Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
screenshot ČT24,

Staré války Miloše Zemana. Co zaznělo ve vánočním poselství prezidenta

Již tradičně HlídacíPes.org nabízí shrnutí projevu prezidenta republiky. Tentokrát přinášíme redakční výběr z vánočního poselství – třetího v Zemanově druhém funkčním období a osmého celkově – pro ty, kteří pro sváteční povinnosti neměli na sledování televize čas, případně nervy.

Poznámka technického rázu na úvod: Projev byl jako obvykle předtočený, vysílal se z prezidentského sídla v Lánech. Prezident působil odpočatým dojmem. Projev trval necelých 15 minut, Zeman ho přednesl spatra.

Jaké hlavní myšlenky vystoupení Miloše Zemana obsahovalo?

Hlavní téma – epidemie. „Dnešní hodnocení bude bohužel smutné.“

Oblíbenec Prymula. „Epidemii jsme možná dokázali překonat díky profesoru Prymulovi v její první vlně, ale pak jsme usnuli na vavřínech a domnívali jsme se, že jsme tuto epidemii potlačili.“

Kdo za to může? Prezident kritizoval opozici, která si přála rozvolnění, v druhém sledu vládu, pak veřejnost.

Nechte se očkovat. Svítání na obzoru se jmenuje očkování.

Opozice prý selhala. Vláda byla ostřelována, ale přes některé chyby odvedla dobrou práci. Bohužel toto nemůžu říct o opozici, uvedl Zeman.

A zase ten Bakala… Zejména nenávistná byla podle Zemana média vlastněná Zdeňkem Bakalou. Ať jsou to různí Honzejkové, Taberyové, Štětky, zasluhují nejhlubší opovržení, řekl.

Pochvala za dluhy. „Vážím si toho, že jsme našli odvahu se zadlužit.“

Montovny krizi vydržely. Jádro naší ekonomiky – podle prezidenta průmysl, stavebnictví a zemědělství – zůstalo téměř nedotčené.

A vzkaz na konec? Parlamentní volby budou na začátku října.

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

38 komentářů

 1. jan napsal:

  Jenom shrňujte a hodnoďte, hlupáci! Na Zemana a jeho objektivitu, nikdy mít nebudete!

  • Panpav napsal:

   Svůj k svému, jste stejný hulvát jako Zeman.

  • pablo41 napsal:

   Honzo, máš pravdu. Pokud nebude mít Mynář do roka bezpečnostní prověrku, tak vypadne z Hradu. No, vidíš a za svým slovem si stojí.

 2. petrph napsal:

  No, sláva, aspoň světlo naděje, že pan prezident Zeman slíbil ty volby v říjnu. Po nastolení „dočasného“ nouzového stavu této vlády je i to mimořádný úspěch.. Tak doufejme, že budou taky svobodné, a ne že to dopadne jako roce 1948 s jednotnou kandidátkou Národní fronty .

 3. skeptik napsal:

  Jako by na zavolanou jsem narazil na dvě vyjádření Tomáše Halíka na adresu Miloše Zemana, která učinil už asi někdy na jaře. Jsou bohužel stále aktuální i po tři čtvrtě roce. A tak je zde uvádím:
  Zdá se mi, že Zeman je nejen velmi špatný prezident, nýbrž i charakterově špatný člověk, mstivý, který už nerozeznává mezi pravdou a lží a bohužel svým chováním udává tón a ovlivňuje nemalou část společnosti, poškozuje její morální klima. Kdo je stále druhým na očích, má velkou odpovědnost. Za špatné lidi je třeba se stále modlit, aby dostali příležitost k pokání a obrácení alespoň v hodině smrti. Dobří lidé to – pokud nejsou v nějakém akutním nebezpečí – tolik nepotřebují.

  U Zemana je pozoruhodná naprostá absence svědomí, sebekontroly a odpovědnosti. To, že hlava státu, jejíž hlavní úlohou je společnost spojovat, trvale dělá s perverzně škodolibou radostí pravý opak a společnost ustavičně rozeštvává, se samozřejmě muselo na společnosti podepsat. Zatím mu vycházelo to, na co spoléhá jeho vzor Trump: za každou cenu upoutávat na sebe pozornost, když to nejde jinak, stupňujícími se nehoráznostmi a ostudami, nejlépe mezinárodními. Až se jich média nasytí a zaměří se na opravdu důležité problémy ve společnosti a přestanou si ho všímat, balónek splaskne.

  • Slovy klasika napsal:

   Pravdu má ten chlapec !

