Foto: Beránek Michal / CNC / Profimedia

Soudruh Pláteník na obhlídce, kolik hlaviček dal Ladislav Vízek a jak Putin zradil Klause

Napsal/a Robert Malecký 27. února 2023
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Máme za sebou víkend plný výročí a připomínek. Rusko, Stalin, Brežněv, Putin, rok od začátku ruské agrese na Ukrajině. My bychom si ale měli též připomínat, že jsme si to uměli pěkně podělat i sami – třeba v únoru 1948. A že nás takové války čekají znova, i když jsme teď měli dvakrát za sebou pořádnou kliku. 

  • Republika má konečně klid na práci, a tak se novodobí Mamulové vydávají na čumendy. Severozápadní Čechy už nemají žádný, ale opravdu žádný problém, a tak je čas na bezproblémové fotečky. Hlavně ty fotečky. A taky takové ty řečičky: přijel, navštívil, pochválil, dodal, prohlásil.

A teď si prosvištíme nějaké ty vzpomínky:

„Generální tajemník ÚV KSČ Gustáv Husák, který je na dvoudenní návštěvě v Severomoravském kraji, zavítal včera odpoledne společně s tajemníkem Josefem Kempným a předsedou vlády ČSR J. Korčákem do Ostravy. Dopoledne navštívili soudruzi národní podnik Technoplast v Chropyni na Kroměřížsku, kde se zúčastnili slavnostního uvedení do provozu výrobny na plastickou kůži uváděnou na trh pod názvem BAREX. Ve středisku povrchové úpravy Barexu byli svědky radostné události, když jeho pracovníci právě vyrobili miliontý metr čtvereční porometrické usně.“
(Petr Zelenka, Příběhy obyčejného šílenství)
Najděte aspoň jeden rozdíl a správné odpovědi zasílejte na adresu Okres na severu, Pláteníkova 1, Ústí nad Labem. Vylosovaný výherce obdrží kilo kubánských pomerančů.

Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Významného společenského přesahu dosáhlo v uplynulých dnech fotbalové prostředí, to když se hráč pražské Sparty Jakub Jankto veřejně svěřil, že je gay. To ovšem ne zcela unesla mentální schrána Ladislava Vízka, bývalého fotbalisty a nyní hospodského v hodnosti nadporučíka v.v.

„Podle mě to do přírody vážně nepatří. Já je nijak oslavovat nebudu, protože jsem z jiné generace.“
(Ladislav Vízek, eXtra.cz, 20. února)

V posledním slově „planety“ má Vízek sedm písmen špatně, ale co už, sám si chybu uvědomil a o den později přispěchal s opravou.

„Něco jsem řekl, vím, že to bylo blbý, vzal bych to tisíckrát zpátky. Mně je to úplně jedno, ať si je buzerant, jakej chce.“
(Ladislav Vízek, eXtra.cz, 21. února)

Chtěl to vyžehlit, místo toho pan Vízek spočítal, kolikrát mu během kariéry nacucaný balón spadnul přes půlku hřiště na hlavu. Hodněkrát. Chodící reklama na zákaz hlavičkování ve fotbale.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

  • Stát už vyřešil všechny problémy lidí, na které dopadla chudoba, inflace a následky drahých energií, a tak je jim třeba trochu utáhnout opratě. Odborníci se sice shodují, že v Česku si spousta lidí neumí požádat o státní podporu, na kterou má nárok, ministr práce Marian Jurečka ovšem objevil Ameriku a slibuje přísnější kontroly, novou metodiku a vůbec prostě všechno bude.

„Vidíme, že ke zneužívání nebo nadužívání státní podpory dochází.“
(Marian Jurečka, CNN Prima News, 22. února)

Je zajímavé, že jak dojde na populistické kecy o zneužívání dávek, je to vždycky odleva doprava stejné: Jurečka nebo Maláčová, ODS nebo ANO, všichni ZAMEZÍ, ZPŘÍSNÍ a ZKONTROLUJÍ. A je úplně jedno, že se prakticky žádné dávky nezneužívají, protože to skoro nejde (zkusil jste někdo někdy mimochodem žádat o nějakou dávku?). Pokud tedy politici nemají zneužíváním na mysli fakt, že někteří lidé mají holt víc dětí než jiní. Ale zrovna u lidovce Jurečky bychom nepředpokládali, že by chtěl lidem zakázat souložit.

  • A jsme v závěru, u naší oblíbené rubriky výroků, které uzrály jako dobře uleželý syreček. Je to právě rok, co proradný Putin zradil Václava Klause. Nikdy nezapomeneme.

„Rozhodnutí ruského prezidenta Putina je i poškozením těch z nás, kteří jsme se po léta snažili vysvětlovat komplikovanost vnitřní ukrajinské (ale i ruské) politické, ekonomické a národnostní situace i nelehkých historických kontextů. Kteří jsme nepodléhali povrchnímu a snadnému přístupu nahlížet na tamní vývoj prizmatem československých zkušeností s komunistickým Sovětským svazem z roku 1968.“
(stanovisko Institutu Václava Klause, 22. února 2022)

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)