Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
‪Krásné narozeniny, pane prezidente!‬
facebookový profil Jiřího Ovčáčka,

Siderické kyvadlo léčitele Babiše, řídit stát jako antivax a zelenina převlečená za ovar

PSÍ UŠI. Pan prezident oslavil 75. narozeniny a dostal k nim od sněmovny milý dárek. Nebude muset před soud za demontáž státu. Před soud nebude muset ani premiér Andrej Babiš, tomu zase dáreček dalo státní zastupitelství a zaručil se za něj pro jistotu prezident. Jsme už prostě taková země, kde nikdy nikdo nemusí před soud, pokud má dost kamarádů, kteří mu dají nějaké ty dárečky.

 • Ve sněmovně se projednával návrh ústavní žaloby na prezidenta a podle očekávání neprošel. Pro bylo jen 58 poslanců, celkem jich hlasovalo 130. Sedmdesát zákonodárců nemá nebo nesmí mít na takovou věc názor, tak se pro jistotu v zaměstnání nevyskytovali. Názor naopak měla ministryně financí Alena Schillerová, která ho načerpala z dopisů diváků.

„A dokonce si dovolím – nepoužívám tvrdé výrazy – jeden z nich citovat: ‚Je to opoziční a senátorská špína‘.“
(Alena Schillerová ve sněmovně, 26. září)

Už se blížíme. Ještě pořád to není úplně dokonalé, ale jsme blízko. Zatím ještě pořád opozici ve sněmovně a v senátu máme. Až se vyřeší všechny problémy kolem stíhání a střetů zájmů předsedy vlády, přijde čas vyřešit i tuhle špínu. Návody tu jsou.

A mimochodem – zatímco Alena Schillerová nakonec musela uznat, že přestřelila, Hrad drží linii. I na slušné lidi došlo.

Křišťálová Lupa 2019

 • Narozeninám pana prezidenta se věnoval i premiér Babiš ve svém pravidelném nedělním hlášení Čaulidi. Konkrétně šlo o krátký odstavec mezi 22339. a 22732. znakem textu (tedy v samotném závěru). A tentokrát stálo za to dočíst až do konce.

Čaulidi Andreje Babiše a kol., 29. září

Kde nezaberou homeopatika na křivdu a porada s Vesmírem, nastoupí virgule, to dá rozum. Řídit stát jako antivax. Pak už tam máme jen chemtrails a samozřejmě Petra Cibulku s jeho siderickým kyvadlem – funguje na podobném principu jako virgule.

Petr Cibulka a jeho siderické kyvadlo. Screenshot ČT24


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Jan Hamáček se mohl Miloši Zemanovi odvděčit za jeho ústrky v kauze kolem ministra kultury hlasováním o ústavní žalobě. Tam ale jeho ČSSD šanci jemně řečeno nevyužila, a tak přišlo na řadu narozeninové video.

Blahopřání

Pane prezidente, všechno nejlepší k 75. narozeninám! 🌹

Zveřejnil(a) Jan Hamáček dne Sobota 28. září 2019

„Dovol, abych ti poslal malý dárek. Zeleninu, jak ji máš rád, transformovanou do vepřového.“
(Jan Hamáček na facebooku, 28. září)

Tácek s jitrnicí čeká dlouhá cesta, neboť Hamáček pobývá služebně v zahraničí. Tak snad bude panu prezidentovi chutnat.

 • Ale abychom nebyli nezdvořilí, panu prezidentovi se samozřejmě popřát sluší. A protože obrázek vydá za tisíc slov, máme zde ještě jednu pěknou fotku z profilu hradního mluvčího Ovčáčka.

Tak klidnou mysl, tohle jen tak nepřejde.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

4 komentáře

 1. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Dobré, ale málo platné.
  Před listopadem 1989 bylo údajně něco kolem 1 milionu členů KSČ (lze soudit podle toho, že v roce 1990 volilo KSČ 976 996 voličů – 13,48 %, z celkem 7 245 450 odevzdaných platných hlasů), Hnutí ANO2011 dnes má nezjistitelný počet členů ( snad několik tisíc kusů), volilo ho v roce 1 500113 voličů – 29,64 %
  z 5 060 745 celkem odevzdaných platných hlasů.
  Je to ale jako za komunistů do listopadu 1989, myslet si můžem co chceme, (dokonce i o tom i mluvit), ale je nám to houby platné, stejně se nic nemění.

 2. Milan napsal:

  Domnívám se, že vaše komentáře s objektivním pohledem na věci a jevy, nemají nic společného. Jsou psány perem plněným žlučí nemocného jedince. Pseudopravdy, smyšlenosti „jedna paní povídala“ jsou náplni vašich rozjímání a lítostných pláčů. Jste jako naše pravicová demokracie, která na všechno a vždy křičí „všechno je zle“, i když tomu tak ve skutečnosti není. Vaše politikum je založené právě na nenávistném pohledu k vrcholovým politikům. Právě proto ztrácíte u většiny občanů důvěryhodnost. Pokud se domníváte, že tomu tak není, nechte si udělat objektivní průzkum o vaši důvěryhodnosti.

  • watabi napsal:

   Nemluvte laskavě za nějakou většinu. Mluvte jenom sám za sebe.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Vaše „domnívání“ je ovšem zcela neobjektivní. Kritika, není vyvolánávána nenávistí, ale zpravidla snahou věci napravit, či zlepšit. Nenávistí jsou vyvolávány pomluvy a nadávky.

Přidávání komentářů není povoleno