  • smutná skutečnost napsal:

   No ,pan Tomáš Halík taky není vzor dokonalosti,ale spíše ukázkový narcista.Bohužel od soudruha M.Zemana se už nic jiného, než urážky a dehonestace všech,kteří ho někdy sebemíň kritizovali.Jeho demence pokračuje takovým stylem,že něco jako omluva,či slušnost, jsou pro něho zcela neznámé pojmy.Zato ale nikdy nezpomíná adorovat důstojníka KGB Putina a čínského diktátora Si ťin Phinga.Kdyby to bylo možné,tak by z nás všech udělal velmi snado otroky Ruska,nebo Číny.Totalitní prezident Husák,uměl ve srovnání s tímto pánem aspoň zachovávat dekorum……

   • pablo41 napsal:

    Bohužel, dodávám.

   • skeptik napsal:

    Mohl byste ten údajný narcismus Tomáše Halíka blíže a přesně specifikovat? Nebo se jedná pouze o váš osobní dojem?

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Váš balonek je splasklý už dávno. Halík je jenom mluvka, který proti komunistům bojoval tak intenzivně, že ho nechali vystudovat, střední i vysokou školu a nejspíše i druhou vysokou školu, jak jinak by získal atestaci v oboru, který nestudoval. Tisíce lidí ze pro komunisty špatných rodin (kapitalistických a dalších) nemohla studovat ani tu střední (já na příklad, jsem musel do 18 let pracovat jako pomocný dělník a to i na směny než jsem mohl na střední)
   Pro Vaši informaci si dovoluji ocitovat z Wikipedie, tuto pasáž, která je „bohužel stále aktuální“ :
   „Tomáš Halík (* 1. června 1948 Praha).
   Tomáš Halík maturoval v roce 1966 na Střední všeobecně vzdělávací škole v Michli. V témže roce prožil první zpověď a první přijímání.[11][1] Ke kněžství jej poprvé v 60. letech „postrčil“ Jiří Reinsberg. Během letnic 1967 jej na Vyšehradě biřmoval tehdejší biskup František Tomášek.[12] V období 1966–1971 studoval sociologii a filosofii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde byl žákem Jana Patočky.[1][11][13] Na jaře 1971 obhájil diplomovou práci na téma sociální nauky církve, nazvanou Společenskokritický význam utopických a profetických proudů v dějinách křesťanského sociálního myšlení. Téma rozvinul v rigorózní práci s titulem Křesťanství jako utopie. K dialektice dějin křesťanského sociálního myšlení.[13] Doktorská promoce (PhDr.) se uskutečnila 14. července 1972.[14]
   V období 1975–1984 pracoval v Institutu pro výchovu vedoucích pracovníků při ministerstvu průmyslu ČSR, kde přednášel na katedře psychologie.[13][18] Roku 1984 získal atestaci z klinické psychologie.“
   Aby byla má poznámka k vašemu komentáři vyrovnaná, cituji také z Wikipedie, něco o Miloši Zemanovi:
   „V roce 1963 dostudoval střední ekonomickou školu v Kolíně. Přitom hrozilo, že mu bude odepřena možnost složit maturitu, a to kvůli referátu, ve kterém oslavoval knihu Karla Čapka Hovory s T. G. Masarykem, která byla komunistickým režimem zakázána.[8] Nakonec byl připuštěn k maturitě, ale nebylo mu vystaveno doporučení ke studiu na vysoké škole.[8] V roce 1965 začal dálkově studovat Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze, kde studoval obor národohospodářského plánování, o dva roky později přešel na denní studium, které zakončil roku 1969. Od 31. ledna 1984 vedla Správa kontrarozvědky pro ochranu ekonomiky (součást Státní bezpečnosti) Miloše Zemana jako prověřovanou osobu.[40] Není jasné, co bylo důvodem sledování. Svazek byl skartován na začátku prosince roku 1989.[41] V srpnu 1989 vyšel jeho článek Prognostika a přestavba v Technickém magazínu,[42] ve kterém na základě vědeckých poznatků kritizoval tehdejší režim.[43] Jeho účinek umocnily provokativní kresby ilustrátora Pavla Matušky. Za tento článek byl propuštěn z tehdejšího zaměstnání v Agrodatu.[44]“
   Doufám, že jsem dostál ve svém příspěvku, požadavku na vyváženost.

