Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
‪Krásné narozeniny, pane prezidente!‬
facebookový profil Jiřího Ovčáčka,

Siderické kyvadlo léčitele Babiše, řídit stát jako antivax a zelenina převlečená za ovar

PSÍ UŠI. Pan prezident oslavil 75. narozeniny a dostal k nim od sněmovny milý dárek. Nebude muset před soud za demontáž státu. Před soud nebude muset ani premiér Andrej Babiš, tomu zase dáreček dalo státní zastupitelství a zaručil se za něj pro jistotu prezident. Jsme už prostě taková země, kde nikdy nikdo nemusí před soud, pokud má dost kamarádů, kteří mu dají nějaké ty dárečky.

 • Ve sněmovně se projednával návrh ústavní žaloby na prezidenta a podle očekávání neprošel. Pro bylo jen 58 poslanců, celkem jich hlasovalo 130. Sedmdesát zákonodárců nemá nebo nesmí mít na takovou věc názor, tak se pro jistotu v zaměstnání nevyskytovali. Názor naopak měla ministryně financí Alena Schillerová, která ho načerpala z dopisů diváků.

„A dokonce si dovolím – nepoužívám tvrdé výrazy – jeden z nich citovat: ‚Je to opoziční a senátorská špína‘.“
(Alena Schillerová ve sněmovně, 26. září)

Už se blížíme. Ještě pořád to není úplně dokonalé, ale jsme blízko. Zatím ještě pořád opozici ve sněmovně a v senátu máme. Až se vyřeší všechny problémy kolem stíhání a střetů zájmů předsedy vlády, přijde čas vyřešit i tuhle špínu. Návody tu jsou.

A mimochodem – zatímco Alena Schillerová nakonec musela uznat, že přestřelila, Hrad drží linii. I na slušné lidi došlo.

Křišťálová Lupa 2019

 • Narozeninám pana prezidenta se věnoval i premiér Babiš ve svém pravidelném nedělním hlášení Čaulidi. Konkrétně šlo o krátký odstavec mezi 22339. a 22732. znakem textu (tedy v samotném závěru). A tentokrát stálo za to dočíst až do konce.

Čaulidi Andreje Babiše a kol., 29. září

Kde nezaberou homeopatika na křivdu a porada s Vesmírem, nastoupí virgule, to dá rozum. Řídit stát jako antivax. Pak už tam máme jen chemtrails a samozřejmě Petra Cibulku s jeho siderickým kyvadlem – funguje na podobném principu jako virgule.

Petr Cibulka a jeho siderické kyvadlo. Screenshot ČT24


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Jan Hamáček se mohl Miloši Zemanovi odvděčit za jeho ústrky v kauze kolem ministra kultury hlasováním o ústavní žalobě. Tam ale jeho ČSSD šanci jemně řečeno nevyužila, a tak přišlo na řadu narozeninové video.

Blahopřání

Pane prezidente, všechno nejlepší k 75. narozeninám! 🌹

Zveřejnil(a) Jan Hamáček dne Sobota 28. září 2019

„Dovol, abych ti poslal malý dárek. Zeleninu, jak ji máš rád, transformovanou do vepřového.“
(Jan Hamáček na facebooku, 28. září)

Tácek s jitrnicí čeká dlouhá cesta, neboť Hamáček pobývá služebně v zahraničí. Tak snad bude panu prezidentovi chutnat.

 • Ale abychom nebyli nezdvořilí, panu prezidentovi se samozřejmě popřát sluší. A protože obrázek vydá za tisíc slov, máme zde ještě jednu pěknou fotku z profilu hradního mluvčího Ovčáčka.

Tak klidnou mysl, tohle jen tak nepřejde.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Dobré, ale málo platné.
  Před listopadem 1989 bylo údajně něco kolem 1 milionu členů KSČ (lze soudit podle toho, že v roce 1990 volilo KSČ 976 996 voličů – 13,48 %, z celkem 7 245 450 odevzdaných platných hlasů), Hnutí ANO2011 dnes má nezjistitelný počet členů ( snad několik tisíc kusů), volilo ho v roce 1 500113 voličů – 29,64 %
  z 5 060 745 celkem odevzdaných platných hlasů.
  Je to ale jako za komunistů do listopadu 1989, myslet si můžem co chceme, (dokonce i o tom i mluvit), ale je nám to houby platné, stejně se nic nemění.

 2. Milan napsal:

  Domnívám se, že vaše komentáře s objektivním pohledem na věci a jevy, nemají nic společného. Jsou psány perem plněným žlučí nemocného jedince. Pseudopravdy, smyšlenosti „jedna paní povídala“ jsou náplni vašich rozjímání a lítostných pláčů. Jste jako naše pravicová demokracie, která na všechno a vždy křičí „všechno je zle“, i když tomu tak ve skutečnosti není. Vaše politikum je založené právě na nenávistném pohledu k vrcholovým politikům. Právě proto ztrácíte u většiny občanů důvěryhodnost. Pokud se domníváte, že tomu tak není, nechte si udělat objektivní průzkum o vaši důvěryhodnosti.

  • watabi napsal:

   Nemluvte laskavě za nějakou většinu. Mluvte jenom sám za sebe.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Vaše „domnívání“ je ovšem zcela neobjektivní. Kritika, není vyvolánávána nenávistí, ale zpravidla snahou věci napravit, či zlepšit. Nenávistí jsou vyvolávány pomluvy a nadávky.

Přidávání komentářů není povoleno