohuslav Sobotka.

2017-06-04 (1)

„Půlnoc jsem strávil v hypermarketu na Zličíně.Zásahová jednotka cvičila zásah proti střelci.Je dobře,že se policie přip.i na takové situace.“
(ohňostroj nápadů na twitteru Bohuslava Sobotky, 31. května)

OK, my jsme půlnoc str. doma v post. a mysl., že bude dobř., když se p. Sob. přip. i na sit., že to po volb. nev.

  • Kateřina Valachová, což je takový ten socialistický symbol politické kultury v Česku, co narozdíl od Andreje Babiše podal demisi a narozdíl od něho je ještě pořád ministrem, se rozčílila na novináře z Hospodářských novin. Důvod? Kladli jí otázky.

„Vy se budete setsakramentsky divit a bude vám líto, že se mnou takto mluvíte, až se dozvíte, co a jakým způsobem se dělo a co policie vyšetřuje. Já o tom nemůžu mluvit. A kdo všechno je tam zmiňovaný. Pak si, prosím, na tento rozhovor vzpomeňte. A myslím, že se budete stydět.“
(ministryně školství v polo-demisi Kateřina Valachová odpovídá na otázku HN, která zněla: „Mohla jste udělat takový systém, aby i nad touto náměstkyní byla nějaká kontrola?“),

Umění politického P. R. spočívá v překrucování skutečnosti ve prospěch zákazníka. Jen génius mohl na zhruba dva týdny docílit toho, že česká veřejnost skutečně Valachovou považovala za jakýsi následováníhodný příklad kladné hrdinky, která se tváří tvář průšvihu ve svém nejbližším okolí a tlaku koaličního nepřítele číslo jedna obětuje a ve prospěch strany odstoupí. Nestalo se nic z toho. ČSSD dělá mrtvého brouka a Valachová pěkně popapalášsku hystericky vyhrožuje novinářům. Dobré vědět, co má ČSSD politickou kulturou na mysli.

  • A pak je tu Bohuslav Chalupa. Málokdo to ví, ale tento bývalý voják ČSLA je poslancem parlamentu za hnutí ANO 2011. Dosud coby takový delonovsko-bronsonovský typus plnil především roli okrasnou, nyní se ale pustil i do složitějších konstrukcí.

2017-06-04 (2)

„A to je zajímavé-u Ráta se objevil právnický termín „otrávený strom má otrávené stromy“- u p. A.Babiše to ani nebyly policejní odposlechy…“
(právní expert hnutí ANO Bohuslav Chalupa na twitteru, 30. května)

Chtěli jsme sem napsat něco hodně ošklivého o stavu naší legislativy, pokud ji drží v ruce experti, co se ani netrefí do jména (nebo to bylo cosi jako lampasácká urážka?). A dodat cosi o vyšinutí větné vazby až ke zhroucení osobnosti. Ale neuděláme to. Budeme dělat, že toto není a samo to nějak postupně vymizí. Nejpozději na podzim.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)