   • skeptik napsal:

    Naštěstí jsem si Oskare (hanáku z Hané) na tu wikipedii kliknul a ověřil jsem si vámi o Tomáši Halíkovi uváděné údaje. A tak jsem zjistil, že jste řadu důležitých údajů na wikipedii uváděných vynechal a nechal si je pro sebe. Tak že o nějaké vyváženosti nelze u vás vůbec hovořit. Například:
    Tomáš Halík (* 1. června 1948 Praha) je český katolický kněz, teolog,[1] religionista,[2] sociolog, psycholog,[3] a filozof. Přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Je farářem akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze a prezidentem České křesťanské akademie. V červnu roku 2008 mu papež Benedikt XVI. udělil čestný titul monsignore – prelát Jeho Svatosti.[4] V kruhu svých známých používal krycí jméno Kalypton.[5]

    V roce 2014 se stal prvním českým laureátem Templetonovy ceny, když byl oceněn jako „mezinárodně uznávaná osobnost obhajující dialog mezi různými vyznáními a nevěřícími, která se v době okupace Československa zasloužila o budování náboženské a kulturní svobody“.[6][7] V roce 2015 se stal viceprezidentem mezinárodní vědecké rady pro výzkum hodnot a filozofie – Council for Research in Values and Philosophy.[8]
    A je tam Oskare (hanáku z Hané) i řada dalších údajů, které se vám nehodili a tak jste je prostě vynechal. A co se Miloše Zemana týče, tak po něm ve světě kromě Ruska a Číny ani pes neštěkne.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     Já jsem nepsal o tom, čím se stal po převlečení svazácké košile za krejzlík, já jsem psal o tom že a proč tu košili nosil. A také ne o tom, coznamená Halík pro zahraničí, ale co přináší českým občanům. Totéž jsem uplatnil u Zemana.
     A pokud nevíte, tak Rusko je stát s největší rozlohou a s největšími zásobami surovin a je jasné, že získáním problémového trpaslíka co se jmenuje Česko, by získalo jen starosti, co s takovými „Skeptiky“, zatím co Halíci by se asi vystěhovali, třeba do Německa či Anglie. O Číně je zbytečné se zmiňovat, rozhodně nepotřebuje k ničemu území ČR, daleko za vysokými horami (Himalaje, Karakoram a další horská pásma), ani levnou českou pracovní sílu v množství menším než malém, ve srovnání s počtem zaměstnaných čínských občanů.

     • skeptik napsal:

      Já vím velmi dobře o čem jste psal, Oskare (hanáku z Hané). A ví to také každý, kdo si váš příspěvek přečetl. Citoval jste wikipedii a vybral jste si z ní pouze to, co se vám hodilo a mohl byste to použít k očernění pana Halíka. Všechno ostatní jste vynechal a spoléhal se na to, že si vaše údaje nikdo ověřovat nebude. A o tom jsem psal zase já. A už vůbec jsem nepsal o rozloze Ruska a o ruských zásobách surovin nebo o tom, zda Čína potřebuje nebo nepotřebuje území ČR. O tom ve svém příspěvku plkáte pouze vy. Neschopnost udržet téma uvádějí odborníci jako jeden z příznaků schizofrenie, Oskare (hanáku z Hané). Stejně tak jste neuvedl nic, co by podporovalo vaše tvrzení, že Tomáš Halík převlékl svazáckou košili za krejzlík. O co se opíráte při tomto svém tvrzení? On Tomáš Halík někdy nějakou svazáckou košili nosil? Ve wikipedii o něčem takovém není ani jediné slovo. Vycucal jste si své tvrzení z prstu? Pokud jste takovou košili snad nosil kdysi vy, neznamená to automaticky, že ji musel nosit i Tomáš Halík.

    • Manitius napsal:

     V Zemanově se neuvádí, jak to bylo s jeho členstvím a vyhazovem z KSČ. To, že ho vyhodili kvůli nesouhlasu se vstupem vojsk, je jen jeho výklad, ověřit se to nedá. V každém případě se skoro patnáct let válel ve Sportpropagu, kde se zabýval čímsi, co nikdy nemělo žádný užitek. Kdo dnes zjistí, jak to bylo? A to si ještě vymyslel, jaký byl v listopadu 89 hrdina na Národní třídě. Takže suma sumárum – vědecky naprostá nula, ideově nezakotvený, manipulátor a bezostyšný populista. A několikrát soudně usvědčený lhář. Souhlasím s tvrzením, že Halík svým způsobem narcista je – také mu lichotí obdiv, popularita, rád se ukazuje na veřejnosti. Ale srovnávat ho se Zemanem, to je nebe a dudy. A jinak Hanáku – nikdo vám nebránil studovat dálkově, dokonce ani před rokem 89.

