Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Štěpán Hon: U slavných doma, na pomoc důstojnému umírání

Fotograf Štěpán Hon i letos připravil originální i praktický charitativní kalendář DOMA 2021, jehož výtěžek získá organizace Cesta domů, která poskytuje odbornou péči umírajícím a jejich blízkým.

V projektu DOMA každý rok představuje Štěpán Hon dvanáct svých oblíbených osobností v jejich domovech. Tento ročník je unikátní tím, že na fotografiích není nikdo sám. Všichni jsou po boku svých blízkých, dalších mediálně známých tváří. Takže osobností je vlastně dvakrát tolik a jejich fotografie tvoří nástěnný kalendář, doplněný o přehledný plánovací prostor se spoustou užitečných informací.

Kalendář není na prodej. Je odměnou za dar společnosti Cesta domů. V limitované edici můžete dokonce získat kalendář s 24 podpisy všech fotografovaných osobností. Více na www.charitativnikalendar.cz

Civilní dokumentární a přitom navýsost intimní portréty přibližují mediálně známé osobnosti tak, jak obecně známé nejsou. Vně svých profesních rolí, bez kostýmů a retuše.

Projekt DOMA má za sebou zatím tři úspěšné ročníky. V posledních dvou vygeneroval částku blížící se 300 tisícům korun. Pro rok 2020 se Štěpán Hon dohodl na spolupráci se společností Cesta domů. Jedním z jejích hlavních cílů je odtabuizovat smrt a umožnit lidem umírat v domácím prostředí, uprostřed svých blízkých.


K sobě domů Štěpána Hona letos pozvali Martha Issová s Davidem Ondříčkem, Michael Kocáb s dcerou Natálií, Jan Cina a Petr Vančura, Bolek a Vladimír Polívkovi, Petra Černocká s dcerou Bárou Vaculíkovou, Lenka Vlasáková a Jan Dolanský, Petr Čtvrtníček s dcerou Aničkou, Bára Hrzánová s Radkem Holubem, Ondřej Havelka s dcerou Rozálií, sestry Erika a Lenka Stárkovi, bratři Marek a Aleš Najbrtovi a Tomáš Jeřábek s Halkou Třešňákovou.


Poselstvím této aktivity je mimo jiné ukázat, že smrt je přirozená součást života, o které se mluvit má a nepatří za zavřené dveře. Cesta domů poskytuje odbornou péči umírajícím a jejich blízkým, provozuje domácí hospic, poradnu pro nevyléčitelně nemocné a jejich rodiny a přispívá ke společenským změnám s cílem zlepšit péči o lidi na konci života.

Kalendář je charitativní hned třikrát: je odměnou za dar neziskovce, v kalendáriu jsou vypsány všechny důležité dny charity a je kompletován v chráněných dílnách, kde také vzniká jeho sítotisková titulní strana. Všechny výtisky tak nesou dotek postižených, kterým přinášejí možnost realizace a výdělku.

Arkadie (provozovatel chráněných dílen) téměř 30 let podporuje důstojný a plnohodnotný život lidí se zdravotním postižením a provozuje také speciální školy a řadu sociálních služeb.

Prohlédněte si fotografie z letošního projektu Doma 2021

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno