Štěpán Hon: U slavných doma, na pomoc důstojnému umírání

Napsal/a -pes- 11. listopadu 2020
FacebookTwitterPocketE-mail

Fotograf Štěpán Hon i letos připravil originální i praktický charitativní kalendář DOMA 2021, jehož výtěžek získá organizace Cesta domů, která poskytuje odbornou péči umírajícím a jejich blízkým.

V projektu DOMA každý rok představuje Štěpán Hon dvanáct svých oblíbených osobností v jejich domovech. Tento ročník je unikátní tím, že na fotografiích není nikdo sám. Všichni jsou po boku svých blízkých, dalších mediálně známých tváří. Takže osobností je vlastně dvakrát tolik a jejich fotografie tvoří nástěnný kalendář, doplněný o přehledný plánovací prostor se spoustou užitečných informací.

Kalendář není na prodej. Je odměnou za dar společnosti Cesta domů. V limitované edici můžete dokonce získat kalendář s 24 podpisy všech fotografovaných osobností. Více na www.charitativnikalendar.cz

Civilní dokumentární a přitom navýsost intimní portréty přibližují mediálně známé osobnosti tak, jak obecně známé nejsou. Vně svých profesních rolí, bez kostýmů a retuše.

Projekt DOMA má za sebou zatím tři úspěšné ročníky. V posledních dvou vygeneroval částku blížící se 300 tisícům korun. Pro rok 2020 se Štěpán Hon dohodl na spolupráci se společností Cesta domů. Jedním z jejích hlavních cílů je odtabuizovat smrt a umožnit lidem umírat v domácím prostředí, uprostřed svých blízkých.


K sobě domů Štěpána Hona letos pozvali Martha Issová s Davidem Ondříčkem, Michael Kocáb s dcerou Natálií, Jan Cina a Petr Vančura, Bolek a Vladimír Polívkovi, Petra Černocká s dcerou Bárou Vaculíkovou, Lenka Vlasáková a Jan Dolanský, Petr Čtvrtníček s dcerou Aničkou, Bára Hrzánová s Radkem Holubem, Ondřej Havelka s dcerou Rozálií, sestry Erika a Lenka Stárkovi, bratři Marek a Aleš Najbrtovi a Tomáš Jeřábek s Halkou Třešňákovou.


Poselstvím této aktivity je mimo jiné ukázat, že smrt je přirozená součást života, o které se mluvit má a nepatří za zavřené dveře. Cesta domů poskytuje odbornou péči umírajícím a jejich blízkým, provozuje domácí hospic, poradnu pro nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny a přispívá ke společenským změnám s cílem zlepšit péči o lidi na konci života.

Kalendář je charitativní hned třikrát: je odměnou za dar neziskovce, v kalendáriu jsou vypsány všechny důležité dny charity a je kompletován v chráněných dílnách, kde také vzniká jeho sítotisková titulní strana. Všechny výtisky tak nesou dotek postižených, kterým přinášejí možnost realizace a výdělku.

Arkadie (provozovatel chráněných dílen) téměř 30 let podporuje důstojný a plnohodnotný život lidí se zdravotním postižením a provozuje také speciální školy a řadu sociálních služeb.

Prohlédněte si fotografie z letošního projektu Doma 2021

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)