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      A v čem se „válel“ Halík? „V období 1975–1984 pracoval v Institutu pro výchovu vedoucích pracovníků při ministerstvu průmyslu ČSR, kde přednášel na katedře psychologie.“ V institutu pro výchovu vedoucích komunistů v průmyslu, kteří pak ty státní podniky rozkradli, nebo přivedli k bankrotu, jako ČKD Praha, Poldi Kladno, Královopolskou strojírnu Brno, První Brněnskou, Svit ve Zlíně, výrobu obuvi v Třebíči, výrobu nábytku v Rousínově, Lachemu Brno (jeden ze tří světových výrobců platinových cytostatik na základě vlastních světových patentů), textilky po celé republice a další a další podniky.

     • skeptik napsal:

      Můžete Oskare (hanáku z Hané) konkrétně doložit, že Tomáš Halík podle vašeho tvrzení školil komunisty, kteří pak později rozkradli vámi jmenované podniky? Pokud takové důkazy máte, pak je konkrétně uveďte tak, abychom si mohli vaše tvrzení ověřit. Pokud žádné konkrétní důkazy nemáte, pak si své bludy běžte psát na Parlamentní listy nebo na Aeronet. Když porovnám úroveň toho, co jsem kdy přečetl od Tomáše Halíka a úroveň toho, co jsem kdy přečetl na Hlídacím psu od vás, musím konstatovat, že úroveň vašich příspěvků nesahá textům od Tomáše Halíka ani po kotníky. A vy to nejspíš dobře víte nebo alespoň tušíte. A tento fakt bude nejspíše důvodem vašich útoků a očerňování.

     • petrph napsal:

      Btw, asi o té době mnoho nevíte, ale v době kdy vyhodili Zemana z KSČ (1970), byl vyjádřený nesouhlas se vstupem okupačních vojsk, tím hlavním důvodem proč se tehdy vyhazovalo. Je vysoce nepravděpodobné, že by tehdy vyhodili loajálního soudruha za nějaký jiný průšvih. Maximálně by ho sice pokárali, a potom přeřadili na jinou, funkci :)))

 4. skeptik napsal:

  Diváci ČT měli dnes skvělou příležitost porovnat Miloše Zemana a slovenskou prezidentku paní Zuzanu Čaputovou. Ve 13:00 vysílala ČT projev Miloše Zemana a večer před zprávami na čt24 v pořadu interview čt24 odvysílala interview se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Nedokáži přesně posoudit, zda toto porovnání těchto dvou osobností na obrazovkách ČT bylo větší fackou pro Miloše Zemana nebo pro jeho voliče. Moderátorka Světlana Witovská se v pořadu také zmínila, že podle průzkumů veřejného mínění věří v Čechách více lidí paní prezidentce Zuzaně Čaputové, než Miloši Zemanovi. Je-li to pravda, těžko se divit. Mrzí mě pouze, že rada české televize bude mít další důvody pro útoky na Českou televizi a patrně i na Světlanu Witovskou.

  • josef napsal:

   Ta Čaputová byla už repríza, autenticky se znemožnila nyní na Slovensku když jim doma popřála s koncem projevu „Mary Christmas“.

   • skeptik napsal:

    I vy se josefe raději vyhýbejte citování paní prezidentky Čaputové, máte-li problémy se správným pravopisem, stejně, jako Oskar (hanák z Hané). Merry Christmas!

 5. Taknevím napsal:

  Asi špatně vidím ale před ním snad hořejí čtyři piva…

 6. Admirál napsal:

  Je vidět, že Zeman už stárne, a je čím dál tím víc mírnější ve vyjadřování.

  Škoda. Očekával jsem od něj důslednější odsouzení manipulačních a dehonestačních praktik některých sdělovadel, které byly zřízeny a jsou financovány pouze za tím účelem.

  Jaký nebetyčný rozdíl oproti Čaputové a jejího projevu – ten by se dal jednoduše charakterizovat „prázdný sud vydává dutý zvuk“.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   A jak je ta Čaputová „svetová“ na sociálních sítích – přála Slovákům krásnou slovenčinou, pardon angličtinou , co sní mluví celý svět, doslova: Meri Christmas. Kdepak by se na něco takového „svetového“, zmotal Miloš Zeman, ten popřál Čechům k vánocům úplně obyčejnou češtinou.

   • skeptik napsal:

    Raději necitujte paní prezidentku Zuzanu Čaputovou Oskare (hanáku z Hané), když to, co ona vyslovila, nedovedete ani správně napsat. Merry Christmas!

