Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Správce Monsport chystá trestní oznámení na zakladatele H-Systemu Smetku. Vadí mu slova o zmanipulovaném konkursu

Správce konkursní podstaty po zkrachovalém H-Systemu Josef Monsport připravuje trestní oznámení na Petra Smetku. Vadí mu výroky odsouzeného zakladatele společnosti o tom, že H-System zničil až konkurs a „směšně nízké prodeje“. Monsport to uvádí v prohlášení, které má HlídacíPes.org k dispozici.

„I přes ústní dohodu o neútočení z poslední schůzky za účasti vládních činitelů protistrana po několika dnech opět obnovila svoji kampaň. Míra nepravd, dezinformací a lží o údajných prodejích z konkurzu pod cenou, šířených některými představiteli SBD Svatopluk, tichým společníkem odsouzeným Petrem Smetkou a s nimi ideově spřízněným senátorem Jiřím Čunkem již přesáhla únosnou míru,“ uvádí Monsport a jeho kolegyně Iva Fialová Ištvánková.

Smetka tento týden v rozhovoru pro deník E15 řekl, že se H-System dal zachránit. „Skutečně ji zničil až konkurz,“ uvedl s tím, že na prodejích pozemků společnosti vydělala celá řada realitních skupin.

„Vidím stále velkou naději, že se přes veškerou bagatelizaci celé věci někdo začne zabývat tím, jaké majetky byly původně v konkurzu H-Systemu a za jak směšné peníze se prodaly. A že zvrátí tyto neuvěřitelné transakce konkurzních správců s nepochopitelně pasivním věřitelským výborem,“ říká v rozhovoru pro E15 Smetka.

Chystá se trestní oznámení

Monsport podle svých slov začali shromažďovat podklady pro trestní oznámení, konkrétně pro pomluvu a křivá obvinění.

„Ze strany jmenovaných jde přitom o záměrné matení veřejnosti, neboť je jim známo, že veškerá účelová trestní oznámení jimi podávaná již od roku 2004 byla vždy pro neprokázání policií pravomocně odložena. Ke stejným závěrům došly i trestní soudy, které naopak pro tunelování majetku firmy H-SYSTÉM a. s. a poškozování ostatních věřitelů uznaly vinnými právě Smetku a vedoucí představitele SBD Svatopluk,“ tvrdí Monsport.

Důvodem údajné dezinformační kampaně z posledních dnů může být podle něho snaha vylepšit alespoň naoko pozice v řízení před Ústavním soudem.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

5 komentářů

 1. petrph napsal:

  Prokristapána, já myslel že Monsport žaluje Smetku kvůli majetku, který by se ještě dal z něj vytáhnout do konkurzní podstaty, a oni se místo toho kočkujou v médiích urážkami kdo z nich toho víc z H-Systému ukrad.
  Z tohoto právního státu by musel mít Havel radost. A což teprve Masaryk :)))

 2. Tondach napsal:

  Chudáci klienti …. chtěli bydlet, dali miliony a po dvaceti letech jim zbyly oči pro pláč a kulový …..
  A těch pár, kteří si to za další miliony dodělali, by po dvaceti letech mělo vypadnout?
  A ten, který by to měl napravit se bude soudit pro pomluvu s arcizlodějem Smetkou? Bože, jak hluboko jsme to klesli?

 3. nováček napsal:

  Neklesli. To jsme si vyzvonili.

 4. Joss46 napsal:

  Kdepak,není,to je ta představa některých,co je demokracie…

Přidávání komentářů není povoleno