Foto: Profimedia

Státní medaile pro Marka Prchala, Ovčáčkovo těžké loučení a dík za všechny ty ryby

Napsal/a Robert Malecký 20. února 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Máme po masopustu, a tak nám ještě od víkendu znějí v uších některé tklivé prostonárodní písně. Třeba ta o loučení, loučení, jak je to těžká věc. A tak se tématu nelehkého loučení na chvíli podržíme a začneme třeba oblíbeným malým kvízem.

  • Kdo je autorem následujícího citátu a kdy ho pronesl?

„Určitě bych řek, že jsme přispěli k totálnímu vzestupu zájmu o politiku a dění v zemi.“

a) Milouš Jakeš, 27. listopadu 1989
b) Jiří Paroubek, 29. května 2010
c) Marek Prchal, 20. února 2023

Správné odpovědi posílejte do průhonické sokolovny, což je zároveň informace, která v sobě obsahuje malou nápovědu. Dlouho jsme čekali, jakým spinem se to všechno nakonec pokusí ospravedlnit – a byla to prý tedy mravenčí práce na budování demokracie atd. atp. Čili v zásadě na medaili.

  • Pomalu se loučí i Miloš Zeman, což je – pro mladší ročníky – pán, který se v roce 2013 stal prezidentem republiky a celkem bez zájmu o deset let později úřad opouští, pokud v něm ještě vůbec je, o čemž nejsou už asi tři roky žádné zprávy. Nelehce se loučí i Zemanův pobočník Jiří Ovčáček, vyslanec Kremlu maskovaný za nižšího státního úředníka ve funkci vedoucího odboru. Hledá novou práci, a protože se mu nechce mačkat někde u pásu, tak si péčí clickbaitových médií vylepšuje životopis.

„Určitě budu mít dobrý pocit, že jsme prošli různými těžkými obdobími bez ztráty kytičky, ačkoliv to bylo někdy velmi těžké období.“
(Jiří Ovčáček v pořadu Spotlight, Aktuálně.cz, 15. února)

To jsme asi žili devět let na mimoběžné oběžné dráze. Ale zpátky k tématu – vždy v podobných případech, kdy se nějaký oportunista snaží s vidinou dalšího placeného oportunismu vrátit zpět mezi slušné lidi, říkáme: Ne ne, jen si ho nechte. Je váš. V tomto případě naše výzva směřuje někam k čínským komunistům, Jaroslavu Tvrdíkovi nebo zmíněnému Kremlu.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Když jsme zmínili Jaroslava Tvrdíka, ten se ve své úloze bafuňáře fotbalové Slavie pustil do kritiky klecí pro zvířecí fanoušky, jaké si na svůj nový stadion nainstalovaly prvoligové Pardubice. A vznesl zajímavý argument.

„Všichni jsme akcionáři českého fotbalu a záleží na nás, jaký si ten fotbal uděláme.“
(Jaroslav Tvrdík v podcastu Za čárou, 7. února)

Tak to zase pomalu. Byli bychom extrémně šťastni, pokud by tadyhle pan veleúspěšný manažer nevytvářel žádné entity, v nichž bychom mohli mít jenom na vteřinu něco společného. A už vůbec bychom varovali před vytvářením společných struktur akcionářských, ty můžou být za korunu drahé. Aby to zase nedopadlo jako neblahé paměti v Českých aeroliniích.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • A zatímco zde řešíme maličkosti našeho zaprděného rybníčku, to podstatné už se odehrálo. Média o tom sice mlčí, ale podivné neidentifikované objekty nad Amerikou jasně vypovídají o návštěvě mimozemské civilizace. Což jednoznačně potvrdil i Bílý dům, když událost jednoznačně dementoval.

„Mohu vyloučit jakoukoli mimozemskou aktivitu.“
(bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby, iDNES.cz, 13.února)

Celý život člověk sní u Stanisława Lema a spol., aby se pak, po všech těch knihách a filmech, Dnech nezávislosti a Mulderovi se Scullyovou, vyspělá vesmírná civilizace rozhodla na Zemi vyslat balón z Julese Verna a dvě kovové trubky nebo co to bylo. V podstatě jsme si ani nic jiného nezasloužili. Tak už jen ti delfíni a dík za všechny ty ryby.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)