  • Pavel napsal:

   Takovou míru sebekritiky, bych od tebe neočekával, prázdný sude. Mimochodem, zeman nemůže odsuzovat dehonestační a manipulační praktiky. To by odsoudil sám sebe.

 7. Tondach napsal:

  Nevšiml jsem si, že by v jeho blábolu něco „zaznělo“! To je příliš nadsazené….

 8. Marek Loucký napsal:

  Zajímá mě ten Bakala…toho jsem neslyšel vyjadřovat se o poměrech u nás již mnoho let, přesto nějak leží Bimbovi v žaludku. Bimbo jako velmistr manipulace a lži jej zkrátka potřebuje neustále připomínat, asi jako Bureš Kalouska a udržovat mezi svými hloupými podporovateli ideu nepřítele.

  Jinak proslov byl jedno velké NIC a udělal jsem dobře, že jsem jej ignoroval. Zeman již mnoho let nemá co sdělit, smutný konec kdysi velkého politika…

  • Ondrej napsal:

   Bimbo uz je opravdu naprosty traged a troska, ale siru vypustit samozrejme stale umi, neco, co by stalo za zaznamenani uz ale ne. predevsim ale naprosto bezprecedentnim zpusobem podleza totalitnim rezimum a utoky na BIS uz hranici s velezradou – takove prezidenta rozvracece nikdo v EU nema, bohuzel jen my. snad uz to nebude trvat dlouho, a agent Bures za rok skonci a Mlha jestli dokonci mandat, tak uz v izolaci v Lanech a nebude uz mit na nic vliv..uz se naskodil na nasem narodu opravdu dost!!

  • Manitius napsal:

   Nevím, že by Miloš Zeman kdy něco v životě dokázal – věta, kterou častuje své nepříznivce, se náramně hodí na něj. To, že byl ve vrcholové politice, není žádná kariéra. Vědecky naprostá nula a přesto si dovolí hodnotit, kdo má a nemá být profesorem. Myšlenkově byl možná zajímavý v tom roce 89. Ale jinak dělal vše jen pro to, aby ukojil své ego. Myslím, že dokázal tak akorát tuhle zemi přivést do morálního marasmu a přeměnit ji v Babišistán.

 9. virus napsal:

  Jste opravdu neúnavní a otravní.
  Stále stejné nicky nadávají Zemanovi, popírají vakcinaci, hledají chyby na projevu, který byl mluven z patra a byl nejen pravdivý, ale i varující před lidmi s nečestnými úmysly v politice. Soudný člověk pochválí i nepřítele, který řekne pravdu a byť nerad, ocení obsah projevu. Já vždy v prvé řadě hodnotím ten obsah, který je buď dobrý nebo špatný. U mě dnes byl věčný, pravdivý a zcela správně hodnotící, jak práci vlády, tak i opozice, zhodnocení médií také zcela na místě. A to vynechal i ČT, tak byl slušný. Mohl tu verbež pranýřovat hůře a déle. A vybídl lid k očkování a to se dá počítat jako státnický projev. Kdo z dnešních politiků, krom nenáviděného Kalouska, by takový projev bez papíru a čtecího panelu dokázal smysluplně přednést? Chtěl bych je vidět, ty zvláště mladé hrdiny ve Sněmovně, kteří neumí projev ani přečíst. Ale kritika, ta jim jde.

  • Manitius napsal:

   Můžete si Zemana vzít a jít spolu do rezervace na Urale, odkud má čestný doktorát. Škoda vás nebude. Tam si jeho zpatra pronesených projevů můžete užít. Ale nás, co tvoříme zbytek republiky, nechte na pokoji.

 10. pablo41 napsal:

  No, myslím si, že už by měl zasáhnout podle Ústavy Parlament České republiky.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Zkuste si tu Ústavu aspoň přečíst, když už se na ni odvoláváte, abyste nebyl, s prominutím, za blba. Zkuste pro začátek článek 65, a to celý.

  • skeptik napsal:

   Především měli pane pablo41 zasáhnout čeští voliči a to nejpozději v lednu 2018. Výběr měli tehdy slušný. Měli použít vlastní rozum a nenaslouchat ať už přímo nebo zprostředkovaně radám ruských a proruských hackerů nebo Lukoilu.

 11. Tondach napsal:

  Proč tady řešíte Halíka? Je to snad prezident, nebo co? A slovenská prezidentka Čaputová taky nemluvila k vám, ale ke „svým“!

Přidávání komentářů není povoleno